ToPo Czech 1.0

Vše o GPS přístrojích, mapách, kompasech, hvězdách, lišejnících a navigaci obecně.

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

ToPo Czech 1.0

Příspěvekod BLooDiK » 28.črc 2006 14:00

Pokud jste jeste nezaregistrovali, uz je v prodeji (zatim jen na prodejne) nova topo mapa pro pristroje Garmin. Mam ji k dispozici uz asi 14 dni na testovani a mohu jen doporucit.
Cena je 1990 za 1 licenci, pokud mate Topo50 v2, pak je cena za upgrade 690Kc.
4.1 Rozdíl oproti TOPO 50 v2
Ø v mapě jsou zakresleny uliční sítě včetně názvů ulic ve větších městech (pokrytí totožné s mapou Atlas CR10R v5)
Ø plně funkční routing (automatický výpočet trasy), funguje po všech zpevněných asfaltových komunikacích, nefunguje u polních a lesních cest, turistického značení a cyklotras
Ø je přidána databáze cyklotras, která je spojitá a napasována na silniční síť
Ø v mapě je nově zákres velmi vysokého napětí 110, 220 a 440 kV
Ø ve středočeském kraji je k dispozici zákres naučných stezek
Ø nové kategorie bodů zájmu – železniční stanice a zastávky, objekty čs. opevnění, turistická známková místa
Ø vrstevnice s krokem 20 metrů, Ø stínovaný reliéf (jen v programu MapSource, ne v přístroji)
Ø nově je v datech přidána datová vrstva chráněných území a národních parků
Ø mapa má upravenou podkladovou základní mapu (basemap)
Ø mapa má jemnější detail, především liniové prvky (např. vrstevnice) jsou více vyhlazené
Ø program MapSource podporuje funkci výškové profilu trasy
Ø mapa obsahuje více jak 500 oprav, které jsme nashromáždili od uživatelů, některé opravy nebyly ještě zpracovány, neboť vyžadují ověření nebo doměření v terénu a to nebylo v tak krátkém časovém termínu možné
Ø instalace mapy obsahuje MapSource ve verzi 6.10.2 včetně počeštění
Uživatelský avatar
horrabin
Příspěvky: 31
Registrován: 15.črc 2005 11:17
Jméno a příjmení: Jindřich Holub
Bydliště: Praha

Příspěvekod horrabin » 28.črc 2006 17:30

Zaznamenali. Uz ji take chvilku pouzivam. Zatim se mi libi. Nektere body ci vodni toky jsou sice trochu mimo (tady jsem cekal trochu zlepseni), ale na to je v manualo upozornovano a clovek s tim musi pocitat. I kdyz treba Jiraskova turisticka chata u Dobrosova je cca 950m od mista kde by mela byt oznacena. To mi pripada uz dost PDT_Armataz_01_01 . Bod Jiraskova chata obcerstveni nebo parkoviste je spravne. Nebo ze si to reka v meandrech zkracuje o cca 400m vedle pres 100m kopec. Takovych veci jsem jiz par nasel.
Ale jako celek je opravdu dobra a take ji doporucim.

Jinak BLooDiK zapomel poznamenat ze opevneni.cz bylo zdrojem dat "objektu tezkeho cs. opevneni, rozhleden a vyskovych objektu". Coz je v mape velice prijemne.
Asi se nechtel chvalit. To prej smrdi PDT_Armataz_01_12.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 02.srp 2006 20:07

Na jeden problemek jsem narazil. Mapa poněkud zbytněla a celá republika má 73,8 resp. 61,3 MB bez routingu. Bohužel obojí je za hranicí kapacity mého GPSmap 60C (56 MB). Jak je na tom x-ko? U něho je 64 MB microSD card. To je ale stále málo. Jsou podporovány i větší kapacity?
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 02.srp 2006 21:06

sipka píše:Jak je na tom x-ko? U něho je 64 MB microSD card. To je ale stále málo. Jsou podporovány i větší kapacity?

Az do "dostupne kapacity" ... ted je novinka 2GB, jeste ji, pokud vim, nikdo nezkousel. 1GB karta je vyzkousena a bez problemu chodi. Jedine omezeni je max. pocet cca 2400 soucasne nahranych map ... ale POZOR!! nekupovat zadne Ultra, UltraII, Hyper a podobne rychle karty ... s temi maji X-ka problemy ... hezky v klidku tu nejpomalejsi ... doporucil bych klasiku, tedy SanDisk ...
Sam mam 256MB SanDisk, nic vetsiho jsem sam nezkousel ...
(btw. mam verzi s hustsi vrstevnicovou siti, tazke mapa ma 113MB, 98MB bez routingu a X-ko ji v pohode rychlostne zvlada ...)
Uživatelský avatar
horrabin
Příspěvky: 31
Registrován: 15.črc 2005 11:17
Jméno a příjmení: Jindřich Holub
Bydliště: Praha

Příspěvekod horrabin » 03.srp 2006 10:58

BLooDiK píše:(btw. mam verzi s hustsi vrstevnicovou siti, tazke mapa ma 113MB, 98MB bez routingu a X-ko ji v pohode rychlostne zvlada ...)

Mohu se zeptat po kolika mas vrstevnice? Uz na vice mistech jsem zaznamenal dvoji velikost mapy a zajimalo by me jak se lisi. Ja mam vrstevnice po 20m a velikost mapy je cca 73MB s routingem.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 04.srp 2006 08:18

horrabin píše:Mohu se zeptat po kolika mas vrstevnice? Uz na vice mistech jsem zaznamenal dvoji velikost mapy a zajimalo by me jak se lisi. Ja mam vrstevnice po 20m a velikost mapy je cca 73MB s routingem.

Po 20 ... to co mas ty by melo mit vrstevnice po 50 metrech ... ale zeptam se autora, jak to ve skutecnosti je ...
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 04.srp 2006 09:29

Takze ... to co jsem psal minule, zapomen ... autor mi to vysvetlil takto:
Rozdil je v tom, ze 73MB verze ma digitalni model terenu (to je to "stinovani" v Mapsource) generovany z dat s krokem 80 metru, ta 113MB verze ma teren generovany z dat s krokem 30 metru. Jinak jsou obe verze identicke. V Mapsource se to da krasne vyuzivat, GPS je pouzit neumi, presto se tato data do gps nahravaji !!! Takze pozor ... pro mapsource vyborne, pro GPS zbytecne.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 04.srp 2006 10:15

Sem četl ze ty vrstevnice maj použity ze serveru Czech Free Map, no jestli by se tam nedaly dohrát jen ty vrtevnice, to znamená překrýt dvě mapy, v nejhorším. Na CFM se to dáj vrstevnice stáhnout zvlášť.

Jinak každy bunkrogpsblázen použije asi spíše severní hranici, případně úsek MJ, když mu nebude stačit kapacita paměti GPSky
Uživatelský avatar
horrabin
Příspěvky: 31
Registrován: 15.črc 2005 11:17
Jméno a příjmení: Jindřich Holub
Bydliště: Praha

Příspěvekod horrabin » 04.srp 2006 19:52

BLooDiK píše:Takze ... to co jsem psal minule, zapomen ... autor mi to vysvetlil takto:
Rozdil je v tom, ze 73MB verze ma digitalni model terenu (to je to "stinovani" v Mapsource) generovany z dat s krokem 80 metru, ta 113MB verze ma teren generovany z dat s krokem 30 metru. Jinak jsou obe verze identicke. V Mapsource se to da krasne vyuzivat, GPS je pouzit neumi, presto se tato data do gps nahravaji !!! Takze pozor ... pro mapsource vyborne, pro GPS zbytecne.

Diky za vysvetleni.
Dnes me mapa neprijemne prekvapila. Nechal jsem se s ni navigovat cca 500 km a pokud GPS zacla prepocitavat trasu z duvodu odboceni mimo, tak pri tretim prepocitavani GPS vzdy lehla a to uplne. Po zapnuti se ukazala pouze uvodni stranka s pozdravem a konec. Nesla ovladat ani vypnout, museli se vyndat baterky. To se mi stalo asi 7x. No, stavim se v Picodasu zjistit co oni na to. Jo a chybi v ni pomerne dost lesa pod Ceskou Lipou.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 05.srp 2006 11:30

horrabin píše:
BLooDiK píše:Takze ... to co jsem psal minule, zapomen ... autor mi to vysvetlil takto:
Rozdil je v tom, ze 73MB verze ma digitalni model terenu (to je to "stinovani" v Mapsource) generovany z dat s krokem 80 metru, ta 113MB verze ma teren generovany z dat s krokem 30 metru. Jinak jsou obe verze identicke. V Mapsource se to da krasne vyuzivat, GPS je pouzit neumi, presto se tato data do gps nahravaji !!! Takze pozor ... pro mapsource vyborne, pro GPS zbytecne.

Diky za vysvetleni.
Dnes me mapa neprijemne prekvapila. Nechal jsem se s ni navigovat cca 500 km a pokud GPS zacla prepocitavat trasu z duvodu odboceni mimo, tak pri tretim prepocitavani GPS vzdy lehla a to uplne. Po zapnuti se ukazala pouze uvodni stranka s pozdravem a konec. Nesla ovladat ani vypnout, museli se vyndat baterky. To se mi stalo asi 7x. No, stavim se v Picodasu zjistit co oni na to. Jo a chybi v ni pomerne dost lesa pod Ceskou Lipou.


Menší dotaz, jaký máš typ GPS. Já například GPSMAP 60CX a mě se zamrzla asi jen dvakrát, při používání. Poprvé při změně formátu souřadnic v lese. A to sem tam měl poslední FW a TOPO 2.0
Uživatelský avatar
horrabin
Příspěvky: 31
Registrován: 15.črc 2005 11:17
Jméno a příjmení: Jindřich Holub
Bydliště: Praha

Příspěvekod horrabin » 05.srp 2006 20:22

Jersey98 píše:Menší dotaz, jaký máš typ GPS. Já například GPSMAP 60CX a mě se zamrzla asi jen dvakrát, při používání. Poprvé při změně formátu souřadnic v lese. A to sem tam měl poslední FW a TOPO 2.0

Mam 60CSx. SW mam 3.00/2.70. Je pravda ze jsem na par mistech cetl ze ta v. 2.70 delala nejaky problemy. Ja ale na tuhle verzi ujel stovky km s mapou R10 a v pohode. Zkusim jeste downgrade sw abych Topo Czech treba nekrivdil.
Pri jakykoliv jiny manipulaci mi GPS nikdy nezatuhla. Teda kdyz nepocitam tu predchozi, kde byl vadnej tlakomer a vypinala se na strance vyskomeru. To jsem vyresil reklamaci s vymenou.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 23.srp 2006 16:00

Tak dneska jsem zjistil, že mám nárok na upgrade zadara nebo za symb.cenu 100 Kč. Asi za CD.PDT_Armataz_01_12 Registroval sem mapu TOPO 50 v1 po 1.4.2006 a ti kdo tak učiní to maj zadara PDT_Armataz_01_34 Už se těším, jak cyp PDT_Armataz_01_01 Juchůůů.

Doplněno: je hezká a v terénu sedí
Uživatelský avatar
horrabin
Příspěvky: 31
Registrován: 15.črc 2005 11:17
Jméno a příjmení: Jindřich Holub
Bydliště: Praha

Příspěvekod horrabin » 01.led 2007 22:34

Na webu http://www.garmin.cz je zdarma ke stazeni upgrade na mapy Atlas R10v5 a TOPO Czech v1.
V pripade mapy Atlas R10v5 se stara verze preinstaluje novou v6. V pripade mapy TOPO Czech v1 se nainstaluje nova druha mapa, tedy R10v6 a k ni zjiskate na http://garmin.cz/unlock/ zdarma odemykaci kod na zaklade vaseho vlastnictvi mapy TOPO Czech v1 a zadani jejiho registracniho cisla.
Prikladam take jiny typ soubor k mape TOPO Czech. Tento soubor definuje vzhled jednotlivych datovych vrstev (styl a barva). Me osobne tento "typek" vyhovuje vice nez originalni, protoze je pak mapa na dislpeji GPS mnohem zretelnejsi a jasnejsi. Modifikace souboru typ je vytvorem cloveka Nilgiri a je volne siritelna. Zmena typu se provadi nakopirovanim do adresare "c:\garmin\FAM_795" a zapsanim registracniho klice.
Treba se bude nekomu hodit.
Přílohy
TOPOCzech.zip
TYP soubor k mape TOPO Czech v1
(2.82 KiB) Staženo 374 x
TOPOCzech.zip
TYP soubor k mape TOPO Czech v1
(2.82 KiB) Staženo 374 x
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 02.led 2007 20:26

horrabin píše:Na webu http://www.garmin.cz je zdarma ke stazeni upgrade na mapy Atlas R10v5 a TOPO Czech v1.
V pripade mapy Atlas R10v5 se stara verze preinstaluje novou v6. V pripade mapy TOPO Czech v1 se nainstaluje nova druha mapa, tedy R10v6 a k ni zjiskate na http://garmin.cz/unlock/ zdarma odemykaci kod na zaklade vaseho vlastnictvi mapy TOPO Czech v1 a zadani jejiho registracniho cisla.
Prikladam take jiny typ soubor k mape TOPO Czech. Tento soubor definuje vzhled jednotlivych datovych vrstev (styl a barva). Me osobne tento "typek" vyhovuje vice nez originalni, protoze je pak mapa na dislpeji GPS mnohem zretelnejsi a jasnejsi. Modifikace souboru typ je vytvorem cloveka Nilgiri a je volne siritelna. Zmena typu se provadi nakopirovanim do adresare "c:\garmin\FAM_795" a zapsanim registracniho klice.
Treba se bude nekomu hodit.


Ten update sem si nainstaloval, vlastním Topo Czech 1, ale příjde mi spíše, že ta mapa Atlas je dělaná spíše pro motoristy, já potřebuje hlavně topografii. Co jsem se tak díval, tak v té nové mapě sou opraveny chyby, ať už existující či neexistující silnice.

Spíše by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenost, že se zapnou stejné mapové vrstvy stejné oblasti na sebe, jak to vypadá? Sic mužu to vyzkoušet sám, ale ptám se radši.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 02.led 2007 21:09

Takže vyzkoušeno, dvě datové vrstvy na sobě není problém, mám pocit, že se upřednostňuje ATLAS.

Frčím si objednat datovou kartu, aby se mi tam vešly obě komplet mapy, takže až budu cestovat, tak jednoduše zapnu ATLAS a TOPO vypnu a naopak.

Zpět na „GPS a mapy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů