ToPo Czech 1.0

Vše o GPS přístrojích, mapách, kompasech, hvězdách, lišejnících a navigaci obecně.

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 02.led 2007 21:09

Latest post of the previous page:

Takže vyzkoušeno, dvě datové vrstvy na sobě není problém, mám pocit, že se upřednostňuje ATLAS.

Frčím si objednat datovou kartu, aby se mi tam vešly obě komplet mapy, takže až budu cestovat, tak jednoduše zapnu ATLAS a TOPO vypnu a naopak.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 02.led 2007 21:11

horrabin píše:Prikladam take jiny typ soubor k mape TOPO Czech. Tento soubor definuje vzhled jednotlivych datovych vrstev (styl a barva). Me osobne tento "typek" vyhovuje vice nez originalni, protoze je pak mapa na dislpeji GPS mnohem zretelnejsi a jasnejsi. Modifikace souboru typ je vytvorem cloveka Nilgiri a je volne siritelna. Zmena typu se provadi nakopirovanim do adresare "c:\garmin\FAM_795" a zapsanim registracniho klice.
Treba se bude nekomu hodit.


Nehodil by jste zde nějaký obrázek, ať víme jak to vypadá, než se do toho pustím PDT_Armataz_01_01 Pokud je to tedy technicky možné?
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 02.led 2007 21:44

Jersey98 píše:Nehodil by jste zde nějaký obrázek, ať víme jak to vypadá, než se do toho pustím PDT_Armataz_01_01 Pokud je to tedy technicky možné?

... "hledej, šmudlo" ... :) treba tady http://nilgiri.sweb.cz/topoczech.html
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 02.led 2007 21:55

BLooDiK píše:
Jersey98 píše:Nehodil by jste zde nějaký obrázek, ať víme jak to vypadá, než se do toho pustím PDT_Armataz_01_01 Pokud je to tedy technicky možné?

... "hledej, šmudlo" ... :) treba tady http://nilgiri.sweb.cz/topoczech.html


Jo tak šmudlo, Michale to si vyřídíme na srazu někdy v Brně, třeba v březnu PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
horrabin
Příspěvky: 31
Registrován: 15.črc 2005 11:17
Jméno a příjmení: Jindřich Holub
Bydliště: Praha

Příspěvekod horrabin » 02.led 2007 22:16

Ano, Atlas R10 je delan spise pro motoristy a ma urcite lepsi routovani. U TOPO Czech je spousta chyb ktere zapricinuji az vypnuti pristroje pri prepocitavani. TOPO Czech umi ale zase routovat i po kdejake lesni ceste.
Dve mapy zobrazene najednou urcite jdou, ale nebude korektne fungovat routovani a vyhledavani POI.
No, BLooDiK uz sem sice hodil odkaz, ale prihodim jeste nejake snimky. Ono to takhle v pc vypada trochu desive barevne, ale v GPS to pak je mnohem zretelnejsi nez original.
Jinak dnes jsem se stavoval v Picodasu a upgrade mapy TOPO Czech by mel byt nekdy na jare. Tak uvidime.
Přílohy
OH_typA.TIF
Orlicke hory - orig. typ
OH_typB.TIF
Orlicke hory - barev. typ
PH_typA.TIF
Mesto - orig. typ
PH_typB.TIF
Mesto - barev. typ
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 02.led 2007 22:28

Co jsem se díval na odkaz od BlooDika tak mi přijdou na těch mapách někaké kolečka, vypadá to jako prošlé trasy, které sou komponovány do té mapy
Uživatelský avatar
horrabin
Příspěvky: 31
Registrován: 15.črc 2005 11:17
Jméno a příjmení: Jindřich Holub
Bydliště: Praha

Příspěvekod horrabin » 02.led 2007 22:34

Jersey98 píše:Co jsem se díval na odkaz od BlooDika tak mi přijdou na těch mapách někaké kolečka, vypadá to jako prošlé trasy, které sou komponovány do té mapy

Modra prerusovana cara s dvema kolecky vedle sebe je cyklostezka.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 02.led 2007 22:46

Dík. Ha, to mě nenapadlo, blik PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 02.led 2007 23:32

Jersey98 píše:Jo tak šmudlo, Michale to si vyřídíme na srazu někdy v Brně, třeba v březnu PDT_Armataz_01_12


to je pouze citace klasika, ta je povolena ... ;)

Jinak s A10R jezdim v ramci betatestu uz asi tri nedele a musim rict, ze jsem velmi spokojen ... samozrejme nejake chybky to ma, ale snazil jsem se je vsechny poctive nahlasit (samozrejme jen ty, na ktere jsem narazil), takze ty by ve final uz byt nemely. Jedina vyhrada je k pouzitym barvam, ktere jsou sice perfektne citelne v rucnich pristrojich, ale v autonavigacich(nuvi) jsou preci jen ty plochy sidel trosku agresivni ... hlavne tedy v nocnim rezimu, kdy nuvi diky tomu docela oslnuje. Ale jinak jak rikam, spokojenost ... urcite velky pokrok proti v5.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 02.led 2007 23:50

Jo tak citace klasika PDT_Armataz_01_12 , abyses nám nedal na poezii. Když už jsme u toho, kolik ty těch gpsek vlastně vlastníš, co jsem zaregistroval tak nuvi a 60CXS? Nebo ještě něco?
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 02.led 2007 23:57

Dík za tip. Nainstalováno, zaregistrováno a otestováno v teple domova. Zítra ještě prubnu Atlas na cestě do práce. V systému nábližek jsou dvě místa kde TOPO tápe. Vyzkoušel jsem i typek ale na mě je to moc barevný.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 03.led 2007 10:04

Jersey98 píše:Jo tak citace klasika PDT_Armataz_01_12 , abyses nám nedal na poezii. Když už jsme u toho, kolik ty těch gpsek vlastně vlastníš, co jsem zaregistroval tak nuvi a 60CXS? Nebo ještě něco?

Jo tak ty neznas zakladni dila JdC ... no teda... PDT_Armataz_01_05

jo to mam ... taky este jednu modrozubi k PDAcku a "pro deti na hrani" mam zlutaska eTrexe(výchova muší bejt) ... nekdo toho pionyra delat musi, aby pak moh "dobre a fundovane radit" ... ;) :D

--------------------------------------------------------------------------------------
Jinak jeste upozorneni, padz nevim jestli to tu zaznelo dostatecne jasne, tak pro jistotu ...
Picodas timto updatem daroval vsem majitelum Czech ToPo v1 i jednu licenci na ATLAS10R verze 6. Takze kdo mate koupenou ToPo mapu, muzete si v Picodasu (resp. na jejich webu) vygenerovat i odemykaci kod pro A10R. Berte to jako vanocni darek ... :)
--------------------------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 03.led 2007 11:47

A to jako využiješ plně? PDT_Armataz_01_12 Klobouk dolů, jinak pěkný dárek od Picodasu, nesi ty jejich tajný agent náhodou PDT_Armataz_01_11
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 03.led 2007 12:18

BLooDiK píše:Picodas timto updatem daroval vsem majitelum Czech ToPo v1 i jednu licenci na ATLAS10R verze 6. Takze kdo mate koupenou ToPo mapu, muzete si v Picodasu (resp. na jejich webu) vygenerovat i odemykaci kod pro A10R. Berte to jako vanocni darek ... :)

Že Picodasu děkuju.

Zpět na „GPS a mapy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů