Hraniční kameny na mapách

Vše o GPS přístrojích, mapách, kompasech, hvězdách, lišejnících a navigaci obecně.

Moderátor: BLooDiK

Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 11.dub 2007 11:21

Latest post of the previous page:

Martin píše: ... A co by tam dle tvého názoru mělo být za písmeno? ...

Mrknutím jsem se pokusil o žert. Takhle si místní v Krkonoších občas utahují z Poláků, že se jedná o Prusko. Tvé vysvětlení je důkladné.
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 11.dub 2007 13:10

Jak jsem již psal výše, největší záhas, alespoň co se týče dnešní severní hranice s Polskem, byl v roce 1958 a pak ještě v roce 2004.
Jenom pro představu co se "dělo" na hranici v souvislosti s hraničními znaky v bývalém okrese Žamberk (Králický Sněžník-katastr Horní Morava - Trčkov-katastr Bedřichovka) od r. 1938:
- od r. 1938 až do dnešní doby existovalo celkem 929 hz (hraničních znak), jejichž počet se v tomto období měnil
- v r. 1958 bylo zušeno a nenahrazeno 90 hz, pouze 4 vsazeny jako nové (ale svojí pozicí nenahradily žádný ze zrušených) a kompletně všechny hz na hranici přečíslovány
- v r. 2004 bylo zrušeno 23 hz a nově vsazených 30 hz, nově vsazené měnily průběh hranice plus mínus 10m. K této změně došlo nejvíce v okolí dnešního turistického přechodu Petrovičky-Kamienczyk (Německé Petrovice-Bobischau) směrem k Lichkovu i Českým Petrovicím. Je zajímavé, že v tomto prostoru byla i nějvětší změna průběhu hranice v roce 1958.

Takže já bych taky asi žádnou konstantu v přečíslování hz nehledal PDT_Armataz_01_18 Možná v některých úsecích by zdálo, že by něco mohlo fungovat, ale poté to naruší nějaký(é) vsazený(é) hz konstanta je fuč.
Ale bohužel tyto informace se ke mě dostaly až když jsem měl všechny objekty ZZ Žamberk umístěné přímo na hranici nalezené PDT_Armataz_01_02
Přílohy
Králický Sněžník 2006.jpg
Nejhezčí hz na hranici C-P :o)
Naposledy upravil(a) pavel.ct dne 11.dub 2007 20:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 11.dub 2007 13:39

V některých případech se Poláci ani s tou nožičkou nesekali a přes Déčko namalovali Péčko.
Přílohy
164-27.jpg

Zpět na „GPS a mapy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů