Jakou GPS koupit, za kolik atd

Vše o GPS přístrojích, mapách, kompasech, hvězdách, lišejnících a navigaci obecně.

Moderátor: BLooDiK

Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 10.led 2005 15:45

Latest post of the previous page:

Malou poznámku na okraj. BLooDiku, to není zaujatost, ta 60CS je fakt super. Já ji teda ještě nemám :) A myslím, že má možnost připojení i externí antény.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 10.led 2005 19:09

... díky náčelníku, že ses mě(jí) zastal .... :wink:

p.s. ... má
urban
Příspěvky: 410
Registrován: 23.zář 2003 13:19
Jméno a příjmení: Miroslav Urban
Bydliště: Rýmařov

Příspěvekod urban » 11.led 2005 20:36

Píše laik, konzumní uživatel: Měl jsem LEGENDa, byl jsem celkově úplně spokojen, už tím, že jsem předtím neměl nic. Citlivost - na opevnění jsem vždy našel signál, jen někdy, třeba v okolí Zemské brány a údolích jsem trochu se musel vrtět dokola, nebo kousek poodejít atd. Barometrický výškoměr je nanic, s LEGENDem jsem u všech tabulek KČT za chvíli měl výškový údaj s odchylkou 4 - 10 m oproti ceduli; v Chorvatsku ( nevím, jestli je to ta správná hladina ) na molu to s přehledem vždy ukazovalo + 1 m. Výška mi ale nikdy na nic nebyla, kompas také ne. Pak tu BLoo pobuřoval, takže teď mám 60 C, CS jsem nechtěl - výška a kompas jak bylo uvedeno, je mi nanic. 60 C je ale propastný rozdíl oproti LEGENDu, je to kvalitativní skok ve všem, má více bodů, ( dnes mám z DB mimo LO už nějakých 480 ), ale především to hlavní: je na základní anténu mnohem citlivější, to mám vyzkoušeno, marná sláva - kus drátu je nejlepší anténa, to nikdo nikdy nezměnil. Dále jeho ( barevný ) displej je nesrovnatelně lépe čitelnější, ten rozdíl je propastný. Výdrž baterek - zdá se lepší, ale žere také dost. Měl jsem v něm mapu asi uvedenou v předchozím disk. příspěvku, byla dobrá a plně stačila, nyní se poštěstilo a dobrá duše se podělila o licenci , takže mám už den TOPO 50, to je samozřejmě lepší. Takže nelituji, zvažoval jsem tenkráte koupi toho nového LEGENDu, ale teď vím, že by to byla chyba. Ale ta cena, ta cena.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 12.led 2005 10:48

Díky za příspěvky. Po argumentech od BlooDika jsem ještě odolával ale příspěvek od kolegy Urbana mě dorazil. Prostě GPSmap 60C/CS musím mít. Teď ještě potřebuji munici na prosazení svého rozhodnutí v rodinné radě.
Uživatelský avatar
shark
Příspěvky: 26
Registrován: 15.říj 2003 12:49

Příspěvekod shark » 12.úno 2005 19:17

Pro případného zájemce mám k dispozici okamžitě na prodej e-trex Vista se silniční mapou ČR (naprosto stačí) a originál pouzdrem Garmin, ještě rok záruka, za 8 000,-Kč :P
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 28.črc 2005 15:24

BLooDiK píše:... spickova citlivost na signal ... ani v hustem lese jsem neprisel o signal (snad jednou)


urban píše:....ale především to hlavní: je na základní anténu mnohem citlivější, to mám vyzkoušeno, marná sláva - kus drátu je nejlepší anténa, to nikdo nikdy nezměnil.


Pod dojmem výše uvedeného mám otázku na citlivost Garmin GPSMap 60C. Moje zkušenost je taková že výpadek signálu v lese je spíše pravidlem než vyjímkou. Původně jsem to přičítal nevhodnému nošení na klipsu u pasu. Proto jsem ji přestěhoval na prsní popruh u báglu. Jisté zlepšení tu je ale stále to není to pravé ořechové.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 06.srp 2005 14:24

sipka píše:Pod dojmem výše uvedeného mám otázku na citlivost Garmin GPSMap 60C. Moje zkušenost je taková že výpadek signálu v lese je spíše pravidlem než vyjímkou. Původně jsem to přičítal nevhodnému nošení na klipsu u pasu. Proto jsem ji přestěhoval na prsní popruh u báglu. Jisté zlepšení tu je ale stále to není to pravé ořechové.


Prestehovani na bagl je cesta spravnym smerem. "Za pasem" je pro GPSku velmi nevhodna poloha. Obecne cim vyse, tim lepe ... idelane nahoru na cepici a svisle ... :)

Ztrata signalu je, alespon v mem pripade, velmi ojedinelou vyjimkou, to uz teren musi skutecne stat za to. Takze tve problemy potvrdit nemohu.
Uživatelský avatar
Mikin
Příspěvky: 342
Registrován: 01.dub 2004 08:39
Jméno a příjmení: Lukáš Mikulinec
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mikin » 17.srp 2005 16:47

BLooDiK píše:
sipka píše:Pod dojmem výše uvedeného mám otázku na citlivost Garmin GPSMap 60C. Moje zkušenost je taková že výpadek signálu v lese je spíše pravidlem než vyjímkou. Původně jsem to přičítal nevhodnému nošení na klipsu u pasu. Proto jsem ji přestěhoval na prsní popruh u báglu. Jisté zlepšení tu je ale stále to není to pravé ořechové.


Prestehovani na bagl je cesta spravnym smerem. "Za pasem" je pro GPSku velmi nevhodna poloha. Obecne cim vyse, tim lepe ... idelane nahoru na cepici a svisle ... :)

Ztrata signalu je, alespon v mem pripade, velmi ojedinelou vyjimkou, to uz teren musi skutecne stat za to. Takze tve problemy potvrdit nemohu.


Teď jsem mel GPS (legend) Připnutý na popruhu od krosny(nám tam takové otvory až skoro přes rameno) takže signál byl skvělý. Někdy mám spíš pocit, že satelity po ránu a kolem oběda nepracují :D
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 18.srp 2005 13:10

S chodem těch satelitů asi záleží na tom jakou mají "Amíci" náladu :lol:
Uživatelský avatar
martinweigl
Příspěvky: 12
Registrován: 27.pro 2007 00:53
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod martinweigl » 19.led 2008 08:44

Trochu bych si dovolil oponovat,že na nevhodnost spojení PDA+GPS.
Mě to naopak velice vyhovuje,dá se do toho našlapat spousta dalších podkladů a co se týče výdrže nikdy jsem neměl problém,v pohodě maká celý den,navíc se dá spotřeba energie korigovat.
Mapy mám Mio V3 a bohatě si vystačím(netvrdím že neexistuje nic lepšího).
Pořizovací cena nového přístroje (Mio A700+mapy) cca 8000kč přes internet(prodejní akce nejmenovaného prodejce) PDT_Armataz_01_34
Marušák
Příspěvky: 62
Registrován: 15.úno 2006 20:32
Jméno a příjmení: Marek Michalec
Bydliště: Pardubice
Poděkoval: 8 krát

Příspěvekod Marušák » 19.led 2008 10:59

Pánové,absolutní spokojenost s MT Nokia N95,vestavěné GPS pracuje spolehlivě,dosti přesně a hlavně kdykoliv a odkukoliv přímé připojení k netu.Ve spojení s vestavěným 5 mpix. fotoaparátem ideální kombinace na cesty vzhledem k tom,že mimo jiné umí i telefonovat.
Uživatelský avatar
Pája
Příspěvky: 573
Registrován: 24.zář 2003 21:19
Jméno a příjmení: Pavel Holzknecht
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Poděkoval: 20 krát
Bylo poděkováno: 4 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pája » 11.srp 2008 07:30

Zvažuji koupi GPS přístroje. Poraďte mě prosím jestli koupit Colorado 300 a nebo Oregon 300.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 11.srp 2008 07:35

Pája píše:Zvažuji koupi GPS přístroje. Poraďte mě prosím jestli koupit Colorado 300 a nebo Oregon 300.

No tyhle mašinky se dost podstatně liší - dotykový displej. Na to někdo má náturu, někdo ne.
Zaznamenal jsem zkušenosti takové, že na Coloradu je zkrátka vidět líp, ovšem z ovládání já osobně bych zešílel :)
Oregon umí skvěle spolupracovat např. při Geocachingu s GSAK (otázkou je, zda ho využiješ) a na druhou stranu onen dotykový displej se může
někomu zdát poněkud méně kontrastní právě na slunci.
Samozřejmě vynikající službu zajistí i starší model 60CSx resp. 60Cx. Nicméně dost zde záleží na tom, k čemu to vlastně chceš používat.
Např. do auta se jedná o přístroje zcela nevhodné, byť použitelné.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 11.srp 2008 08:46

Oregon a Colorado jsou identicke pristroje co se tyka funkci. (vcetne te Cossackem uvadene podpory GC/GSAK)
Oregon ma bohuzel podstatne horsi display (ovsem proto take mensi spotrebu) a podstatne pohodlnejsi ovladani. Absence jakychkoliv tlacitek vsak nemusi kazdemu vyhovovat.
Colorado ma podstatne lepsi display (ovsem proto take vetsi spotrebu) a ovladani jogem, ktere ne kazdemu musi vyhovovat a neni uplne idealni.

Ani jednim pristrojem clovek rozhodne neslapne vedle.

A jeste prakticky:
- Mam Colorado a rozhodne bych nemenil. S ovladanim uz jsem se szil a je to bezproblemove.
- Kdybych si ted kupoval GPS, vezmu Oregon.

A co ted s tim, ze ? :)

A to tu mame jeste prave prichazejici Nuvi 500, ktere v sobe kloubi outdoorovy pristroj s klasickou autonavigaci.
Uživatelský avatar
Pája
Příspěvky: 573
Registrován: 24.zář 2003 21:19
Jméno a příjmení: Pavel Holzknecht
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Poděkoval: 20 krát
Bylo poděkováno: 4 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pája » 11.srp 2008 12:07

Takže jsem opět na začátku! PDT_Armataz_01_01 No když si koupim jakýkoliv uvedený výše model tak asi neudělám hloupost. Děkuji
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 11.srp 2008 13:13

Pája píše:Takže jsem opět na začátku! PDT_Armataz_01_01 No když si koupim jakýkoliv uvedený výše model tak asi neudělám hloupost. Děkuji
BlooDiK bude asi proti, ale já bych možná doporučil jít do 60CSx... zejména cena by měla být hodně zajímavá a já jsem s tou mašinkou naprosto spokojen.

Zpět na „GPS a mapy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů