Ceny GPS zařízení poletí dolů...???

Vše o GPS přístrojích, mapách, kompasech, hvězdách, lišejnících a navigaci obecně.

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Ceny GPS zařízení poletí dolů...???

Příspěvekod pavel.ct » 22.led 2010 10:46

Sice navigace v mobilu asi není úplně košér, ale....
Více ZDE
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 22.led 2010 20:27

Nemam z toho radost. A pocitime to vsichni hlavne na kvalite a cetnosti aktualizaci map pro navigacni pristroje i na vyvoji samotnych navigacnich aplikaci. Protoze zadarmo nikdo mapovat nebude (je to neskutecne financne narocne) a kdyz budou navigace zalevno nebo dokonce zadarmo, tezko firma dodavajici navigacni pristroje bude ochotna investovat do casteho nakupu novych map a jejich aktualizaci a tim padem firmy zijici z prodeje map tezko budou ochotne neustale vyrabet mapy nove ci je aktualizovat. Taktez pravdepodobne (minimalne na nejakou dobu) ustrne vyvoj samotnych mapovych aplikaci (tedy moznosti pristroju). Za malo penez bude malo muziky. A firmy ktere za hodne penez dodavaly hodne muziky (Garmin, Navigon, ...) budou muset jit s cenou dolu ... a tim padem viz vyse. Takze dle MEHO nazoru Nokia timto krokem totalne zabila trh s navigacemi a hlavne jejich vyvoj. Na howno to je a ne k radovani se ... vysledkem bude moznost mit bud uplne blbou turn-by-turn navigaci zadarmo v telefonu a nebo za par supu jen o neco chytrejsi navigacni pristroj. Moznost zaplatit si kvalitni pristroj, s kvalitnimi mapami a nadstandartnimi moznostmi, tu proste mit nebudete. Rozlucte se s Topo mapami kvality ToPo Czech 3 (btw. jedna z nejlepsich map na svete), rozlucte se s vychytavkami v sw jednotlivych pristroju ...
Navigace a navigacni pristroje jsou, jak jiste vite, moje srdecni zalezitost (jinak by taky vlastne nevzniklo opevneni.cz a vsechny jeho weby, opevneni.cz bylo puvodne zamysleno jen jako "GPS a Opevneni", ze se z toho nakonec vyvinulo neco daleko obsahlejsiho je uz vec jina ...) a ja z tohoto kroku Nokie tedy FAKT RADOST NEMAM ...

Takze davam Nokii velky PDT_Armataz_01_33 a vzkazuji : "Bezte do prdele, howada" ... hlavne ze si bude moct kazda socka koupit v Lidlu navigaci za petikilo ...
urban
Příspěvky: 410
Registrován: 23.zář 2003 13:19
Jméno a příjmení: Miroslav Urban
Bydliště: Rýmařov

Příspěvekod urban » 24.led 2010 00:26

Otec Zakladatel napsal :
Navigace a navigacni pristroje jsou, jak jiste vite, moje srdecni zalezitost (jinak by taky vlastne nevzniklo opevneni.cz a vsechny jeho weby, opevneni.cz bylo puvodne zamysleno jen jako "GPS a Opevneni", ze se z toho nakonec vyvinulo neco daleko obsahlejsiho je uz vec jina ...) a ja z tohoto kroku Nokie tedy FAKT RADOST NEMAM ...


Éhm, óhm, nějako tomu poslednímu nerozumím...
Uživatelský avatar
Alexandr
Příspěvky: 139
Registrován: 09.kvě 2004 19:49
Jméno a příjmení: Radek Hrabčák
Objekt: K-S 5
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alexandr » 24.led 2010 20:29

Tak zatim to bezi jen na telefonech, ktere se svoji cenou vyrovnaji turistickym GPSkam. Navic ta jejich aplikace je zamyslena spis jako autonavigace (byt ma i rezim s vypnutou statickou navigaci a terenni mapy).
A navic, kdyz to chce clovek pouzivat uplne zadarmo, tak uz musi mit jakous takous znalost pocitacu a synchronizovat si mapy pres komp... Zkratka bych to tak cerne nevidel, myslim, ze treba typicke turisticke navigace stale budou mit svuj okruh zakazniku, kterym budou vyhovovat lepe. A jestli turisticke navigace za neco stoji, tak je schopna konkurence snad vybicuje k jeste lepsim vykonum :)

Jeste, jestli jsem to spravne pochopil, tak synchronizovat s mobilem se ty mapy musi pres Ovi aplikaci. Tu jsem si pred mesicem nainstaloval a po jednom dni pouzivani zase s nadavanim odinstaloval a vratil se k PC Suite, protoze mi to prislo jako polofunkcni beta verze.

Takze ja jsem optimista :)

Zpět na „GPS a mapy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti