Nové GARMIN GPS řady 62 aneb král je mrtev, ať žije král?

Vše o GPS přístrojích, mapách, kompasech, hvězdách, lišejnících a navigaci obecně.

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Nové GARMIN GPS řady 62 aneb král je mrtev, ať žije král?

Příspěvekod (ossack » 14.srp 2010 21:01

Ticho po pěšině a šup, máme tu podle všeho následovníky kultovní 60ky.
Tak mrkněte na GARMIN CZ a kochejte se.
Jelikož na 60ku nemůžu říct za celou dobu, co jí mám jediné křivé slovo, jsem moc zvědav, s čím nás Garmin tentokrát ohromí.

Řada 62 se dělí zatím na dva modely - 62s (9 990,-Kč s DPH) a 62st (12 490,-Kč s DPH).

62s
Nová, multifunkční, robustní a vůči vnějším vlivům odolná ruční outdoorová navigace:
• funkčně a vzhledově vylepšený nástupce oblíbeného modelu GPSMAP 60,
• vysoce citlivý GPS přijímač, navíc 3-osý kompas, barometrický výškoměr, vestavěný slot na microSD kartu, bezdrátové sdílení dat mezi přístroji,
• přehraná základní celosvětová mapa, POI, možnost nahrání rastrových map (letecké snímky, papírové mapy),
• dlouhá výdrž baterie až 20 hodin provozu na 2 tužkové baterie,
• vhodný nejen pro rekreační i vysokohorskou turistiku nebo geocaching, ale také do auta, na kolo (možnost připojení externích čidel) nebo loď
• turistická mapa ČR 1: 25 000 na micro SD kartě a na CD pro využití v PC

62st
Nová, multifunkční, robustní a vůči vnějším vlivům odolná ruční outdoorová navigace:
• funkčně a vzhledově vylepšený nástupce oblíbeného modelu GPSMAP 60,
• vysoce citlivý GPS přijímač, navíc 3-osý kompas, barometrický výškoměr, vestavěný slot na microSD kartu, bezdrátové sdílení dat mezi přístroji,
• přehraná základní celosvětová mapa, topografická mapa 33 zemí Evropy v měřítku 1:100 000 s uličními detaily, POI, možnost nahrání rastrových map (letecké snímky, papírové mapy),
• turistická mapa ČR 1: 25 000 na micro SD kartě a na CD pro využití v PC
• dlouhá výdrž baterie až 20 hodin provozu na 2 tužkové baterie,
• vhodný nejen pro rekreační i vysokohorskou turistiku nebo geocaching, ale také do auta, na kolo (možnost připojení externích čidel) nebo loď


Nalezl jsem v popisu jen tento rozdíl:
Topografická mapa 33 zemí Evropy v měřítku 1:100 000 s uličními detaily u dražší verze st.

Předpokládám, že mě BlooDiK určitě doplní, jakožto odborník :)
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 15.srp 2010 10:08

Pouze jedna pripominka ...
O 62-ce vim uz nekdy od dubna a od dubna jsem cekal, jestli se oficialne potvrdi tragicke (na dnesni pomery) rozliseni displaye.
Bohuzel, pri oficialnim oznameni zacatkem cervna se rozliseni potvrdilo, cimz pro me 62-ka skoncila driv, nez vlastne zacala.
160x240 pixelu je vlastne horsi nez nejhorsi, nejlevnejsi, soucasny mobilni telefon za 1000 korun ...
Po te, co ma Garmin za sebou spickovy display v Coloradu a, rekneme, ne uplne spatny display v Oregonu, tak vratit se zpatky ke stejnemu displayi jako ma 5 let stara 60-tka je podle me naprosto nesmyslny krok zpet ...
Takze souhlasim se vsemi lidmi po svete, kteri pisi, ze 62-ka vyborna, ale displej na houby ... a ze kazdy bude cekat, jestli Garmin predstavi neco jako GPSmap 62HD ... a myslim si, ze asi bude muset ... pri stale se zvysujici podrobnosti map toto neni spravna cesta ...
U autonavigaci toto Garmin uz pochopil a nove Nuvi 3790 ma display WVGA rozliseni (800x480). A musim potvrdit, ze si chrochtam a ToPo mapa na nem vypada uzasne. (jeste do nej musim nejak dostat ty 3D modely bunkru a bude to lepsi nez sex ... uz na tom delam ... ;-) )

Takze 62-ka hura, ale s displayem s rozlisenim kapesni hry za 150Kc z hrackarstvi ani nahodou ...
Ale vypada sexy, to ne, ze ne ... :)
Přílohy
gpsmap62s_hr_704_cmyk_300.jpg
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 15.srp 2010 14:13

Sex jsem s ní teda ještě něměl, ale aspoň jsem si šáhnul. Měl jsem tu možnost 6. 6. na Merida Bike Vysočina kde ji měli pánové z Picodasu ve stánku Garminu k vidění. Ano výpadá pěkně, ale informace ohledně rozlišení displaye jsem tehdy dostal taky... PDT_Armataz_01_02

Zpět na „GPS a mapy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host