Mapy Seznam.cz

Vše o GPS přístrojích, mapách, kompasech, hvězdách, lišejnících a navigaci obecně.

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Mapy Seznam.cz

Příspěvekod Jersey98 » 01.úno 2006 10:29

Mrkněte sem http://beta.mapy.cz
Je to sice v testovacím provozu, ale letecké mapy sou docela aktuální, alespoň u našeho domu. De to vidět v dobrém rozlišení a největší hukot je, že vám to ukazuje GPS souřadnice, když najedete na nějaký objekt. Souřadnice mi sedí s databází, měřeno na jedné kabelovce u Smolkova
:D
Dobré na tom je, že když si najedu na něco podezřelého na poli tak mi to ukáže souřadnice :wink: :D :D
Uživatelský avatar
Jiří Šotola
Příspěvky: 528
Registrován: 26.říj 2003 22:37
Jméno a příjmení: Jiří Šotola
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiří Šotola » 01.úno 2006 17:56

[quote="Jersey98"]Mrkněte sem http://beta.mapy.cz
Je to sice v testovacím provozu, ale letecké mapy sou docela aktuální, alespoň u našeho domu. De to vidět v dobrém rozlišení a největší hukot je, že vám to ukazuje GPS souřadnice, když najedete na nějaký objekt. Souřadnice mi sedí s databází, měřeno na jedné kabelovce u Smolkova
:D
Jo tak to je věc. Zkoušel jsem trutnovský úsek od 43 k 82 a je to fakt vidět jak z letadla. Doufejme, že se to brzy zprovozní. :D
urban
Příspěvky: 410
Registrován: 23.zář 2003 13:19
Jméno a příjmení: Miroslav Urban
Bydliště: Rýmařov

Příspěvekod urban » 10.úno 2006 19:20

Jersey napsal:
Mrkněte sem http://beta.mapy.cz
Je to sice v testovacím provozu, ale letecké mapy sou docela aktuální, alespoň u našeho domu. De to vidět v dobrém rozlišení a největší hukot je, že vám to ukazuje GPS souřadnice, když najedete na nějaký objekt. Souřadnice mi sedí s databází, měřeno na jedné kabelovce u Smolkova

Dobré na tom je, že když si najedu na něco podezřelého na poli tak mi to ukáže souřadnice

Ano, to je ta správná věc. Proletět se nad linií, je to krása. Monohde jsou ještě v terénu vidět zvýrazněné stopy po betonu překážek a pod. Dobře jsou i vidět skvrny po zasypaných výkopech např. u OP 30, 31, 32, rovněž tak kolem vchodu Šibenice OP 35a, tyto nejlépe vyniknou v měřítku asi 75 %. Ale zkuste ještě k tomu toto:

http://www.chose.cz/favelets/seznam-mapy-fs_mod/

Jedná se o zapnutí mapy do celoobrazovkového režimu. Potom při zvětšní na 100 % jsou např. u uvedených OP 30 - 32 vidět průběhy překážek včetně obvodových až k OP 36a. Pak to je ten správný žrout času.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 12.úno 2006 21:38

jen tak ... (kazdopadne tam najdete odpoved na nejdulezitejsi otazku dneska: "jak si zobrazit misto s danymi souradnicemi?")

http://andre74.sweb.cz/2006/02-08/mapy- ... atele.html

(anooo, a mluvi se tam i o nas ... ;) )
kruzitko
Příspěvky: 73
Registrován: 26.zář 2003 20:17
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kruzitko » 03.bře 2006 19:36

Precetl jsem si jejich help a zkusil jsem vytvorit par linku a je to docela jednoduchy. Nebylo by vhodne pridat linky na beta.seznam.cz na karty objektu? Nebo tomu braneji nejaka licencni ci autorska prava?
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 03.bře 2006 19:44

kruzitko píše:Precetl jsem si jejich help a zkusil jsem vytvorit par linku a je to docela jednoduchy. Nebylo by vhodne pridat linky na beta.seznam.cz na karty objektu? Nebo tomu braneji nejaka licencni ci autorska prava?

... nova verze.
Naposledy upravil(a) BLooDiK dne 03.bře 2006 19:45, celkem upraveno 1 x.
kruzitko
Příspěvky: 73
Registrován: 26.zář 2003 20:17
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kruzitko » 03.bře 2006 19:45

jednoduchy testik odkazu zde:
http://test.saxik.cz/test.php
kruzitko
Příspěvky: 73
Registrován: 26.zář 2003 20:17
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kruzitko » 03.bře 2006 19:48

BLooDiK píše:
kruzitko píše:Precetl jsem si jejich help a zkusil jsem vytvorit par linku a je to docela jednoduchy. Nebylo by vhodne pridat linky na beta.seznam.cz na karty objektu? Nebo tomu braneji nejaka licencni ci autorska prava?

... nova verze.

tak to je vyborny, doufam, ze to nejaky stouralove nenapadnou z duvodu poruseni licencnich nebo autorskych prav...
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 15.bře 2006 09:47

kruzitko píše:Precetl jsem si jejich help a zkusil jsem vytvorit par linku a je to docela jednoduchy. Nebylo by vhodne pridat linky na beta.seznam.cz na karty objektu? Nebo tomu braneji nejaka licencni ci autorska prava?

Taxem Vam to preci jenom dal na starou(tedy aktualni) TO i na TP ...
kruzitko
Příspěvky: 73
Registrován: 26.zář 2003 20:17
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kruzitko » 15.bře 2006 17:55

BLooDiK píše:
kruzitko píše:Precetl jsem si jejich help a zkusil jsem vytvorit par linku a je to docela jednoduchy. Nebylo by vhodne pridat linky na beta.seznam.cz na karty objektu? Nebo tomu braneji nejaka licencni ci autorska prava?

Taxem Vam to preci jenom dal na starou(tedy aktualni) TO i na TP ...


Dekujeme velmi priserne! :-), mel bych vsak jeste prosbicku o doplneni do nonIE verze - aspon pro firefox. Sice mam v systemu nainstalovany tri verze IE, ale provozovat pod linuxem IE pro normalni prohlizeni webu neni zrovna to prave orechove ...
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 15.bře 2006 21:46

kruzitko píše:Dekujeme velmi priserne! :-), mel bych vsak jeste prosbicku o doplneni do nonIE verze - aspon pro firefox. Sice mam v systemu nainstalovany tri verze IE, ale provozovat pod linuxem IE pro normalni prohlizeni webu neni zrovna to prave orechove ...


... jo vidis, na to sem zapomel ... uz mi to nejak ani nenapadlo ... sem proste uz zabydlenej v novy verzi a ta je samozrejme rovnou pro vsechno ...
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 15.bře 2006 23:49

Taky se už těším na "zabydlení se" v nové verzi :lol:
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 06.dub 2007 09:28

Na serveru http://www.mapy.cz byla dána do provozu vedle mapy základní, letecké a hybridní i mapa historická (II. vojenské mapování). Osobně bych tam raději viděl III. vojenské mapování, ale i tak je to čin zasluhující uznání potvrzující, že jsme v mapách na světě nejlepší.
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 06.dub 2007 20:51

V kterém období probíhalo II. vojenské mapování?

Na této mapě jsem v Těchoníně - Linsdorf našel zakreslený i rybník. Tomuto rybníku se v roce 1807 protrhla hráz a údajně už poté nebyla opravena a rybník tu od té doby nebyl...
Uživatelský avatar
MASH
Příspěvky: 630
Registrován: 20.zář 2003 06:09
Jméno a příjmení: Jiří Kratochvíl
Objekt: T-S 63 U potoka
Bydliště: Libeč u Trutnova
Poděkoval: 6 krát
Bylo poděkováno: 9 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MASH » 07.dub 2007 06:24

V úvodu je poznamenáno, že Druhé vojenské mapování probíhalo v Čechách v období let 1842-1852.

Oproti tomu jsou na mapách zobrazeny tratě Malé Svatoňovice - Královec (uvedena do provozu 1868) a Chlumec nad Cidlinou - Trutnov Poříčí (1870). Novější trať do Teplic nad Metují již na mapě není.

Zpět na „GPS a mapy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů