Diskuse k nové verzi TP

Vše co se týká e-Databáze TP

Moderátoři: (ossack, BLooDiK

Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Diskuse k nové verzi TP

Příspěvekod BLooDiK » 05.úno 2009 19:16

Cokoliv, co máte na srdci. Díky.
Uživatelský avatar
Me2d
Příspěvky: 29
Registrován: 01.čer 2006 19:48
Jméno a příjmení: Kamil Tichý
Bydliště: Praha

Příspěvekod Me2d » 05.úno 2009 22:15

Zatím mám na srdci pouze toto: SUPER! Díky PDT_Armataz_01_37
Hned nahodím dotaz ke kalendáriu - řešili jste nejen s Přebralem co vše tam dát. Takže se chci zeptat na výsledek. A také jak může běžný uživatel do kalendária přispět...
Každopádně přeji staronovému webu, aby se opět začal rozvíjet a vzkvétat! Aby návštěvnost stoupala a každý si tam našel to, co ho zajímá....
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 05.úno 2009 22:30

Sakra, a jsem až druhej.
Děkuji BlooDikovi za neskutečnou trpělivost a odhodlání udělat něco pro druhé. Dále pak celé komunitě TP úspěšné lovy beze zbraní a objektům našeho zájmu dlouhá léta.
Uživatelský avatar
Přebral
Příspěvky: 14
Registrován: 30.led 2005 13:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Přebral » 05.úno 2009 23:19

Me2d píše:Zatím mám na srdci pouze toto: SUPER! Díky PDT_Armataz_01_37
Hned nahodím dotaz ke kalendáriu - řešili jste nejen s Přebralem co vše tam dát. Takže se chci zeptat na výsledek. A také jak může běžný uživatel do kalendária přispět...


No, do kalendária asi jednak akce, které se týkají různých TP - dával bych osobně asi věci jako prohlídkové dny, odstřely komínů, slavnosti a tak :-)
Do historických událostí dávám zatím takovou všehochuť, v podstatě jenom od "svých" objektů, buď veskrze významná data (vznik a zánik objektů, založení PŽS, katastrofy) nebo občas pro zpestření nějakou drobnou zajímavost (nález kostí onoho nebožáka na Knížecí studánce). Uvidíme, jak se to bude chovat.

A hned bych měl jednu chybu:
Vypadá to, že se špatně zobrazují "stará" data. Počátek dolování uhlí v Ostravě v roce 1776 je ještě v pořádku, ale už u dokončení ražby Rudolfovy štoly v roce 1593 mi zadané datum vyskočí jinak. Příklady v kalendáriu.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 06.úno 2009 06:12

Me2d píše:řešili jste nejen s Přebralem co vše tam dát. Takže se chci zeptat na výsledek. A také jak může běžný uživatel do kalendária přispět...
Bezny uzivatel nijak, vybrani (coz jsou vsichni betatesteri) maji v Detailnim kalendari vedle nadpisu cudlicek "Pridat" :)
Co tam davat Ti uz vystizne napsal Prebral.


sipka píše:Sakra, a jsem až druhej.
Děkuji BlooDikovi za neskutečnou trpělivost a odhodlání udělat něco pro druhé. Dále pak celé komunitě TP úspěšné lovy beze zbraní a objektům našeho zájmu dlouhá léta.
Presne tak, diky za "trpělivost a odhodlání udělat něco pro druhé". Protoze bez Vasi pomoci bysme to s Cossackem davali dohromady jeste hodne dlouho.


Přebral píše:Vypadá to, že se špatně zobrazují "stará" data. Počátek dolování uhlí v Ostravě v roce 1776 je ještě v pořádku, ale už u dokončení ražby Rudolfovy štoly v roce 1593 mi zadané datum vyskočí jinak. Příklady v kalendáriu.
Koukam na to jak veyr ... sednu na to pozdeji, ted mam jeste zalepeny oka ... :)
EDIT: uz jsem nasel chybu ... MSJET (microsofti engine, ktery se stara o komunikaci mezi webem a databazi) z me (zatim) neznamych duvodu nekorektne spolupracuje (vraci nesmyslne hodnoty) s jakoukoliv promennou typu Datum, ktera obsahuje datum starsi nez 1.1.1753 ... takze to budu muset nejak obejit. Za 10 minut ale odjizdim na 4 dny do Asie (na Slovensko) ;) takze se tomu budu moci venovat az se vratim. Takze zatim, prosim, vynechte v Kalendariu udalosti starsi nez 1.1.1753 :) Dik.
EDIT2: ... clovek se porad uci ... "SQL Server supports dates ranging from January 1, 1753 to December 31, 9999." :)
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 06.úno 2009 12:12

BLooDiK píše:Cokoliv, co máte na srdci. Díky.

S vděčnosti Ti posílám (a nejen Tobě) skromný dáreček, viz mail.
Díky
Uživatelský avatar
Me2d
Příspěvky: 29
Registrován: 01.čer 2006 19:48
Jméno a příjmení: Kamil Tichý
Bydliště: Praha

Příspěvekod Me2d » 07.úno 2009 20:48

Já se ptal kvůli tomu, že nejen statickými památkami je člověk živ... Prostě jde o to, jestli sem psát akce typu "Setkání vojenské techniky 8.5.09 v Darkovičkách" nebo "Sraz vozů Škoda MBX v Mladé Boleslavi 1.8.09", nebo " Sraz motocyklů čs.výroby 29.8.2009" nebo snad "Sraz veteránů na Ještěd 12.7.2009"... Ale asi proč ne, když sem vlastně patří i Rotující setrvačníci v Solvay lomech.... Chlapci Zakladatelé tohoto webu znají můj největší koníček... Dle mého názoru veteráni na čtyřech (dvou) kolech jsou vlastně také technickými památkami... Otázkou je, jestli někdo z návštěvníků techto stránek by měl zájem např. o sraz vozů Aero, nebo o sraz motocyklů CS výroby apod. Každopádně doufám, že přesun na nový web bude mít za následek rozšíření uživatelů.....
Toto je otázka na Admina a Otce, kteří jsou Guru tohoto webu. Já jsem jen (s)prostý user čerpající nápady na výlety po Naší Vlasti...
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 07.úno 2009 22:18

Me2d píše:Já se ptal kvůli tomu, že nejen statickými památkami je člověk živ... Prostě jde o to, jestli sem psát akce typu "Setkání vojenské techniky 8.5.09 v Darkovičkách" nebo "Sraz vozů Škoda MBX v Mladé Boleslavi 1.8.09", nebo " Sraz motocyklů čs.výroby 29.8.2009" nebo snad "Sraz veteránů na Ještěd 12.7.2009"... Ale asi proč ne, když sem vlastně patří i Rotující setrvačníci v Solvay lomech.... Chlapci Zakladatelé tohoto webu znají můj největší koníček... Dle mého názoru veteráni na čtyřech (dvou) kolech jsou vlastně také technickými památkami... Otázkou je, jestli někdo z návštěvníků techto stránek by měl zájem např. o sraz vozů Aero, nebo o sraz motocyklů CS výroby apod. Každopádně doufám, že přesun na nový web bude mít za následek rozšíření uživatelů.....
Toto je otázka na Admina a Otce, kteří jsou Guru tohoto webu. Já jsem jen (s)prostý user čerpající nápady na výlety po Naší Vlasti...
Přijde na to, kolik takových taškařic během roku je. Myslím, že by se neztratily a lidi je určitě uvítají. Kor když se budou pohybovat o své dovolené v oblasti, kde se taková akce třeba koná.
Ostatně to je druhý z dvou hlavních účelů existence webu TP. Nejen nechat je lidi poznat, ale pomoci lidem užít si dovolenou taky jinak, než jen hraním karet po večerech na chajdě :) či laskáním se s lahvemi moku.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 09.úno 2009 21:47

K vložení fotografie je potřeba zadat přesné datum. V případě historické fotografie jsem ale rád, pokud znám alespoň desetiletí. Navrhuji mít možnost zadat datum i ve formátu 1850 - 1945, 1946 - 1989 a 1990 - 20xx.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 10.úno 2009 20:07

BLooDiK píše:
Přebral píše:Vypadá to, že se špatně zobrazují "stará" data. Počátek dolování uhlí v Ostravě v roce 1776 je ještě v pořádku, ale už u dokončení ražby Rudolfovy štoly v roce 1593 mi zadané datum vyskočí jinak. Příklady v kalendáriu.
Koukam na to jak veyr ... sednu na to pozdeji, ted mam jeste zalepeny oka ... :)
EDIT: uz jsem nasel chybu ... MSJET (microsofti engine, ktery se stara o komunikaci mezi webem a databazi) z me (zatim) neznamych duvodu nekorektne spolupracuje (vraci nesmyslne hodnoty) s jakoukoliv promennou typu Datum, ktera obsahuje datum starsi nez 1.1.1753 ... takze to budu muset nejak obejit. Za 10 minut ale odjizdim na 4 dny do Asie (na Slovensko) ;) takze se tomu budu moci venovat az se vratim. Takze zatim, prosim, vynechte v Kalendariu udalosti starsi nez 1.1.1753 :) Dik.
EDIT2: ... clovek se porad uci ... "SQL Server supports dates ranging from January 1, 1753 to December 31, 9999." :)

Opraveno (resp. tedy spis "obejito"). Uz muzes pouzivat i data starsi nez vyse citovane omezeni. Jen, prosim nepouzivej data starsi nez 247 pr.n.l a novejsi nez 7999 n.l. .... i kdyz ... tak dlouho asi stejne DB fungovat nebude PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 10.úno 2009 20:15

sipka píše:K vložení fotografie je potřeba zadat přesné datum. V případě historické fotografie jsem ale rád, pokud znám alespoň desetiletí. Navrhuji mít možnost zadat datum i ve formátu 1850 - 1945, 1946 - 1989 a 1990 - 20xx.

Vim, kam miris, narazili jsme na to pri zarazovani fotek. Vzhledem k tomu, ze databaze fotek, mimo jine, umoznuje i chronologicke razeni podle data porizeni, potrebuju, aby u fotky nejake "skutecne" datum bylo. Takze pokud jsem nevedel presne datum, proste jsem to podle fotky a samozrejme podle "historie" objektu odhadl. Tzn. napr. je blbost datovat fotku driv, nez byl objekt postaven. Samozrejme s tim, ze "se snehem" je 1.1. , "bez snehu" 1.7. a pokud odhadnu alespon desetileti, davam 5-ku na konec. Barevne fotky byly az po valce (samozrejme az na vyjimky). Plus je samozrejme dobre pripsat to do komentare k fotce, ze to je + / - odhad.
Kazdopadne je to myslim presnejsi, nez dat fotce "porizeno mezi 1850 a 1945".
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 10.úno 2009 20:26

BLooDiK píše:Vim, kam miris, narazili jsme na to pri zarazovani fotek. Vzhledem k tomu, ze databaze fotek, mimo jine, umoznuje i chronologicke razeni podle data porizeni, potrebuju, aby u fotky nejake "skutecne" datum bylo. Takze pokud jsem nevedel presne datum, proste jsem to podle fotky a samozrejme podle "historie" objektu odhadl. Tzn. napr. je blbost datovat fotku driv, nez byl objekt postaven. Samozrejme s tim, ze "se snehem" je 1.1. , "bez snehu" 1.7. a pokud odhadnu alespon desetileti, davam 5-ku na konec. Barevne fotky byly az po valce (samozrejme az na vyjimky). Plus je samozrejme dobre pripsat to do komentare k fotce, ze to je + / - odhad.
Kazdopadne je to myslim presnejsi, nez dat fotce "porizeno mezi 1850 a 1945".
Rozumím. Já jsem to v podstatě udělal podobně a zbytek se snažím dokorigovat v poznámce.
V původní DB jsem k rozhledně na Pradědu dával komentář, z nové ale zmizel. Nikterak na něm nelpím ale jde mi o to zda to bylo řízené a nebo něco při konverzi vypadlo.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 10.úno 2009 21:29

V db jsme určitě nic řízeně nemazali, takže se to buď nepřeneslo, nebo čert ví :(

Jinak co se týče fotek, ono je vůbec otázkou, jak přistupovat k těm starým fotkám, v drtivé většině případů spíš pohledům.
Chceme je tam? Jak vy to vidíte? Teď to nepíšu proto, že by mi vadily, ale jestli pro vás mají nějakou vypovídací hodnotu.
Kupříkladu ku rozhlednám či přehradám můžu dodat takových snímků víc, ale zatím jsem dost váhal.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 10.úno 2009 21:53

(ossack píše:Jinak co se týče fotek, ono je vůbec otázkou, jak přistupovat k těm starým fotkám, v drtivé většině případů spíš pohledům.
Chceme je tam? Jak vy to vidíte? Teď to nepíšu proto, že by mi vadily, ale jestli pro vás mají nějakou vypovídací hodnotu.
Kupříkladu ku rozhlednám či přehradám můžu dodat takových snímků víc, ale zatím jsem dost váhal.
Můj názor je že ano. Ku příkladu Jiráskovu chatu na Dobrošově máme podle mě zachycenou v průběhu všech přestaveb.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 10.úno 2009 22:12

sipka píše:
(ossack píše:Jinak co se týče fotek, ono je vůbec otázkou, jak přistupovat k těm starým fotkám, v drtivé většině případů spíš pohledům.
Chceme je tam? Jak vy to vidíte? Teď to nepíšu proto, že by mi vadily, ale jestli pro vás mají nějakou vypovídací hodnotu.
Kupříkladu ku rozhlednám či přehradám můžu dodat takových snímků víc, ale zatím jsem dost váhal.
Můj názor je že ano. Ku příkladu Jiráskovu chatu na Dobrošově máme podle mě zachycenou v průběhu všech přestaveb.
OK, tak já nascanuju a přidám.
K Jiráskofce Tě musím opravit, neb jednu z přestaveb tam ještě nemáme, resp. tu zcela původní budovu. Byla výrazně menší než nynější chata. Taky jí někde mám.

Zpět na „Elektronická Databáze Technických památek České Republiky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host