Pašerácká lávka

Vše co se týká e-Databáze TP

Moderátoři: (ossack, BLooDiK

Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Pašerácká lávka

Příspěvekod pavel.ct » 06.črc 2010 14:35

Latest post of the previous page:

Pro "přescenty" tam bude zbudován brod PDT_Armataz_01_28
Valecnik
Příspěvky: 183
Registrován: 13.srp 2006 19:29
Jméno a příjmení: Jan Kasan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valecnik » 06.črc 2010 19:54

To je něco jako automatický výběrčí daní. Kdo chce na druhou stranu, musí odložit nadbytečné věci a nechat na břehu. Má to ten náš byrokratický aparát ale vymyšlené.
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 27.srp 2010 12:44

Tak od 5. 7. kdy jsem tam byl naposled do včera se celkem nic nezměnilo, přibylo akorát pár železných konzol na lávce. Asi kvůli turistický sezóně, snad se po skončení prázdnin zase začne něco dít...
Přílohy
2010_08_26_paseracka_lavka.jpg
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 09.říj 2010 17:37

Na Zemské bráně máme novou lávku. Je moc pěkná a doufejme, že vydrží déle, než ta minulá. Z původní lávky zůstaly ocelové nosníky a trámy na podlaze. Zbytek byl vybudován nově. Fotky v dat. tech. památek.
Valecnik
Příspěvky: 183
Registrován: 13.srp 2006 19:29
Jméno a příjmení: Jan Kasan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valecnik » 09.říj 2010 20:42

Tulda píše:Na Zemské bráně máme novou lávku. Je moc pěkná a doufejme, že vydrží déle, než ta minulá. Z původní lávky zůstaly ocelové nosníky a trámy na podlaze. Zbytek byl vybudován nově. Fotky v dat. tech. památek.


Fotky hezké, akorát bych poprosil, jestli by se nenašel nějaký detail spoje. To je u takovýchto konstrukcí hlavní kámen úrazu a docela by mne zajímalo, jak si s tím autoři pohráli. Takhle z dálky se mi to moc nelíbí. Děkuji.
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 09.říj 2010 22:07

Valecnik píše:Fotky hezké, akorát bych poprosil, jestli by se nenašel nějaký detail spoje. To je u takovýchto konstrukcí hlavní kámen úrazu a docela by mne zajímalo, jak si s tím autoři pohráli. Takhle z dálky se mi to moc nelíbí. Děkuji.

Z těch fotek mě to připomíná podobnou "technologii", která byla použita u rozhledny na Klepým (viz. objekt v databázi ID objektu: 950) PDT_Armataz_01_02
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 10.říj 2010 08:35

Technologie je asi podobná jako u jiných podobných staveb. Srovnávat to ale s rozhlednou na Klepým bych si netroufl. Ona rozhledna je dle mého názoru zfušovaná hrůza. Spíše bych ji srovnal s rozhlednou na Boubíně. PDT_Armataz_01_01 Detalily jsem bohužel nefotil, bylo špatné světlo a ani jsem na to neměl čas.
Přílohy
DSCF6143.JPG
Valecnik
Příspěvky: 183
Registrován: 13.srp 2006 19:29
Jméno a příjmení: Jan Kasan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valecnik » 11.říj 2010 05:49

Tulda píše:Technologie je asi podobná jako u jiných podobných staveb. Srovnávat to ale s rozhlednou na Klepým bych si netroufl. Ona rozhledna je dle mého názoru zfušovaná hrůza. Spíše bych ji srovnal s rozhlednou na Boubíně. PDT_Armataz_01_01 Detalily jsem bohužel nefotil, bylo špatné světlo a ani jsem na to neměl čas.


V poho. Já jenom tak. Tak nějak tiše doufám, že ty spoje udělali z nerezu, aby to nějakou dobu vydrželo, protože pochybuju, že si někdo v budoucnu dá práci aby obnovil nátěr. Ať nám tedy slouží co nejlépe a co nejdéle.

Zpět na „Elektronická Databáze Technických památek České Republiky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů