... takže dojmy, podněty, připomínky ?

Vše co se týká e-Databáze TP

Moderátoři: (ossack, BLooDiK

Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 16.bře 2004 10:40

Latest post of the previous page:

jo, tohle je bohuzel vlastnost spoluprace toho scriptu a browseru (browser_back proste neni udalost pri ktere znovu spousti skripty) a muselo by se to dost slozite osetrovat a na to s*ru ... :) ... blby je, ze Kategorii objektu si to pri Back pamatuje, takze se pak musi nejdriv zmenit kategorie na neco jinyho a zpatky na pozadovanou, aby ten blbej script znovu nacet ty stavy .... mozna, az jednou nebudu mit hodne co delat, se na to podivam .... :)
.. ale vzhledem k tomu, ze mame, jak vidim, uzivatele "znale", tak je to celkem zbytecne ... :D
kruzitko
Příspěvky: 73
Registrován: 26.zář 2003 20:17
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kruzitko » 16.bře 2004 12:26

BLooDiK píše: .... mozna, az jednou nebudu mit hodne co delat ..... ...... :)
:D

jsem si temer jisty , ze tento jev muzeme klidne zaradit do skupiny "jevu nemoznych"
Uživatelský avatar
Thomash

Příspěvekod Thomash » 27.dub 2004 12:36

Já jen kdyby něko někam jel a chyběl mu foťák, tak ať mi pisne na thomash@xko.cz. Rád se toulám a fotím :) ale momentálně jsem švorc, tak až příští měsíc :D
Uživatelský avatar
Chomutovák
Příspěvky: 363
Registrován: 04.dub 2004 15:25
Jméno a příjmení: Lubomír Purchart

Příspěvekod Chomutovák » 09.kvě 2004 13:13

Hele nemohli by jste mi přestat posílat viry? Pořád mi od vás chodí a já mažu a mažu... 8)
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 09.kvě 2004 21:26

Chomutovák píše:Hele nemohli by jste mi přestat posílat viry? Pořád mi od vás chodí a já mažu a mažu... 8)

... tak to bysme bohuzel nemohli, jelikoz ti zadne viry neposilame. Nechodi ti od nas, ale od nekoho, kdo ma zavirovany pocitac a nase adresy v Kontaktech. Zkus si prostudovat hlavicky mailu, podle smtp serveru pres ktere ti mail dosel by si mohl zjistit, odkud vlastne mail prisel. Pole Od: je naprosto nesmerodatny.
Uživatelský avatar
Přebral
Příspěvky: 14
Registrován: 30.led 2005 13:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Přebral » 30.led 2005 14:03

Nebylo by možné nějak prodloužit seznamy naposledy změněných příspěvků (souřadnice/fotky/popisy...) a nebo umožnit vyhledávání podle data poslední změny? Z titulní stránky novinyk mizí příliš rychle a pak se změněné věci špatně hledají.

(samozřejmě je možné, že jsem něco přehlédl)
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 30.led 2005 15:41

... tak jednak mas v menu Historii prispevku, jednak kdyz si nad seznamem poslednich pridavku kliknes na prislusny nadpis (GPS souradnice, Komentare, Fotografie) dostanes celou historii take, jen rozdelenou na prislusne oblasti ....
Uživatelský avatar
Přebral
Příspěvky: 14
Registrován: 30.led 2005 13:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Přebral » 30.led 2005 20:11

Díky...přehlédl jsem celé Hlavní menu. Hanba mi.
Uživatelský avatar
Přebral
Příspěvky: 14
Registrován: 30.led 2005 13:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Přebral » 22.srp 2005 02:47

Za se, že nějak hapruje počítání statistik databáze. V kategorii "Důlní stavby (doly, lomy)" to hlásí jeden nenafocený objekt, ačkoli by teď už mělo být nafoceno všechno.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 24.srp 2005 06:55

Přebral píše:Za se, že nějak hapruje počítání statistik databáze. V kategorii "Důlní stavby (doly, lomy)" to hlásí jeden nenafocený objekt, ačkoli by teď už mělo být nafoceno všechno.
Trochu to zlobí, přeci jen to jsou dřevní doby těchto webů, které nepočítaly s takovým rozmachem.
Každopádně Otec programátor už vše napravil.
není čas.

Nicméně pro databázi je důležitější hlavně ten fakt, že vše co v ní je stran důlních staveb fotku má. Statistika byla poněkud posunuta do ústraní.
Každopádně díky za Tvé příspěvky, stejně tak jako rozhledny díky Me2dovi se i doly a lomy díky Tobě probudily k životu :)

(oss
Uživatelský avatar
Přebral
Příspěvky: 14
Registrován: 30.led 2005 13:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Přebral » 28.srp 2005 17:33

Přidal jsem teď nový záznam (Český kras, lom Mramorka), ale po uložení a zobrazení to na mne vyplivlo tuhle chybu:

Microsoft VBScript - chyba pøi bìhu programu chyba 800a0009'

Index prvku pole je mimo rozsah.: 'i'

/gps_pa.asp, line 1677

Na postižené stránce se nemohu dostat ani do menu (a tedy to třeba zkusit upravit jestli se to nevzapamatuje). Stejné projevy v Mozille i MS IE. Pokud vím, tak zadaná data by měla být v poŕádku, žádné ptákárny jako třeba netypické znaky jsem tam nedával.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 28.srp 2005 21:51

Přebral píše:Index prvku pole je mimo rozsah.: 'i'

/gps_pa.asp, line 1677


Corrected ....
Uživatelský avatar
Přebral
Příspěvky: 14
Registrován: 30.led 2005 13:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Přebral » 01.lis 2005 15:28

Pokud bych uploadoval do databáze fotku, která bude mít dostatečné parametry (600x450, odpovídající komprese-jaká?), přepočítá ji to stejně? Nebo existují nějaké podmínky, po jejichž dodržení bude fotka vypadat stejně na webu, jako u mě doma?

Na zmenšování fotek totiž používám různá photoshopová makra, která jsou efektivnější než běžné algoritmy (třeba v míře zachování detailů a ostrosti), a někdy by zas bylo lepší třeba místo snížení kvality komprese snížit počet barev (např. u kontrastních fotek - teď jsem zrovna uploadoval těžní věž v Horním Benešově). Nebylo by možné stanovit nějakou velikost obrázku, kterou pokud dosáhne uploadovaný soubor, pak nebude automaticky upravován?
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 02.lis 2005 08:14

Presne vim, o co ti jde. Premyslel jsem o tom, ale momentalne me nenapada jednoduche, rychle reseni. Ale budu o tom premyslet.
Uživatelský avatar
Přebral
Příspěvky: 14
Registrován: 30.led 2005 13:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Přebral » 16.črc 2007 23:52

Tak jsem vyslyšel volání z titulní strany a měl bych pár připomínek/úvah pro novou verzi...je to taková směska bugreportů, nápadů, otázek a tak.

1) Související objekty - bylo by zajímavé moct je nějak určovat. Potíž je asi v tom, jak si nadefinovat jejich hranice - pokud bych dal příklad, tak třeba u Pustého lomu v Českém krasu může být související objekt...
a) sousední lom spojený štolou (Jižní Kříž)
b) vzdálenější lom ve stejném komplexu (Velká Amerika)
c) lom mimo tento komplex, ale nedaleko a se stejnou historií - stejnou firmou, zahájením těžby, využíváním atd. (Čížovec, Holý vrch)
d) vzdálený objekt jiného účelu, funkčně propojený (Vojtěšská huť na Kladně)
Osobně bych byl asi tak pro variantu b. Ono je vůbec otázka, co dávat jako samostatné objekty a co jako komplexy v jednom záznamu se sadou souřadnic různých objektů. Já to většinou zadávám samostatně, pokud jde o větší areál s různými výraznými odlišnými objekty - třeba u té Vojtěšské huti. Naopak třeba souradnice ústí štoly a vrátku na druhé straně lomu můžou patřit pod jeden záznam.

2) "reprezentační fotka" - obvykle je to první, kterou tam někdo poslal. S tím se ale dá při zadávání počítat, ale nebylo by k zahození dát možnost ji nějak dodatečně vybrat. Dále: fotky focené "nastojato" jsou v náhledech hnusně roztažené. To bývá problém u rozhleden, vyfotit ji na šířku je někdy celkem těžké.

3) komprese a tak - už se o tom psalo tady výš. Někdy komprese zbytečně fotku znehodnotí, i když je poměrně malá a komprimovat ji není třeba. Asi nejjednodušší by bylo u uploadovaných fotek ověřit, zda mají odpovídající rozměry v pixelech a velikost v kB a pokud mají, přeskočit jejich zmenšení a resamplování. Někdy se totiž vyplatí třeba snížit počet barev a zachovat ostrost bez jpeg artefaktů - zejména u různých informačních cedulí s drobným písmem.

4) webové odkazy - bylo by fajn mít jich pro každou kartu víc.

5) asi by to chtělo rozšířit nebo upravit - možnosti v okénku "stav", občas nestačí. Mělo by to pokrývat asi tohle spektrum: zcela zaniklý (v terénu není skoro nic vidět)/zřícený (v terénu je vidět, prakticky neopravitelný)/nevyužívaný (na cestě ke zřícení, ale opravitelný)/využívaný k jinému účelu (rekreační chalupa)/v provozu (činná fabrika)/expozice (muzeum se vztahem k místu). Naopak třeba kategorie "zatopený" u dolů a lomů jsou celkem zbytečné a občas matoucí - zatopený důl obvykle není v provozu, lom zase může mít část zatopenou, ale furt fungovat a tak.

6) bylo by zajímavé nějak odlišit souřadnice pro liniové objekty a body. Třeba u zahnutých lanovek a městských opevnění vede zobrazení průměrné polohy na mapě k umístění bodu kamsi do pustiny či na náměstí. Možná by to nejsnáz šlo vyřešit tak, že by se mapa zobrazila prostě vždy tak odzoomovaná, aby zahrnula všechny zadané souřadnice. Pak netřeba odlišovat body a linie. Jednotlivé body v seznamu by pak mohly mít vlastní mapové odkazy.

7) Z dalších věcí, které by mohly být v databázi:
- majitelé objektu / čas (možno si ve vyhledávání najít třeba všechny objekty provozované Pražskou železářskou v roce 1936). Otázka je, jak pořešit, aby každý nezadával jména společností jinak, zvlášť, když se "kosmeticky" měnila. Možná by byly řešením samostatné karty jednotlivých provozovatelů, které by šlo prolinkovat (ty by měly obsahovat přinejmenším informační text, názvy společnosti v různých časových rozpětích a prolinkování na její následníky - třeba po znárodnění)? Byla by to zajímavá část databáze, ale asi by s tím bylo hodně práce, je to složitější než stavební firma u opevnění.
- možnost vložit alternativní verzi textu v jiném jazyce. Bylo-li by to co k čemu.
- sledování změn. Aktualizuje-li někdo svůj popis objektu, nedozvím se o tom z novinek zasílaných mailem.
- RSS kanály

no, půjdu spát, asi je toho zatím víc než dost a krom těch firem jsou to asi jen takové drobnosti...
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 17.črc 2007 07:57

Přebral píše:Tak jsem vyslyšel volání z titulní strany a měl bych pár připomínek/úvah pro novou verzi...je to taková směska bugreportů, nápadů, otázek a tak.

1) Související objekty - bylo by zajímavé moct je nějak určovat. Potíž je asi v tom, jak si nadefinovat jejich hranice - pokud bych dal příklad, tak třeba u Pustého lomu v Českém krasu může být související objekt...
a) sousední lom spojený štolou (Jižní Kříž)
b) vzdálenější lom ve stejném komplexu (Velká Amerika)
c) lom mimo tento komplex, ale nedaleko a se stejnou historií - stejnou firmou, zahájením těžby, využíváním atd. (Čížovec, Holý vrch)
d) vzdálený objekt jiného účelu, funkčně propojený (Vojtěšská huť na Kladně)
Osobně bych byl asi tak pro variantu b. Ono je vůbec otázka, co dávat jako samostatné objekty a co jako komplexy v jednom záznamu se sadou souřadnic různých objektů. Já to většinou zadávám samostatně, pokud jde o větší areál s různými výraznými odlišnými objekty - třeba u té Vojtěšské huti. Naopak třeba souradnice ústí štoly a vrátku na druhé straně lomu můžou patřit pod jeden záznam.

2) "reprezentační fotka" - obvykle je to první, kterou tam někdo poslal. S tím se ale dá při zadávání počítat, ale nebylo by k zahození dát možnost ji nějak dodatečně vybrat. Dále: fotky focené "nastojato" jsou v náhledech hnusně roztažené. To bývá problém u rozhleden, vyfotit ji na šířku je někdy celkem těžké.

3) komprese a tak - už se o tom psalo tady výš. Někdy komprese zbytečně fotku znehodnotí, i když je poměrně malá a komprimovat ji není třeba. Asi nejjednodušší by bylo u uploadovaných fotek ověřit, zda mají odpovídající rozměry v pixelech a velikost v kB a pokud mají, přeskočit jejich zmenšení a resamplování. Někdy se totiž vyplatí třeba snížit počet barev a zachovat ostrost bez jpeg artefaktů - zejména u různých informačních cedulí s drobným písmem.

4) webové odkazy - bylo by fajn mít jich pro každou kartu víc.

5) asi by to chtělo rozšířit nebo upravit - možnosti v okénku "stav", občas nestačí. Mělo by to pokrývat asi tohle spektrum: zcela zaniklý (v terénu není skoro nic vidět)/zřícený (v terénu je vidět, prakticky neopravitelný)/nevyužívaný (na cestě ke zřícení, ale opravitelný)/využívaný k jinému účelu (rekreační chalupa)/v provozu (činná fabrika)/expozice (muzeum se vztahem k místu). Naopak třeba kategorie "zatopený" u dolů a lomů jsou celkem zbytečné a občas matoucí - zatopený důl obvykle není v provozu, lom zase může mít část zatopenou, ale furt fungovat a tak.

6) bylo by zajímavé nějak odlišit souřadnice pro liniové objekty a body. Třeba u zahnutých lanovek a městských opevnění vede zobrazení průměrné polohy na mapě k umístění bodu kamsi do pustiny či na náměstí. Možná by to nejsnáz šlo vyřešit tak, že by se mapa zobrazila prostě vždy tak odzoomovaná, aby zahrnula všechny zadané souřadnice. Pak netřeba odlišovat body a linie. Jednotlivé body v seznamu by pak mohly mít vlastní mapové odkazy.

7) Z dalších věcí, které by mohly být v databázi:
- majitelé objektu / čas (možno si ve vyhledávání najít třeba všechny objekty provozované Pražskou železářskou v roce 1936). Otázka je, jak pořešit, aby každý nezadával jména společností jinak, zvlášť, když se "kosmeticky" měnila. Možná by byly řešením samostatné karty jednotlivých provozovatelů, které by šlo prolinkovat (ty by měly obsahovat přinejmenším informační text, názvy společnosti v různých časových rozpětích a prolinkování na její následníky - třeba po znárodnění)? Byla by to zajímavá část databáze, ale asi by s tím bylo hodně práce, je to složitější než stavební firma u opevnění.
- možnost vložit alternativní verzi textu v jiném jazyce. Bylo-li by to co k čemu.
- sledování změn. Aktualizuje-li někdo svůj popis objektu, nedozvím se o tom z novinek zasílaných mailem.
- RSS kanály

no, půjdu spát, asi je toho zatím víc než dost a krom těch firem jsou to asi jen takové drobnosti...
Ahoj Honzo,
díky za připomínky, nečekal jsem tak rychlou reakci.

Zkusím se zatím jen předběžně vyjádřit k jednotlivým bodům.

1) Podobný komentář budu mít k více bodům. Je trochu problém, když do databáze zadávají památky lidé, kteří třeba o nějakých souvislostech s jinými stavbami neví. Dá se říct, že tak komplexně zpracováno s možností takového zadávání máme asi pouze lomy, doly a podobná zařízení, protože to je Tvá branže a víš co s čím a jak. My se samozřejmě snažíme, pokud něco podobného najdeme, taktéž zdůrazňovat souvislosti.
Takže v zásadě se mi Tvá změna líbí, jen nevím jak jí naplnit pro drtivou většinu TP.

2) Reprezentační fotku lze měnit, byť tedy pouze jako administrátor. Pokud mi síly stačí, snažím se to řešit. Jakmile zjistím, že v DB přibyla nová fotka, která by jako "reprezentační" byla lepší, dávám jí neprodleně tam. Stejně tak pokud se nějaké místo zcela zásadně změní (Větruše v UNL).

3) Co se týče komprese, je to spíš na BlooDiKa

4) Toto myslím nebude problém

5) Tyto kategorie stačí dát dohromady a myslím, že by pak taky nebyl problém.

6) Tohle nás trápí dlouho :) Zkusíme společně vyřešit.

7) Tady by byl ten komentář velmi podobný tomu k prvnímu bodu. Tolik historických dat k daným objektům málokdo zná. Většinou se to omezuje pouze na to, co je např. na informační ceduli v blízkosti objektu, případně co kdo ví od známých atp. Zde asi nebude tak jednoznačně možné pošéfovat tyto podrobnosti tak jako tomu je u bunkrů, kde je to jasně dáno. V podstatě by pak toto všechno vyžadovalo, aby dotyčný zadavatel s novým objektem uvedl i tato pro databázi později podstatná data a to je občas problém i u těch, která jsou požadována teď. Jako nápad to samozřejmě je výborné, jen to bohužel končí tam, kde většina databází a podobných systémů - tj. musí je někdo znalý naplnit.

Samozřejmě diskusi se nebráníme a od toho tu fórum je, abychom si databázi upravili tak, aby sloužila i těm, kteří se o TP zajímají více než běžní výletníci (aniž bych jedny či druhé chtěl jakkoliv tentononc)

Zpět na „Elektronická Databáze Technických památek České Republiky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti