Pracovní akce 2009

aneb novinky, zprávy, zvěsti, zajímavosti a pověsti z Žambereckých lesů a útrob objektu.

Moderátor: (ossack

Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Pracovní akce 2009

Příspěvekod (ossack » 20.dub 2009 07:09

První letošní pracovní akce je úspěšně za námi. Původní záměr provést něco nátěrů byl odsunut na dobu, kdy bude objekt poněkud sušší a tak jsme se věnovali jednak spárování cihlových příček, pokusu o odvodnění a současně vyřezávání beznadějně prorezlých krycích plechů na stěnách místnosti pro G.

Pozornost byla věnována i úklidu stropu a okolí objektu, rozhrabání krtinců :-) a odstranění smrkových šíšek z bezprostřední blízkosti objektu - aby zkrátka nelákaly kolemjdoucí k umisťování do diamantových příkopů.

Zároveň došlo ke kontrole místní Geocache R-S 72 po zimní sezóně.

Počasí nám tentokráte vcelku i přálo, takže jedinou vadou na kráse byl nečekaný problém s páteční večeří. Léty prověřené podniky totiž buď nevařily (Eduard), nebo malovaly (Rampušák) PDT_Armataz_01_23 a tak byl objeven podnik nový - penzion v Rokytnici pod náměstím.
Optik
Příspěvky: 3259
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 20.dub 2009 16:22

Jo, jo, spárování...na to já jsem kadet! Že jsi neřekl, s chutí bych....odmítnul. PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 20.dub 2009 20:35

Optik píše:Jo, jo, spárování...na to já jsem kadet! Že jsi neřekl, s chutí bych....odmítnul. PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_12
Marně dumám, která práce mě na pevnostech těší :) Všechno je to v podstatě očistec s hlavním důrazem na vymytí mozků po tom, co si užívám ve standardní zaměstnavatelem placené práci.
Optik
Příspěvky: 3259
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 20.dub 2009 20:37

Tak mám pocit, že sis to nějak popletl....a nebo vědomě přehodil, že? PDT_Armataz_01_05
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 20.dub 2009 21:11

Optik píše:Tak mám pocit, že sis to nějak popletl....a nebo vědomě přehodil, že? PDT_Armataz_01_05
Nepřehodil, jen to "užívám" bylo myšleno ironicky :)
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 31.kvě 2009 17:22

Další akcička je za námi. Počasí tentokrát skutečně nepřálo, ale lepší když se vyprší teď, než v létě.

Posádka se dávala dohromady horko těžko, neb většinu klátí nemoci, ale nakonec se zadařilo a chyběl nám jen jeden člen užívající si zasloužené dovolené v zemi omotávek resp. fezů.

Poněkud nás překvapilo okolí objektu, které seznalo poměrně zásadních změn - les v týlu srubu nelze už moc nazvat lesem, spíše se jedná o pruhy stromů oddělené vypleněnými průseky. Důvod tohoto stavu neznáme. Les se zdál být před měsícem zcela v pořádku, jestli s ním zatočila nějaká vichřice, nebo snad hmyz, netušíme.
V každém případě romantická loučka a okolní les dostaly řádně na frak a doufejme, že se z toho jednoho krásného dne vzpamatují, byť lesu to bude trvat asi výrazně déle. Zajímavé zjištění pak je přítomnost celkem nezanedbatelného množství mokřin v prostoru týlu. Asi to není zrovna ideální úsek pro stavbu opevnění a stavitelé si to asi tenkrát skutečně užili.

Nyní již k provedeným pracem:

- pokračovalo tolik oblíbené spárování příček u G a skladu munice pro G
- opravy hnízd v místnosti G
- vybourání zničeného stropu chodbičky do ZN
- vybourání poškozených částí stěny u levé krycí N hlavních zbraní a částečná oprava
- vyčištění obou DP od smrkových šišek, větví a všelikého bordelu po zimě (nalezen i nějaký dopis, ale ve stavu, kdy s ním nešlo už nic, natož číst)
- pokusné osazení krycí desky G na střílnu
Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.zář 2003 13:33
Jméno a příjmení: Pavel Minář
Objekt: K-S 37
Bydliště: Žamberk
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 1 krát

Příspěvekod Pavel » 01.čer 2009 10:25

Poněkud nás překvapilo okolí objektu, které seznalo poměrně zásadních změn - les v týlu srubu nelze už moc nazvat lesem, spíše se jedná o pruhy stromů oddělené vypleněnými průseky. Důvod tohoto stavu neznáme. Les se zdál být před měsícem zcela v pořádku, jestli s ním zatočila nějaká vichřice, nebo snad hmyz, netušíme.
V každém případě romantická loučka a okolní les dostaly řádně na frak a doufejme, že se z toho jednoho krásného dne vzpamatují, byť lesu to bude trvat asi výrazně déle. Zajímavé zjištění pak je přítomnost celkem nezanedbatelného množství mokřin v prostoru týlu. Asi to není zrovna ideální úsek pro stavbu opevnění a stavitelé si to asi tenkrát skutečně užili.


V porostu byly už vloni vyznačeny plánované zásahy. To co popisuješ je provedeno harvestorem. V okolí Hanky to běží už druhý rok. "Zatažení" lesa se uvažuje do cca 10 let.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 28.čer 2009 11:32

První v podstatě prázdninový pracovní víkend je za námi. Počasí sice odpovídalo tak zhruba dubnu, ale dalo se to přežít.

Hlavním úkolem byly tentokrát tolik oblíbené plantáže. Tedy poladit okolí objektu různými přístroji a stroji jako jsou hrábě a křovinořez tak, aby nezarostl kdejakou havětí z džungle trav. Tentokrát jsme to měli okořeněno ještě již minule zmíněnou veselou taškařicí v lese, kdy na okrajích bylo nashromážděno harvestorem až půl metru větví z poražených smrků. Tyto haldy vesele hnily a držela se v nich hejna těch nejotravnějších minimuch co známe a co nám každou sezónu okořeňují jak práci, tak odpočinek.

Haldy jsme tedy rozprostřeli tak, aby větve mohly vyschnout a opadat. Nutno konstatovat, že tak příšernou práci lze srovnat snad už jen s navážením beznadějně promoklé hlíny do prostoru záhozu objektu, případně "panely čtyřchlapáky"...

Shrnu li tedy konkrétní aktivity z tohoto víkendu do obvyklého seznamu, pak jsme provedli následující:
- posekání travin v prostoru obvodové překážky
- odstranění obřích hromad větví z prostoru týlu objektu
- pokračování opravy levé N a stropu nad ní
- vybílení stěn místnosti proviantu a příčky u G
- srovnání omítky a bílení stěny u vchodu (prostup ventilace do strojovny)
- oprava zničeného stropu vstupní chodbičky od trhání ZN
- oměření stropu pro novou izolaci, která bude provedena v průběhu hlavní letošní pracovní akce v srpnu
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 29.črc 2009 15:07

Hlavní akce začíná tuto sobotu 1.8.2009 a končí sobotu příští tj. 8.8.2009.
Návštěvy R-S 72 včetně interiéru jsou tedy možné po celý příští týden.

Pracovat se bude primárně na izolaci stropu a v případě nepřízně počasí dole u G.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 09.srp 2009 09:16

No, co dodat... letí to. Hlavní akce skončila včera a už jsme všichni zase doma u maminek, případně manželek.

Počasí nám letos opět přálo, tedy minimálně na práce. Nebylo ani extrémní horko, ani extrémní zima. Padlo sice pár kapek, ale dalo se to v pohodě přežít a ta bouřka z neděle na pondělí byla příjemným osvěžením.

Co se tedy povedlo?

    izolace stropní desky objektu několika vrstvami všelikých pryskyřic a prášků - hlavní cíl akce
    zavezení stropní desky štěrkem a zeminou - tráva se bude osazovat později
    oprava krycí střílny N levé kasematy, stěny a krakorce v jejím okolí
    oprava krycí střílny N vpravo od vchodu
    přerovnání a doplnění záhozu
    oprava stropu chodbičky do ZN
    zapravení zbylých děr na uchu
    úklid interiéru
    posečení trávy v týlu objektu po úroveň obvodové překážky

Udály se i další veselé taškařice, jako bylo zprovoznění vojenské 4kW centrály z dob Klementa Zmrdwalda (několikeré rozmontování a smontování, několikeré čištění a opravičky) - zde patří velký dík Kamilovi Tichému (Me2d) za ujmutí se role strojníka. My ostatní jsme se odsoudili do role statistů, neb motorům a elektrice rozumíme asi tak jako ženský logice.
Další opravička byla na naší nezničitelné motorové sekačce, která odmítla sekat, což je u sekačky dost podstatná chyba. Ona teda ani nevrčela, tak jí Kamil taky nakonec rozvrčel.

Z týlu objektu zmizel i několik let polovyvrácený smrk, jenž stál před levou kasematou - díky panu hajnému a lesákům za prosvětlení levé části objektu - příště se ještě budeme zabývat odstraněním pařezu.

Za zapůjčení koleček ku vození štěrku a zeminy na strop patří samozřejmě opět dík kolegům z R-S 74.

Svou návštěvou nás během týdne, resp. spíš v jeho závěru poctilo několik našich kamarádů a kolegů
- Pavel.ct se skorochotí (mimochodem kdy do toho praštíš? Podívej se na BlooDiKa. Jestli tedy jsem jen něco nepřehlédl...) vracející se z Krkonoš
- znovuzdrodivší se Pepek Balcar s Vláďou Čtvrtečkou (ty jsme s ohledem na to, co se stalo viděli moc rádi - ostatní pánové se jistě neurazí)
- nemohli chybět chlapi z R-S 74
- kontrolu provedl i Pavel "Haničinec"
- začátkem týdne i GAZ z R-S 87 (zde bych si dovolil připomenouti, že má přezdívka není Ossack PDT_Armataz_01_09 , ale Cossack - to na začátku je závorka v rámci IMAGE kua!!! PDT_Armataz_01_25. Jinak je to C.) Ale rád jsem samozřejmě poznal dalšího přispívajícího zde z fóra osobně.

Díky všem cyklo i pěško-návštěvníkům, kteří se u nás zastavili, nebo jen projevili uznání když procházeli kolem. Vážíme si toho a jsme rádi, že se Vám u nás líbí.
Cache se taky nenudila jak jsem tak pozoroval v průběhu týdne.

Zkrátka byl to fajnový týden a byť jsme si neodpočinuli fyzicky, tak psychicky určitě jo. Ještě, že ty bunkry máme.
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 09.srp 2009 09:45

Kontrolu na 72 jsem také provedl ještě před Pavlem „Haničincem“ jako průzkumník z tvrze. Zrovna, když probíhala oprava centrály. Jelikož jsem nechtěl vyrušovat, pokračoval jsem dál. Přeju vám mnoho zdaru a pracovních hodin na betonu. Kounitz
Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.zář 2003 13:33
Jméno a příjmení: Pavel Minář
Objekt: K-S 37
Bydliště: Žamberk
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 1 krát

Příspěvekod Pavel » 09.srp 2009 10:11

(ossack píše:No, co dodat... letí to. Hlavní akce skončila včera a už jsme všichni zase doma u maminek, případně manželek.

Počasí nám letos opět přálo, tedy minimálně na práce. Nebylo ani extrémní horko, ani extrémní zima. Padlo sice pár kapek, ale dalo se to v pohodě přežít a ta bouřka z neděle na pondělí byla příjemným osvěžením.

Co se tedy povedlo?

    izolace stropní desky objektu několika vrstvami všelikých pryskyřic a prášků - hlavní cíl akce
    zavezení stropní desky štěrkem a zeminou - tráva se bude osazovat později
    oprava krycí střílny N levé kasematy, stěny a krakorce v jejím okolí
    oprava krycí střílny N vpravo od vchodu
    přerovnání a doplnění záhozu
    oprava stropu chodbičky do ZN
    zapravení zbylých děr na uchu
    úklid interiéru
    posečení trávy v týlu objektu po úroveň obvodové překážky

Udály se i další veselé taškařice, jako bylo zprovoznění vojenské 4kW centrály z dob Klementa Zmrdwalda (několikeré rozmontování a smontování, několikeré čištění a opravičky) - zde patří velký dík Kamilovi Tichému (Me2d) za ujmutí se role strojníka. My ostatní jsme se odsoudili do role statistů, neb motorům a elektrice rozumíme asi tak jako ženský logice.
Další opravička byla na naší nezničitelné motorové sekačce, která odmítla sekat, což je u sekačky dost podstatná chyba. Ona teda ani nevrčela, tak jí Kamil taky nakonec rozvrčel.

Z týlu objektu zmizel i několik let polovyvrácený smrk, jenž stál před levou kasematou - díky panu hajnému a lesákům za prosvětlení levé části objektu - příště se ještě budeme zabývat odstraněním pařezu.

Za zapůjčení koleček ku vození štěrku a zeminy na strop patří samozřejmě opět dík kolegům z R-S 74.

Svou návštěvou nás během týdne, resp. spíš v jeho závěru poctilo několik našich kamarádů a kolegů
- Pavel.ct se skorochotí (mimochodem kdy do toho praštíš? Podívej se na BlooDiKa. Jestli tedy jsem jen něco nepřehlédl...) vracející se z Krkonoš
- znovuzdrodivší se Pepek Balcar s Vláďou Čtvrtečkou (ty jsme s ohledem na to, co se stalo viděli moc rádi - ostatní pánové se jistě neurazí)
- nemohli chybět chlapi z R-S 74
- kontrolu provedl i Pavel "Haničinec"
- začátkem týdne i GAZ z R-S 87 (zde bych si dovolil připomenouti, že má přezdívka není Ossack PDT_Armataz_01_09 , ale Cossack - to na začátku je závorka v rámci IMAGE kua!!! PDT_Armataz_01_25. Jinak je to C.) Ale rád jsem samozřejmě poznal dalšího přispívajícího zde z fóra osobně.

Díky všem cyklo i pěško-návštěvníkům, kteří se u nás zastavili, nebo jen projevili uznání když procházeli kolem. Vážíme si toho a jsme rádi, že se Vám u nás líbí.
Cache se taky nenudila jak jsem tak pozoroval v průběhu týdne.

Zkrátka byl to fajnový týden a byť jsme si neodpočinuli fyzicky, tak psychicky určitě jo. Ještě, že ty bunkry máme.


Mákli jste jako vždy a na pupíkovi to je vidět. PDT_Armataz_01_34
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 09.srp 2009 10:42

kounitz píše:Kontrolu na 72 jsem také provedl ještě před Pavlem „Haničincem“ jako průzkumník z tvrze. Zrovna, když probíhala oprava centrály. Jelikož jsem nechtěl vyrušovat, pokračoval jsem dál. Přeju vám mnoho zdaru a pracovních hodin na betonu. Kounitz

no... vzhledem k tomu, že centrálu opravoval jeden, který tomu hověl a my ostatní jen stáli a drželi něco někde a tvářili se u toho důležitě, neb jsme netušili ani zbla, klidně se vyrušovat mohlo :) Ostatně proto tam jsme.
Dík!
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 09.srp 2009 16:58

(ossack píše:Svou návštěvou nás během týdne, resp. spíš v jeho závěru poctilo několik našich kamarádů a kolegů
- Pavel.ct se skorochotí (mimochodem kdy do toho praštíš? Podívej se na BlooDiKa. Jestli tedy jsem jen něco nepřehlédl...) vracející se z Krkonoš
- znovuzdrodivší se Pepek Balcar s Vláďou Čtvrtečkou (ty jsme s ohledem na to, co se stalo viděli moc rádi - ostatní pánové se jistě neurazí)
- nemohli chybět chlapi z R-S 74
- kontrolu provedl i Pavel "Haničinec"
- začátkem týdne i GAZ z R-S 87 (zde bych si dovolil připomenouti, že má přezdívka není Ossack PDT_Armataz_01_09 , ale Cossack - to na začátku je závorka v rámci IMAGE kua!!! PDT_Armataz_01_25. Jinak je to C.) Ale rád jsem samozřejmě poznal dalšího přispívajícího zde z fóra osobně.

Můžeš být klidný, k žádným vážnějším rozhodnutí v Krakonošově nedošlo PDT_Armataz_01_28 Mimochoden, nedávno jsem se v mfdnes dozvěděl co je to vlasně ta dendrologická zahrada... PDT_Armataz_01_06
Jinak se mě na R72 líbil ten nádherný "štuk" na stropní desce PDT_Armataz_01_34
Uživatelský avatar
venousekh
Příspěvky: 90
Registrován: 17.říj 2008 11:15
Jméno a příjmení: Vašek Hamáček
Bydliště: Častolovice

Příspěvekod venousekh » 10.srp 2009 06:07

No výborně. Takže po letním nafocení celých úseků Říčky, Hanička , Jedlina a Mladkov, můžu dokončit i Kunvald aniž by mi na nejhezčím objektu linie hyzdily záběr stavební kolečka a zpocení divocí hoši PDT_Armataz_01_12

Zpět na „R-S-72 - domovské stránky domovského objektu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti