Model R-S 91, měřítko 1:35

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Re: Model R-91

Příspěvekod Tondr » 10.srp 2008 19:09

Latest post of the previous page:

Špatné to není, ale tak bílá tráva u nás není. Než imitovat "slámu", to bych tam raději viděl svěží zelenou.
Jiří Novák
Příspěvky: 2113
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 10.srp 2008 19:50

Náhodou jsem mrknul na toto vlákno, a tak jsem si vzpomněl, že mám jedno super foto pohledu na R-90II přes zvon ZP. Připojuji proto mini výřez, kde je zachycena původní tříbarevná maska zvonu PDT_Armataz_01_18
Přílohy
R-91-90II.jpg
Uživatelský avatar
JanMalousek
Příspěvky: 157
Registrován: 10.zář 2006 18:31
Jméno a příjmení: Jan Maloušek
Bydliště: Praha

Příspěvekod JanMalousek » 11.srp 2008 11:49

Tondr píše:Špatné to není, ale tak bílá tráva u nás není. Než imitovat "slámu", to bych tam raději viděl svěží zelenou.


Ale no tak... je to výborné! Ta tráva... holt po suchém létě, no, to ostatně občas něco podobného bývá na horách skutečně k vidění...
karlik
Příspěvky: 1
Registrován: 02.srp 2008 09:25
Jméno a příjmení: Karel Höll

Příspěvekod karlik » 11.srp 2008 14:43

teda čumím, je to parádní kousek PDT_Armataz_01_23 PDT_Armataz_01_37
Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.zář 2003 13:33
Jméno a příjmení: Pavel Minář
Objekt: K-S 37
Bydliště: Žamberk
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 1 krát

Příspěvekod Pavel » 11.srp 2008 15:20

Tulda píše:Po deštích v předchozích dnech na objektu vyrostlo trochu trávy. Výsledek mě trochu zklamal - vypadá to jako vypelichaný smeták. Objekt je již hotov aktuální stav jsem zatím nestihnul vyfotografovat. Zatím se řeší nerudovská otázka "Kam s ním?" ... do poličky se nevejde. PDT_Armataz_01_04


Jaký smeták, stav někdy v půlce října po příchodu prvních nočních mrazů. Jinovatka jak vyšitá! PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 11.srp 2008 16:48

Tak nevím zda Vás zatratit nebo děkovat. Jaká jinovatka? Vy to vnímáte úplně jinak než já. To jsem to teda pěkně zvencnul.

Pro JN - fotka je pěkná, škoda, že nebyla vynesena dříve. Na modelu jsem ZP asi moc utopil. Pozdě ... nic není dokonalé, výzva pro jiné. I tak veřejně díky, model jsem "volně" zpracoval dle Vašich nákresů.

Pruty armatury u zvonů jsme udělal dle fotky http://www.bunkry.cz/fotoarchiv.asp?a=detail&id=1323. Zdály se býti na ochraném límci.
Naposledy upravil(a) Tulda dne 20.lis 2008 07:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.zář 2003 13:33
Jméno a příjmení: Pavel Minář
Objekt: K-S 37
Bydliště: Žamberk
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 1 krát

Příspěvekod Pavel » 11.srp 2008 16:55

Tulda píše:Tak nevím zda Vás zastratit nebo děkovat. Jaká jinovatka? Vy to vnímáte úplně jinak než já. To jsem to teda pěkně zvencnul.

Pro JN - fotka je pěkná, škoda, že nebyla vynesena dříve. Na modelu jsem ZP asi moc utopil. Pozdě ... nic není dokonalé, výzva pro jiné. I tak veřejně díky, model jsem "volně" zpracoval dle Vašich nákresů.

Pruty armatury u zvonů jsme udělal dle fotky http://www.bunkry.cz/fotoarchiv.asp?a=detail&id=1323. Zdály se býti na ochraném límci.


Vše se dá udělat jinak. Kdo nic nedělá, nic neudělá,že?

A dokonalých máme všude kolem dost.
Klídek.
P.
Jiří Novák
Příspěvky: 2113
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 11.srp 2008 17:35

Tulda píše:Tak nevím zda Vás zastratit nebo děkovat. Jaká jinovatka? Vy to vnímáte úplně jinak než já. To jsem to teda pěkně zvencnul.

Pro JN - fotka je pěkná, škoda, že nebyla vynesena dříve. Na modelu jsem ZP asi moc utopil. Pozdě ... nic není dokonalé, výzva pro jiné. I tak veřejně díky, model jsem "volně" zpracoval dle Vašich nákresů.

Pruty armatury u zvonů jsme udělal dle fotky http://www.bunkry.cz/fotoarchiv.asp?a=detail&id=1323. Zdály se býti na ochraném límci.

Mě se model také samozřejmě líbí, o tom žádná...........tu fotku mám nedlouho a v plné kráse ji doufám představím v nějakém tom místopisu o Orlických horách...........na vydávání pevnostních publikací (až na drobné výjimky) už z vysoka prdím PDT_Armataz_01_27 PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
Jiří Šotola
Příspěvky: 528
Registrován: 26.říj 2003 22:37
Jméno a příjmení: Jiří Šotola
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiří Šotola » 16.srp 2008 16:52

Jiří Novák píše:
Tulda píše:Tak nevím zda Vás zastratit nebo děkovat. Jaká jinovatka? Vy to vnímáte úplně jinak než já. To jsem to teda pěkně zvencnul.

Pro JN - fotka je pěkná, škoda, že nebyla vynesena dříve. Na modelu jsem ZP asi moc utopil. Pozdě ... nic není dokonalé, výzva pro jiné. I tak veřejně díky, model jsem "volně" zpracoval dle Vašich nákresů.

Pruty armatury u zvonů jsme udělal dle fotky http://www.bunkry.cz/fotoarchiv.asp?a=detail&id=1323. Zdály se býti na ochraném límci.

Mě se model také samozřejmě líbí, o tom žádná...........tu fotku mám nedlouho a v plné kráse ji doufám představím v nějakém tom místopisu o Orlických horách...........na vydávání pevnostních publikací (až na drobné výjimky) už z vysoka prdím PDT_Armataz_01_27 PDT_Armataz_01_01


Ovšem to je škoda PDT_Armataz_01_16
Uživatelský avatar
JanMalousek
Příspěvky: 157
Registrován: 10.zář 2006 18:31
Jméno a příjmení: Jan Maloušek
Bydliště: Praha

Příspěvekod JanMalousek » 16.srp 2008 18:30

Tulda píše:Tak nevím zda Vás zastratit nebo děkovat. Jaká jinovatka? Vy to vnímáte úplně jinak než já. To jsem to teda pěkně zvencnul.

Pro JN - fotka je pěkná, škoda, že nebyla vynesena dříve. Na modelu jsem ZP asi moc utopil. Pozdě ... nic není dokonalé, výzva pro jiné. I tak veřejně díky, model jsem "volně" zpracoval dle Vašich nákresů.

Pruty armatury u zvonů jsme udělal dle fotky http://www.bunkry.cz/fotoarchiv.asp?a=detail&id=1323. Zdály se býti na ochraném límci.


Čéče, nenechte si kazit radost, dyk je to super!! (Ostatně, dá se předpokládat, že časem přijdete na další podrobnosti, které jste nemohl pi stavbě modelu zhodnotit, protože jste o nich zkrátka nevěděl - ale půjde vesměs o drobnosti...) Budou snímky diorámatu (tedy i s postavami Němců etc.)?? Po těch předchozích návnadách jsem na ně dost nažhavený.
Jiří Novák
Příspěvky: 2113
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 16.srp 2008 18:31

Jiří Šotola píše:Ovšem to je škoda PDT_Armataz_01_16

Rád bych, ale bohužel pro malý zájem se mi už nevyplatí do těchto projektů investovat, a tak neokoukané a zcela neznámé dobové snímky schraňuji už jen pro publikaci Smolkov a okolí, kde mi v úseku mezi MO-30 až OP-10 chybí jen dělotoč a OP-9 PDT_Armataz_01_01
No a co se týče oblasti Králicka a Rokytnicka, tak tam je už několik let zájem mé publikace prodávat pouze na Haničce (hovořím o velkých klíčových muzeích na přístupných tvrzích). To je u knížek sakra málo
Tolik na vysvětlenou........
Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.zář 2003 13:33
Jméno a příjmení: Pavel Minář
Objekt: K-S 37
Bydliště: Žamberk
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 1 krát

Příspěvekod Pavel » 16.srp 2008 18:48

Jiří Novák píše:
Jiří Šotola píše:Ovšem to je škoda PDT_Armataz_01_16

Rád bych, ale bohužel pro malý zájem se mi už nevyplatí do těchto projektů investovat, a tak neokoukané a zcela neznámé dobové snímky schraňuji už jen pro publikaci Smolkov a okolí, kde mi v úseku mezi MO-30 až OP-10 chybí jen dělotoč a OP-9 PDT_Armataz_01_01
No a co se týče oblasti Králicka a Rokytnicka, tak tam je už několik let zájem mé publikace prodávat pouze na Haničce (hovořím o velkých klíčových muzeích na přístupných tvrzích). To je u knížek sakra málo
Tolik na vysvětlenou........


To se divím člověče. Vždyť speciálně na grulišsku to všichni dělaj, protože je to baví, tak že Ti něco "pri tom zpeve"
taky neprodají. PDT_Armataz_01_20
Michal Varyš
Příspěvky: 384
Registrován: 10.srp 2007 20:17
Bydliště: Opava
Poděkoval: 57 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Michal Varyš » 16.srp 2008 19:17

JanMalousek píše:
Tulda píše:Tak nevím zda Vás zastratit nebo děkovat. Jaká jinovatka? Vy to vnímáte úplně jinak než já. To jsem to teda pěkně zvencnul.

Pro JN - fotka je pěkná, škoda, že nebyla vynesena dříve. Na modelu jsem ZP asi moc utopil. Pozdě ... nic není dokonalé, výzva pro jiné. I tak veřejně díky, model jsem "volně" zpracoval dle Vašich nákresů.

Pruty armatury u zvonů jsme udělal dle fotky http://www.bunkry.cz/fotoarchiv.asp?a=detail&id=1323. Zdály se býti na ochraném límci.


Čéče, nenechte si kazit radost, dyk je to super!! (Ostatně, dá se předpokládat, že časem přijdete na další podrobnosti, které jste nemohl pi stavbě modelu zhodnotit, protože jste o nich zkrátka nevěděl - ale půjde vesměs o drobnosti...) Budou snímky diorámatu (tedy i s postavami Němců etc.)?? Po těch předchozích návnadách jsem na ně dost nažhavený.

Souhlasím,že je to velmi vydařený model ,je na něm vidět mnoho drobností odpovídajícím roku 1938 PDT_Armataz_01_01 .Myslím si ,že asi není mnoho objektů,kde by byl znám každý detail z roku 1938,proto si z těch drobností nic nedělejte,super práce PDT_Armataz_01_34
PS:dobře ,že jste jako předlohu nepoužil chybně označené snímky
http://www.bunkry.cz/fotoarchiv.asp?a=detail&id=1330
http://www.bunkry.cz/fotoarchiv.asp?a=detail&id=1331
představující objekty R-S 90/II a R-S 85 PDT_Armataz_01_01
Jiří Novák
Příspěvky: 2113
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 16.srp 2008 22:26

Pavel píše:To se divím člověče. Vždyť speciálně na grulišsku to všichni dělaj, protože je to baví, tak že........

PDT_Armataz_01_12 dyť voba už dávno víme, že je trh s knížkama o bungrech dlouho přesycenej ........... už i kuchařek je na knižních pultech míň PDT_Armataz_01_11
Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tondr » 16.srp 2008 23:50

Myslím, že byste to měl publikovat v Modeláři i s pracovním postupem.
Jiří Novák
Příspěvky: 2113
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 17.srp 2008 05:40

Ještě jeden detail. Je sice hodně mizerný a pouze je vidět jen krátký úsek zvonu, ale zde je model plně v souladu se skutečným stavem z roku 1938. Je vidět, že kolega Tulda opravdu důsledně pracoval se všemi tehdy dostupnými podklady, aby byla tato pevnost co nej... PDT_Armataz_01_34
Přílohy
detail ZP.jpg

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti