Inspirace pro model R - S 54

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Jiří Novák
Příspěvky: 2116
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Re: Inspirace pro model R - S 54

Příspěvekod Jiří Novák » 15.kvě 2009 09:23

Latest post of the previous page:

Tulda píše:A Váš tip?

Zlk kolmo na čelní stěnu
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 15.kvě 2009 09:54

Tedy další hlas pro variantu č. 2.

Prosím i ostatní účastníky fora - tipněte, která z nabízených 3 variant řešení stropu kolem ZLK je reálná. Připadně máte-li nějaký jiný nápad, vložte nákres. Díky Ota Jirků
Uživatelský avatar
JanMalousek
Příspěvky: 157
Registrován: 10.zář 2006 18:31
Jméno a příjmení: Jan Maloušek
Bydliště: Praha

Příspěvekod JanMalousek » 18.kvě 2009 14:17

Stanley píše:Nejspíš stejně fotka stropu shora nebude. Já bych se přikláněl k variantě 2, ale předpokládám výrazně širší část kruhu ke stropu. Možná kolem ZN i "skoro kruh" s rádiusem skoro jako oblouk stěny.


Také bych se přimlouval k tomu "širšímu radiu", ale je to jen - zdánlivě? - logická úvaha...
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 18.kvě 2009 15:12

Tam kde je to možné zůstaňme u dostupných plánů. Prostor pro úvahy jsem nechal jinde. Také bych další širší "okruh" - lidí, kteří se vyjádří. Beru to tak, že zkrátka není zájem. No aspoň tu nejsem cenzurován, takže bych vlastně měl být spokojen. PDT_Armataz_01_03
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 18.kvě 2009 16:26

Tulda píše:Tam kde je to možné zůstaňme u dostupných plánů. Prostor pro úvahy jsem nechal jinde. Také bych další širší "okruh" - lidí, kteří se vyjádří. Beru to tak, že zkrátka není zájem. No aspoň tu nejsem cenzurován, takže bych vlastně měl být spokojen. PDT_Armataz_01_03

No já bych to zas tak černě neviděl, někteří mohou ještě bádat anebo se v někom pohne bunkr dušička a odpoví. Napiš do kdy je uzavírka soutěže, nějakou tu cenu do tomboly a ono se to rozjede.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4179
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 18.kvě 2009 16:40

Moc jsem nepochopil tu cenzuru, ale budiž.
Za mě bohužel ani jedna z variant není to pravé, ale jelikož neznám dispozici střechy, netroufal jsem si komentovat.
Pakliže se přesto mám vyjádřit, tak bych ten trávník ubral u KD určitě, u ZN těžko říct :( při počtu střílen. Ale zase čuměl dost nahoru, takže možná nějaký oblouček kolem něj. Od ZN jde maličké údolíčko vlevo od něj z pohledu vchodu. Takže mu toho koukalo bez trávy asi dost. Nicméně zde vařím z vody...
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 18.kvě 2009 18:04

kounitz píše:Napiš do kdy je uzavírka soutěže, nějakou tu cenu do tomboly a ono se to rozjede.


No myslím, že už to ukončím. Var. 2 zvítězila, ale velice těsně na ni dotírala var. 1 (pro kterou jsem hlasoval jen já). Skoro by se dalo říci, že to bylo dlouho vyrovnané.
Jiří Novák
Příspěvky: 2116
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 19.kvě 2009 07:51

K dobovým snímkům R-54, několik stručných odpovědí na SZ dotazy:
- německé číslo na Kk = 3/34 (čitelné), na Zlk = 3/35 (nečitelné)
- maskování Zlk a Kk nečitelné, nejblíže situovaný objekt známý na dobovce je R-56 viz příloha
- typ uzávěru vchodu, pokud byl (nečitelné)
Přílohy
R-56.jpg
R-56.jpg (30.75 KiB) Zobrazeno 6396 x
R-56.jpg
R-56.jpg (30.75 KiB) Zobrazeno 6396 x
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 19.kvě 2009 08:23

Děkuji. Maskování se mi zdá podobné Haničce - velká pole dvou odstínů, na rozdíl od maskování použitého na Komářím vrchu.
Čistě do diskuse mě napadla scifi myšlenka. Kdo byl u R-54, tak si jiště všimnul, že střílna lk v týlové stěně má téměř polovinu výstřelného pole zakrytou obřím balvanem, který se kdysi (?) uvolnil ze skalní římsy o několik metrů výše. Připadne mi divné, že by projektant takto zazdil výstřelné pole, popř. zda by stavební firma balvan neodstranila při výstavbě. Ale zpět k té myšlence - co když tomu balvanu někdo dolů pomohl. :?:
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4179
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 19.kvě 2009 08:31

Tulda píše:Děkuji. Maskování se mi zdá podobné Haničce - velká pole dvou odstínů, na rozdíl od maskování použitého na Komářím vrchu.
Čistě do diskuse mě napadla scifi myšlenka. Kdo byl u R-54, tak si jiště všimnul, že střílna lk v týlové stěně má téměř polovinu výstřelného pole zakrytou obřím balvanem, který se kdysi (?) uvolnil ze skalní římsy o několik metrů výše. Připadne mi divné, že by projektant takto zazdil výstřelné pole, popř. zda by stavební firma balvan neodstranila při výstavbě. Ale zpět k té myšlence - co když tomu balvanu někdo dolů pomohl. :?:

Balvan tam ležel už když stála i 54ka. Nejspíš nebyl důvod ho odstraňovat, neb možná sloužil i částečně jako levné krytí samotné stavby z týlu (pakliže tedy nebylo to "někdo mu dolů pomohl" myšleno tak, že to je prací stavitelů). Nehledě na to, že hlavní účel stavby 54 nebylo ani tak držení linie, jako spíš krytí koryta Divoké Orlice z KD. Celistvost linie zajišťovaly 53 a 55. Takže 54ka je taková Rokytnická N-S 80 :) pro ty, co znají. Chci tím říct, že důležitá byla hlavně zbraň D se svým posláním a vlastní obrana objektu se až tak moc neřešila dle mého skromného názoru. Uznávám, že N-S 80 jako vložený objekt III je trochu drahý špás, ale i tak.
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 19.kvě 2009 08:36

Máte pro tvrzení o balvanu nějaký důkaz? Pokud si představím pěchotní útok na danou stavbu, tak díky tomu šutru bych se do týlu objektu dostal bez větších problémů. Nepočítám se by mě zpražily řopíky v týlu čtyřiapadesátky. Je to sice scifi, ale zkrátka mi to přijde divný, když se podívám ze střílny. Tedy pokud je ještě objekt přístupný... (viz. TO kolem Č. Petrovic).
Jiří Novák
Příspěvky: 2116
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 19.kvě 2009 19:50

Balvan tam v tom osmatřicátým už dávno byl a docela mě štve, že mi na dobovce překáží ve výhledu na Zlk PDT_Armataz_01_02
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 19.kvě 2009 20:11

Jiří Novák píše:Balvan tam v tom osmatřicátým už dávno byl a docela mě štve, že mi na dobovce překáží ve výhledu na Zlk PDT_Armataz_01_02


Jsem to říkal, že se plete. No tak ten balvan - ten teda na modelu nebude! PDT_Armataz_01_24
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 19.kvě 2009 21:02

Tulda píše:
Jiří Novák píše:Balvan tam v tom osmatřicátým už dávno byl a docela mě štve, že mi na dobovce překáží ve výhledu na Zlk PDT_Armataz_01_02


Jsem to říkal, že se plete. No tak ten balvan - ten teda na modelu nebude! PDT_Armataz_01_24

A já bych ho tam dal, buď velkorysí na každou stanu od bunkru metr, aby vyniknula okolní příroda. PDT_Armataz_01_14
Jiří Novák
Příspěvky: 2116
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 19.kvě 2009 22:43

A to jste ještě neviděli ten šílený tachymetrák! To by byl teprve model přilehlé krajinky PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 20.kvě 2009 05:38

Se mi tam prostě nevejde. Je asi 3 m od bunkru. Pohraju si s malováním a pošlu obrázek jak to zamýšlím. Krajinu udělám od oka, ale na to bude čas na podzim.

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů