Plánky

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánky

Příspěvekod (ossack » 15.bře 2009 21:34

Latest post of the previous page:

Případně poslední článek od Michala Prášila - sekce články zde na foru.
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 16.bře 2009 21:56

mischacek píše:
matess píše:vážení,nemá někdo plány na zvony??? díky


Doporučuji knihu Československé opevnění, Aron Lobomír a kol., strany 117,121,122

Pozor na okótování H1 musí se k ní připočítat tloušťka pancíře zvonu.
matess
Příspěvky: 29
Registrován: 28.led 2009 21:17
Jméno a příjmení: luboš matějíček

Příspěvekod matess » 18.dub 2009 09:34

vážení,nemá někdo kompletní výkresy na LO vz.37 základní typ E??? díky
Uživatelský avatar
Petr K.
Příspěvky: 109
Registrován: 19.led 2008 11:53
Jméno a příjmení: Petr Kozel
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: Bída
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr K. » 18.dub 2009 09:55

matess píše:vážení,nemá někdo kompletní výkresy na LO vz.37 základní typ E??? díky

Například zde: Josef FRANČÍK, Plzeňská čára, Dvůr Králové nad Labem 2006, s. 93. Ostatní možno podle TAMTÉŽ, s. 88 - 121. Je tam půdorys a boční řez normálního E.

S pozdravem a přáním pěkné soboty PK.
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 14.kvě 2009 13:04

Chtěl jsem se zeptat místních badatelů a kolegů jestli někdo nemá podrobnější „okótovanou“ výkresovou dokumentaci k ot. výs. věži (F3V). Jelikož se chystám na model R-S 78 a co jsem prošel publikace, tam mě výkresy moc neuspokojili.Jednalo by se o kóty předpancíř, výsuvné části především zaoblení vrchu věže a tvar střílen pro houfnice. Díky za odpověď a váš čas Kounitz
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 28.črc 2009 19:53

Uběhlo od posledního příspěvku dva měsíce a téměř ani čárka. Ještě bych vznesl otázku, zda při bádání v archivech někdo nenarazil na postup osazení a montáže F3V. Dík Kounitz
Hajne
Příspěvky: 275
Registrován: 24.lis 2008 23:03
Jméno a příjmení: Jan Vaníček
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hajne » 28.črc 2009 21:17

kounitz píše:Uběhlo od posledního příspěvku dva měsíce a téměř ani čárka. Ještě bych vznesl otázku, zda při bádání v archivech někdo nenarazil na postup osazení a montáže F3V. Dík Kounitz


Nevím, jestli vám to pomůže, ale tuším, že buď v sérii J.Nováka "Těžké opevnění Odra-Krkonoše" je ve třetím díle popis vývoje minometné věže i s předpokládaným postupem osazení, nebo je to myslím zpracováno ve třetím díle Tvrzí. Protože min. kopule byla dost rozměrný kousek, určitě by se osazoval stejně jako F3V. Tak zkuste zapátrat tam.
Bohužel ani jednu z těchto knih nevlastním, a naposled jsem jimi listoval cca před rokem...
matess
Příspěvky: 29
Registrován: 28.led 2009 21:17
Jméno a příjmení: luboš matějíček

Příspěvekod matess » 21.srp 2009 09:43

prosím o pomoc!! jaké jsou míry ,od podlahy na osy střílen / LO vz 37 A-140/,Je možné,že řopíky měli rozdílnou míru????? děkuji za pomoc
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 21.srp 2009 10:12

130cm
petr1970
Příspěvky: 35
Registrován: 20.led 2013 18:46
Jméno a příjmení: Petr Růžička
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod petr1970 » 16.bře 2013 10:22

kounitz píše:Chtěl jsem se zeptat místních badatelů a kolegů jestli někdo nemá podrobnější „okótovanou“ výkresovou dokumentaci k ot. výs. věži (F3V). Jelikož se chystám na model R-S 78 a co jsem prošel publikace, tam mě výkresy moc neuspokojili.Jednalo by se o kóty předpancíř, výsuvné části především zaoblení vrchu věže a tvar střílen pro houfnice. Díky za odpověď a váš čas Kounitz

Taky sháním co nejpodrobnější výkres-nákres otočné a výsuvné dělové věže F3V. Rád bych postavil model K Ba-S 22 "Horymír" tvrze Bouda v měřítku 1:35 včetně výtahové šachty, muničních skladů M-2 a malé části podzemí (částečně v řezu). Podaří-li se mi sehnat kvalitní výkres, tak se možná pustím i do pohyblivého modelu s el. pohony.
Hajne
Příspěvky: 275
Registrován: 24.lis 2008 23:03
Jméno a příjmení: Jan Vaníček
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hajne » 05.dub 2013 14:14

Na youtube jsem našel tuhle krátkou sekvenci z věže tvrze Hackenberg.

http://www.youtube.com/watch?v=Ahh5_VxFx1M

Možná zkuste zapátrat tímto směrem, videí z Maginotky je docela dost. Třeba někde v komentářích naleznete i odkaz na okótované výkresy, které vám pomůžou s modelováním české věže.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K výše načatému problému jen pár slov. Dříve se tu běžně odkázalo do sekce článků a víc se o tom nemluvilo a forum se zbytečně nezahlcovalo soubory. Všechno ve víře, že pocvičit si hledání každému jen prospěje.
Kolega mohl aspoň uvést zdroj. Když to neudělal, budiž, ale veškerý další flame okolo je zbytečný.
Uživatelský avatar
ivan
Příspěvky: 235
Registrován: 17.říj 2006 10:23
Jméno a příjmení: Ivan Fuksa
Objekt: T-S 63
Bydliště: praha

Příspěvekod ivan » 07.dub 2013 16:18

Hajne píše:Na youtube jsem našel tuhle krátkou sekvenci z věže tvrze Hackenberg.

http://www.youtube.com/watch?v=Ahh5_VxFx1M

Možná zkuste zapátrat tímto směrem, videí z Maginotky je docela dost. Třeba někde v komentářích naleznete i odkaz na okótované výkresy, které vám pomůžou s modelováním české věže.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K výše načatému problému jen pár slov. Dříve se tu běžně odkázalo do sekce článků a víc se o tom nemluvilo a forum se zbytečně nezahlcovalo soubory. Všechno ve víře, že pocvičit si hledání každému jen prospěje.
Kolega mohl aspoň uvést zdroj. Když to neudělal, budiž, ale veškerý další flame okolo je zbytečný.


já nevím, není ČS dělotoč úplně jiný než ten ve FR? nemají podobnost jen v názvu?
Hajne
Příspěvky: 275
Registrován: 24.lis 2008 23:03
Jméno a příjmení: Jan Vaníček
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hajne » 07.dub 2013 18:18

Je PDT_Armataz_01_01
Myslel jsem to spíš jako inspiraci pro výrobu vnitřního vybavení, které bude kolega dělat. Ideově jsou si obě věže podobné.
Uživatelský avatar
ivan
Příspěvky: 235
Registrován: 17.říj 2006 10:23
Jméno a příjmení: Ivan Fuksa
Objekt: T-S 63
Bydliště: praha

Příspěvekod ivan » 07.dub 2013 19:43

Hajne píše:Je PDT_Armataz_01_01
Myslel jsem to spíš jako inspiraci pro výrobu vnitřního vybavení, které bude kolega dělat. Ideově jsou si obě věže podobné.


No, na tohle je sice expert Hraničář, nebo Michal prášil, tak jím nepolezu do zelí. PDT_Armataz_01_01 Ale třeba na první pohled má každá věž úplně jiní způsob protizávaží. A fotky z netu sem dávat nechci, nerad bych dostal od někoho čoud , ale při guglení se to dá pěkně najít PDT_Armataz_01_01
Jakub
Příspěvky: 18
Registrován: 04.srp 2009 19:51
Jméno a příjmení: Jakub Kadlec

Příspěvekod Jakub » 30.kvě 2013 14:53

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat a poprosit, jestli byste někdo neměl výkres objektu R-S 87 "Průsek" a nebyl případně ochotný ho i sdílet? Já bych si rád po pár LO vyzkoušel vymodelovat nějaký ten těžký objekt a nejlépe tento, protože jsem si ho velmi oblíbil PDT_Armataz_01_01 .
Případně kdybyste mě mohli odkázat na nějakou literaturu... Sám žádnou s tímto nevlastním, leda bych zkusil knihovnu...
Děkuju moc, přeju hezký den

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů