Jak na to? Aneb "chci si taky zamodelovat".

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

bunkrolog
Příspěvky: 10
Registrován: 13.říj 2008 14:26
Jméno a příjmení: filip tarbaj

Jak na to? Aneb "chci si taky zamodelovat".

Příspěvekod bunkrolog » 15.led 2009 09:04

čau
jak si tak prohlížím toto fórum,tak jsem dostal chuť mít taky takový model opevnění,a proto moje otázka zní: jak mám při stavbě postupovat,jaké jsou potřebné pomůcky a jaké podklady potřebuju.
děkuji za odpověd
Uživatelský avatar
Fill
Příspěvky: 19
Registrován: 21.čer 2008 15:39
Jméno a příjmení: Lukáš Filip
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Fill » 15.led 2009 09:15

na to bude lepší založit vlastni sekci
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 15.led 2009 10:02

bunkrolog píše:čau
jak si tak prohlížím toto fórum,tak jsem dostal chuť mít taky takový model opevnění,a proto moje otázka zní: jak mám při stavbě postupovat,jaké jsou potřebné pomůcky a jaké podklady potřebuju.
děkuji za odpověd

Postup stavby jsem tady prezentoval jek u Potůčku tak i u 79a. Kolega Ota je taky prezentuje, stačí si jen vybrat. Zprvu je důležité si vybrat objekt najít si výkres v nějaké z publikací. Chybějící údaje doplnit (rozměry, tvar a tak) teréním průzkumem na objektu, udělat si fotodokumentaci. Pracovní pomůcky jsou vcelku běžné pravítko, lámací nůž, pilníky, tmel nebo kyt, lepidlo, barvy, štětce, dostatek času a trpělivost.
Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.zář 2003 13:33
Jméno a příjmení: Pavel Minář
Objekt: K-S 37
Bydliště: Žamberk
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 1 krát

Příspěvekod Pavel » 15.led 2009 10:23

kounitz píše:
bunkrolog píše:čau
jak si tak prohlížím toto fórum,tak jsem dostal chuť mít taky takový model opevnění,a proto moje otázka zní: jak mám při stavbě postupovat,jaké jsou potřebné pomůcky a jaké podklady potřebuju.
děkuji za odpověd

Postup stavby jsem tady prezentoval jek u Potůčku tak i u 79a. Kolega Ota je taky prezentuje, stačí si jen vybrat. Zprvu je důležité si vybrat objekt najít si výkres v nějaké z publikací. Chybějící údaje doplnit (rozměry, tvar a tak) teréním průzkumem na objektu, udělat si fotodokumentaci. Pracovní pomůcky jsou vcelku běžné pravítko, lámací nůž, pilníky, tmel nebo kyt, lepidlo, barvy, štětce, dostatek času a trpělivost.


Ještě jsi zapoměl dodat, že se taky musí pro začátek něco zkazit, že? PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
mischacek
Příspěvky: 165
Registrován: 12.říj 2008 19:16
Jméno a příjmení: Michal Kettner
Objekt: D.t. H.
Bydliště: Kyšperk

Příspěvekod mischacek » 15.led 2009 15:24

bunkrolog píše:čau
jak si tak prohlížím toto fórum,tak jsem dostal chuť mít taky takový model opevnění,a proto moje otázka zní: jak mám při stavbě postupovat,jaké jsou potřebné pomůcky a jaké podklady potřebuju.
děkuji za odpověd


Pro začátek bych Ti doporučil udělat si jeden LO, tak si to tak trochu osaháš a uvidíš co a jak. Tedy jestli mohu trochu radit PDT_Armataz_01_01
bunkrolog
Příspěvky: 10
Registrován: 13.říj 2008 14:26
Jméno a příjmení: filip tarbaj

Příspěvekod bunkrolog » 15.led 2009 15:36

no dik za radu,zkoušel jsem už dělat LO typ E ale skončil jsem teprve u obvodového pláště,ale nevím rozměry dveří ani střílny.mohl by mi někdo poradit?
Uživatelský avatar
mischacek
Příspěvky: 165
Registrován: 12.říj 2008 19:16
Jméno a příjmení: Michal Kettner
Objekt: D.t. H.
Bydliště: Kyšperk

Příspěvekod mischacek » 15.led 2009 15:39

bunkrolog píše:no dik za radu,zkoušel jsem už dělat LO typ E ale skončil jsem teprve u obvodového pláště,ale nevím rozměry dveří ani střílny.mohl by mi někdo poradit?


Koukni se do sekce modely-plánky, jeden pěkný výkres tam je
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 15.led 2009 17:27

Pavel píše:Ještě jsi zapoměl dodat, že se taky musí pro začátek něco zkazit, že? PDT_Armataz_01_01

Ano na to jsem uplně zapoměl Já jsem začínal ze sádrou. Vpřípadě, že se model napovedl tak posloužil jako cíl ostřevání za vzduchovky PDT_Armataz_01_35 a dobře vložená petarda no jeje.
Uživatelský avatar
Gelba
Příspěvky: 71
Registrován: 10.čer 2007 20:36
Jméno a příjmení: Ondřej Gelbič
Objekt: F2/57/A-160 a T-S 26
Bydliště: Červený Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gelba » 15.led 2009 19:41

Kromě stavby mě na vašich modelech učarovalo barvení, respektive patina. Tím pádem vzniká otázka jak na ni?
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 15.led 2009 20:13

Gelba píše:Kromě stavby mě na vašich modelech učarovalo barvení, respektive patina. Tím pádem vzniká otázka jak na ni?

Už jsem to uváděl u 79a, ale pro rekapitulaci to písnu. Já použil metodu míchání dvou barev tmavě šedé a tmavě šedé smíchanou ze světlejší šedou. Tím jsem dostal dvě rozdílné barvy, které nanáším současně. Střídáním a promícháváním docílím opršelého vzhledu. Po důkladném zaschnutí přetřu model mat lakem s pigmentem.
Rez – dělám ji nejjednodušším způsobem, kus rezaté trubky osmirkuju. Vzniklí prášek smíchám a matným lakem a trochou hnědé barvy.
Doporučuji mrknout na netu na fóra týkají modelování je tam spousta postupů a fíglů. Každý si pak muže vybrat ten co mu sedne a na co má prostředky.
Uživatelský avatar
mischacek
Příspěvky: 165
Registrován: 12.říj 2008 19:16
Jméno a příjmení: Michal Kettner
Objekt: D.t. H.
Bydliště: Kyšperk

Příspěvekod mischacek » 15.led 2009 21:03

kounitz píše:
Gelba píše:Kromě stavby mě na vašich modelech učarovalo barvení, respektive patina. Tím pádem vzniká otázka jak na ni?

Už jsem to uváděl u 79a, ale pro rekapitulaci to písnu. Já použil metodu míchání dvou barev tmavě šedé a tmavě šedé smíchanou ze světlejší šedou. Tím jsem dostal dvě rozdílné barvy, které nanáším současně. Střídáním a promícháváním docílím opršelého vzhledu. Po důkladném zaschnutí přetřu model mat lakem s pigmentem.
Rez – dělám ji nejjednodušším způsobem, kus rezaté trubky osmirkuju. Vzniklí prášek smíchám a matným lakem a trochou hnědé barvy.
Doporučuji mrknout na netu na fóra týkají modelování je tam spousta postupů a fíglů. Každý si pak muže vybrat ten co mu sedne a na co má prostředky.


dobrá je stránka http://modelareni.cz/plast/jaknato.php, já zkouším na jednom modelu, kterej zatím prezentovat z jistých důvodů nebudu, rez jako směs suchých výtvarnických kříd smíchaných s Herkulem s tochou barvy Agama 29-rez PDT_Armataz_01_01 PDT_Armataz_01_01 , ale jen malá kapička barvy
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 17.led 2009 16:51

Jj na netu toho je spousta. Koukám, že na se tady začíná docela rozvýjet koutek modelářů. Jen tak dál ať je co okukovat. PDT_Armataz_01_25
Vondrovský
Příspěvky: 229
Registrován: 23.zář 2006 12:30
Bydliště: Varnsdorf
Poděkoval: 3 krát
Bylo poděkováno: 4 krát

Příspěvekod Vondrovský » 02.čer 2009 21:16

Koutek modelářů se skutečně rozvýjí utěšeně. Ovšem diskuse se rozvíjí také dobře.
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 03.čer 2009 06:53

PDT_Armataz_01_14 Aůůůůů

Je nás hodně, tak co bychom si nezavyli. PDT_Armataz_01_28
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 03.čer 2009 09:33

Snad i ostatní některá svá dílka vystaví k nahlédnutí. Často fotodokumentace klame a ve skutečnosti je to vždy trochu jinak. PDT_Armataz_01_01

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů