Jak na to? Aneb "chci si taky zamodelovat".

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Re: Jak na to? Aneb "chci si taky zamodelovat".

Příspěvekod kounitz » 03.čer 2009 09:33

Latest post of the previous page:

Snad i ostatní některá svá dílka vystaví k nahlédnutí. Často fotodokumentace klame a ve skutečnosti je to vždy trochu jinak. PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 03.čer 2009 09:59

kounitz píše:Snad i ostatní některá svá dílka vystaví k nahlédnutí. Často fotodokumentace klame a ve skutečnosti je to vždy trochu jinak. PDT_Armataz_01_01


Jak jinak? Líp? PDT_Armataz_01_23 Co další výtvor z kounické dílny? Hup sem fotky, ať mám inspiraci. Nějak to flákám... A co slibovaná K-S18 z Letohradu?
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 03.čer 2009 10:13

Tulda píše:
kounitz píše:Snad i ostatní některá svá dílka vystaví k nahlédnutí. Často fotodokumentace klame a ve skutečnosti je to vždy trochu jinak. PDT_Armataz_01_01


Jak jinak? Líp? PDT_Armataz_01_23 Co další výtvor z kounické dílny? Hup sem fotky, ať mám inspiraci. Nějak to flákám... A co slibovaná K-S18 z Letohradu?

Zatím jsem ve stádiu příprav na další modely u R-S 78 jsem začal makat na střílnách do kopule na modelu X-S XX čekám na dokumentaci. Až dorazí tak to zas pofrčí. Do konce června snad dokončím jistý projekt a pak hurá na modely. Uvidíme, jak to půjde, po půl roce léčby jsem se vrátil do práce, to už nebude každou neděli nová zpráva.
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 03.čer 2009 11:02

Sériovka koukám PDT_Armataz_01_29 Na 54 jsme měl hodně tmelení a to mě dost zdrželo a hlavně nebavilo. Včera jsem doladil omítky a už se nemůžu dočkat na náklaďák aj. Je to od všeho trochu a to mě baví - bunkr, tvarování terénu, řeka (vodu jsem ještě nedělal) skála a také vyrobit kompresor podle fotek.

Nedávno vyšla kniha Modelování terénu od Richarda Windrowa, takže jen co to půjde půjčím si ji v knihovně. Třeba tam budou dobré postupy.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4184
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 03.čer 2009 11:35

Tulda píše:Sériovka koukám PDT_Armataz_01_29 Na 54 jsme měl hodně tmelení a to mě dost zdrželo a hlavně nebavilo. Včera jsem doladil omítky a už se nemůžu dočkat na náklaďák aj. Je to od všeho trochu a to mě baví - bunkr, tvarování terénu, řeka (vodu jsem ještě nedělal) skála a také vyrobit kompresor podle fotek.

Nedávno vyšla kniha Modelování terénu od Richarda Windrowa, takže jen co to půjde půjčím si ji v knihovně. Třeba tam budou dobré postupy.

Tedy ne že by mě nelákal bunkr jako takový, ale na vodu jsem též zvědav. Tu jsem totiž na modelu ještě nikdy neviděl takovou, která by se mi líbila.
A že už jsem jich pár viděl. Nějak mě nenapadá z čeho to udělat, aby to skutečně budilo dojem vody...
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 03.čer 2009 12:26

Existuje na to přípravek Realistic Water, ale ta faška je dost drahá a není to na velké plochy. Nicméně to vypadalo docela pěkně. Zkusím něco levnějšího - dvousložkový epoxid. Zázraky od sebe nečekám, takže mi postačí,když to bude trochu průhledné a bude poznat, že jde o vodu.
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1652
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 15.črc 2009 15:09

snad neurazím odkazem na BE pro případnou inspiraci https://shop.strato.de/epages/15505724. ... 2080/79%22
myslím že stojí za to se stránkami trochu prokousat...
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 18.úno 2010 08:19

Chtěl jsem se zeptat dovedných kolegů jaké mají zkušenosti se stříkacími pistolkami. Plánuji si zakoupit set plus kompresor tak aby nekoupil vehikl. Dík
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 18.úno 2010 17:01

Před pár lety jsem pořídil levnější kombinaci Fengda BD203 a kompresor taky od nich, číslo teď přesně nevím, je to ten se vzdušníkem, dohromady cca 4600Kč. Není to žádná extra kvalita, ale je to celkem odolný, dá se to čistit acetonem, jsou na to náhradní díly a zatím se nic nepodělalo.

Lepší kombinace je kompresor Sintec a pistole buď Iwata nebo H&S, pak je ale cena klidně přes 10000Kč
J.Zetek
Příspěvky: 203
Registrován: 06.dub 2008 12:16
Jméno a příjmení: Jan Zetek
Objekt: Mo S 1
Poděkoval: 3 krát
Bylo poděkováno: 6 krát

Příspěvekod J.Zetek » 18.úno 2010 18:42

Iwata je možná příliš vysoká položka, cenově a technickou úrovní jistě také. Čínské Fengdy jsou pro začátečníky přijatelné cenově, nabízejí za relativně malý peníz, příjemné vlastnosti, pouze životnost, vinou použitých materiálů, je nižší, než u zavedených poctivějších výrobců. Favoritem pro mne osobně, se stala pistole Evolution, Hamburgské firmy Harder a Steenbeck. Pomocí doplńkových sad různých tryskových soustav a nádob, je tato nezávisle dvojčinná pistole s nerezovými tryskami a teflonovým těsněním, vhodná k práci na nejmenších detailech (trysky 0.15 a 0.20 )a při užití trysek 0,4 a 0.6mm zpracovat i střední a větší plochy. Provedením, použitými materiály a vlastnosmi, je pistole téměř ronocenná Iwatě (v některých testech dokonce předstihuje Japonské Iwaty, srovnatelných typů). Důležité je zjistit si rovněž
ceny u prodejců, mají značné rozpětí. U kompresorů platí totéž : laciné dvakrát placené. Hlučnost, čistota media( vzduchu), dostatečná kapacita, filtry a odlučovače vlhkosti ,kompatibilní připojení pistolí, to vše je třeba brát v potaz .
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 19.úno 2010 07:40

A jsou nějaké modelářsko bunkrologické výsledky? Pokud ano, tak sem s nimi. PDT_Armataz_01_01

Když už na to přišla řeč, tak na úvod jsem si pořídil pistoli Triplex II a kompresor od Orliku bez vzdušníku. S veškerým příslušenstvím mě to stálo asi 4500,-. Takové vybavení mě určitě nelimituje, protože veškeré nedostatky jsou v rukou. PDT_Armataz_01_09
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 20.úno 2010 22:01

Díky za rady, uvidím, ještě se porozhlédnu po netu, ale víc jak 4000 Kč za set dávat nechci. Příští rok se chystám na Kavkaz zdolat Elbrus tak se mě nechce utrácet za věc, kterou použiji jen několikrát do roka.
Skokan44
Příspěvky: 6
Registrován: 07.črc 2010 22:02
Jméno a příjmení: Martin Votruba

Příspěvekod Skokan44 » 08.črc 2010 10:56

Ahoj,

také jsem si říkal, že bych rád zkusil slepit nějaký bunkr. Na oba dva postupy stavby jsem koukal, ale oba dva mi přišli moc pracné, to bych prostě nezvlád. Chtěl jsem se zeptat, jestli neexistují ještě nějaké jiné postupy? Také jsem se chtěl zeptat, jestli existuje nějaká vhodná literatura, kterou by stálo za to buď zakoupit, nebo alespoň přečíst.

Děkuji Skokan.
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 08.črc 2010 11:23

Čau, tak já třeba dělám tu K-S 14 ze všechno co je po ruce ale hlavně ze dřeva...a to mi příjde ještě pracnější než to dělat z papíru...takže já další srub budu dělat určitě jinak než doteď...vždyť z toho papíru je to celkem jednoduché...jenom narýsuješ slepíš a doděláš a nabarvíš...zatím jsem nic jednodušího neviděl...a co se týče té literatury nevím co máš na mysli...já třeba můžu doporučit Val na obranu republiky... ale pokud chceš konkrétně zbraně nebo něco jiného opravdu netuším...
Skokan44
Příspěvky: 6
Registrován: 07.črc 2010 22:02
Jméno a příjmení: Martin Votruba

Příspěvekod Skokan44 » 08.črc 2010 20:05

Trochu jsem is to nechal rozležet a teď mi to už také nepřipadá tolik složité. Na začátku tohoto tématu jsem si všiml, že někdo odkazuje na nějaké modely-plánky, mohu se zeptat, kde bych to našel?
Skokan44
Příspěvky: 6
Registrován: 07.črc 2010 22:02
Jméno a příjmení: Martin Votruba

Příspěvekod Skokan44 » 08.črc 2010 22:22

A ještě pár dalších otázek, jaké mám použít lepidlo, zda je kladívková čtvrtka nezbytná a jestli existují nějaké alternativní postupy na výrobu střílen?

Děkuji moc Skokan.

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů