Jiné modely z Rokytnicka 1:35

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Re: Jiné modely z Rokytnicka 1:35

Příspěvekod kounitz » 03.bře 2009 12:28

Latest post of the previous page:

Když jsem to prokalkuloval tak střelecká místnost ve složení L1,M,N se bude pohybovat přes dva a půl tisíce PDT_Armataz_01_13 PDT_Armataz_01_05 . Připočítal jsem plechy na tk, a překopaný kanon proti útočné vozbě.
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 03.bře 2009 18:01

Ti teda moc nevim, ale z toho kanonu pujde využit jen hlaveň se zavěrem a pneumaticka brzda - tu ale musit uriznout z vrchu a nalepit na spodek. Zbytek co hlava a ruka dovolí...
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 03.bře 2009 21:29

Tulda píše:Ti teda moc nevim, ale z toho kanonu pujde využit jen hlaveň se zavěrem a pneumaticka brzda - tu ale musit uriznout z vrchu a nalepit na spodek. Zbytek co hlava a ruka dovolí...

Přesně tak je to takové DoDo, ale dobrý základ pro kanón.
Stanley
Příspěvky: 60
Registrován: 23.úno 2009 15:48
Jméno a příjmení: Stanislav Havelka
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Stanley » 05.bře 2009 16:12

Pak by asi bylo nejlepší, kdyby si s tím někdo pohrál a nechal rozkopírovat z pryskyřice i se střílnou. To by se pak mohly začít dělat interiéry jak na běžícím pásu. PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 05.bře 2009 16:41

Skvělý nápad! Objednávám si u Vás jeden ks na zkoušku a další dva v případě spokojenosti ještě doobjednám. PDT_Armataz_01_22
Uživatelský avatar
Gelba
Příspěvky: 71
Registrován: 10.čer 2007 20:36
Jméno a příjmení: Ondřej Gelbič
Objekt: F2/57/A-160 a T-S 26
Bydliště: Červený Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gelba » 05.bře 2009 19:30

Ono také stačí si koupit cínového vojáčka z armyfortu či z boudy za 50 Kč a vyrobit si sádrové formy a můžete si "třicedsedmu" a "šestadvácu" odlívat z cínu
Stanley
Příspěvky: 60
Registrován: 23.úno 2009 15:48
Jméno a příjmení: Stanislav Havelka
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Stanley » 05.bře 2009 19:52

Resinové odlitky do pružné formy kopírují i nejjemnější detaily a umožňují odlít i složité tvary a já jsem myslel hlavně ten kanon.
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 05.bře 2009 21:37

Ještě by byla možnost udělat u šikovného nástrojaře hliníkovou formu a bouchat to na mašině ve velkém. PDT_Armataz_01_12 O stroji bych i věděl.
Stanley
Příspěvky: 60
Registrován: 23.úno 2009 15:48
Jméno a příjmení: Stanislav Havelka
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Stanley » 06.bře 2009 09:21

Já bych měl i zkušenosti (formy konstruuju běžně i složitější), ale chybí vybavení. A v ruce s pilníkem to nezvládnu PDT_Armataz_01_10 Ten otisk pro resin nemá žádné požadavky na vybavení, protože model může být z čehokoli. Kamarád si takhle nechával kopírovat spoustu neobvyklých zbraní Izraelské armády
Uživatelský avatar
mischacek
Příspěvky: 165
Registrován: 12.říj 2008 19:16
Jméno a příjmení: Michal Kettner
Objekt: D.t. H.
Bydliště: Kyšperk

Příspěvekod mischacek » 18.kvě 2009 20:02

Stanley píše:Já bych měl i zkušenosti (formy konstruuju běžně i složitější), ale chybí vybavení. A v ruce s pilníkem to nezvládnu PDT_Armataz_01_10 Ten otisk pro resin nemá žádné požadavky na vybavení, protože model může být z čehokoli. Kamarád si takhle nechával kopírovat spoustu neobvyklých zbraní Izraelské armády


Hele Stando, myslíš, že by jsi sem mohl dát nějaký postup, jak si v domácích podmínkách rozmnožit nějaké díly či zbraně??? Já co jsem zkoušel "zaručené recepty" tak toho vylezly hrozné tvary. Díky moc
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 19.kvě 2009 20:05

mischacek píše:
Stanley píše:Já bych měl i zkušenosti (formy konstruuju běžně i složitější), ale chybí vybavení. A v ruce s pilníkem to nezvládnu PDT_Armataz_01_10 Ten otisk pro resin nemá žádné požadavky na vybavení, protože model může být z čehokoli. Kamarád si takhle nechával kopírovat spoustu neobvyklých zbraní Izraelské armády


Hele Stando, myslíš, že by jsi sem mohl dát nějaký postup, jak si v domácích podmínkách rozmnožit nějaké díly či zbraně??? Já co jsem zkoušel "zaručené recepty" tak toho vylezly hrozné tvary. Díky moc

Já bych též měl zájem o fundovaný návod. Dík PDT_Armataz_01_01
Stanley
Příspěvky: 60
Registrován: 23.úno 2009 15:48
Jméno a příjmení: Stanislav Havelka
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Stanley » 30.kvě 2009 12:38

Chvíli jsem tu nebyl. K dotazu: jednoduchý placatý věci jsem občas odléval laminovacím epoxydem do studený modelíny a bublinky vyháněl párátkem.

Na zbraně jsem si vyrobáběl modely i s vtokovou soustavou a nechával je odlít u profíka. Tam je totiž celkem problém s dobrým zatečením a odstraněním bublinek. Koupit vhodnou pryskyřici by se dalo, hmotu pro otisk taky, ale taková drobošť jako kulomety nejde udělat bez vakuování. Navíc by mě to doma vyšlo určitě dráž. Pokud něco budeš potřebovat, pošli SZ (platí pro kohokoli na fóru). Možnost odlití stále je.
Němec z Ova
Příspěvky: 2
Registrován: 03.črc 2009 18:03
Jméno a příjmení: Josef NĚMEC

Příspěvekod Němec z Ova » 08.črc 2009 07:38

Zdravím vás pánové, se zájmem jsem "proběhl" sekci modelů opevnění. Máte to skutečně pěkné PDT_Armataz_01_37 .
Pěkný popis postupu tlakového odlévání od Ondřeje Nadrchala naleznete tady: http://magazin.modely.biz/search.php?rs ... mhlmenu=30 . Snad vám to v něčem pomůže.
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 08.črc 2009 13:45

Němec z Ova píše:Zdravím vás pánové, se zájmem jsem "proběhl" sekci modelů opevnění. Máte to skutečně pěkné PDT_Armataz_01_37 .
Pěkný popis postupu tlakového odlévání od Ondřeje Nadrchala naleznete tady: http://magazin.modely.biz/search.php?rs ... mhlmenu=30 . Snad vám to v něčem pomůže.

Díky za hodnotnou informaci. Možná by se vyplatilo v sekci Modelů udělat záložku něco podobného jako je záložka Články. Bez možnosti vkládat komentáře tím by se docílilo zpřehlednění sekce. Zde by se publikovaly postupy a rady. Co vy na to :?:
Uživatelský avatar
Adamus Petr
Příspěvky: 118
Registrován: 13.bře 2007 20:39
Jméno a příjmení: Petr Adamus
Objekt: MO - S 11
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Adamus Petr » 08.črc 2009 16:29

Co se týče materiálu doporučil bych licí německé pryskyřice Ebalta nevycházejí zase tak draho a jsou lehce zpracovatelné, Jedná se o profi materiály používané v modelárnách.
Jako typ bych doporučil EBALTA SG 130/PUR 11 + OBROBITELNÉ PLNIVO F - B, odlévali jsme z ní zvony na modely, střílny, plastové znaky (ty co se daly sehnat na Boudě).
http://www.ebalta.cz
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4183
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 08.črc 2009 17:42

kounitz píše:Díky za hodnotnou informaci. Možná by se vyplatilo v sekci Modelů udělat záložku něco podobného jako je záložka Články. Bez možnosti vkládat komentáře tím by se docílilo zpřehlednění sekce. Zde by se publikovaly postupy a rady. Co vy na to :?:


Pokud bude někdo ty články psát, nemám s tím absolutně problém, vyrobíme.

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů