B1- 100 1/72 Samek Models

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Re: B1- 100 1/72 Samek Models

Příspěvekod Jirka K5 » 15.úno 2012 12:07

Latest post of the previous page:

(ossack píše:To musela být chuťovka... už takhle občas člověk vstupuje do objektů opevnění poněkud připosraný, když jde sám. Podobná chuťovka se naskytla asi těm, co našli příslušníka v Hrobce... jak příznačné.


Doslovný přepis rozhovoru dvou příslušníků hranpluku provedeného pevnostní telefonní sítí dne 30. září 1938:
A: "Haló, tady Hrobka"
B. "Všechny pevnosti budou našimi hroby, ale na který objekt jsem se dovolal?"

Pardon, nechal jsem se trochu unést PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4183
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 15.úno 2012 12:28

Já myslel spíš toho před pár lety na N-S 79 pod ZP... Ale i ta živá kráva co byla v týlovém patře v N-S 88, ale to odbočuji od tématu.
Jinak k tomu maskování, kdy kolega řešil zda udělat objekt těsně po reaktivaci či v současné době, tak ten rozdíl bude minimální. Pokud tedy odmyslíme případné statné stromy, které mohly na stropě vyrůst. Stalo se mi právě u Kladrub, že jsem stál před Ačkem nějaké tři čtyři metry a prostě jsem ho neviděl. Tak dokonalé maskování umí příroda vytvořit.
Ještě mě napadla kladrubská stodola, to by byla frajeřina taktéž a chodbičku by bylo lze zachovat.
Uživatelský avatar
ivan
Příspěvky: 235
Registrován: 17.říj 2006 10:23
Jméno a příjmení: Ivan Fuksa
Objekt: T-S 63
Bydliště: praha

Příspěvekod ivan » 15.úno 2012 14:17

Jirka K5 píše:Doslovný přepis rozhovoru dvou příslušníků hranpluku provedeného pevnostní telefonní sítí dne 30. září 1938:
A: "Haló, tady Hrobka"
B. "Všechny pevnosti budou našimi hroby, ale na který objekt jsem se dovolal?"

Pardon, nechal jsem se trochu unést PDT_Armataz_01_01


asi odběhnu úplně od tématu.... ale rád bych se zeptal kde se složka ve VHA z tímto rozhovorem nachází? byl bych za to moc vděční. Tedy jestli to je z VHA PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 15.úno 2012 15:00

ivan píše:asi odběhnu úplně od tématu.... ale rád bych se zeptal kde se složka ve VHA z tímto rozhovorem nachází? byl bych za to moc vděční. Tedy jestli to je z VHA PDT_Armataz_01_01


Vzpomínky pamětníka PDT_Armataz_01_18

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů