Model K-Am-S40 1:144 - gaskin

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Model K-Am-S40 1:144 - gaskin

Příspěvekod gaskin » 16.zář 2009 16:41

Latest post of the previous page:

Ještě jednou děkuji za zajímavé fotografie a informace!

Jiří Novák píše:...viz podrobnosti v mé publikaci „Opevnění v prostoru Českých Petrovic“ z roku 2004 (strana 36). Na straně 37 je poměrně rozsáhlý popis i k té fotografii z týlu.
Z čela tvrze existuje ještě jeden nádherný snímek na K-40, bohužel však z roku 1937, kdy je objekt ještě ve výstavbě...

Děkuji, už jsem si to našel, jak se mi tu hromadí knížky, pomalu ztrácím přehled, co ve které je PDT_Armataz_01_16
Není ten "stavební" snímek náhodou ten, co je otištěn v Denkschriftu na str. 199?

Abych tedy nějak shrnul ty přístřešky nad zvonovými šachtami, pytle tam určitě budou a pod nimi možná původní dřevěné přístřešky a možná taky ne? Chápu to dobře?
Podle té známé fotografie z levé strany by to tak klidně mohlo být, tam je ta hromada nad šachtou ZP opravdu veliká, ten přístřešek by se v ní ztratil PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1652
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 16.zář 2009 16:55

netuším o kterém starším snímku je zde řeč, ale předpokládám že by to mohl jeden z těchto, pokud nikoliv tak je ještě další ;)

pytle bych ve všech zvonových šachtách s40 a s41 považoval za velmi pravděpodobné, přístřešky jako možné (ať s pytli uvnitř, vně, nebo vně i uvnitř přístřešku)...
Přílohy
01.jpg
s40_1.jpg
Jiří Novák
Příspěvky: 2124
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 17.zář 2009 08:54

hraničář píše:netuším o kterém starším snímku je zde řeč, ale předpokládám že by to mohl jeden z těchto, pokud nikoliv tak je ještě další ;)

pytle bych ve všech zvonových šachtách s40 a s41 považoval za velmi pravděpodobné, přístřešky jako možné (ať s pytli uvnitř, vně, nebo vně i uvnitř přístřešku)...

Měl jsem na mysli snímek, kdy je K-40 v lešení včetně bednění a malý lesík v čele objektu není ještě vykácen. K odstínu omítky nejsem schopen sloužit, ale pokud ty současné léty nezesvětlaly, pak se lze inspirovat podle nich. Na K-43 je však omítka s nádechem zelené.
Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.zář 2003 13:33
Jméno a příjmení: Pavel Minář
Objekt: K-S 37
Bydliště: Žamberk
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 1 krát

Příspěvekod Pavel » 17.zář 2009 10:15

Jestli vy se v tom hoši příliš nedloubete. Nevidím sice žádný důvod, proč by měli natírat
každý objekt na Am jinou barvou, ale vše svědčí o tom, že uvažovali o té zelené.Tedy pokud
to vše stihli. Ta zelená se objevuje i na sousedních pěchoťácích a na 43, jak píše Jiří, je.
Ono to vychází patrně i z toho, že objekty nebyly v žádném lese jako dnes, ale na loukách a polích.
Pokud si matně pamatuji, tak na jednom filmu z Am jsou již šachty zvonů zmiňovaného objektu
bez přístřešků a o pytlích si vůbec nedovolím spekulovat, neb je tam prostě nevidím.
PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1652
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 17.zář 2009 15:45

nazdarhodiny, kdybych tušil co vyvolám pochybností rozmyslel bych si ji sem vkládat. Aby nakonec nemusel Petr přetírat na zeleno... zkusím to vzít nějak srozumitelně:

ad omítka:
1) původně jsem pochyboval pouze o světlejším odstínu šedé v prostoru střílen hlavních zbraní, narozdíl od tmavé na zbytku srubu. Ku příkladu v Hraničářích od Adamovy hory je snímek s43a rovněž zdá se mi po dešti, kdy je stejným způsobem světlá omítka (rozumějme suchá) pod krakorci narozdíl od tmavé (čtěme mokré) na dalších stěnách. Na ostatních snímcích se zdá být již vše ve stejném odstínu (pominu-li drobné rozdíly v jednotlivých polích)

2) po odstínech zelené omítky na srubech Adamu (vyjma s43 kde to je dodnes snad zřejmé) jsem nikdy nepátral, lépe řečeno - předpokládal jsem, že jsou všechny šedé. Tím pádem se i já ptám: jsou opravdu zelené, nebo jde jen o léty tónovanou šedou? Předpokládám že k této otázce jistě doplní odpověď s patřičnými důkazy nejméně adamácká chasa... ;)
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 18.zář 2009 02:36

Pavel píše:Pokud si matně pamatuji, tak na jednom filmu z Am jsou již šachty zvonů zmiňovaného objektu
bez přístřešků a o pytlích si vůbec nedovolím spekulovat, neb je tam prostě nevidím.
PDT_Armataz_01_01

Pokud jde o film, ktery jsme promitali v Brne, tak viz nize ... ale ze by to necemu pomohlo, to teda nevim ... :)
Přílohy
am40h.jpg
Jiří Novák
Příspěvky: 2124
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 18.zář 2009 06:58

BLooDiK píše:Pokud jde o film, ktery jsme promitali v Brne, tak viz nize ... ale ze by to necemu pomohlo, to teda nevim ... :)

Mě to pomohlo rozhodně v tom, že jsem tento film neviděl (pouze pár výřezů) a nyní se už definitivně utvrzuji, že ta série originál dobových snímků, co sahá od Boudy až na Adam, pochází z této filmovací akce. V té fotosérii je totiž pohled z výšky i na dělotoč K-42, stejný záběr, jako z toho filmu (opět jsem viděl pouze útržek). Bohužel kvalita stejného snímku do šachy K-42 mizerná. Fotograf asi na plošině brknul (v případě K-42 pravděpodobně foceno s triangulační věže).
To dřevěné monstrum je výtah s plošinou nad pracovní šachtou v prostoru podzemních kasáren (v Hraničářích od... chybně uvedeno stavební zařízení v prostoru drtiče štěrku).
Drtič byl umístěn o 100 m výše, tedy v místech, odkud je snímek pořízen.
Uživatelský avatar
Petr K.
Příspěvky: 109
Registrován: 19.led 2008 11:53
Jméno a příjmení: Petr Kozel
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: Bída
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr K. » 18.zář 2009 07:25

Jen bych měl dotaz pánové: Nevíte náhodou, která propagační jednotka Wehrmachtu natáčela tyto filmové záběry na Adamu ??? To zase zajímá mě, tj. tematika válečného zpravodajství, tádeníků, Kriegsberichterů a propagandy... Kdysi jsem slyšel o natáčení něčeho podobného na Dobrošově - údajně pokud si dobře pamatuji, tak záběry byly použity v nějakém filmu z dobývání Maginotovy linie ???

PS: Co se může vyloupnout z debaty o modelu PDT_Armataz_01_01 ... JInak je to moc pěkná práce /tlesk/
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 29.zář 2009 10:10

Koukám, že jsem pěkně dlouho nic neudělal PDT_Armataz_01_04
Tak alespoň jednu rychlovku ze včerejška z patlání hlíny. Takhle tmavé to nezůstane
Přílohy
48.jpg
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 02.říj 2009 12:32

Nemohl jsem se rozhodnout, pytle nebo přístřešky, tak jsem udělal od každého něco PDT_Armataz_01_01 . Nad šachtou ZP nechám opytlovaný přístřešek a nad šachtami Zlk budou pouze pytle. Na fotkách si můžete všimnout taky několika rozpracovaných "rekvizit"
Přílohy
49.jpg
50.jpg
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 02.říj 2009 14:26

Tomu říkám bunkr, dobrá práce. Trochu zelené a máš hotovo.
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 02.říj 2009 22:07

Panečku to je ale bunkr moc pěkné. Chci se zeptat zda bude i patina na lávce?
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 03.říj 2009 10:14

Lávku zašpiním, ale jen decentně, na fotkách se mi zdá, že není natřená
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 03.říj 2009 18:18

Petře "nadhoď" sem prosím detail té lávky. Na tak titěrné měřítko ji máš moc pěknou, tak bych se rád pokochal. PDT_Armataz_01_34
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 05.říj 2009 15:28

Ono je to z dálky lepší PDT_Armataz_01_12
Přílohy
lavka.jpg
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 06.říj 2009 19:26

Konec už je v dohlednu PDT_Armataz_01_36
Už jen dodělat trávu, nabarvit trávu, nabarvit zem, dodělat přístřešek a lávku, dobarvit pytle, dobarvit přístřešek a lávku, přilepit domeček nad OR, do šachet dát žebříky, trochu špíny a snad hotovo PDT_Armataz_01_01
Přílohy
51.jpg
52.jpg

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů