Půdorys, výkresy, střílna zbraně G, rozměry pro model 1/48

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Půdorys, výkresy, střílna zbraně G, rozměry pro model 1/48

Příspěvekod mawerick » 12.zář 2009 16:04

Latest post of the previous page:

to je sice krásné vysvětlení chápu to ale má to háček ja to potřebuju co nejblíž k měřítku 1:48 a já si tak velký výkres nevytisknu jak to mám tedy v takovém případě udělat...?
V.Pokorný
Příspěvky: 390
Registrován: 20.lis 2004 21:02
Jméno a příjmení: Václav Pokorný
Objekt: N-S 86 Havlíček
Bydliště: Náchod
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Pokorný » 12.zář 2009 17:09

mawerick píše:to je sice krásné vysvětlení chápu to ale má to háček ja to potřebuju co nejblíž k měřítku 1:48 a já si tak velký výkres nevytisknu jak to mám tedy v takovém případě udělat...?



Snad je jedno, jak velky vykres je??? Může bejt výkres i 1:1000 a dá se z toho postavit model 1:48 . Samozřejmě čim větší výkres je, tim větší bude přesnost měření/počítání. Stačí si nechat na kopirce zvětšit výkres třeba z knihy o K-14 i když teda to asi neni zrovna nejvhodnejší, když J.Novák psal že neodpovidá rozložení místností. Musi se akorat počitat, měřit a počitat. Takže jak říkám - na kopírce si zvětšit co nejvíc výkres a vše přepočítat... A nebo - oměřit si objekt na místě PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 12.zář 2009 17:29

zvládl jsem to...sice mi to zabralo dvě hodiny ale je to...výkres jsem nařezal zhruba na 4 díly v programu a pak zvětšil, vytisknul, slepil a teď je v měřítku 1:48
Hajne
Příspěvky: 275
Registrován: 24.lis 2008 23:03
Jméno a příjmení: Jan Vaníček
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hajne » 13.zář 2009 13:20

mawerick píše:zvládl jsem to...sice mi to zabralo dvě hodiny ale je to...výkres jsem nařezal zhruba na 4 díly v programu a pak zvětšil, vytisknul, slepil a teď je v měřítku 1:48


Volejte třikrát sláva a pět dní se radujte!!! PDT_Armataz_01_12 Takže základ máte, teď vám držím palce, ať dojdete ke zdárnému konci!

Děkuji p. Pokornému, že můj návod převedl do řeči čísel a umožnil tak jeho lepší stravitelnost PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
mischacek
Příspěvky: 165
Registrován: 12.říj 2008 19:16
Jméno a příjmení: Michal Kettner
Objekt: D.t. H.
Bydliště: Kyšperk

Příspěvekod mischacek » 18.zář 2009 20:00

mawerick píše:myslím že jsem si tu knížku objednal zhruba před hodinou z eshopu tvrze bouda takže se těším až dorazí. jinak hoši ten srubbude prasárna...práce na dva roky...už bych dávno začal ale sháním vykresy ať je to co nejvěrnější! tak rozměry střílny L1 mám nemátě někdo rozměry střílny G??? pošlete kdyžtak na email uvedeny v prvním příspěvku


Sím jestli to není tajné, jaký že to bude objekt????
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 18.zář 2009 21:38

To se ještě neví, mění se to jak dubnové počasí. Už jsme byli u MO-S 31, pak K-S 14, když se zjistilo, že MO-S 31 neměla ku všeobecnému veselí požadovanou minometnou střílnu. Možná se nakonec dočkáme bájného pěchotního srubu Vilém, "který v kopcích nad Náchodem skutečně existoval...". Jedno je ale zřejmě jisté už teď - srub bude prasárna. PDT_Armataz_01_25 PDT_Armataz_01_08
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 18.zář 2009 23:04

(ossack píše:To se ještě neví, mění se to jak dubnové počasí. Už jsme byli u MO-S 31, pak K-S 14, když se zjistilo, že MO-S 31 neměla ku všeobecnému veselí požadovanou minometnou střílnu. Možná se nakonec dočkáme bájného pěchotního srubu Vilém, "který v kopcích nad Náchodem skutečně existoval...". Jedno je ale zřejmě jisté už teď - srub bude prasárna. PDT_Armataz_01_25 PDT_Armataz_01_08

Otec zakladatel nám tu laškuje, aby to na konec nebyla 72.

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů