model K-S 14 "Cihelna" měřítko 1:48

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: model K-S 14 "Cihelna" měřítko 1:48

Příspěvekod mawerick » 16.kvě 2010 18:41

Latest post of the previous page:

no jo ale když vidím kolik mě ještě čeká práce PDT_Armataz_01_21 a na každém kroku je nějaká komplikace... PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 17.kvě 2010 20:54

(ossack píše:
mawerick píše:takže mi došel konečně objednaný materiál tak jsem se pustil do střílny po dvojče kulometů výsledek můžete posoudit z fotky...

Nějak se nemůžu dopočítat stupňů proti originálu a dopředstavit tvaru střílny. Ale soudím zatím dle fotek v naší databázi. Nechám se překvapit výsledkem zasazeným do stěny a náležitě upraveným.

nějak toto nemůžu pochopit?...vždyť je to úplně přesně podle výkresů podle tohoto objektu, jasně ještě to není úplný finiš ale zhruba to sedí. :?:
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 11
Registrován: 12.kvě 2010 18:52
Jméno a příjmení: Vít Procházka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vítek » 24.kvě 2010 16:51

Jak to tak sleduju...jsem prostě ohromen....vypadá to velmi slibně. Přeju hodně trpelivosti. Těšim se až bude po praci a budeme se moci kochat cizím dílkem. Já mám v plánu T-S-98, nebo T-S-101a v podobném měřítku, tak se třeba budu moci jednou taky pochlubit... PDT_Armataz_01_34
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 24.kvě 2010 16:58

Vítek píše:Jak to tak sleduju...jsem prostě ohromen....vypadá to velmi slibně. Přeju hodně trpelivosti. Těšim se až bude po praci a budeme se moci kochat cizím dílkem. Já mám v plánu T-S-98, nebo T-S-101a v podobném měřítku, tak se třeba budu moci jednou taky pochlubit... PDT_Armataz_01_34


Ty jo... Trutnovsko a ještě nepostavený...tak to smekám já...
(ikdyž na to chystám já taky, ale ve SketchUpu...) -> jestli se mi někdy podaří domodelovat všechny potřebný zvony a kopule... PDT_Armataz_01_11
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 24.kvě 2010 18:26

já právě akorát dělám střílny pro "enko" PDT_Armataz_01_01 dělám to z plastových destiček tak to jde velmi pomalu... PDT_Armataz_01_12 naštěstí je je forma útěchy...tlačenka s cibulí a octem PDT_Armataz_01_22 takže sem tam uzobnu...no jo ta morava...ještě mi chybí slivovica PDT_Armataz_01_22 ale ne to bych zase valil milimetr sem nebo tam PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 24.kvě 2010 18:30

Vítek píše:Jak to tak sleduju...jsem prostě ohromen....vypadá to velmi slibně. Přeju hodně trpelivosti. Těšim se až bude po praci a budeme se moci kochat cizím dílkem. Já mám v plánu T-S-98, nebo T-S-101a v podobném měřítku, tak se třeba budu moci jednou taky pochlubit... PDT_Armataz_01_34

koukal jsem na tyto dva objekty...vypadají fakt slušně hlavně ta 98 s "géčkem" PDT_Armataz_01_34
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 11
Registrován: 12.kvě 2010 18:52
Jméno a příjmení: Vít Procházka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vítek » 25.kvě 2010 10:07

Jj 98 se mi taky páčí. Měl by to být první model ve větším měřítku, ale nejsem jestě moc zkušenej ,,modelář", tak bych to nerad uspěchal. Kór když trpím netrpělivostí. PDT_Armataz_01_31 Navíc mám teď dost práce do školy. V publikaci Radana Láška ,, Opevnění z let 1936-1938 v Krkonoších, jsou pěkné plány a nemusím se bát, že by jste mi neporadili, takže mě to asi nemine. I když na první větší model asi neni rozumné vybrat si objekt bez fotodokumentace a možnosti návštěvy.... Ale to už odbočujem od hlavního tématu a tim je CIHELNA, tak do práce ať mám kde brát inspiraci. PDT_Armataz_01_28
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 25.kvě 2010 11:50

Vítek píše:Jj 98 se mi taky páčí. Měl by to být první model ve větším měřítku, ale nejsem jestě moc zkušenej ,,modelář", tak bych to nerad uspěchal. Kór když trpím netrpělivostí. PDT_Armataz_01_31 Navíc mám teď dost práce do školy. V publikaci Radana Láška ,, Opevnění z let 1936-1938 v Krkonoších, jsou pěkné plány a nemusím se bát, že by jste mi neporadili, takže mě to asi nemine. I když na první větší model asi neni rozumné vybrat si objekt bez fotodokumentace a možnosti návštěvy.... Ale to už odbočujem od hlavního tématu a tim je CIHELNA, tak do práce ať mám kde brát inspiraci. PDT_Armataz_01_28

Tak to sme dva protože já teď nemám taky moc času kvuli škole...a hlavně nemám pro ten interiér dostatek výkresů... vzduchotechniku hádám podle fotek PDT_Armataz_01_22 na kterých jsou zbytky ventilace. Ale zpátky do práce...dělám střílny L jedničky PDT_Armataz_01_22
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 11
Registrován: 12.kvě 2010 18:52
Jméno a příjmení: Vít Procházka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vítek » 25.kvě 2010 13:37

Tak to si dáš, já projistotu budu volit zavřenej srub a jak poznáš z výběru objektu... i počty zvonů a střílen trochu zavání ulehčit si práci co nejvíce. No jak řikám čím míň práce, tím míň toho dokážu zkazit. PDT_Armataz_01_12 Původně jsem jako Liberečák chtěl udělat nějakej objekt z Chrastavy, nebo Mníšku, ale k tomu nemám vůbec žádnej materiál....Tak třeba časem se něco objeví....
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 25.kvě 2010 17:19

myslím si že ten objekt který si tu psal bude dobrá volba...já jako příští model vybral T-S 73 "polom" PDT_Armataz_01_12 takže zase nic lehkého...
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 25.kvě 2010 18:25

PDT_Armataz_01_13 už se těším... už se těším... PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 25.kvě 2010 18:51

(ossack píše:
mawerick píše:takže mi došel konečně objednaný materiál tak jsem se pustil do střílny po dvojče kulometů výsledek můžete posoudit z fotky...

Nějak se nemůžu dopočítat stupňů proti originálu a dopředstavit tvaru střílny. Ale soudím zatím dle fotek v naší databázi. Nechám se překvapit výsledkem zasazeným do stěny a náležitě upraveným.

nějak nerozumím...střílna je udělaná přesně podle výkresu takže nevím co si tím myslel...
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 30.kvě 2010 16:49

Takže se zase hlásím ze stavby a přináším určitý pokrok. Momentálně jsem dodělal vnější stranu stříleny pro kanon vz.36. Jelikož sem se vykašlal vyřezávat každý "schod" ve střílně z destiček pro lk, tak jsem kontaktoval jednoho pána který na zakázku frézuje na CNC mašině s požadavkem jestli by nezmáknul zhotovit kopyta pro odlévání. No a výsledek posuďte sami na fotce. Zatím se jedná pouze o pokus z dřevovláknité desky zda to půjde a potom na ostro vyfrézovat do duralu. Taky jsem ho požádal o střílny na zbraň M tak uvidíme...
Přílohy
P1010160.JPG
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 30.kvě 2010 17:20

No jsem na tebe zvědavý, jak se s kovovou formou popereš. Osobně si myslím, že je to zbytečně komplikované a drahé oproti klasické pružné formě ze silikonkaučuku a že to z té formy půjde špatně vyndat, ale rád se nechám přesvědčit, že se mýlím.
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 30.kvě 2010 17:49

gaskin píše:No jsem na tebe zvědavý, jak se s kovovou formou popereš. Osobně si myslím, že je to zbytečně komplikované a drahé oproti klasické pružné formě ze silikonkaučuku a že to z té formy půjde špatně vyndat, ale rád se nechám přesvědčit, že se mýlím.

Tak uvidíme...o nějakém silikonkaučku vubec nevím materiál mě neznámý takže co se dá dělat...kolega modelář z K-s 18 to dělá uplně stejně s tím že před tím než to otlačí do sádry kopyto přestříká silikonovým olejem trochu aby to šlo pěkně vyndat...zatím psal že to funguje tak uvidíme...
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 30.kvě 2010 19:04

Proč ne, když to funguje. Já používám právě silikonkaučuk a ten má výhodu v tom, že s ním jde udělat i složitější forma a pak se to z odlitku sloupne díky pružnosti formy.

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů