Pěchotní srub T-S19 1:144

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Pěchotní srub T-S19 1:144

Příspěvekod gaskin » 03.lis 2009 18:59

Ahojte,
nerad bych tuto stavbu uspěchal podobně jako předchozí Háječek, založím si tedy téma už teď a zeptám se vážených přítomných, dokud je čas PDT_Armataz_01_01
Jako podklad chci použít výkres z knihy Opevnění na Trutnovsku (Kejzlar, Čermák, Holzknecht), nejsou zde však vyznačeny polohy jednotlivých výdechů nebo revizní šachty. Mohl bych poprosit přítomné, zdali nemají nějaké upřesňující informace, výkres nebo fotografie, podle kterých by bylo možno přesněji určit jejich polohu?
Předem říkám, osobně jsem u objektu byl ještě v době jeho volné přístupnosti, takže nějaké fotky mám, vzhledem k poškození stěn bych se však nerad pouštěl do rekonstrukce polohy dle těchto podkladů. No možná mi nic jiného nezbyde PDT_Armataz_01_24
Ve výše jmenované knize se také píše, že objekt byl vyzbrojen pouze částečně. V chybějících zvonech je to jasné, ale co ostatní zbraně? Předpokládám, že přednostně byla montována hlavní výzbroj, kdyžtak mě opravte.
Další věcí je kamufláž objektu, začal jsem sice již s jistou rekonstrukcí původní podoby dle několika dochovaných fleků na tomto a okolních objektech a dle dobových fotek, stále mi však zůstává utajena stěna s vchodem. Také mě napadlo, zda byly kamuflovány stěny diamantových příkopů, alespoň ty části pod střílnami, ale to už asi řeším zbytečnosti PDT_Armataz_01_03

Pokud byste mi mohl, prosím, někdo poradit s následujícími věcmi, byl bych velmi vděčný PDT_Armataz_01_01
Poloha výdechů (přítomnost ochranných mříží? na fotkách to vypadá, že tam chybí), poloha revizní šachty, montáž výzbroje, kamufláž

Předem všem moc děkuji
Petr
Uživatelský avatar
Joudys
Příspěvky: 122
Registrován: 13.črc 2008 17:24
Jméno a příjmení: Jakub Joudal
Objekt: T-S-19 turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudys » 09.lis 2009 10:49

gaskin píše:Ahojte,
nerad bych tuto stavbu uspěchal podobně jako předchozí Háječek, založím si tedy téma už teď a zeptám se vážených přítomných, dokud je čas PDT_Armataz_01_01
Jako podklad chci použít výkres z knihy Opevnění na Trutnovsku (Kejzlar, Čermák, Holzknecht), nejsou zde však vyznačeny polohy jednotlivých výdechů nebo revizní šachty. Mohl bych poprosit přítomné, zdali nemají nějaké upřesňující informace, výkres nebo fotografie, podle kterých by bylo možno přesněji určit jejich polohu?
Předem říkám, osobně jsem u objektu byl ještě v době jeho volné přístupnosti, takže nějaké fotky mám, vzhledem k poškození stěn bych se však nerad pouštěl do rekonstrukce polohy dle těchto podkladů. No možná mi nic jiného nezbyde PDT_Armataz_01_24
Ve výše jmenované knize se také píše, že objekt byl vyzbrojen pouze částečně. V chybějících zvonech je to jasné, ale co ostatní zbraně? Předpokládám, že přednostně byla montována hlavní výzbroj, kdyžtak mě opravte.
Další věcí je kamufláž objektu, začal jsem sice již s jistou rekonstrukcí původní podoby dle několika dochovaných fleků na tomto a okolních objektech a dle dobových fotek, stále mi však zůstává utajena stěna s vchodem. Také mě napadlo, zda byly kamuflovány stěny diamantových příkopů, alespoň ty části pod střílnami, ale to už asi řeším zbytečnosti PDT_Armataz_01_03

Pokud byste mi mohl, prosím, někdo poradit s následujícími věcmi, byl bych velmi vděčný PDT_Armataz_01_01
Poloha výdechů (přítomnost ochranných mříží? na fotkách to vypadá, že tam chybí), poloha revizní šachty, montáž výzbroje, kamufláž

Předem všem moc děkuji
Petr

Zdar tak ty výdechy by měli bejt doře patrný z fotek na http://www.t-s-19.wz.cz máme jich tam hodně... pokud jse o revizní šachtu myslím že bude za zadní stěnou za wc ...je tam svah dolů takže trativod by byl hračka... pokud jde o mřížě a výzbroj tak byla namontována l1 i M pkud vím a ty mříže též nebot objekt byl skoro hotov.. maskování bych odvodil z objektu ts 20 neboj na dobových fotkách tam je dobře vidět.
Ještě dotaz máme v plánu pustit se do modelu ve velikosti 1:72 nebo tak nejak abychom mohli použít lo vz37 od samek models a vytvořit situaci okolních objektů. pokud máš cokoliv ozvi se....
Uživatelský avatar
Joudys
Příspěvky: 122
Registrován: 13.črc 2008 17:24
Jméno a příjmení: Jakub Joudal
Objekt: T-S-19 turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudys » 09.lis 2009 10:51

takže budem taky tvořit:)
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 09.lis 2009 15:38

Díky za rady, s tou šachtou to asi tak nějak bude, protože na fotce zleva vidět není, tj. je zakrytá tím nádherným hrbem na čelní stěně PDT_Armataz_01_01
Když už tu mám přímo pana domácího PDT_Armataz_01_01 , měl bych ještě nějaké otázky, jestli mohu. Na fotkách (k dispozici mám vlastně jen tři fotografie, z nichž dvě použitelné jsou v knize Opevnění na Trutnovsku) jsou vidět mřížové dveře povalující se před objektem. Nevím, který rok je to focené, ale předpokládám, že asi bývaly osazené na svém místě. Jak to bylo s pancéřovými dveřmi? Taky tam je před objektem něco, co se mi zatím nepodařilo identifikovat, vypadá to jako nádoba na nožičkách, co je to?
A poslední z dnešní várky blbých dotazů, u pravého příkopu vidím dva prasečí ocásky, je to snad pozůstatek nějaké blízké drátěné překážky nebo se to tam jen tak povaluje?
Díky za případné objasnění

Ohledně modelu, jsem rád, že tu nebudu sám, alespoň se budeme moci doplňovat (ono to tedy asi bude spíše jednosměrné opisování z mé strany PDT_Armataz_01_12 ), jen bych nedoporučoval použití řopíků od Samka. Jsou značně zjednodušené a než opravovat chyby, bude rychlejší udělat je znovu
Uživatelský avatar
Joudys
Příspěvky: 122
Registrován: 13.črc 2008 17:24
Jméno a příjmení: Jakub Joudal
Objekt: T-S-19 turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudys » 10.lis 2009 15:52

gaskin píše:Díky za rady, s tou šachtou to asi tak nějak bude, protože na fotce zleva vidět není, tj. je zakrytá tím nádherným hrbem na čelní stěně PDT_Armataz_01_01
Když už tu mám přímo pana domácího PDT_Armataz_01_01 , měl bych ještě nějaké otázky, jestli mohu. Na fotkách (k dispozici mám vlastně jen tři fotografie, z nichž dvě použitelné jsou v knize Opevnění na Trutnovsku) jsou vidět mřížové dveře povalující se před objektem. Nevím, který rok je to focené, ale předpokládám, že asi bývaly osazené na svém místě. Jak to bylo s pancéřovými dveřmi? Taky tam je před objektem něco, co se mi zatím nepodařilo identifikovat, vypadá to jako nádoba na nožičkách, co je to?
A poslední z dnešní várky blbých dotazů, u pravého příkopu vidím dva prasečí ocásky, je to snad pozůstatek nějaké blízké drátěné překážky nebo se to tam jen tak povaluje?
Díky za případné objasnění

Ohledně modelu, jsem rád, že tu nebudu sám, alespoň se budeme moci doplňovat (ono to tedy asi bude spíše jednosměrné opisování z mé strany PDT_Armataz_01_12 ), jen bych nedoporučoval použití řopíků od Samka. Jsou značně zjednodušené a než opravovat chyby, bude rychlejší udělat je znovu

Dobrý den
O pancéřových dveřích jsem zatím nic nezjistil, ale troufám si tvrdit že byli taky osazeny. O nádobě na nožičkách taky nic lepšího neřeknu .. musel bych vidět tu fotografii. Prasečí ocásky budou patřit k okolní překážce... byli čáscečně vybudovány, ale nevím v jakém rozsahu, a dnes tam již nic není zub času nebo lidská ruka:) fotografie objektu jsou na http://www.t-s-19.wz.cz možná se vám budou hodit jinak doporučuji osobní návštěvu. :)
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 10.lis 2009 17:30

Osobní návštěvu jsem provedl v roce 2007, kdy jsem si prolezl i vnitřek, to to tam bylo ale fest zarostlé, takže o nalezení zbytků revizní šachty jsem si mohl nechat jenom zdát. Letos jsme byli kousek odtamtud, kdybych tenkrát věděl, že se opravuje, stavil bych se. Co se dá dělat PDT_Armataz_01_16

Tady je fotka, kde jsou vidět těsně u příkopu ty prasečí ocásky
http://www.bunkry.cz/fotoarchiv.asp?a=detail&id=1184

S tou druhou fotkou to bude asi horší, pokud si dobře pamatuji, viděl jsem jí jenom ve výše zmiňované knize a nerad bych tu nějak porušoval něčí práva vkládáním jeho fotky.

Jinak vaše stránky určitě rád využiji, mnoho fotek jsem tenkrát nepořídil a každý podklad se hodí. Jak to vypadá se zbytky kamufláže, zachoval se na objektu nějaký flek?
Uživatelský avatar
Joudys
Příspěvky: 122
Registrován: 13.črc 2008 17:24
Jméno a příjmení: Jakub Joudal
Objekt: T-S-19 turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudys » 12.lis 2009 10:33

No stěny bunkru sou hodně očouzený a zatim sem nepátral po zbytcích kamufláže.
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 27.pro 2009 18:20

Tak jsem se pokusil o jakousi rekonstrukci kamufláže a rád bych znal vaše názory.

Jako podklad mi posloužily dvě černobílé fotografie 19ky a dvě fotografie Březinky. Odstíny na černobílých fotkách se po porovnání víceméně shodovaly, tak jsem použil stejné, vysosané z barevné fotky Březinky, snad se na mě za to nebudou pánové zlobit PDT_Armataz_01_01
Přílohy
T-S19_kamo.jpg
Uživatelský avatar
Joudy
Příspěvky: 94
Registrován: 19.pro 2009 12:16
Jméno a příjmení: Jan Joudal
Objekt: T-S 19 Turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudy » 30.pro 2009 20:27

gaskin píše:Tak jsem se pokusil o jakousi rekonstrukci kamufláže a rád bych znal vaše názory.

Jako podklad mi posloužily dvě černobílé fotografie 19ky a dvě fotografie Březinky. Odstíny na černobílých fotkách se po porovnání víceméně shodovaly, tak jsem použil stejné, vysosané z barevné fotky Březinky, snad se na mě za to nebudou pánové zlobit PDT_Armataz_01_01



Zdravím, je vidět že kamufláž opravdu vychází z fotek 19ky, to jo! Určit odstíny a na některých místech i maskování to je spíš asi takové vaření z vody, ale na mé laické oko působí fajnově!!! A na detaily si u 19ky opravdu hrát nedá, na to si toho tento objekt zažil opravdu dost! Kdybych měl někdy vidět model 19ky tak by mi tento nátěr nevadil:-)

Takže přeju hodně zdaru. PDT_Armataz_01_37
Uživatelský avatar
Joudys
Příspěvky: 122
Registrován: 13.črc 2008 17:24
Jméno a příjmení: Jakub Joudal
Objekt: T-S-19 turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudys » 30.pro 2009 22:27

Zdar
Jak jste na tom s modelem pokud se mohu zeptat?? jestli koukáte po kamufláži tak to už budete asi hodně daleko nee??
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 02.led 2010 17:59

Co najednou to vykání? To už snad není nutné PDT_Armataz_01_01
Tak zas tak daleko nejsem, ale po předchozí K-S40, kterou jsem "musel mít hned" a pak to bylo na škodu realističnosti, se chci tentokrát pořádně připravit. Až budu mít něco fotitelnýho, určitě to sem dám.
Uživatelský avatar
Petr K.
Příspěvky: 109
Registrován: 19.led 2008 11:53
Jméno a příjmení: Petr Kozel
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: Bída
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr K. » 02.led 2010 20:34

gaskin píše:...po předchozí K-S40, kterou jsem "musel mít hned" a pak to bylo na škodu realističnosti, se chci tentokrát pořádně připravit. Až budu mít něco fotitelnýho, určitě to sem dám.

PDT_Armataz_01_12 prej na škodu realističnosti PDT_Armataz_01_01 ... Mě by v tomhle měřítku upadly prsty PDT_Armataz_01_11
Jsem zvědavej na T-S 19 od tebe...
Uživatelský avatar
Joudy
Příspěvky: 94
Registrován: 19.pro 2009 12:16
Jméno a příjmení: Jan Joudal
Objekt: T-S 19 Turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudy » 02.led 2010 22:09

Zdravím:-) Pokud je to ještě aktuální, tak čtyřvýfuk je ve výšce 110cm od vrchu sešikmení a ve vzdálenosti 40cm od levého konce prostředního krakorce. Dvojvýfuk je taky ve výšce 110cm a ve vzdálenosti 75cm od konce nejbližšího levého oblouku. Tento týden sem to měřil pro nás. Jinak příští víkend se objevím na 19ce, takže v případě potřeby bych se mohl nějakou nutnost pokusit oměřit.
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 03.led 2010 12:32

Díky, kouknu, jak moc jsem se netrefil PDT_Armataz_01_14 a upravím to.
Tak jestli se bude ještě měřit, měl bych snad už poslední nejasnost. Donedávna jsem předpokládal, že spodní hrana sešikmení je stejně vysoko jako podlaha vchodu, skutečnost mi však jasně ukázala, že tomu tak být nemusí. Na fotkách to tak vypadá, ale jistota je jistota PDT_Armataz_01_01 Když se budete při měření nudit, koukněte mi na to prosím PDT_Armataz_01_24 Díky
Uživatelský avatar
Joudy
Příspěvky: 94
Registrován: 19.pro 2009 12:16
Jméno a příjmení: Jan Joudal
Objekt: T-S 19 Turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudy » 03.led 2010 17:15

Ok, není problém pokud nenechám doma metr nebo jiný nezbytný pomůcky:-D Tenhle detail se hodí i pro nás PDT_Armataz_01_34 Mohu-li se optat čemu vděčí 19ka za to, že jí modeluješ? :-) A jak jsi nakonec vyřešil umístění REVIZNÍ ŠACHTY? Ani my totiž zatim nevíme kde se nachází...

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů