Moje začátky

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Re: Moje začátky

Příspěvekod kounitz » 22.úno 2010 20:48

Latest post of the previous page:

Tulda píše:
RadekMasa píše:
Tulda píše:Ečko s těmi stromy nevypadá špatně. Myslím, že na první modely to není zlý. Málokdo to napoprvé zvládl lépe.



Jestli se můžu zeptat, kde hlavně jsou vidět nedostatky ? Děkuji PDT_Armataz_01_01



Nebudu kritizovat, když píšeš taková pěkná slohová cvičení. PDT_Armataz_01_21 Dokonce sis stanovil i závazek zlepšení. PDT_Armataz_01_34 Možná by to chtělo poladit podkladvou desku.

Taky bych ze začátku nepoukazoval na nedostatky, jestli máš něco rozpracovaného tak ven s tím a uspořádáme koncilium. PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 22.úno 2010 22:10

No v současné době jsem si rozpracoval model na podkladu 50x34cm(polystyren). Je to větší ale chci to zkusit. Bude tam silnice o délce 34cm (tu jsme znázornil nalepením smirkového papíru na polystyrenovou podložku, posléze plánuji natřít smirk nějakým odstínem šedé) asi 4cm od pravého kraje podkladu. Na té si připravuji přehrazení v podobě závory ippen (s krycí zídkou na každé straně) a jednu přehrazovací zídku asi 13cm před závoru. V současné době řeším problém z čeho tu závoru vyrobit. Na samotnou závoru dle rozměrů sedí i párátko, ale první výroba nosníků závory z nastříhaného plechu nedopadla vůbec dobře :-D.

Překážky mimo silnici, které by měly zabránit průjezdu tanků, budou rozsochávače. Asi jen jedna řada. Uvažoval jsem o dvou řadách a uprostřed prasečí ocásky s ostnatým drátem, ale nevím.

Asi 16cm doleva od cesty by měl být umístěn řopík A-180(Samek,1:72), který by svým palebným vějířem pravé střílny chránil zmíněnou závoru :-). Kolem řopíku plánuji obvodovou překážku z ostnatého drátu, který bude namotaný na dřevěných kůlech.

Jak jsem psal, zatím mám jen vyřezaný podklad nalepený smirkový papír a připraveny dřevěné kvádry, které budou plnit úlohu zídek. Takže jsme teprve na začátku :-)

Zítra se pokusím vytvořit nástin té dioramy v malování, ať máte lepší představu než z mého popisu :-).
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 23.úno 2010 09:02

Tak jsem v malování načrtl ten návh. Omlouvám se za zpracování :-) Jen jedna oprava celková délka kratší strany podložky je 34 ne 30 cm. :-)
Přílohy
diorama.jpg
Takhle bych chtěl, aby to vypadalo :-)
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 23.úno 2010 17:24

Jestli můžu doporučit, vyvaruj se rovnoběžnosti prvků s hranou podložky a vzájemně mezi sebou, nevypadá to pak nejlíp, stačí lehce pootočit a uvidíš ten rozdíl PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 23.úno 2010 17:31

gaskin píše:Jestli můžu doporučit, vyvaruj se rovnoběžnosti prvků s hranou podložky a vzájemně mezi sebou, nevypadá to pak nejlíp, stačí lehce pootočit a uvidíš ten rozdíl PDT_Armataz_01_01

Jest pravdou, co psal gaskin lehké natočení a nebude to vypadat jak nalajnované. Místo smirku bych použil jinou metodu na imitaci betonu např.: mouku a šotolinu.
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 23.úno 2010 19:37

gaskin píše:Jestli můžu doporučit, vyvaruj se rovnoběžnosti prvků s hranou podložky a vzájemně mezi sebou, nevypadá to pak nejlíp, stačí lehce pootočit a uvidíš ten rozdíl PDT_Armataz_01_01


Aha, děkuji za radu. Určitě se tím budu řídit :-).
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 07.bře 2010 15:56

Ahoj potřeboval bych pomoct. Sháním výkresy MO-S-18 "Obory" z knih : ATLAS OBJEKTŮ TĚŽKÉHO OPEVNĚNÍ ÚSEKU MORAVSKÁ OSTRAVA a Opevňování Ostravska v letech 1935 až 1938.

Jelikož je nemůžu nikde sehnat, tak bych byl moc vděčný, kdyby mi některý z vlastníků těchto publikací poslal scany "Obory".

Děkuji
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 07.bře 2010 16:40

Prohlížel jsem zmíněné publikace, v jedné je výkres mrňavý, ve druhé je nejistá přesnost, lepší je v knize "Muzea československého opevnění - úsek Moravská Ostrava a Opava", případně "Areál čs. opevnění Hlučín - Darkovičky, historie a současnost", scanner bohužel nemám, ale mohu se pokusit to nějak rozumně vyfotit, pokud bys chtěl.
P.
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 07.bře 2010 19:20

gaskin píše:Prohlížel jsem zmíněné publikace, v jedné je výkres mrňavý, ve druhé je nejistá přesnost, lepší je v knize "Muzea československého opevnění - úsek Moravská Ostrava a Opava", případně "Areál čs. opevnění Hlučín - Darkovičky, historie a současnost", scanner bohužel nemám, ale mohu se pokusit to nějak rozumně vyfotit, pokud bys chtěl.
P.


Brožuru muzea mám, takže půdo-rysový plánek není problém. Bohužel mi však chybí rozměry zdí od země ke stropu, pak v jaké výšce byly osazeny střílny atd. :-(
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 07.bře 2010 19:32

Tak tyhle věci bys tam stejně nenašel, ale mělo by to být stejné jako u ostatních srubů, tj. světlá výška 240cm, palná výška hlavních zbraní 130cm nad podlahou střelecké místnosti (jen nevím, jestli má konkrétně MO-S18 střeleckou místnost o 15cm výše nebo ne), jestli se pletu, tak mě opravte
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 07.bře 2010 20:03

gaskin píše:Tak tyhle věci bys tam stejně nenašel, ale mělo by to být stejné jako u ostatních srubů, tj. světlá výška 240cm, palná výška hlavních zbraní 130cm nad podlahou střelecké místnosti (jen nevím, jestli má konkrétně MO-S18 střeleckou místnost o 15cm výše nebo ne), jestli se pletu, tak mě opravte


Jestli se mohu zeptat, jaká publikace je nejvhodnější na tento typ informací ?
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 07.bře 2010 20:20

ARON a kol., Československé opevnění
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 07.bře 2010 22:55

gaskin píše:ARON a kol., Československé opevnění


Díky PDT_Armataz_01_36
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 12.čer 2010 09:14

Zdravím všechny! Po delší odmlce jsem zpět PDT_Armataz_01_30 .
Rád bych se pochlubil menším progresem, který se mi podařil udělat na dioramatu se závorou ippen.
Opět to není kousek který by se hodil na výstavy apod., ale zase mi to dalo hodně zkušeností co se modelování týče.
Ještě není hotov. Musím ještě "zasadit" stromky PDT_Armataz_01_18 . A taky budou následovat i nějaké drobné úpravy a nakonec orámovaní té polystyrenové desky bude nutnost. Taky nejsem spokojen s kolejnicemi, které jsme natřel černou barvou ale jsou moc široké, tak mě napadlo že využiji sirky a udělám nové z nich.

Taky mě napadlo, že pro oživení modelu bych tam nasázel pár ježků či nějaké zábrany z ostnatého drátu. Ale to asi zabere víc času a bude to mravenčí práce. No 23.6. končím se zkouškami, takže pak si myslím že to půjde mnohem rychleji :-).
Přílohy
001 (5).JPG
A pohled z opačné strany :-)
004.JPG
Tak zatím ten model ještě není úplně hotov. Stromky půjdou na stranu ze které by k řopíkům přijížděl nepřítel
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 12.čer 2010 09:31

Nejlepší oživení modelu by byly asi nějaké figurky, ale to by byl skok do prázda. Nejsem si jist, zda by mé roztřepané ruce PDT_Armataz_01_12 dokázaly natřít figurku 1:72. Ale asi se o to pokusím. Teď jen jestli se mohu obrátit na vás s otázkou: Co koupit za figurku, aby to připomínalo vojáky ČSR v měřítku 1:72? Děkuji :-)
Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Příspěvekod kounitz » 12.čer 2010 14:12

Jen tak dál, zkušenosti nabereš prací na modelu. Ještě bych opravil posyp na stropech objektů, dost svítí.

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů