Moje začátky

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
kounitz
Příspěvky: 514
Registrován: 17.dub 2008 17:32
Jméno a příjmení: Roman Polívka

Re: Moje začátky

Příspěvekod kounitz » 12.čer 2010 14:12

Latest post of the previous page:

Jen tak dál, zkušenosti nabereš prací na modelu. Ještě bych opravil posyp na stropech objektů, dost svítí.
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 13.čer 2010 07:42

kounitz píše:Jen tak dál, zkušenosti nabereš prací na modelu. Ještě bych opravil posyp na stropech objektů, dost svítí.


Toho jsme si plně vědom. Původní záměr byl opravdu aby posyp na stropech řopíků byl světlejší. Chtěl jsem to trochu odlišit od okolí a v podstatě to má simulovat čerstvě nasazenou trávu. A pokud jsme neměli na zahradě nějakou opravdu speciální, tak čerstvě nasazená tráva by měla být o něco světlejší. Teď je otázkou, zda to nekazí celkový dojem modelu. Pokud ano, myslím, že nebude problém to přesypat :-).
V.Pokorný
Příspěvky: 390
Registrován: 20.lis 2004 21:02
Jméno a příjmení: Václav Pokorný
Objekt: N-S 86 Havlíček
Bydliště: Náchod
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Pokorný » 13.čer 2010 10:36

hlavně by to chtělo mnou vyznačené lochy sesekat na uroven stropnice, přece jen tohle je velka slabina samkovejch modelů. V těhlech mistech musi zához plinule přecházet na stropnici a né tam být takovýhle výstupek. Koukni se do databaze na http://www.ropiky.net jak je řešena stropnice, je to dobře vidět třeba na řopíkách od V.Váchy useku A Mladkov č.260, 60 a 59.
Přílohy
004.JPG
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 13.čer 2010 12:56

V.Pokorný píše:hlavně by to chtělo mnou vyznačené lochy sesekat na uroven stropnice, přece jen tohle je velka slabina samkovejch modelů. V těhlech mistech musi zához plinule přecházet na stropnici a né tam být takovýhle výstupek. Koukni se do databaze na http://www.ropiky.net jak je řešena stropnice, je to dobře vidět třeba na řopíkách od V.Váchy useku A Mladkov č.260, 60 a 59.


Aha tohle jsem třeba vůbec nevěděl :-). No nevím sekat se mi do toho moc nechce, musím uznat, že se mi stává, že se kousky sádry odštěpí i při vrtání prasečích ocásků. Zvednout strop je teďka asi taky nemočné. Nevím no, jelikož mám ty řopíky už zasazené, tak nevím, jestli by se mi nějaký takový zásach vyplatil. Mám strach o odštěpení většího kousku sádry. Každopádně při příštím použití modelů od Sameka si na to dám pozor. Díky :-)
V.Pokorný
Příspěvky: 390
Registrován: 20.lis 2004 21:02
Jméno a příjmení: Václav Pokorný
Objekt: N-S 86 Havlíček
Bydliště: Náchod
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Pokorný » 13.čer 2010 13:34

já jsem to dělal tím způsobem, že jsem si plátkem pilky na železo naříznul budouci hranu kde začíná ten rantl aby se mi to neodštíplo a pak už jsem jen parkrát bouchnul plochým šroubovákem a bylo hotovo. Hrany žustanou krasně rovné. Pak už jen dorovnat kapkou sadry. Neni to nic složitého.
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 16.čer 2010 15:32

V.Pokorný píše:já jsem to dělal tím způsobem, že jsem si plátkem pilky na železo naříznul budouci hranu kde začíná ten rantl aby se mi to neodštíplo a pak už jsem jen parkrát bouchnul plochým šroubovákem a bylo hotovo. Hrany žustanou krasně rovné. Pak už jen dorovnat kapkou sadry. Neni to nic složitého.


No včera mi to nedalo spát tak jsem se dnes do toho pustil, pak pošlu fotky výsledku :-)

Jinak jeětě jednou prosím o radu ohledně použití figurek. Nasel jsem si sadu od airfixu 01718, nemáte ještě někdo nějaký tip? Děkuji
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 16.čer 2010 16:11

Svého času byly v obchodě tracks & troops figurky přímo čs. vojáků, výrobce si bohužel nepamatuji, ale připomínalo to spíše vetřelce než vojáky
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 16.čer 2010 17:29

Tak osekáno jest :-) Kolem záhozu už jsem zavrtal dřívka, na kterých bude uchycen ostnatý drát. Momentálně řeším, zda mám použít na výrobu drát nebo nit. Ale drát se mi zdá lepší :-)
Přílohy
005.JPG
Déčko
004.JPG
Áčko
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 16.čer 2010 17:34

A k figurkám, našel jsem tohle: http://tracks-n-troops.com/shop/index.p ... ts_id=7897 , http://tracks-n-troops.com/shop/index.p ... ts_id=7896 , http://tracks-n-troops.com/shop/index.p ... ts_id=8502 .

No nevím, kvalita teda nic moc, ty dragouni s přivřeným okem ale pěchota nevím nevím :-(.
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 16.čer 2010 18:36

Jo, Retrokit, to jsou oni, nejsou moc povedený
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 16.čer 2010 19:10

Tady je pár fotek už zatravněných řopíků :-). Jak jsem se zmínil prvně, tak střecha má světlejší posyp, protože to má simulovat čerstvě zasazenou trávu :-)
Přílohy
001.JPG
002.JPG
Uživatelský avatar
Rostislav Adam
Příspěvky: 269
Registrován: 02.dub 2010 03:53
Jméno a příjmení: Rostislav Adam
Objekt: MJ-S4
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rostislav Adam » 17.čer 2010 07:49

Je to pěkné. Nechal jsi na tom hodně práce. Celek vypadá moc pěkně, akorát ti doporučím na střechu řopíků dát jiný odstín posypu. Tvoje až plastově zelená kazí celkový dojem, byť ti jde o vytvoření iluze čerstvě zaseté trávy. Ten kdo nezná důvod odlišnosti posypu, se spíše pozastaví jen nad tím, že jsi střechu dodělával a nezbyl ti původní posyp. Z modelování železnice mám tu zkušenost, že pokud jsem chtěl udělat pole na jaře, tak jsme smíchal hnědý posyp s trochou zelenýho a tím jsem nasimuloval čerstvé osetí. Toto mi poradili kluci, co modelují železnici už nějaký ten pátek a železniční modely stavějí na zakázku. Tak si to s trochou posypu zkus na nějaký karton, ať vydíš, jak by to vypadalo v reálu.
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 17.čer 2010 07:59

Rostislav Adam píše:Je to pěkné. Nechal jsi na tom hodně práce. Celek vypadá moc pěkně, akorát ti doporučím na střechu řopíků dát jiný odstín posypu. Tvoje až plastově zelená kazí celkový dojem, byť ti jde o vytvoření iluze čerstvě zaseté trávy. Ten kdo nezná důvod odlišnosti posypu, se spíše pozastaví jen nad tím, že jsi střechu dodělával a nezbyl ti původní posyp. Z modelování železnice mám tu zkušenost, že pokud jsem chtěl udělat pole na jaře, tak jsme smíchal hnědý posyp s trochou zelenýho a tím jsem nasimuloval čerstvé osetí. Toto mi poradili kluci, co modelují železnici už nějaký ten pátek a železniční modely stavějí na zakázku. Tak si to s trochou posypu zkus na nějaký karton, ať vydíš, jak by to vypadalo v reálu.


No ja se na to díval včera. Jak jsem osekal ty hrany stropnice tak to opravdu nevypadá pěkně. Děkuji za radu :-). Dneska to předělám jestli najdu volnou chvíli :-).
V.Pokorný
Příspěvky: 390
Registrován: 20.lis 2004 21:02
Jméno a příjmení: Václav Pokorný
Objekt: N-S 86 Havlíček
Bydliště: Náchod
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Pokorný » 17.čer 2010 11:37

RadekMasa píše:
Rostislav Adam píše:Je to pěkné. Nechal jsi na tom hodně práce. Celek vypadá moc pěkně, akorát ti doporučím na střechu řopíků dát jiný odstín posypu. Tvoje až plastově zelená kazí celkový dojem, byť ti jde o vytvoření iluze čerstvě zaseté trávy. Ten kdo nezná důvod odlišnosti posypu, se spíše pozastaví jen nad tím, že jsi střechu dodělával a nezbyl ti původní posyp. Z modelování železnice mám tu zkušenost, že pokud jsem chtěl udělat pole na jaře, tak jsme smíchal hnědý posyp s trochou zelenýho a tím jsem nasimuloval čerstvé osetí. Toto mi poradili kluci, co modelují železnici už nějaký ten pátek a železniční modely stavějí na zakázku. Tak si to s trochou posypu zkus na nějaký karton, ať vydíš, jak by to vypadalo v reálu.


No ja se na to díval včera. Jak jsem osekal ty hrany stropnice tak to opravdu nevypadá pěkně. Děkuji za radu :-). Dneska to předělám jestli najdu volnou chvíli :-).



Hnedka to je lepši s těma sesekanejma hranama :-) Ještě taková poznámka... Pokud chceš udělat čerstvě zasetou trávu na stropnici, tak by měla být stejná i na záhozu... Co vim, tak zához a střecha se dělali společně...
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 17.čer 2010 13:27

V.Pokorný píše:Hnedka to je lepši s těma sesekanejma hranama :-) Ještě taková poznámka... Pokud chceš udělat čerstvě zasetou trávu na stropnici, tak by měla být stejná i na záhozu... Co vim, tak zához a střecha se dělali společně...


Mě to napadlo až pak, že by to mělo být stejné i se záhozem. No co teďka je to sladěné a musím se přiznat ,vypadá to lépe :-). Právě jsem ve volné chvilce natřel kůly na ostnáč. Akorát přemýšlím nad tím, jestli má cenu vytvářet ostnatý drát z drátu a omotávat na něj druhý kvůli bodlinám nebo prostě jenom omotat drát kolem těch kůlů. Taky jsem někde četl, že i nit by se dala použít. No uvidím jak moc budu líný :-D
Přílohy
007.JPG
006.JPG
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 18.čer 2010 07:59

Tak jsem líný nebyl a zatím mám omotáno u jednoho řopíku. Výsledek mě docela potěšil.ů Akorát na ten wash jsem mohl použít trochu tmavší barvu. No přetírat to nebudu. Tak mám po ránu i trochu radost a můžu se jít zase učit na zkoušku :-D
Přílohy
DSCN4116.JPG
Připadá mi to pěkné :-D. Ale může to být jen můj subjektivní pohled :-D

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů