Moje začátky

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Re: Moje začátky

Příspěvekod RadekMasa » 18.čer 2010 07:59

Latest post of the previous page:

Tak jsem líný nebyl a zatím mám omotáno u jednoho řopíku. Výsledek mě docela potěšil.ů Akorát na ten wash jsem mohl použít trochu tmavší barvu. No přetírat to nebudu. Tak mám po ránu i trochu radost a můžu se jít zase učit na zkoušku :-D
Přílohy
DSCN4116.JPG
Připadá mi to pěkné :-D. Ale může to být jen můj subjektivní pohled :-D
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 25.čer 2010 17:54

Hahááá tak po týdením nežití zapříčiněné učením, jsem hodil semestr za hlavu a hned po příjezdu domů jsem osadil stromky a další ostnáč :-). Takže zbývá už jen nějak vymyslet orámování polystyrenu balzou a taky zpravit nátěr asfaltu :-)

Jinak mám všechny špatnou zprávu: Na lini zaútočili japonci.


P.S. pokud se mi podaří pěkně upravit a nabarvit ty dvě figurky, které by se do diorámi hodily, tak budou přidány :-)
Přílohy
DSCN4126.JPG
Napadená linie oddílem japonců. :-D
DSCN4123.JPG
:-)
DSCN4121.JPG
Skoro finish :-)
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 27.čer 2010 16:32

Měl bych ještě takový dotaz, vím, že základní pistole stojí asi 1300 a kompresor už je dražší záležitost. Ale našel jsem doma kompresor na dofukování kol, je to sice těžká kráva ale je na tom vypinač, takže dám to do elektriky a když zapnu vypinač tak to fučí vzduch. No a chtěl bych se zeptat je možné takový kompresor použít na pohánění pistole?

Já vím, že to je asi banální dotaz, ale nemám s tím žádné zkušenosti. Díky
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 27.čer 2010 16:50

Vesměs jde použít jakýkoliv kompresor, spojit jde všechno, otázkou zůstává provoz a výsledná kvalita povrchu. Hádám, že to fouká docela hodně, takže asi bude potřeba regulační ventil na snížení tlaku, ten může být i součástí pistole, další dobrá věc je odlučovač vody. Jestli má kompresor tlakovou nádobu, je to taky výhoda, tlak potom tolik nepulzuje.
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 27.čer 2010 20:45

Našel jsem tohle http://www.modelbox.cz/product_info.php ... ts_id=1510 , takže koupit tohle pak hadici k pistoli a pistoli a mělo by to fungovat ?
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 27.čer 2010 21:26

Jinak dneska jsem začal vyrábět podložku a olemování toho polystyrenu. Tak to asi zitra dodělám a hodím sem fotky finální podoby modelu :-)
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 28.čer 2010 12:15

RadekMasa píše:Našel jsem tohle http://www.modelbox.cz/product_info.php ... ts_id=1510 , takže koupit tohle pak hadici k pistoli a pistoli a mělo by to fungovat ?

Tohle mám na kompresoru taky, ale nepoužívám to, protože když nastavím menší tlak, než při jakém spíná tlakový spínač, kompresor běží pořád a přehřívá se. Pro kompresory bez tlakového spínače nebo bez tlakové nádoby by to ale svůj účel plnit mělo. Stejně bych ale pořídil pistoli s regulací tlaku.
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 29.čer 2010 20:34

Zdá se mi to, nebo Áčko pálí do Déčka? Jinak to vůbec nevypadá zle. Otázkou je, zda se vyplatí investovat to pistole při takových rozměrech. Teď mě možná Petr zatratí, ale v tom měřítku by se štětec uplatnil celkem dobře. Ostatně i Roman pořídil osmdesátku velmi solidně bez pistole.
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 30.čer 2010 07:29

Tulda píše:Zdá se mi to, nebo Áčko pálí do Déčka? Jinak to vůbec nevypadá zle. Otázkou je, zda se vyplatí investovat to pistole při takových rozměrech. Teď mě možná Petr zatratí, ale v tom měřítku by se štětec uplatnil celkem dobře. Ostatně i Roman pořídil osmdesátku velmi solidně bez pistole.


Jo pálí ale jen do zítky která přečnívá přes stříldu Déčka. Já to dělal podle předlohy v Pevnosti svazek 31 a tam je jedna strana palebného vějíře Áčka rovnoběžná se závorou a kousek přední. Jenže já použil Déčko místo éčka a neuvědomil si ten převis té zídky. Bohužel mi to došlo až jsem oba řopíky zapustil. Snad mi tu chybu odpustíte :-).

Já bych si rád zkusil i větší měřítka jako 1/35 a nějakou bojovou techniku tka proto tu pistoly :-).
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 30.čer 2010 12:28

Tak první nástřik podložky z balsy :-)
Přílohy
DSCN4275.JPG
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 30.čer 2010 12:58

Nikoho zatracovat určitě nebudu, jen jsem se pokusil odpovědět na dotaz ohledně kompresoru. Je každého věc, kolik práce a peněz chce do svého koníčku investovat a pokud mu výsledek udělá radost, nevidím důvod, proč neinvestovat. Ostatně na podobném principu hádám fungují aj pevnostní muzea, ale to už hodně odbíhám. Pravda je taková, že ne každý, a teď mluvím z vlastní zkušenosti, umí udělat kvalitní povrch štětcem. Nikdy bych nebyl schopen štětcem dosáhnout toho, čeho dosahuji s pistolí. A to nejsem žádný mistr, stačí se podívat na některé modelářské soutěži nebo fóru, co všechno lze s pistolí udělat.
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 30.čer 2010 13:09

gaskin píše: Pravda je taková, že ne každý, a teď mluvím z vlastní zkušenosti, umí udělat kvalitní povrch štětcem. Nikdy bych nebyl schopen štětcem dosáhnout toho, čeho dosahuji s pistolí. A to nejsem žádný mistr, stačí se podívat na některé modelářské soutěži nebo fóru, co všechno lze s pistolí udělat.


No asi o tady to mi hlavně jde, ve výtvarce jsme si se štětcem moc do oka nepadl a teď si myslím, že to také není ideální. A taky si říkám, že když mám doma kompresor a šla by na to ta pistole nasadit, tak proč toho nevyužít, když bych musel koupit jen pistoli a pár doplňků.

Mě se prostě i tady na fóru zdá ten nástřik pistolí hezčí než štětec. Je samořejmě nutné brát v úvahu zrušnost jedince, ale snad mi to s tou pistolí půjde :-)
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 30.čer 2010 14:40

Tak víc už s tím asi neudělám. Poučení pro příště: začít podloužkou a až pak modelovat :-D, zajistit si dostatek stejného posypu, neodhadovat barvu rzi od oka(viz ostnatý drát), dvěře řopíku přilepit dřív než osadím napevno řopík do krajiny :-D a asi bych našel i něco dalšího.

Každopádně tu jsou i nějaké pluska: ostnatý drát jsem dělal sám, nemám už strach ze sekáním sádry na modelu, maskovací páska funguje i u mě :-D, papírmaše se mi zdá lepší než sádra a taky bych řekl, že jsem se naučil dobře ředit barvy.

No sliboval jsem i figurku, ale 1/72 no nevím nevím jestli by tu dioramu spíše nehyzdila. Je to už přece jen moc velká mravenčí práce.

I tento model na výstavu rohodně není ale opět z něj mám radost.

V plánu je buď nějaká diorama s tankem(uvažuju nad Tigrem I nebo Panzrem II) nebo mě napadla diorama se stavbou řopíku z knížky Československé pevnosti od Jiřího Macouna. Taky bych si rád přes prázdniny zkusil stavbu vlastního srubu. Jako docela lehký pro začátečníka se mi jeví MO - S 18 "Obora", ale to ještě uvidím jestli si na něco takového troufnu :-) - vše by bylo v měřítku 1/35...

P.S. Je divné nemít co dělat, teď myslím na modelu jiank práce mám dost :-D.
Přílohy
DSCN4277.JPG
Ještě přidám štítek s popism a bude to konec :-)
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 05.črc 2010 14:30

Tak tedy poslední focení i s pajdulákem :-D. A už to nechám válet se na poličce :-)
Přílohy
DSCN4279.JPG
Celkový pohled na model.
DSCN4288.JPG
:-)
DSCN4289.JPG
Po prvé v barvách.
DSCN4289x.jpg
Po druhé v černobílé :-)
Uživatelský avatar
RadekMasa
Příspěvky: 247
Registrován: 18.úno 2010 18:49
Jméno a příjmení: Radek Máša
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod RadekMasa » 06.črc 2010 19:40

Tak teď už na to opravdu nešáhnu :-DDD
Přílohy
DSCN4291.JPG
Ať ten ostnatý drát pěkně drží :-)
DSCN4290.JPG
Ve třech se to lépe táhne :-D
Uživatelský avatar
Falko78
Příspěvky: 6
Registrován: 27.črc 2010 06:26
Jméno a příjmení: Josef Fajkl

Příspěvekod Falko78 » 01.srp 2010 22:55

Nazdar,už sem tu psal jinde co se týká vojáků ve 1/72.Co takhle zkusit poláky od firmy HÄT? http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=827 PDT_Armataz_01_18 Jinak co se týká té závory a silničních uzávěr,nejsou na to měřítko moc velký? PDT_Armataz_01_15

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů