Nabídka výrobců - figurky, technika

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 84
Registrován: 25.bře 2009 19:59
Jméno a příjmení: Mikuláš Laub
Objekt: CE

Nabídka výrobců - figurky, technika

Příspěvekod Mikuláš » 20.črc 2010 19:19

Je nějaký modelářský výrobce, který vyrábí postavičky čs. vojáků z období první republiky? Samozřejmě v měřítku 1/35, o měřítku 1/72 snad ani nemůže být řeč. Celé je to celkem zbytečná otázka, že … ale pokud vím, v minulosti tu byl (a možná i dosud je) malý výrobce Interwing, podobně i skupina okolo klubu ForteG neboli K-32. Přitom myslím, že by zájem o slušně zpracované postavy byl (u Interwingu se třeba přilby bohužel podobaly spíš bramborám). Připadá mi, že tuzemští výrobci raději chrlí další postavičky zahraničních vojáků, jako by jich nebylo na trhu dost – občas to bývají Spojenci, ale v drtivé většině jde bohužel o WH a SS (např. v nabídce Extratechu). Trochu lepší je to s výběrem techniky, třeba Attack Hobby Kits nabízí v 1/72 škodovácké PTK, samozřejmě i LT 35 a LT 38. Ale i tak mám pocit, že důvodem výroby těchto modelů je skutečnost, že jejich předlohy byly za války používány Němci a tím i lepší šance jejich odbytu.
J.Zetek
Příspěvky: 203
Registrován: 06.dub 2008 12:16
Jméno a příjmení: Jan Zetek
Objekt: Mo S 1
Poděkoval: 3 krát
Bylo poděkováno: 6 krát

Příspěvekod J.Zetek » 21.črc 2010 07:51

Dobrý den, máme pro Vás povzbudivou zprávu, právě se připravuje maloseriová produkce několika důstojníků, poddůstojníků a vojínů jistých hraničářských pluků . Myslím, že nebudu indiskretní, když se zmíním namátkou o vybraných předlohách. Major pěchoty J. Prágr s kavkou, poručík pěchoty A.Maršík s fenkou Stellou. Výber povětšinou charakterních typů, se bude v případě zájmu, dále rozšiřovat. Prioritním bude měřítko 1:35. Nebráníme se však, v případě zájmu, uvedení i jiných menších měřítek.
Ale teď už zcela vážně přátelé, až budu umět žít jen ze vzduchu a nějaká vyšší moc mi výše jmenované umožní provádět tak, abych z příjmů zaplatil alespoň náklady na výrobu, je naděje, že se dočkáte svých vojáčků. Zatím berte můj příspěvek, jako aprýlový vtip, příliš horkého léta. Případný další vývoj prací, bude presentován v rubrice modely.
Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tondr » 21.črc 2010 08:56

Tři četníky, jednoho finance, vojína a dva tankisty a k tomu hraniční sloup... vše v měřítku 1:35 vyrábí firma RIGA
http://riga.cz/rigaCZ.html
J.Zetek
Příspěvky: 203
Registrován: 06.dub 2008 12:16
Jméno a příjmení: Jan Zetek
Objekt: Mo S 1
Poděkoval: 3 krát
Bylo poděkováno: 6 krát

Příspěvekod J.Zetek » 21.črc 2010 19:10

Ano, tyto figurky mají velmi dobrou úroveň. Vypadá to, že vzestupnou... Budu se tedy věnovat jen známějším osobám PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 84
Registrován: 25.bře 2009 19:59
Jméno a příjmení: Mikuláš Laub
Objekt: CE

Příspěvekod Mikuláš » 21.črc 2010 19:18

Díky za vaše příspěvky, jak se zdá, tak situace není tak špatná, jak jsem si myslel. Kromě toho mi ještě přišla soukromá zpráva, ve které mě Ondra z obchodu na Boudě upozornil na figurky v jejich nabídce, kromě resinů „Riga“ mají v nabídce i cínové figurky – v současné době však nejsou všechny skladem.
Uživatelský avatar
Falko78
Příspěvky: 6
Registrován: 27.črc 2010 06:26
Jméno a příjmení: Josef Fajkl

Příspěvekod Falko78 » 01.srp 2010 21:40

Zdravim,no co se týká měřítka 1/72 , tak sem objevil poláky od firmy HÄT. Při troše dobré vůle by se z nich čechoslováci dali udělat... http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=827 Co vy na to? PDT_Armataz_01_18
Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 84
Registrován: 25.bře 2009 19:59
Jméno a příjmení: Mikuláš Laub
Objekt: CE

Příspěvekod Mikuláš » 05.srp 2010 18:48

Zajímavé, tak i v tomto měřítku mohou modeláři použít polskou pěchotu. Třeba se i my dočkáme, viz jeden z příspěvků výše. Moc se mi ale případná předělávka v tomto měřítku na čs. pěchotu nezdá, a tak se mi chce dodat Polski żołnierz nie może być czeskim Pepiczkem! PDT_Armataz_01_22
Zatím se v tomto měřítku (1/72) musíme spokojit s tuzemskými plastikovými bojovníky ze starších dob:
http://www.bilek-eshop.cz/cz/vyhledavan ... /housits-2
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1651
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 18.kvě 2011 07:12

Dovolil bych si prozatím jen upozornit na nové barvy Lehkého tanku vz. 35.

Myslím, že zvláště pro modeláře to bude zajímavé.

http://www.vhu.cz/cs/novinky/599
Přílohy
nove barvy.jpg
Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tondr » 18.kvě 2011 08:32

No právě jako modeláře mě zaráží ta "jedovatá zelená". Té nevěřím ani náhodou.
Optik
Příspěvky: 3259
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 18.kvě 2011 09:20

Mno, a je 100% jistota, že Slováci neprováděli opravy kamuflážního nátěru a nepoužili trochu jinou zelenou? Jsou i na toto připraveni? Ha! PDT_Armataz_01_06 PDT_Armataz_01_12 Ta zelená je totiž opravdu "velmi" zajímavá.
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 18.kvě 2011 10:25

Myslím, že takové věci určitě vzali v úvahu.
Optik
Příspěvky: 3259
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 18.kvě 2011 12:51

Tulda píše:Myslím, že takové věci určitě vzali v úvahu.

Já to myslel s ohledem na autora příspěvku...neb byl tak úsečný.... PDT_Armataz_01_06
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1651
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 18.kvě 2011 17:58

vzhledem k tomu, že jsem byl společně s p. Špitálským a Žabkou činovníkem zvolenské škrabací sestavy a několik vzorků oné zelené mi stále doma v obálce, obávám se - že zvláště odstín zelené je odladěn velmi dobře... ;)

Zelená je vskutku velmi zajímavá - řekl bych až netradiční a rozhodně v rozporu s dosud tradovanými barvami, ale i hnědá a okrová na tom nejsou lépe. Onen "jedovatý" odstín velmi ovlivnilo chemické složení barvy, ale i o tom jistě bude brzy řeč. ;)

Na Optikův dotaz nemám odpověď... a ani se mi nechce PDT_Armataz_01_20

Ostatně, velmi podobnou zelenou je natřena i část železné konstrukce na zvolenském nádraží. Snad se tedy jedná o železničářský tank... PDT_Armataz_01_30
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 18.kvě 2011 18:05

Tak je to vyřešené, ale nějak mi není jasné proč se to řeší v tomhle vláknu. Jistě by se tu našlo vhodnější. :) Jinak chudáci amíci - rozpočet na opravu exponátů mají napnutý a když na "otravování" české strany opraví nátěr tanku, vláda jej takřka obratem daruje do ČR, kde jej otryskají a natřou po svém.
Optik
Příspěvky: 3259
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 18.kvě 2011 18:21

hraničář píše:vzhledem k tomu, že jsem byl společně s p. Špitálským a Žabkou činovníkem zvolenské škrabací sestavy a několik vzorků oné zelené mi stále doma v obálce, obávám se - že zvláště odstín zelené je odladěn velmi dobře... ;)

Zelená je vskutku velmi zajímavá - řekl bych až netradiční a rozhodně v rozporu s dosud tradovanými barvami, ale i hnědá a okrová na tom nejsou lépe. Onen "jedovatý" odstín velmi ovlivnilo chemické složení barvy, ale i o tom jistě bude brzy řeč. ;)

Na Optikův dotaz nemám odpověď... a ani se mi nechce PDT_Armataz_01_20

Ostatně, velmi podobnou zelenou je natřena i část železné konstrukce na zvolenském nádraží. Snad se tedy jedná o železničářský tank... PDT_Armataz_01_30

Jak chtěj vaši, našim je to jedno, pane Říha. PDT_Armataz_01_06

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů