Model R-S 60, měřítko 1:35

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Model R-S60, měřítko 1:35

Příspěvekod gaskin » 24.bře 2011 19:56

Latest post of the previous page:

Cossack: Asi takhle? PDT_Armataz_01_01
Přílohy
pantherscup.jpg
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 25.bře 2011 08:27

gaskin píše:Cossack: Asi takhle? PDT_Armataz_01_01

Hoši, nebudete mě mít rádi a Ota už vůbec ne :), protože by tím musel zničit půl svý práce. Ale když už tu s tím prudím, tak sem si vybájil něco podobnýho jako fotka 6727 či 19655 u R84, nebo fotky 644 a 645 u K25. Kdo kdy byl na bunkrech v zimě, tak ví, o čem mluvím. Konkrétně taková ta zvláštní "šedá" jinovatka co je na betonových stěnách ten bunkr doslova rozsvítí. Mnohdy tak jinak hnusné zamešené a rozbité stěny chytnou podobu téměř jednolitého celku a světe div se, fotky pak vypadají pomalu líp, jak v létě. Navíc bunkry v tom vypadají fakt zvláštně. Nutno vidět naživo.

Nemyslím teď, aby se 60ka zavalila závějema, i když i to by mohlo být zajímavé :) (no trochu by jich tam být mohlo, počítal jsem s nimi), ale zimní náladička s opuštěným bunkrem by měla aspoň pro mě dokonalou atmosféru a v podstatě by zdůrazňovala o to víc tu opuštěnost, jestli mi rozumíte.
A abych to dorazil, tak místo aut bych před bunkr dal očumující WH pěchotu či někoho jiného kdo tam mohl být na lyžích, která v rámci nějakého pseudozimního cvičení jde po bunkrech a okukuje co to tam stojí. Čumilové do střílen, někteří už bez lyží v družném hovoru, ukazujíc si na nějaké detaily a tak :). Ne, nejsem ožralej.

Mě jenom inspirovaly ty úžasný ruský motorový saně v diorámatu na Panthers Cupu. Otovo dioráma by se nemuselo jmenovat Volves :), ale třeba Werwolfs :).

Tak asi toliko k tomu. A myslím to smrtelně vážně, ač z toho některým z vás možná vstávají vlasy hrůzou či posměšky na hlavě :)
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 25.bře 2011 09:10

(ossack píše:Hoši, nebudete mě mít rádi a Ota už vůbec ne :), protože by tím musel zničit půl svý práce. Ale když už tu s tím prudím, tak sem si vybájil něco podobnýho jako fotka 6727 či 19655 u R84, nebo fotky 644 a 645 u K25. Kdo kdy byl na bunkrech v zimě, tak ví, o čem mluvím. Konkrétně taková ta zvláštní "šedá" jinovatka co je na betonových stěnách ten bunkr doslova rozsvítí. Mnohdy tak jinak hnusné zamešené a rozbité stěny chytnou podobu téměř jednolitého celku a světe div se, fotky pak vypadají pomalu líp, jak v létě. Navíc bunkry v tom vypadají fakt zvláštně. Nutno vidět naživo.

Nemyslím teď, aby se 60ka zavalila závějema, i když i to by mohlo být zajímavé :) (no trochu by jich tam být mohlo, počítal jsem s nimi), ale zimní náladička s opuštěným bunkrem by měla aspoň pro mě dokonalou atmosféru a v podstatě by zdůrazňovala o to víc tu opuštěnost, jestli mi rozumíte.
A abych to dorazil, tak místo aut bych před bunkr dal očumující WH pěchotu či někoho jiného kdo tam mohl být na lyžích, která v rámci nějakého pseudozimního cvičení jde po bunkrech a okukuje co to tam stojí. Čumilové do střílen, někteří už bez lyží v družném hovoru, ukazujíc si na nějaké detaily a tak :). Ne, nejsem ožralej.

Mě jenom inspirovaly ty úžasný ruský motorový saně v diorámatu na Panthers Cupu. Otovo dioráma by se nemuselo jmenovat Volves :), ale třeba Werwolfs :).

Tak asi toliko k tomu. A myslím to smrtelně vážně, ač z toho některým z vás možná vstávají vlasy hrůzou či posměšky na hlavě :)


Nápad úžasnej (ano (ossi, naprosto přesně vím, jakou náladu a tu zvlášní šedou máš na mysli), navíc by to byla změna mezi těmi všemi "letními" modely. Sám bych nic takového nedokázal postavit (raději modeluju na reálném objektu), ale třeba se toho ujme někdo z šikovnějších a zkušenějších...
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 25.bře 2011 09:54

(ossack píše: ... Mě jenom inspirovaly ty úžasný ruský motorový saně v diorámatu na Panthers Cupu. Otovo dioráma by se nemuselo jmenovat Volves :), ale třeba Werwolfs :).


Jo vlci byli pěkní, ale problém je v tom, že takové diorámko by se vešlo na střechu mého bunkru a ten modelář to jistě déle než já ten bunkr. Pominu-li, že bych to stejně nezvládl, tak při rozumné velikosti modelu, bych jeden bunkr produkoval min. dva roky. R-S54 mi trvala více jak rok a půl a stále není dokončena. Tohle bude spíš pro Petra s jeho menšími modely. V pětatřicetině se s tím bohužel tak párat nemohu - resp. nechci. Jinak plně souhlasím, že to vypadá uměle. Nestihnul jsem si s tím více pohrát. Však jsem také Petrovi navrhoval, že si ke mně před bunkr může někdo vystavit tank nebo dva... PDT_Armataz_01_22
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 25.bře 2011 10:35

Tulda píše:Jo vlci byli pěkní, ale problém je v tom, že takové diorámko by se vešlo na střechu mého bunkru a ten modelář to jistě déle než já ten bunkr. Pominu-li, že bych to stejně nezvládl, tak při rozumné velikosti modelu, bych jeden bunkr produkoval min. dva roky. R-S54 mi trvala více jak rok a půl a stále není dokončena. Tohle bude spíš pro Petra s jeho menšími modely. V pětatřicetině se s tím bohužel tak párat nemohu - resp. nechci. Jinak plně souhlasím, že to vypadá uměle. Nestihnul jsem si s tím více pohrát. Však jsem také Petrovi navrhoval, že si ke mně před bunkr může někdo vystavit tank nebo dva... PDT_Armataz_01_22

No já to myslel spíš do budoucna kam by se tento model mohl ubírat. Vůbec jsem nenarážel na aktuální stav o kterém jsme se bavili už a který jsem na mysli neměl.
Jen sem si říkal, že prostě parádní bunkr by se mohl vytunit do naprosto nevšedního diorámatu, které by bylo myslím ozdobou kdejaké výstavy určitě hezkých, ale jinak trochu inertních modelů. Já věděl, že mě nebudete mít rádi :) Ale beru, až si udělám svůj bunkr, tak si na něj budu moct dávat sněhu kolik chci :) a kam chci. Rozumím :)
Optik
Příspěvky: 3259
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 25.bře 2011 10:45

Jeden už máš M 1:1 PDT_Armataz_01_04
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 30.led 2012 19:11

(ossack píše:Já jak se na ten bunkr dívám takhle jako celek, nevím proč, ale furt se mi vkrádá do hlavy myšlenka že by to celý budoucí dioráma vypadalo líp jako zimní. ...


Honzo našel jsem ti ten sníh. PDT_Armataz_01_22
Přílohy
f17422375.jpg
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 24.úno 2012 17:17

Zdánlivě nesouvisející progress v dokončení modelu srubu R-S60. Příjemná změna - lepit zase něco ze stavebnice.
DSCF9608.JPG
DSCF9610.JPG
DSCF9708.JPG
DSCF9712.JPG
DSCF9743.JPG
DSCF9745.JPG
DSCF9747.JPG
DSCF9748.JPG
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 07.srp 2012 17:33

Pomyslná tečka. Model jistě brzy k vidění v Muzeu Pevnost Hanička. Fotku majitel odpustí... PDT_Armataz_01_18
Přílohy
DSCF9889.jpg
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 07.srp 2012 22:37

super PDT_Armataz_01_34
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 08.srp 2012 09:14

Díky. Původní plány byly trochu velkorysejší, ale protože jsem opět začal nový projekt dříve, než jsem ukončil starý, nezbylo sil. Zkusil jsem alespoň netradiční postavení figur, tak se snad bude dětem na Haničce líbit. PDT_Armataz_01_01
Přílohy
DSCF9866.jpg
Uživatelský avatar
mischacek
Příspěvky: 165
Registrován: 12.říj 2008 19:16
Jméno a příjmení: Michal Kettner
Objekt: D.t. H.
Bydliště: Kyšperk

Příspěvekod mischacek » 08.srp 2012 21:13

Tudlíku, moc pěkný, už se těším až budu moct zase začít modelařit
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 30.pro 2016 19:43

Doplňuji pár fotek do staršího tématu. Nejprve fotka z modelářské soutěže Pantherscup koncem března 2011. Model byl ještě bez doplňků.
01.jpg
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 30.pro 2016 19:46

Finální podoba před předáním do muzea Pevnost Hanička. Dnes je model umístěn v jídelně občerstvení.
Přílohy
DSCF9893.JPG
DSCF9890.JPG
DSCF9889.JPG
DSCF9886.JPG
DSCF9884.JPG
DSCF9883.JPG
DSCF9879.JPG

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti