modely TO+FOTO

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
Streso
Příspěvky: 272
Registrován: 27.zář 2004 12:51
Jméno a příjmení: Jan Strezsowski
Objekt: K-S31, K-S32
Bydliště: Troppau / Brunn
Poděkoval: 3 krát

Příspěvekod Streso » 01.říj 2005 09:57

Latest post of the previous page:

Já mám takový názor,že SolidWorks je lepší než Inventor,a to hlavně,že je přehlednější a schopný člověk se v něm dokáže naučit modelovat během dne.Už přímo v SolidWorksu je tutorial,který uživatele naučí téměř vše.Akorát nevýhoda těchto programů je ta,že se většinou jedná o objemové modelování,což se promítá i ve velikosti souboru modelu.To samé platí o AutoCADu.Řešením by bylo plošné modelování,které AutoCAD zvládá,ale nemám s tím zkušenosti,tak že nevím jaké všelijaké patvary jdou dělat,tak aby to PC zvládlo :D
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 01.říj 2005 16:04

... tady se zcela ignoruje 3DStudio MAX .... ;) ... na to zas nedam dopustit ja ...
Uživatelský avatar
Chomutovák
Příspěvky: 363
Registrován: 04.dub 2004 15:25
Jméno a příjmení: Lubomír Purchart

Příspěvekod Chomutovák » 01.říj 2005 18:15

BLooDiK píše:... tady se zcela ignoruje 3DStudio MAX .... ;) ... na to zas nedam dopustit ja ...
A tam se dá dělat v měřítku? :D
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 01.říj 2005 19:30

Chomutovák píše:
BLooDiK píše:... tady se zcela ignoruje 3DStudio MAX .... ;) ... na to zas nedam dopustit ja ...
A tam se dá dělat v měřítku? :D

... no to je otazka ... ;) ... samozrejme ...
Uživatelský avatar
Chomutovák
Příspěvky: 363
Registrován: 04.dub 2004 15:25
Jméno a příjmení: Lubomír Purchart

Příspěvekod Chomutovák » 01.říj 2005 19:56

BLooDiK píše:
Chomutovák píše:
BLooDiK píše:... tady se zcela ignoruje 3DStudio MAX .... ;) ... na to zas nedam dopustit ja ...
A tam se dá dělat v měřítku? :D

... no to je otazka ... ;) ... samozrejme ...
Ale přecejenom to není program pro nás techniky :wink:. A hlavně nás strojaře v tomhle neučej :twisted:.
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 01.říj 2005 20:00

Spencer píše:Jak to tvoříte?zkoušel jsem hodně 3-D programu ale žádny jsem nepochopil.
No já bych to řekl takhle,já jsem nábytkář a dělaly jsme si i kvalifikaci na AutoCAD.Protože jedna z věcí od středního managmentu,ovládání CNC/NC,atd..bylo i projekování.A můžu říci ,že i za čtyry roky na škole plus další doma,tak nemohu tvrdit,že bych AUTOCAD úplně znal.Je to opravdu složitý program a chce se to opravdu poctivě učit a mít nějaké znalosti,které s odpuštěním budeš mít až za pár let.A také nejdřív musíš umět tvořit na "papíru" :) .Samozřejmě mluvím o profesionálním využití tohoto programu se všemi jeho vymoženostmi a záludnostmi.
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 01.říj 2005 20:11

Mrkněte sem http://jsworld.hyperlink.cz/prezentace/ ... y3.htm#001 je tam hezky ukázáno co ve kterém programu se dá udělat.Já tedy podle různých recenzí atd..bych hodně vyzdvyhl program CATIA.Npř.se v něm dá zkonstrovat součástky letadla a následně v programu sestavit do sestavy vlastního letadla a po vyzkoušet po mechanické stránce atd...Takhle se v tomto programu vyvíjel Jiho Korejský cvičný letoun KT-1.A všechno se dělalo jen v PC včetně testů atd.....
Uživatelský avatar
Chomutovák
Příspěvky: 363
Registrován: 04.dub 2004 15:25
Jméno a příjmení: Lubomír Purchart

Příspěvekod Chomutovák » 01.říj 2005 20:42

V.Vácha píše:
Spencer píše:Jak to tvoříte?zkoušel jsem hodně 3-D programu ale žádny jsem nepochopil.
No já bych to řekl takhle,já jsem nábytkář a dělaly jsme si i kvalifikaci na AutoCAD.Protože jedna z věcí od středního managmentu,ovládání CNC/NC,atd..bylo i projekování.A můžu říci ,že i za čtyry roky na škole plus další doma,tak nemohu tvrdit,že bych AUTOCAD úplně znal.Je to opravdu složitý program a chce se to opravdu poctivě učit a mít nějaké znalosti,které s odpuštěním budeš mít až za pár let.A také nejdřív musíš umět tvořit na "papíru" :) .Samozřejmě mluvím o profesionálním využití tohoto programu se všemi jeho vymoženostmi a záludnostmi.
Teď děláme na CNC a to je fakt supr. To není jako dělat u soustruhu všechno rúčo. Nastavovat posuv a odměřovat atd. Ale tohle je úplně o něčem jinym. Stačí nastavit správně výchozí bod a jede to samo v setinách milimetru. Už jsem uvažoval o tom, že bych obrobil na CNCčku řopík (model). Rozhodně je to snadnější než ho dělat růčo ze sádry. Nebyl by to ani žádný problém, protože už jsme o této myšlence s mistrem před dvěma roky mluvili a nebyl proti. Jen jsem neměl dostatečné znalosti abych to realizoval. A teď na takový ptákoviny není čas. :evil:
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 01.říj 2005 21:23

Mohu potvrdit,teď chodím dělat jak na CNC a minulý týden jsem se učil na NC.Je to aspoň zábava :)
Uživatelský avatar
Streso
Příspěvky: 272
Registrován: 27.zář 2004 12:51
Jméno a příjmení: Jan Strezsowski
Objekt: K-S31, K-S32
Bydliště: Troppau / Brunn
Poděkoval: 3 krát

Příspěvekod Streso » 02.říj 2005 20:38

BLooDiK píše:... tady se zcela ignoruje 3DStudio MAX .... ;) ... na to zas nedam dopustit ja ...


Tak na něj jsem zcela zapoměl,ještě je dobrý na modelování Rhinoceros,který používají hodně desingneři,aspoň tady u nas v Brně na VUT :D
Uživatelský avatar
Beton
Příspěvky: 405
Registrován: 01.říj 2004 09:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Beton » 03.říj 2005 06:27

Tak se taky pochlubím, samozřejmě ACad + mozoly na zadku.... :?
Přílohy
A180-3D-13.BMP
Uživatelský avatar
Bendl
Příspěvky: 316
Registrován: 16.srp 2004 22:34
Jméno a příjmení: Jaroslav Beneš
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bendl » 03.říj 2005 08:13

Kamarád dělá modely v Katii - tohle je jeho K- objekt. Ta zelená vypadá šíleně, ale nemám po ruce lepší obrázky toho modelu.
Přílohy
8.GIF
7.GIF
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 09.říj 2005 20:43

Začal jsem pracovat na modelu objektu T-S 73 v měřitku 1:50,postupně tu budou fotky :D
Přílohy
Foto0095.jpg
obě střílny N a L1,další střílna N a granatovy skluz jsou vylite a probíhaji na ních upravy.
Foto0094.jpg
zakladni výřez bunkru a první střílna
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 17.říj 2005 20:34

Ještě sem přídavam nedokončený model řopiku:
Přílohy
Foto0096.jpg
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 17.říj 2005 21:31

Jako živej :)
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 18.říj 2005 19:25

Ještě musím udělat několik stromu,zaterasu z ostnáteho drátu a nabarvit zeminu a model bude kompletni.

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů