modely TO+FOTO

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
Chomutovák
Příspěvky: 363
Registrován: 04.dub 2004 15:25
Jméno a příjmení: Lubomír Purchart

Příspěvekod Chomutovák » 27.zář 2005 19:12

Latest post of the previous page:

Obdivuji to, protože dělat v autocadu je pěkná pakárna. Na modelování je asi lepší Invertor. Nejvíc se mi tady líbila ta střílna pro L1. Jinak udělat depresi zvonů je asi nemočné co? 8)
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 27.zář 2005 19:25

Se jmenem neobusch jsem to pokazil,tak jsem vymyslel spencer a to se taky pokazilo.Takže jsem se rozhodl že sem nebudu nikdy!!!jednoduše lézt,děkuju za pochopení.V.M.
Uživatelský avatar
Streso
Příspěvky: 272
Registrován: 27.zář 2004 12:51
Jméno a příjmení: Jan Strezsowski
Objekt: K-S31, K-S32
Bydliště: Troppau / Brunn
Poděkoval: 3 krát

Příspěvekod Streso » 28.zář 2005 03:31

Chomutovák píše:Obdivuji to, protože dělat v autocadu je pěkná pakárna. Na modelování je asi lepší Invertor. Nejvíc se mi tady líbila ta střílna pro L1. Jinak udělat depresi zvonů je asi nemočné co? 8)


Já si myslím že by se v AutoCADu deprese zvonu a ucha objektu dala vymodelovat,jenže by to dalo hodně práce.
Inventor znám trochu,ale lepší se mi zdá SolidWorks,je jednodušší pro začátečníky a přehlednější.Inventor se mi zdá trochu složitější co se týče hledání jednolivých úkonů.
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 28.zář 2005 20:07

Spencer píše:Slibovaný model R-S 79:
Opravdu se povedl!
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 29.zář 2005 19:57

Slibovaný model R-S 79:
Přílohy
rs792.jpg
rs79.jpg
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 29.zář 2005 20:02

Spencer píše:Se jmenem neobusch jsem to pokazil,tak jsem vymyslel spencer a to se taky pokazilo.Takže jsem se rozhodl že sem nebudu nikdy!!!jednoduše lézt,děkuju za pochopení.V.M.

Tady te preci nikdo neukousne, takze myslim, ze tady nemusis predvadet takove veletoce. Zustan u Spencera pis klidne dal. A kdyz ti nekdo napise svuj nazor, nemusis se prece hned urazet. Je to diskuse. Ale je to moderovana diskuse, takze se nediv, ze na tve "postupy" bylo upozorneno. Aspon ted vis, ze internet zase neni tak anonymni, jak se mnohdy prezentuje.
Uživatelský avatar
Chomutovák
Příspěvky: 363
Registrován: 04.dub 2004 15:25
Jméno a příjmení: Lubomír Purchart

Příspěvekod Chomutovák » 29.zář 2005 20:03

Spencer píše:Slibovaný model R-S 79:


Pěkný. Dokonce hezčí než můj 8).
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 29.zář 2005 21:34

Neví někdo kdy Samek výdá zbylé modely TO tvrze Hanička?
Uživatelský avatar
Chomutovák
Příspěvky: 363
Registrován: 04.dub 2004 15:25
Jméno a příjmení: Lubomír Purchart

Příspěvekod Chomutovák » 30.zář 2005 13:43

řekl bych, že to neví ani oni. :wink:

Jinak ty nákresy v AutoCadu nebudou volně ke stažení? :) Hlavně ybch chtěl ten řopík :wub:
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 30.zář 2005 20:35

Ale určitě R-S 79 byl výdán jako poslední(žadný jiný Samek nemá za misto fotografie modelu kresbu).
Uživatelský avatar
Tryskac
Příspěvky: 171
Registrován: 27.zář 2003 09:55
Jméno a příjmení: Michal Souček
Objekt: T-S 27 & T-S 28
Bydliště: Libňatov
Poděkoval: 7 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tryskac » 30.zář 2005 20:54

Tak jsem se pokusil dotvořit pěchotní zvon na T-S 28, na pozorovací bohužel nejsou podklady a jak již bylo řečeno o modelování křídel, to odkládám na neurčito, protože to bude pěkná pakárna.
Jinak musím uznat že ten řopík je jak živý :D !
Přílohy
T-S28.jpg
T-S 28 s pěchotním zvonem
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 30.zář 2005 20:59

Jak to tvoříte?zkoušel jsem hodně 3-D programu ale žádny jsem nepochopil.
Uživatelský avatar
Tryskac
Příspěvky: 171
Registrován: 27.zář 2003 09:55
Jméno a příjmení: Michal Souček
Objekt: T-S 27 & T-S 28
Bydliště: Libňatov
Poděkoval: 7 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tryskac » 30.zář 2005 21:58

Spencer píše:Jak to tvoříte?zkoušel jsem hodně 3-D programu ale žádny jsem nepochopil.

Neber si to osobně ale tohle je diskuse a jak sleduji tvoje přízpěvky tak mi připadne, žo to tady považuješ za chat. Takže kdyby bylo možné psát věcné příspěvky a ne příspěvky typu já tomu nerozumím a tak.
Z této mé odpovědi se neuraz, nemyslím to špatně, ale připadne mi že to tady za...áš hloupostma.
Jinak abys program pochopil musíš v něm začít dělat jednoduché věci a pak přejít ke složitějším tak to funguje v životě i u počítače a jeho programů.
Program v kterém jsou udělány ty počítačové výkresy je AutoCad, ale jak již bylo řečeno na modelování je lepší Invertor, protože AutoCad je značně složitý s jeho zadáváním vzdáleností, úhlů atd.
Uživatelský avatar
Chomutovák
Příspěvky: 363
Registrován: 04.dub 2004 15:25
Jméno a příjmení: Lubomír Purchart

Příspěvekod Chomutovák » 01.říj 2005 08:15

Tryskac píše:
Spencer píše:Jak to tvoříte?zkoušel jsem hodně 3-D programu ale žádny jsem nepochopil.

Neber si to osobně ale tohle je diskuse a jak sleduji tvoje přízpěvky tak mi připadne, žo to tady považuješ za chat. Takže kdyby bylo možné psát věcné příspěvky a ne příspěvky typu já tomu nerozumím a tak.
Z této mé odpovědi se neuraz, nemyslím to špatně, ale připadne mi že to tady za...áš hloupostma.
Jinak abys program pochopil musíš v něm začít dělat jednoduché věci a pak přejít ke složitějším tak to funguje v životě i u počítače a jeho programů.
Program v kterém jsou udělány ty počítačové výkresy je AutoCad, ale jak již bylo řečeno na modelování je lepší Invertor, protože AutoCad je značně složitý s jeho zadáváním vzdáleností, úhlů atd.
On AutoCad je používanější jen díky ceně. Problém s deformací zvonů se nedá vyřešit tím, že by zvon byl rozdělen do válce a pak nakloněné strany směr krakorec? A u krakorce by to byl vzájemný průnik ¨krakorce s tou nakloněnou stranou a tím by se to vyřešilo ne? Protože jak se na to dívám to je v celku vytáhlý do výšky na ráz ne?
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 01.říj 2005 09:35

No ja tomu nerozumim tak,že nedokažu ani udělat něco primitivního,ale to je jedno.
Uživatelský avatar
Streso
Příspěvky: 272
Registrován: 27.zář 2004 12:51
Jméno a příjmení: Jan Strezsowski
Objekt: K-S31, K-S32
Bydliště: Troppau / Brunn
Poděkoval: 3 krát

Příspěvekod Streso » 01.říj 2005 09:57

Já mám takový názor,že SolidWorks je lepší než Inventor,a to hlavně,že je přehlednější a schopný člověk se v něm dokáže naučit modelovat během dne.Už přímo v SolidWorksu je tutorial,který uživatele naučí téměř vše.Akorát nevýhoda těchto programů je ta,že se většinou jedná o objemové modelování,což se promítá i ve velikosti souboru modelu.To samé platí o AutoCADu.Řešením by bylo plošné modelování,které AutoCAD zvládá,ale nemám s tím zkušenosti,tak že nevím jaké všelijaké patvary jdou dělat,tak aby to PC zvládlo :D

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů