Modely z mé sbírky

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Uživatelský avatar
Mníšek 288/D1
Příspěvky: 79
Registrován: 19.pro 2010 10:58
Jméno a příjmení: Petr Vysloužil
Objekt: N-S 93b

Re: Modely z mé sbírky

Příspěvekod Mníšek 288/D1 » 15.led 2012 21:57

Latest post of the previous page:

Tak abych odpověděl. Už jsem to u jednoho modelu psal, že to bude sloužit laické veřejnosti při návštěvě daného objektu. To platí i pro ostatní modely. Samozřejmě je tam určité zjednodušení, kvůli názornosti. Což například děti nebo návštěvník, který se nezabývá opevněním zas tak do hloubky ocení. Taky tam jsou znázorněny cihlové zdi, tak aby návštěvník mohl vidět co bylo vylito při betonování a co je dozděno, v reálu to může být nahozeno omítkou a není vidět rozdíl. Konkrétně tento objekt má rozdílnou výšku GS, má to i model. Všechny objekty nejsou vybaveny jako se to povedlo na Březince a díky modelu si bude návštěvník moc lépe představit, k čemu ta místnost sloužila. Když se ptám toho, pro koho budu model stavět, zda tam chce zvony nebo ne, tak vyhraje varianta se zvony, žebříky tam jsou provizorium, tak jak to většinou vojáci řešili. Okolní teren tam nedělám, ani zához i když by to bylo snadnější. Samozřejmě stavět budu dál, ti pro něž jsou modely určeny, jsou spokojeni. Na tyto stránky jsem to dával jen jako zpestření.
Uživatelský avatar
Rostislav Adam
Příspěvky: 269
Registrován: 02.dub 2010 03:53
Jméno a příjmení: Rostislav Adam
Objekt: MJ-S4
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rostislav Adam » 16.led 2012 07:12

A mě se to líbí tak, jak to je. Hlavně jsem fascinován materiálem - Itong. Pro děcka a většinu návštěvníků opevnění to bohatě stačí. Myslím si, že až autor bude dělat něco do modelářské soutěže, tak se do místností přes tu výbavu ani nepodíváme.

Hodně zdaru v další práci.
J.Zetek
Příspěvky: 203
Registrován: 06.dub 2008 12:16
Jméno a příjmení: Jan Zetek
Objekt: Mo S 1
Poděkoval: 3 krát
Bylo poděkováno: 6 krát

Příspěvekod J.Zetek » 16.led 2012 09:25

Ano vážení přátelé, každý takový modelářský počin je potřeba pochválit a určitě dal model dost práce. Na druhou stranu je nutné dodat, že s předlohou nemá mnoho společného. K zvládnutí zmodelování jakéhokoliv objektu TO, je nutné především znát jeho proporce a jednotlivé detaily. Bez studia a dokumentace k předloze, nelze dosáhnout lepších výsledků. Samozřejmostí všech autorových modelů je naprostá neznalost celého kánonu a dat, dle nichž vlastně stavby těžkých objektů vznikaly. Žebříky, postýlky, zvony dle fantazie, jsou už jen ,, třešničky na dortu,, , které nenadchnou, ale oživí celý ten fantaskní svět . Nač srážet výkon a nadšení šikovného kutila, vždyť v Žižkovském památníku jsou podobné modelářské zázraky také k shlédnutí a ještě vyrobené za peníze daňových poplatníků...
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 16.led 2012 12:38

Ony ty modely v Praze již mají hodně za sebou. V NTM jsem v expozici architektury viděl řopík, který byl rovněž ne zcela přesný. Vrátím-li se ale zpět k tomuto modelu, tak na mě rozhodně působí dobře. Můžeme se bavit o proporcích střílen, zvonů apod., ale je to vyvážené. Řekněme rozumný kompromis mezi náročností a přesností.
J.Zetek
Příspěvky: 203
Registrován: 06.dub 2008 12:16
Jméno a příjmení: Jan Zetek
Objekt: Mo S 1
Poděkoval: 3 krát
Bylo poděkováno: 6 krát

Příspěvekod J.Zetek » 16.led 2012 14:06

Jasně model je pěkný vypadá na první pohled jako bunkr. Nechtěl jsem autora nějak poškodit. Ve své kategorii a vzhlem k použitému materiálu, je snad i vyjímečný. Bylo by však dobré jít cestou vyšší náročnosti při hodnocení modelářských počinů, už kvůli nadějným pracem, které se zde již presentovaly z dílny Gaskina, Kounice, Tuldova překrásná diorámata nevyjímaje PDT_Armataz_01_01 .
Uživatelský avatar
Mníšek 288/D1
Příspěvky: 79
Registrován: 19.pro 2010 10:58
Jméno a příjmení: Petr Vysloužil
Objekt: N-S 93b

Příspěvekod Mníšek 288/D1 » 16.led 2012 16:36

Nejhorší by bylo, kdyby tyto práce nevzbudily vůbec žádnou odezvu. Určitě se Vám taky stalo, že máte k jednomu objektu více podkladu a ty se navzájem odlišují. Dělám to pro své kamarády a známé, na tyto stránky jsem to dal jen jako zajímavost. Na žádné Vaše výstavy nebo soutěže se necpu. Tak jestli jsem někoho znechutil a urazil, tak se omlouvám. Požádal jsem aby všechny mé příspěvky byly v tomto tématu smazány, tak snad nám bude vyhověno. Petr
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 16.led 2012 17:07

A jéje, to jsem tomu dal. Špatně jste mě pochopil, Vaše práce mě rozhodně neuráží a sám jsem psal, že oceňuji každý nový model.
Není třeba dělat unáhlených závěrů a něco mazat, to by byla škoda. Když tu ale něco prezentujete, počítejte s tím, že se občas najde někdo, kdo nebude jen chválit. Snažil jsem se o konstruktivní kritiku, abych naznačil směry možného zlepšení Vaší práce. Už vím, že o ni nestojíte, tak se nebudu již více vyjadřovat, nemám s tím problém.
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 16.led 2012 19:53

Zdá se, že tuzemská bunkrologie trpí jakýmsi prokletím, kdy jakákoliv kritika ihned vyvolává ukřivděné reakce typu: už sem nic nepíšu, už s Vámi nemluvím, smažte na protest moje příspěvky apod... Dokonce jsou i takové "osobnosti", které teatrálně žádají vymazání svého profilu, aby snad bylo všem jasné, že jsme o ně přišli. Promiňte pánové, ale tohle je česká zoufalost hodná odborné pomoci :!: Hledejte ji....
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 17.led 2012 12:12

Tulda píše:Zdá se, že tuzemská bunkrologie trpí jakýmsi prokletím, kdy jakákoliv kritika ihned vyvolává ukřivděné reakce typu: už sem nic nepíšu, už s Vámi nemluvím, smažte na protest moje příspěvky apod... Dokonce jsou i takové "osobnosti", které teatrálně žádají vymazání svého profilu, aby snad bylo všem jasné, že jsme o ně přišli. Promiňte pánové, ale tohle je česká zoufalost hodná odborné pomoci :!: Hledejte ji....

Zvyknes si ... uz me to ani neprekvapuje, ani nevzrusuje, ani netrapi ... uz jen rutinne mazu, no problem, kazdeho volba (a vizitka) ... nekteri odejdou, jini prijdou ...
Uživatelský avatar
Mníšek 288/D1
Příspěvky: 79
Registrován: 19.pro 2010 10:58
Jméno a příjmení: Petr Vysloužil
Objekt: N-S 93b

Příspěvekod Mníšek 288/D1 » 17.led 2012 18:33

Zdravím, tak už jsem trochu vychladl a navrhuji zakopat válečnou sekyru. Nechte všechno tak jak je, musím uznat, že moji kritici mají i v něčem pravdu. Pro mě jsou modely jen koníček. Koníček má být relaxace, radost atd. takže si jí příště nebudu kazit. Petr
Lukáš Gründel
Příspěvky: 57
Registrován: 12.dub 2010 18:54
Jméno a příjmení: Lukáš Gründel
Objekt: MJ-S 15

Příspěvekod Lukáš Gründel » 17.led 2012 19:16

Z toho si nic nedělej. K nám přišli letos na objekt tři poloožralí místní zemědelci. Prolezli ho a pak mi jeden řekl "nic moc" PDT_Armataz_01_11 ...
George
Příspěvky: 3
Registrován: 23.lis 2011 22:05
Jméno a příjmení: Martin Lipták

Příspěvekod George » 17.led 2012 20:28

Nepřijmout "kritiku" (ačkoliv si myslím, že o kritiku jako takovou nešlo), znamená jen to, že si někdo myslí, že je bezchybný a věří tomu, že je jeho práce dokonalá a nej.
Modely se mi líbí, ale ty názory tvůrce je poněkud kazí PDT_Armataz_01_33
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 17.led 2012 20:41

Držme se těch modelů. Každý máme trochu jiný pohled a názor. Rozhodně tu byla oběma stranami rozvířena "bouře ve sklenici vody". Zkuste i vy ostatní něco postavit. Každý betonový modelář bude vítán.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 17.led 2012 23:18

Ondřej Neff své fórum o digitální fotografii uvedl motem "fotíme pro radost". Myslím si že jeho platnost je univerzální a proto se nenechte odradit a modelařte pro radost!
P.S.
Výše uvedený autor nabízí ještě jednu radu pro vedení diskuzí - Nikdo neví všechno, to vědí jenom všichni.
Uživatelský avatar
Mníšek 288/D1
Příspěvky: 79
Registrován: 19.pro 2010 10:58
Jméno a příjmení: Petr Vysloužil
Objekt: N-S 93b

Příspěvekod Mníšek 288/D1 » 13.lis 2012 06:56

Posílám obrázky rozpracovaného řopíku D1. Model by měl sloužit jen jako pomůcka pro 5 ročník ZŠ ve výuce vlastivědy. Materiál porobeton, dřevo a papír. Vše je prvovýroba. Každý materiál má své limity, modelář samozřejmě také.
Přílohy
006.JPG
005.JPG
011.JPG
444.JPG
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 13.lis 2012 07:18

Dobrý, jako modelář bych měl poznámku, že ti chybí panoramatická mapa na lafetě a dveře jsou příliš silné. Ale je to pěkný.

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti