Moje Modely

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

Jabusan
Příspěvky: 9
Registrován: 10.bře 2006 18:08
Jméno a příjmení: Jara Frajbiš
Bydliště: Brno- Lesná

Moje Modely

Příspěvekod Jabusan » 08.dub 2006 15:32

Připojuji obrázky mých modelů,není to až tak realita,tak to omluvte.Modely jsou od Samka,měřítka : LO 37-1/144 a 1/72, zbytek 1/230.něco jsem zkusil zlepšit, tak to snad trochu líp vypadá.
Přílohy
B-100-1.jpg
Další pokus-LO vz.37 B-100
B-100-2.jpg
Další pokus-LO vz.37 B-100
LO 37-A160-Ĺ ikmĂ˝.bmp
A-160-šikmý-snad už vypadá lépe
LO 37-A180-1.bmp
Snad se to trochu zlepšilo
KS-21-1.bmp
KS-21
KS 31.bmp
K-S 31 podle vzoru Nádraží.
LO 37.bmp
LO 37 A-180.
NS 82-1.bmp
Březinka bez Bříz.
NS 82-2.bmp
Březinka bez Bříz.
NS 82-3.bmp
Březinka bez Bříz.
Uživatelský avatar
martinweigl
Příspěvky: 12
Registrován: 27.pro 2007 00:53
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod martinweigl » 09.led 2008 17:18

Moc pěkné,já se pokouším tvořit modely jen podle výkresů,protože objekty co mi připadají zajímavé nejsou v prodeji.Teď mám rozdělaný K-S-36 v m 1:72,ale chystám se na velkoplošné diorama v m 1:225,dlouho jsem vybíral co ztvárním a nakonec jsem se rozhodl pro Adam,není tak roztahaná jako jiné tvrze.
Chtěl bych touto cestou poprosit,jestli někdo nemáte alespoň schematický nákres vedení překážek u objektů této tvrze.Předem děkuji.
Tady je pár fotek té rozdělané šestatřicítky,ale nějak se mi to nepodařilo vyfotit ostřeji,foťák je asi na ...
Barevně to asi budu muset celé předělat,ty zvony jsou asi docela úlet,nesehnal jsem dostatek dobových foto,jestli někdo máte,byl bych vděčný.

Martin
Přílohy
HPIM2936.JPG
HPIM2934.JPG
HPIM2933.JPG
HPIM2932.JPG
HPIM2939.JPG
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 09.led 2008 22:32

martinweigl píše:Chtěl bych touto cestou poprosit,jestli někdo nemáte alespoň schematický nákres vedení překážek u objektů této tvrze.

Doporučuji titul Dělostřelecká tvrz Adam od Jirky Nováka. Na str. 110 je otištěn podrobný tachymetrický plán.
martinweigl píše:Barevně to asi budu muset celé předělat,ty zvony jsou asi docela úlet,nesehnal jsem dostatek dobových foto,jestli někdo máte,byl bych vděčný.

Dobovky, na kterých jsou vidět oba zvony jsou např. v publikaci Hraničáři od Adamovy hory autorské dvojice Eduard Stehlík a Martin Vaňourek.
Uživatelský avatar
martinweigl
Příspěvky: 12
Registrován: 27.pro 2007 00:53
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod martinweigl » 10.led 2008 11:26

Díky za odpověď,pokusím se sehnat,ale kdyby sem dal někdo jen ty oskenované překážky tak by mi to stačilo.
přesné rozmístění objektů a jejich výkresy mám.

Díky Martin
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 10.led 2008 13:01

martinweigl píše:Díky za odpověď,pokusím se sehnat,ale kdyby sem dal někdo jen ty oskenované překážky tak by mi to stačilo.
přesné rozmístění objektů a jejich výkresy mám.
Díky Martin

Dávat sem scan z knížky, to zavání porušováním autorských práv a nerad bych asistoval počátku nové bouře.
Uživatelský avatar
martinweigl
Příspěvky: 12
Registrován: 27.pro 2007 00:53
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod martinweigl » 10.led 2008 14:30

Chápu,to mě nenapadlo,ale co takhle to zaslat na e-mail,byl bych velmi vděčný.(martinweigl@seznam.cz)

Martin
Honza Ptáček
Příspěvky: 29
Registrován: 21.říj 2007 14:03
Jméno a příjmení: Jan Ptáček
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Honza Ptáček » 12.led 2008 15:35

Já se věnuju LO.Řopíků mám hodně, ale v různý kvalitě. Není to žádnej zázrak, ale mě to stačí a jsem šťastnej když si ty modely nemusím kupovat ale dokážu si je vyrobit sám.
Přílohy
IMG_6286.JPG
IMG_5914.JPG
Uživatelský avatar
martinweigl
Příspěvky: 12
Registrován: 27.pro 2007 00:53
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod martinweigl » 14.led 2008 00:55

No a o tom to je,nejde ani o peníze,ale z vlastního modelu má člověk větší radost. PDT_Armataz_01_01
Řek bych,že to asi děláš ze sádry,zkus modelářskou hmotu,dobře se s ní dělá,pomalu tuhne a dá se i povytrdnutí znovu navlhčit a dotvarovat a i po vytvrdnutí se dá dobře opracovávat(jako třeba brousit nebo škrábat).Je ale trochu dražší,takže je třaba nejdříve udělad hrubý tvar např. z polystyrenu,kvůli spotřebě materiálu.
Hodně zdaru.
Honza Ptáček
Příspěvky: 29
Registrován: 21.říj 2007 14:03
Jméno a příjmení: Jan Ptáček
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Honza Ptáček » 14.led 2008 14:16

Dík za radu, ta sádra taky není levná, zvlášť když jí někdy potřebuju přes 2kg.Z kartonu vystříhám bednění,poskládám ho na půdorys utěsním škvíry a potom tam leju sádru. Zkoušel jsem to míchat s trochou písku ale pak se to může někde drolit.Místa, který se mě nelíběj pak seškrabu a nahradím obyčejnou modelínou(třeba ty vývody spalin od kulometů).
Jabusan
Příspěvky: 9
Registrován: 10.bře 2006 18:08
Jméno a příjmení: Jara Frajbiš
Bydliště: Brno- Lesná

Příspěvekod Jabusan » 12.dub 2008 00:27

Zdravím Vás všechny,když jsem zkoušel dělat terény k modelům tak jsem používal polystyren nebo montážní pěnu,po vytvrdnutí jsem jsem to ořezal na požadovaný tvar a na povrch nanesl lepidlo,kterým se přilepuje polystyren na zateplení paneláků(je to suchý prášek který se míchá s vodou ,něco jako malta).pak jenom sádrová skořápka nebo tmel. Taky jsem po delší době něco vytvořil ,jen jsem to přehnal s tou vegetací (hlavně ta oranžová,měl to jako být podzim),už jsem část sundal ale nemám ještě nové fotky,tak později vyměním.Nemám moc času,propadl jsem papírovým modelům vojenské techniky II.svět.války.Na jedněch stránkách z Polska jsem objevil i sádrové modely cizích opevnění ,založil jsem na to nové téma tak se podívejte.
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Martas2411
Příspěvky: 23
Registrován: 22.říj 2007 15:48
Jméno a příjmení: Martin Horný
Bydliště: Bohumín

Příspěvekod Martas2411 » 18.dub 2008 12:07

Zdravím všechny ,nedávno jsem si koupil v internetovém obchodě model řopíku typu E.Je to muj první model takže jsem neměl vubec žádné zkušenosti.Ochranný val jsem dělal z alobalu a model jsem umístil na polystyrenovou desku .Z tou montážní pěnou to je dobrý nápad,s tím alobalem to není ono.Už jsem si objednal další model LO typu D,takže ten bude určitě lepší a časem bych chtěl určitě udělat model nějakého těžkého opevnění.
A ted mám prosbu ,existuje nějaká literatura nebo nákresy ,prostě něco o tom jak se kamuflovaly opevnění ,jak těžké tak lehké?Myslím tím druh odstínu barev a jiné věci ,které se vážou ke kamufláží opevnění? Děkuji za radu

Muj první model LO vz.37 typ E
Obrázek


Obrázek

Obrázek
Honza Ptáček
Příspěvky: 29
Registrován: 21.říj 2007 14:03
Jméno a příjmení: Jan Ptáček
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Honza Ptáček » 18.dub 2008 13:18

Asi nejlepší je jet se podívat někam na muzeum LO, kde mají objekty i kamuflované, tam to nafotit a doma podle toho namíchat barvičky. Tady taky jsou možnosti maskování:http://bunkriky.3nec.cz/
Přílohy
b.bmp
Stachelberg
Uživatelský avatar
Petr K.
Příspěvky: 109
Registrován: 19.led 2008 11:53
Jméno a příjmení: Petr Kozel
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: Bída
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr K. » 17.črc 2008 18:54

Tak já se tady taky pochlubím s mými modely bunkříků, zhlédněte tento odkaz pánové PDT_Armataz_01_29 :

http://www.pkmodely.estranky.cz/clanky/opevneni
Uživatelský avatar
mischacek
Příspěvky: 165
Registrován: 12.říj 2008 19:16
Jméno a příjmení: Michal Kettner
Objekt: D.t. H.
Bydliště: Kyšperk

Příspěvekod mischacek » 15.říj 2008 20:51

Petr Kozel píše:Tak já se tady taky pochlubím s mými modely bunkříků, zhlédněte tento odkaz pánové PDT_Armataz_01_29 :

http://www.pkmodely.estranky.cz/clanky/opevneni


Tedy já smekám, to je nádhera, fakt kdo umí ten umí. Jen dotaz, z čeho jsou ježci???
Uživatelský avatar
Petr K.
Příspěvky: 109
Registrován: 19.led 2008 11:53
Jméno a příjmení: Petr Kozel
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: Bída
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr K. » 16.říj 2008 06:47

Jestli myslíš tu překážku C v modelu Majdaleny, tak je odpověď velice jednoduchá... Jsou to jen 3 kusy plochých párátek slepených do kříže, nabarvený černotemperou a postříkaný lakem na vlasy PDT_Armataz_01_01 .
PS: No nevim, jestli to jsou nějak extra modely- mě tohle (výše) strhali na papirovemodelarstvi.cz jako býk PDT_Armataz_01_01 . Samo že si z toho nic nedělám. Jeden tam říkal ,že to v měrce TT(1:120) neodpovídá realitě :!: .Mě to ale stačí a to je hlavní.

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů