Objekty Zvláštního zařízení (ZZ)

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Mám objekty ZZ Žamberk, i když k nim zatím nemáme čísla, umístit do databáze pod pracovním očíslování?

Anketa končí za 03.říj 2006 21:00

Ano
13
81%
Ne
0
Žádná hlasování
Je mi to jedno, tyto objekty mě nezajímají
3
19%
 
Celkem hlasů: 16
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 01.lis 2006 10:00

Latest post of the previous page:

sipka píše:Dík za typ. Jinak si asi budu muset pospíšit než ně předežene ten ďábel s polní lopatkou. PDT_Armataz_01_12


Nebo asfalt z peněz Evropské unie...
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 01.lis 2006 17:14

No myslím, že konkrétně u tohoto objektu ZZ už rekonstrukce silnice proběhla v loňském roce PDT_Armataz_01_02
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 01.lis 2006 20:50

pavel.ct píše:No myslím, že konkrétně u tohoto objektu ZZ už rekonstrukce silnice proběhla v loňském roce PDT_Armataz_01_02


Mno tak to vypadá, že to je v našem pohraničí všude stejné. Svého času se diskutovalo o rekonstrukci silnice přes Čihák a Zemskou bránu, teď informace o novém asfaltu v Náchodě, před 14ti dny jsem stejnou zkušenost udělal na hraničním přechodu Travná (dříve Krutvald) a stejná situace je i na Nové Senince (dříve Špiklice). Tak to tak vypadá, že na některých místech bohužel přišel průzkum ZZ 5 minut po dvanácté PDT_Armataz_01_16
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 02.lis 2006 08:56

Jirka K5 píše:
pavel.ct píše:No myslím, že konkrétně u tohoto objektu ZZ už rekonstrukce silnice proběhla v loňském roce PDT_Armataz_01_02


Mno tak to vypadá, že to je v našem pohraničí všude stejné. Svého času se diskutovalo o rekonstrukci silnice přes Čihák a Zemskou bránu, teď informace o novém asfaltu v Náchodě, před 14ti dny jsem stejnou zkušenost udělal na hraničním přechodu Travná (dříve Krutvald) a stejná situace je i na Nové Senince (dříve Špiklice). Tak to tak vypadá, že na některých místech bohužel přišel průzkum ZZ 5 minut po dvanácté PDT_Armataz_01_16

Nechci si hrát na odborníka ale na okresních silnicích byly ZZ kompletně zlikvidovány daleko dříve - viz. Malá Čermná nebo Žďárek. Proto si myslím že položení nového asfaltu v Náchodě na věci nic nemění.
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 02.lis 2006 09:00

sipka píše:Nechci si hrát na odborníka ale na okresních silnicích byly ZZ kompletně zlikvidovány daleko dříve - viz. Malá Čermná nebo Žďárek. Proto si myslím že položení nového asfaltu v Náchodě na věci nic nemění.


Asi jsem to nenapsal dost přesně: samozřejmě nemluvím o ZZ jako celku ale nějaké pozůstatky se někdy najít dají, např. zbytky betonových základů apod. A ty mohly být viditelné...

Podobně zmizela s novou silnicí část PT překážky mezi K-6 a K-5, která vedla přes příkop u silnice a byla krásně viditelná.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 02.lis 2006 09:28

Jirka K5 píše:Asi jsem to nenapsal dost přesně: samozřejmě nemluvím o ZZ jako celku ale nějaké pozůstatky se někdy najít dají, např. zbytky betonových základů apod. A ty mohly být viditelné...

Podobně zmizela s novou silnicí část PT překážky mezi K-6 a K-5, která vedla přes příkop u silnice a byla krásně viditelná.

Já jsem to pochopil. Když se něco najde tak je to prima. Ono spolehat se na pamětníky bývá někdy ošidné. Mě šlo o to že závory Ippen byly široké 3 a 3,5 m (pokud se nepletu) a tak většina pozůstatků na okreskách vzala za své při rozšiřování silnic. Bohužel v těchto případech 12:05 odtikalo tak před 30 lety.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 12.lis 2006 20:33

pavel.ct píše:Bohužel okr. Náchod není můj "rajón" (zatím PDT_Armataz_01_12 ), ale tuším kde byl v Náchodě celní úřad, u kterého měl být objekt ZZ Na 4.

Pavle dík. Podařilo se mi již něco k tématu sehnat. ZZ č. 4 opravdu stálo u budovy celního úřadu v Náchodě. Sestávalo se ze závory Ippen (podle fotek ve starším provedení z trubky Mannesmann) s betonovými zídkami a řady kolejnic. Vypadá to že bylo ještě ZZ č. 4a - rozorání cesty ale tady se chytit bude již asi nemožné.
Fotografie jsou z DVD KVH Náchod.
Přílohy
Foto 05.jpg
Foto 07.jpg
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 13.dub 2007 15:21

Dnes bylo zjištěno, že od svého zadání (podzim 2006) byly mezi sebou přehozeny souřadnice objektů ZZ Ža 13, 15, 16. PDT_Armataz_01_12
Již opraveno!!! PDT_Armataz_01_06

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů