Objekty Zvláštního zařízení (ZZ)

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Mám objekty ZZ Žamberk, i když k nim zatím nemáme čísla, umístit do databáze pod pracovním očíslování?

Anketa končí za 03.říj 2006 21:00

Ano
13
81%
Ne
0
Žádná hlasování
Je mi to jedno, tyto objekty mě nezajímají
3
19%
 
Celkem hlasů: 16
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Objekty Zvláštního zařízení (ZZ)

Příspěvekod pavel.ct » 12.zář 2006 21:00

Při mém letním usilovném pátrání po objektech Zvláštního zařízení (ZZ) v bývalém okrese Žamberk, se mi podařilo nějaké "kousky" nalézt. Problém je v tom, že seznam objektů ZZ Žamberk je zatím velmi strohý, některé objekty (zejména od ZZ Ž 11 dále na západ) nejsou zatím v seznamu vůbec uvedeny. Z tohoto důvody jsem si objekty, které v seznamu chybí, pracovně "očísloval" "ZZ Ž AA", "ZZ Ž BB", "ZZ Ž CC"........... Objekty mám zaměřeny a to co dnes po nich na místě zůstalo i zdokumentováno.
Nepředpokládám (i když v duchu doufám, že ano PDT_Armataz_01_06 ), že se nám v brzké době podaří seznam ZZ Žamberk doplnit abychom k nalezeným objektům (a další nalézt) mohli doplnit patřičná čísla.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 05.říj 2006 21:24

Chtěl bych poprosit někoho, jestli nemá mapové podklady nebo neví o pozicích ZZ na úseku MO případě OP. Rád bych taky trochu přispěl, ale bohužel nemám k tomuto žádné mapové podklady. Jak, je v našich končinách zvykem, moc nepředpokládam, že se někdo ozve PDT_Armataz_01_29, ale třeba jo PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 06.říj 2006 06:26

Jersey98 píše:Chtěl bych poprosit někoho, jestli nemá mapové podklady nebo neví o pozicích ZZ na úseku MO případě OP. Rád bych taky trochu přispěl, ale bohužel nemám k tomuto žádné mapové podklady. Jak, je v našich končinách zvykem, moc nepředpokládam, že se někdo ozve PDT_Armataz_01_29, ale třeba jo PDT_Armataz_01_01


Něco k tomu mám, ale musím se pozeptat zdroje, odkud jsem to dostal, zda to můžu poslat dál...
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 06.říj 2006 19:21

Jirka K5 píše:
Jersey98 píše:Chtěl bych poprosit někoho, jestli nemá mapové podklady nebo neví o pozicích ZZ na úseku MO případě OP. Rád bych taky trochu přispěl, ale bohužel nemám k tomuto žádné mapové podklady. Jak, je v našich končinách zvykem, moc nepředpokládam, že se někdo ozve PDT_Armataz_01_29, ale třeba jo PDT_Armataz_01_01


Něco k tomu mám, ale musím se pozeptat zdroje, odkud jsem to dostal, zda to můžu poslat dál...


Jiříku dík, stačilo by aspoň několik, preferuju spíše úsek MO, bo ten mám za humny PDT_Armataz_01_12 Vlastním předválečné mapu Ostravska, co jsou zde na kukaní , tam jsou zakreslené sice silnice, které vedou ke hranici, ale lepší je to přesnější, nejlíp někde u samoty u lesa PDT_Armataz_01_01, kvuli čumilum PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4189
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 22.říj 2006 17:47

pavel.ct píše:Při mém letním usilovném pátrání po objektech Zvláštního zařízení (ZZ) v bývalém okrese Žamberk, se mi podařilo nějaké "kousky" nalézt. Problém je v tom, že seznam objektů ZZ Žamberk je zatím velmi strohý, některé objekty (zejména od ZZ Ž 11 dále na západ) nejsou zatím v seznamu vůbec uvedeny. Z tohoto důvody jsem si objekty, které v seznamu chybí, pracovně "očísloval" "ZZ Ž AA", "ZZ Ž BB", "ZZ Ž CC"........... Objekty mám zaměřeny a to co dnes po nich na místě zůstalo i zdokumentováno.
Nepředpokládám (i když v duchu doufám, že ano PDT_Armataz_01_06 ), že se nám v brzké době podaří seznam ZZ Žamberk doplnit abychom k nalezeným objektům (a další nalézt) mohli doplnit patřičná čísla.

Pro ostatní jen doplňuji aktuální informaci, že přání se zde stalo vyjímečně otcem myšlenky a díky Tomovi Novotnému se podařilo trochu onen stávající seznam osvěžit resp. zejména upřesnit některé nejasnosti v něm.
Nedivte se tedy, když v brzké době dojde ke změně názvu některých ZZ, neboť se nám pár kostiček do skládanky díky bádání v archivu podařilo doplnit. Není to zdaleka konec, ale zase jsme o kus dál.
Dokonce to vypadá, že by se mohlo zadařit i nalezení zbytků dalších objektů a jejich zdokumentování.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 22.říj 2006 20:36

(ossack píše:Nedivte se tedy, když v brzké době dojde ke změně názvu některých ZZ, neboť se nám pár kostiček do skládanky díky bádání v archivu podařilo doplnit.
... a už to začalo ... PDT_Armataz_01_23
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 22.říj 2006 20:57

(ossack píše:Pro ostatní jen doplňuji aktuální informaci, že přání se zde stalo vyjímečně otcem myšlenky a díky Tomovi Novotnému se podařilo trochu onen stávající seznam osvěžit resp. zejména upřesnit některé nejasnosti v něm.
Nedivte se tedy, když v brzké době dojde ke změně názvu některých ZZ, neboť se nám pár kostiček do skládanky díky bádání v archivu podařilo doplnit. Není to zdaleka konec, ale zase jsme o kus dál.
Dokonce to vypadá, že by se mohlo zadařit i nalezení zbytků dalších objektů a jejich zdokumentování.


Ano, Tomášovi patří velké díky PDT_Armataz_01_34

Dnes došlo k přejmenování (očíslování) těchto objektů:

ZZ Žamberk „AA“ = ZZ Žamberk 12
ZZ Žamberk „BB“ = ZZ Žamberk 13
ZZ Žamberk „XX“ = ZZ Žamberk 14
ZZ Žamberk „CC“ = ZZ Žamberk 15
ZZ Žamberk „DD“ = ZZ Žamberk 16
(viz. komentáře u jednotlivých objektů v databázi)
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 23.říj 2006 19:50

pavel.ct píše:Ano, Tomášovi patří velké díky PDT_Armataz_01_34

Dnes došlo k přejmenování (očíslování) těchto objektů:

ZZ Žamberk „AA“ = ZZ Žamberk 12
ZZ Žamberk „BB“ = ZZ Žamberk 13
ZZ Žamberk „XX“ = ZZ Žamberk 14
ZZ Žamberk „CC“ = ZZ Žamberk 15
ZZ Žamberk „DD“ = ZZ Žamberk 16
(viz. komentáře u jednotlivých objektů v databázi)

Velký čin, skvělé.

BLooDiK píše:... a už to začalo ... PDT_Armataz_01_23

... a kdy to prosím skončí? ...
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 23.říj 2006 20:05

Sýkora O.M.S. píše:
BLooDiK píše:... a už to začalo ... PDT_Armataz_01_23

... a kdy to prosím skončí? ...


Až bude ZZ Žamberk komplet nalezen, zaměřen, zdokumentován....PDT_Armataz_01_12
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 23.říj 2006 21:20

pavel.ct píše:Až bude ZZ Žamberk komplet nalezen, zaměřen, zdokumentován....PDT_Armataz_01_12

Na to jsem se neptal ... PDT_Armataz_01_01

BLooDiK píše:
(ossack píše:Nedivte se tedy, když v brzké době dojde ke změně názvu některých ZZ....
... a už to začalo ... PDT_Armataz_01_23

Ptal jsem se, kdy se ukončí změna názvů některých ZZ ..., že by se mohly změnit i jména jejich waypointů PDT_Armataz_01_04
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 23.říj 2006 22:49

Tak už došlo i k přejmenování wp u nově očíslovaných objetků ZZ, nějak se na to zapomnělo PDT_Armataz_01_04
Na očíslování zbývajících neočíslovaných se pracuje
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 31.říj 2006 10:32

Nezná někdo umístění ZZ Náchod č. 1 - 4 ? U č. 6 přibližnou polohu znám ale pomohly by mě podrobnosti.
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 31.říj 2006 20:51

Bohužel okr. Náchod není můj "rajón" (zatím PDT_Armataz_01_12 ), ale tuším kde byl v Náchodě celní úřad, u kterého měl být objekt ZZ Na 4.
Přílohy
Běloves_stará celnice.jpg
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 01.lis 2006 09:19

pavel.ct píše:Bohužel okr. Náchod není můj "rajón" (zatím PDT_Armataz_01_12 ), ale tuším kde byl v Náchodě celní úřad, u kterého měl být objekt ZZ Na 4.

Dík za typ. Jinak si asi budu muset pospíšit než ně předežene ten ďábel s polní lopatkou. PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 01.lis 2006 10:00

sipka píše:Dík za typ. Jinak si asi budu muset pospíšit než ně předežene ten ďábel s polní lopatkou. PDT_Armataz_01_12


Nebo asfalt z peněz Evropské unie...

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů