Databáze stavebních a dodavatelských firem

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Měla by být do Elektronické databáze TO doplněna i poddatabáze stavebních a dodavatelských firem?

Rozhodně ano a rád do ní přispěju svým douškem.
10
32%
Ano, ale bohužel do ní nemám čím přispět.
20
65%
Ne, je to zbytečné a nezajímá mě to.
1
3%
 
Celkem hlasů: 31
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4188
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 31.říj 2006 15:50

Latest post of the previous page:

Beton píše:No jasne, ale for je, ze na tohle se nijak nejde proklikat z hlavni stranky. Maji tam ze historie je porad ve vyvinu, ale ve skutecnosti to tam autor jiz davno dal.
Proto pro zajemce jsem to sem nahodil. Ve skutecnosti to odpovida na vetsinu veci co psala Optikotechna PDT_Armataz_01_01
Ty stránky si rozhodně zasluhují hlubší průzkum, protože teprve pak je člověk ocení. Nicméně to trochu odbíháme od tématu.
Koukal sem dle hlasování, že nám mírně převažuje počet těch, co by databázi ocenili, nicméně nemají čím přispět. S tím sem počítal, ale jsem příjemně překvapen počtem těch, co přispět chtějí.
Takže se zbývá dohodnout jak to pojmeme.
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 31.říj 2006 17:28

(ossack píše:
Beton píše:No jasne, ale for je, ze na tohle se nijak nejde proklikat z hlavni stranky. Maji tam ze historie je porad ve vyvinu, ale ve skutecnosti to tam autor jiz davno dal.
Proto pro zajemce jsem to sem nahodil. Ve skutecnosti to odpovida na vetsinu veci co psala Optikotechna PDT_Armataz_01_01
Ty stránky si rozhodně zasluhují hlubší průzkum, protože teprve pak je člověk ocení. Nicméně to trochu odbíháme od tématu.
Koukal sem dle hlasování, že nám mírně převažuje počet těch, co by databázi ocenili, nicméně nemají čím přispět. S tím sem počítal, ale jsem příjemně překvapen počtem těch, co přispět chtějí.
Takže se zbývá dohodnout jak to pojmeme.


Jj, jsem pro...ovšem máme 252 registrovaných uživatelů...a zatím se jich vyjádřilo 17 PDT_Armataz_01_05 ...ovšem o tom jsme již mluvili, že?? PDT_Armataz_01_06

For Beton: Kdo je tady Optikotechna???
Uživatelský avatar
Beton
Příspěvky: 405
Registrován: 01.říj 2004 09:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Beton » 31.říj 2006 17:57

Optik píše:
(ossack píše:
Beton píše:No jasne, ale for je, ze na tohle se nijak nejde proklikat z hlavni stranky. Maji tam ze historie je porad ve vyvinu, ale ve skutecnosti to tam autor jiz davno dal.
Proto pro zajemce jsem to sem nahodil. Ve skutecnosti to odpovida na vetsinu veci co psala Optikotechna PDT_Armataz_01_01
Ty stránky si rozhodně zasluhují hlubší průzkum, protože teprve pak je člověk ocení. Nicméně to trochu odbíháme od tématu.
Koukal sem dle hlasování, že nám mírně převažuje počet těch, co by databázi ocenili, nicméně nemají čím přispět. S tím sem počítal, ale jsem příjemně překvapen počtem těch, co přispět chtějí.
Takže se zbývá dohodnout jak to pojmeme.


Jj, jsem pro...ovšem máme 252 registrovaných uživatelů...a zatím se jich vyjádřilo 17 PDT_Armataz_01_05 ...ovšem o tom jsme již mluvili, že?? PDT_Armataz_01_06

For Beton: Kdo je tady Optikotechna???


No a presne o tom pomeru 18 ku 252 asi tatka mluvil, kdyz mluvil o dohode jak to pojmeme.
No tak, sak se necilej pane velkotovarnik...
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 31.říj 2006 18:10

Takže...jak už řekl tatík...jak to pojmeme...??? PDT_Armataz_01_05 PDT_Armataz_01_06
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 03.lis 2006 09:54

Tak to zatím stále vypadá na "pouhých" sedm statečných... škoda! PDT_Armataz_01_06
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 03.lis 2006 11:25

Optik píše:Tak to zatím stále vypadá na "pouhých" sedm statečných... škoda! PDT_Armataz_01_06

... to si casem zvyknes ... neboj se, ze pouzivat (tedy tahat, tahat, tahat) to bude vsech 252 registrovanych + dalsich 300, kteri se ani registrovat neobtezujou (proc by sem neco byt jen psali, dyz sosat je tak pohodlne) ... PDT_Armataz_01_04
Naposledy upravil(a) BLooDiK dne 03.lis 2006 11:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 03.lis 2006 11:29

No a co tedy třeba tuto případnou databázi "ukázat" jenom některým jedincům. Věřím, že to technicky možné je PDT_Armataz_01_06
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 03.lis 2006 11:33

BLooDiK píše:
Optik píše:Tak to zatím stále vypadá na "pouhých" sedm statečných... škoda! PDT_Armataz_01_06

... to si casem zvyknes ... neboj se, ze pouzivat (tedy tahat, tahat, tahat) to bude vsech 252 registrovanych + dalsich 300, kteri se ani registrovat neobtezujou (proc by sem neco byt jen psali, dyz sosat je tak pohodlne) ... PDT_Armataz_01_04


Jj, já vím...jen to tak stále naivně zkouším...neb sám nejsem bez chyby.. PDT_Armataz_01_06
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 03.lis 2006 11:34

pavel.ct píše:No a co tedy třeba tuto případnou databázi "ukázat" jenom některým jedincům. Věřím, že to technicky možné je PDT_Armataz_01_06


Nejsem sice programátor, ale určitě to možné je...a obávám se, že s tím souhlasím...
Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.zář 2003 13:33
Jméno a příjmení: Pavel Minář
Objekt: K-S 37
Bydliště: Žamberk
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 1 krát

Příspěvekod Pavel » 03.lis 2006 12:38

Ne všechno , co si sám uděláš, je špatné! PDT_Armataz_01_14
P.
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1652
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 03.lis 2006 13:17

4) Dodávky pro vojenskou správu, tj. pro ŘOP (zde bych si rád představil podrobnější údaje jako číslo jednací, datum zadání, věcný a množstevní obsah objednávky...)

.... Optikotechno a jak si představuješ takové čj. v případě škodovky, zbrojovek a jiných obrfirem PDT_Armataz_01_05

To by možná šlo tak skutečně pro stavitelské firmy, kde jsou čj. ve značně menším počtu a kde by bylo možné i poměrně jednoduše a především vyčerpávajícím způsobem popsat všechny zakázky související s betonem...
Uživatelský avatar
Mikin
Příspěvky: 343
Registrován: 01.dub 2004 08:39
Jméno a příjmení: Lukáš Mikulinec
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mikin » 03.lis 2006 15:19

Hlásím se taky dobrovolně, myslím, že máme taky něco na skladě. PDT_Armataz_01_01
Mě by jse osobně líbylo již zmiňované některé fakt unikátní nevojenské projekty firem.....

Mikin
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 03.lis 2006 17:28

hraničář píše:4) Dodávky pro vojenskou správu, tj. pro ŘOP (zde bych si rád představil podrobnější údaje jako číslo jednací, datum zadání, věcný a množstevní obsah objednávky...)

.... Optikotechno a jak si představuješ takové čj. v případě škodovky, zbrojovek a jiných obrfirem PDT_Armataz_01_05

To by možná šlo tak skutečně pro stavitelské firmy, kde jsou čj. ve značně menším počtu a kde by bylo možné i poměrně jednoduše a především vyčerpávajícím způsobem popsat všechny zakázky související s betonem...


No ono jich zas tak veliké množství nebude, ačkoliv jde, jak ty říkaš, o obrfirmy...o tom jsem přesvědčen.
A představa? Uvedu příklad neexistující objednávky:
Výrobce: Akciová společnost dříve Škodovy závody, a. s.
Objednávka: MNO, č.j. 23.564/Taj. hl. št. ŘOP 1937, 27.9.1937.
Věc: Dodávka AJ/N a AJ/D.
Obsah: Objednávka na 98 ks. AJ/N a 23 ks. AJ/D v celkové hodnotě 56.283.795 korun a 58 haléřů.

Asi tak...ale je to jen moje představa. Zaleží pak na každém, zda případně bude chtít tyto základní informace doplnit...v poznámce pod čarou. Např. v otázce depresí, data dodávek, hmotností aj. zajímavosti.
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1652
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 03.lis 2006 18:09

pominu-li že jsi spadl z jahody na znak přímo do mámobitskej závěje a že as nevíš co po večerech dělat nemohu než nesouhlasit s Tvou představou...

Máme-li zde smysluplně diskutovat pak nemohu než se nad Tebou smilovat. Je možné, že bych prošátral pár několik skromných výpisů ze škodovy továrny, neb to bylo pro mne svého času zajímavé a přispěl Ti i ostatním. Předpokládám že bych našel info k L1 a F3, něco málo ke zvonům, více mne toho z hlavy nenapadá.

Ovšem jak uvedeno výše, dle mého soudu by bylo vhodné omezit počet "prohlížečů" a "stahovačů", že ano. A jsme zpět u "problematických" názorů PDT_Armataz_01_20
Valecnik
Příspěvky: 183
Registrován: 13.srp 2006 19:29
Jméno a příjmení: Jan Kasan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valecnik » 03.lis 2006 19:09

hraničář píše:pominu-li že jsi spadl z jahody na znak přímo do mámobitskej závěje a že as nevíš co po večerech dělat nemohu než nesouhlasit s Tvou představou...

Máme-li zde smysluplně diskutovat pak nemohu než se nad Tebou smilovat. Je možné, že bych prošátral pár několik skromných výpisů ze škodovy továrny, neb to bylo pro mne svého času zajímavé a přispěl Ti i ostatním. Předpokládám že bych našel info k L1 a F3, něco málo ke zvonům, více mne toho z hlavy nenapadá.

Ovšem jak uvedeno výše, dle mého soudu by bylo vhodné omezit počet "prohlížečů" a "stahovačů", že ano. A jsme zpět u "problematických" názorů PDT_Armataz_01_20


Nevim, nevim, ale neřekl bych, že ta představa je úplně zcestná. Mě napadlo něco podobného. Asi se shodneme na těch identifikačních údajích. Proti tomu snad nebude mí t nic ani pan Hraničář, že? Nebo se mýlím? PDT_Armataz_01_23
Ale co je podstatné, tak to jsou provedené akce.
Pojal bych to podobným způsobem jako je databáze jednotlivých objektů. Na začátku identifikace daného subjektu. Vedle samozřejmě logo firmy, pokud je k dispozici. Následně by byla sekce zakázek. Tady bych to v první fázi nechal formou příspěvků. Jako první by byla umístěna sekce zakázek pro ŘOP, jako druhá by byla sekce ostatních. Kdo má zájem přispět něčím k danému tématu u dané firmy, prostě by připojil příspěvek, tak jako komentáře u současných objektů. Po nějaké době, např. po roce, by se celá databáze přepracovala tak, aby byl v zakázkách vytvořen nějaký systém, např. řazení dle datumu apod. S tímto bych dle svých možností pomohl, leč vlastních příspěvků budu mít pramálo. PDT_Armataz_01_04
Do sekce ostatních bych zařadil pouze vyjímečné a unikátní akce, popř. rozsáhlejší zakázky, ale nezacházel bych do zbytečných podrobností. Není možné aby databáze obsahovala informace o tom, že firma Ferdy Mravence opravovala hajzliky na stadioně v Horní Dolní.
No a do budoucna by nebylo špatné všechno propojit tak, že by se od jednotlivých firem dalo přes odkazy přejít k objektům, které daná firma stavěla (to platí pro stavební firmy) a zase opačně, přes stránku toho kterého objektu prokliknout na stránky dodavatelů. Ale to už je hodně vzdálená budoucnost.


Btw, už to vidím, jak panu Hraničáři rudnou oči, hrabe nožkou a od nosu se mu valí pára. A přitom sem červené trenky nechal doma. PDT_Armataz_01_10
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 04.lis 2006 10:15

hraničář píše:pominu-li že jsi spadl z jahody na znak přímo do mámobitskej závěje a že as nevíš co po večerech dělat nemohu než nesouhlasit s Tvou představou...

Máme-li zde smysluplně diskutovat pak nemohu než se nad Tebou smilovat. Je možné, že bych prošátral pár několik skromných výpisů ze škodovy továrny, neb to bylo pro mne svého času zajímavé a přispěl Ti i ostatním. Předpokládám že bych našel info k L1 a F3, něco málo ke zvonům, více mne toho z hlavy nenapadá.

Ovšem jak uvedeno výše, dle mého soudu by bylo vhodné omezit počet "prohlížečů" a "stahovačů", že ano. A jsme zpět u "problematických" názorů PDT_Armataz_01_20


Ty a smysluplná diskuse...no to jsem opravdu z té jahody spadnul...ale učinil jsem tak rád...v tvém případě... PDT_Armataz_01_12
Jo, obávám se, že omezení nebude od věci... Ovšem zatím pouze debatíme a výsledek nelze ještě předvídat... PDT_Armataz_01_06

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů