Databáze stavebních a dodavatelských firem

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Měla by být do Elektronické databáze TO doplněna i poddatabáze stavebních a dodavatelských firem?

Rozhodně ano a rád do ní přispěju svým douškem.
10
32%
Ano, ale bohužel do ní nemám čím přispět.
20
65%
Ne, je to zbytečné a nezajímá mě to.
1
3%
 
Celkem hlasů: 31
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4189
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Databáze stavebních a dodavatelských firem

Příspěvekod (ossack » 29.říj 2006 20:05

když tak diskutuji s některými místními bardy, kteří fungují trochu jinak než spousta ostatních (ve smyslu shánění údajů o opevnění atp.), napadla mě jedna veselá taškařice.

Zkrátka když sem Optik dal ty pekelné reklamy na Kapsu a Müllera, Jirka Novák pak ještě jejich razítko, říkal sem si, že by byla škoda, aby takovéto perly skončily kdesi hluboko ve fóru pod nánosem diskusí o ...

Probral jsem to s BlooDiKem při naší včerejší návštěvě mašinkového muzea v Lužném (mohu skutečně vřele všem doporučit) a není to nerealizovatelný nápad. Ovšem chce to trochu spolupráce.

Nápad je tedy takový, že by se stávající "databáze všeho" :) rozšířila o další kousek a tou by byla právě již zmíněná databáze stavebních a dodavatelských firem. Jejich adresy, osudy, případně i obrázky jejich představitelů, staveb, hlavičkové papíry, razítka. Zkrátka vše, co by nám mohlo dotyčnou firmu nějak přiblížit více než nudlička v tabulce nějaké publikace.

Samozřejmě pokud se rozhodneme takovou databázi založit, chtělo by to nápady jak by měla vypadat a co byste v ní uvítali.
Na druhou stranu ovšem chápu, že se v tomto případě jedná opět o velmi pracně získávaná data, takže pokud by někdo měl pocit, že by přispěl, ale ne do takto volně přístupné databáze, budu akceptovat i to a jsme připraveni v případě většího počtu takových lidí (rozhodně jim to nebudu zazlívat) databázi náležitě upravit.

Takže tedy dávám hlasovati o vzniku/"nevzniku" této databáze. Abych ovšem měl představu jak taková databáze dopadne, pokud se pro ní rozhodneme, trochu jsem přitvrdil anketní otázky:
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 30.říj 2006 07:05

Hmm, tak mám pocit, že mi tatik zakladatelovic "ukradl" nápad PDT_Armataz_01_05 ...ale jsem tomu rád... PDT_Armataz_01_06 PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 30.říj 2006 08:15

I v mém velmi, velmi skromném archívečku by se něco našlo a rád přidám do vínku PDT_Armataz_01_12
Ale jak to zkonstruovat to mě tedy zatím nenapadá PDT_Armataz_01_04
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 30.říj 2006 08:26

A nestálo by za to, kdyby se to rozšířilo i o různé kopie razítek a podpisů, které se objevují přímo na výkresech objektů nebo písemných výnosech. To se taky jen tak nevidí a je toho mraky PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4189
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 30.říj 2006 09:51

Optik píše:Hmm, tak mám pocit, že mi tatik zakladatelovic "ukradl" nápad PDT_Armataz_01_05 ...ale jsem tomu rád... PDT_Armataz_01_06 PDT_Armataz_01_12
No počkej, jestli si něco takovýho plánoval, tak Ti to milerád přepustím. Rozhodně nechci krásti nápadů.
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 30.říj 2006 11:08

(ossack píše:
Optik píše:Hmm, tak mám pocit, že mi tatik zakladatelovic "ukradl" nápad PDT_Armataz_01_05 ...ale jsem tomu rád... PDT_Armataz_01_06 PDT_Armataz_01_12
No počkej, jestli si něco takovýho plánoval, tak Ti to milerád přepustím. Rozhodně nechci krásti nápadů.


To byl fór, tati... PDT_Armataz_01_05
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4189
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 30.říj 2006 13:23

Optik píše:To byl fór, tati... PDT_Armataz_01_05

No ale já to myslel smrtelně vážně :) Jestli něco chystáte a jen jste to zatím nevytáhli na povrch zemský, tak bych vám fakt nerad lezl do zelí. Marek něco naznačoval, tak kdyžtak dejte vědět.
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 30.říj 2006 13:33

(ossack píše:
Optik píše:To byl fór, tati... PDT_Armataz_01_05

No ale já to myslel smrtelně vážně :) Jestli něco chystáte a jen jste to zatím nevytáhli na povrch zemský, tak bych vám fakt nerad lezl do zelí. Marek něco naznačoval, tak kdyžtak dejte vědět.


Z mé strany to bylo zatím pouze v obecné rovině...a pravda, že jsme o tom nejspíše s Markem debatili...a pokud se nepletu, tak jsem něco naznačil i tobě...když jsi mi poslal ten odkaz na projekt na stránkách ČVUT... PDT_Armataz_01_05 PDT_Armataz_01_06
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4189
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 30.říj 2006 13:48

Optik píše:
(ossack píše:
Optik píše:To byl fór, tati... PDT_Armataz_01_05

No ale já to myslel smrtelně vážně :) Jestli něco chystáte a jen jste to zatím nevytáhli na povrch zemský, tak bych vám fakt nerad lezl do zelí. Marek něco naznačoval, tak kdyžtak dejte vědět.


Z mé strany to bylo zatím pouze v obecné rovině...a pravda, že jsme o tom nejspíše s Markem debatili...a pokud se nepletu, tak jsem něco naznačil i tobě...když jsi mi poslal ten odkaz na projekt na stránkách ČVUT... PDT_Armataz_01_05 PDT_Armataz_01_06
Tak to se mi nevybavilo :( to se v tom případě omlouvám a ruším toto thema.
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 30.říj 2006 13:50

Šmankost!!! Nic neruš!!! Já to tak nemyslel...!!!
Optik
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 30.říj 2006 17:43

Tak abych to uvedl na pravou míru. Pouze jsem se o tom s Markem nezávazně bavil. Osobně se mi tento nápad velmi zamlouvá a je mi úplně jedno, kdo s ním přišel první...každopádně se velice přimlouvám za jeho realizaci a jsem připraven do něho přispívat. Takže nechť diskuse o něm dále pokračuje.
A moje osobní představa, co by měla databáze obsahovat? PDT_Armataz_01_05
1) Název a adresa firmy (to je mnohdy dle literatury různé a jelikož nejspíše do archivu obchodních soudů nepůjdeme...tak snad nejlépe údaje z obchodní korespondence)
2) Historie firmy (to bude možná problém, neb každý bude mít různé údaje...více či méně podrobné a bude asi nutné je dále doplňovat a dávat výslednému soupisu určitou štábní kulturu... PDT_Armataz_01_05 )
3) Dodávky pro civilní sektor a sektor státní (toť na uváženou....může jít o velmi rozsáhlé údaje...ale umožní nám to udělat si o firmě širší představu)
4) Dodávky pro vojenskou správu, tj. pro ŘOP (zde bych si rád představil podrobnější údaje jako číslo jednací, datum zadání, věcný a množstevní obsah objednávky...)
Toť zatím asi vše...píšu to v rychlosti, tak se omlouvám za překlepy a chyby... PDT_Armataz_01_05 PDT_Armataz_01_06
Uživatelský avatar
Beton
Příspěvky: 405
Registrován: 01.říj 2004 09:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Beton » 31.říj 2006 14:56

Informace o stavebnich firmach podilejicich se na stavbe CS opevneni a zaroven na stavbe prvni ceske dalnice poskytuje ve zcela vyborne forme stranka
http://www.dalnice.com/historie/stavitele/stavitele.htm
autor Tomas Janda, klobouk dolu. PDT_Armataz_01_37
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4189
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 31.říj 2006 15:29

Beton píše:Informace o stavebnich firmach podilejicich se na stavbe CS opevneni a zaroven na stavbe prvni ceske dalnice poskytuje ve zcela vyborne forme stranka
http://www.dalnice.com/historie/stavitele/stavitele.htm
autor Tomas Janda, klobouk dolu. PDT_Armataz_01_37
No, tyhle stránky máme v odkazech už dávno a moc dobře víme proč :) Není to jen kvůli stavebním firmám, ale kvůli obsahu obecně. Skutečně stojí za návštěvu.
Uživatelský avatar
Beton
Příspěvky: 405
Registrován: 01.říj 2004 09:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Beton » 31.říj 2006 15:47

No jasne, ale for je, ze na tohle se nijak nejde proklikat z hlavni stranky. Maji tam ze historie je porad ve vyvinu, ale ve skutecnosti to tam autor jiz davno dal.
Proto pro zajemce jsem to sem nahodil. Ve skutecnosti to odpovida na vetsinu veci co psala Optikotechna PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4189
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 31.říj 2006 15:50

Beton píše:No jasne, ale for je, ze na tohle se nijak nejde proklikat z hlavni stranky. Maji tam ze historie je porad ve vyvinu, ale ve skutecnosti to tam autor jiz davno dal.
Proto pro zajemce jsem to sem nahodil. Ve skutecnosti to odpovida na vetsinu veci co psala Optikotechna PDT_Armataz_01_01
Ty stránky si rozhodně zasluhují hlubší průzkum, protože teprve pak je člověk ocení. Nicméně to trochu odbíháme od tématu.
Koukal sem dle hlasování, že nám mírně převažuje počet těch, co by databázi ocenili, nicméně nemají čím přispět. S tím sem počítal, ale jsem příjemně překvapen počtem těch, co přispět chtějí.
Takže se zbývá dohodnout jak to pojmeme.

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů