Zvláštní zařízení a KK v databázi

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4188
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Zvláštní zařízení a KK v databázi

Příspěvekod (ossack » 17.dub 2007 20:23

přidání výše uvedených unikátních kategorií do databáze jsme sice pomohli s mnoha kolegy zmapovat poměrně málo známou část našeho opevňovacího systému, ale přineslo to v poslední době i jednu zcela nepochopitelnou, pro nás nečekanou a velmi smutnou věc.

Zadání a zveřejnění souřadnic oněch zařízení resp. těch, kde ještě něco zbylo vede k tomu, že se z těcho zařízení začínají ztrácet jejich i tak nepatrné zbytky.

Uřezané kolejnice ze ZZ a pokusy o odsekání jícnů kabelových objektů s kulatým poklopem, resp. ukradení nedávno nalezených poklopů bohužel hovoří za vše.

Řešení je zřejmé - buď se některé tyto objekty prostě do databáze dávat nebudou, aby alespoň něco zbylo a nebo bude tato část znepřístupněna (ve smyslu, že se nebudou GPS souřadnice zobrazovat).
Jestli máte někdo nějaký jiný nápad, sem s ním...

Upřímně řečeno nás moc nenapadá co si s tím počít, protože záměr jsme měli jednoduchý, udělat KONEČNĚ mapu všeho, co s opevněním souvisí, aby si každý udělal, nebo mohl udělat představu. Plány velkolepé, ale s tímhle jsme tedy nepočítali. Už takhle po dohodě někteří kolegové své nálezy do db prostě nezadali.

Poděkovat za případné uzavření této části databáze můžete těm hovadům, pro které je zveřejnění souřadnic pouze popudem k tomu, aby se vydali do lesů se švajcem, majzlem potažmo sbíječkou a zničili co téměř 70 let leželo nepovšimnuto a netknuto hluboko v lesích.
K zblití s prominutím.
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 17.dub 2007 22:38

(ossack píše:.........K zblití s prominutím.

Honzo, nemusíš se omlouvat, plně s Tebou souhlasím........ PDT_Armataz_01_08
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 17.dub 2007 23:55

O případech, které Honzo uvádíš jsem se dozvěděl taky PDT_Armataz_01_02
Jsem pro nezveřejňovat souřadnice GPS PDT_Armataz_01_06
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 18.dub 2007 21:40

taky jsem smazal souřadnice z mého menšího webu
Valecnik
Příspěvky: 183
Registrován: 13.srp 2006 19:29
Jméno a příjmení: Jan Kasan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valecnik » 19.dub 2007 05:41

(ossack píše:přidání výše uvedených unikátních kategorií do databáze jsme sice pomohli s mnoha kolegy zmapovat poměrně málo známou část našeho opevňovacího systému, ale přineslo to v poslední době i jednu zcela nepochopitelnou, pro nás nečekanou a velmi smutnou věc.

Zadání a zveřejnění souřadnic oněch zařízení resp. těch, kde ještě něco zbylo vede k tomu, že se z těcho zařízení začínají ztrácet jejich i tak nepatrné zbytky.

Uřezané kolejnice ze ZZ a pokusy o odsekání jícnů kabelových objektů s kulatým poklopem, resp. ukradení nedávno nalezených poklopů bohužel hovoří za vše.

Řešení je zřejmé - buď se některé tyto objekty prostě do databáze dávat nebudou, aby alespoň něco zbylo a nebo bude tato část znepřístupněna (ve smyslu, že se nebudou GPS souřadnice zobrazovat).
Jestli máte někdo nějaký jiný nápad, sem s ním...

Upřímně řečeno nás moc nenapadá co si s tím počít, protože záměr jsme měli jednoduchý, udělat KONEČNĚ mapu všeho, co s opevněním souvisí, aby si každý udělal, nebo mohl udělat představu. Plány velkolepé, ale s tímhle jsme tedy nepočítali. Už takhle po dohodě někteří kolegové své nálezy do db prostě nezadali.

Poděkovat za případné uzavření této části databáze můžete těm hovadům, pro které je zveřejnění souřadnic pouze popudem k tomu, aby se vydali do lesů se švajcem, majzlem potažmo sbíječkou a zničili co téměř 70 let leželo nepovšimnuto a netknuto hluboko v lesích.
K zblití s prominutím.


V létě jsem se sice chystal na návštěvu kralicka a prohlídku kabelových zařízení, ale takhle bohužel uvidím prd. Ale souhlasím, je to v zájmu ochrany. Holt náš národ ještě není dostatečně vyspělý, aby si něčeho dokázal vážit aniž by mu to někdo přikázal zákonem nebo jiným nařízením. PDT_Armataz_01_09
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4188
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 19.dub 2007 07:24

Valecnik píše:V létě jsem se sice chystal na návštěvu kralicka a prohlídku kabelových zařízení, ale takhle bohužel uvidím prd. Ale souhlasím, je to v zájmu ochrany. Holt náš národ ještě není dostatečně vyspělý, aby si něčeho dokázal vážit aniž by mu to někdo přikázal zákonem nebo jiným nařízením. PDT_Armataz_01_09
Uvidíme co se s tím dá dělat. Ono je otázkou, jestli to berou bunkráci. Může to být náhoda a holt se zlatokopové dostali i do našich oblastí. V každém případě pak databáze ztrácí hodně ze své síly, to víme dobře i my a mrzí nás to o to víc.

Zákon v tomhle státě nezastaví nikoho... natož ty, kteří je sami tvoří.
urban
Příspěvky: 410
Registrován: 23.zář 2003 13:19
Jméno a příjmení: Miroslav Urban
Bydliště: Rýmařov

Příspěvekod urban » 19.dub 2007 19:33

takto vyfotografoval kol. Jorgos 9.4. 2007.

Dále upozornil na tento odkaz:

http://www.blesk.cz/Clanek74005.htm

Sakra, sakra, něco to připomíná a nemohu si vzpomenout . . .
Přílohy
DSC_0143m.jpg
Zbytky ZZ.
DSC_0144m.jpg
Zbytky ZZ.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4188
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 19.dub 2007 19:53

urban píše:takto vyfotografoval kol. Jorgos 9.4. 2007.

Dále upozornil na tento odkaz:

http://www.blesk.cz/Clanek74005.htm

Sakra, sakra, něco to připomíná a nemohu si vzpomenout . . .
Tohle nemohl udělat bunkrák, to musel být "zlatokop" jinak to nechápu, protože jenom bezprecedentní idiot by si mohl myslet,že takto uřízlou kolejnici může později strčit do nějakého svého pokusu o ZZ na případném svém muzeu.
Proti lidské blbosti a zmrdismu se bojuje velmi špatně.
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 19.dub 2007 20:35

(ossack píše:Tohle nemohl udělat bunkrák, to musel být "zlatokop" jinak to nechápu, protože jenom bezprecedentní idiot by si mohl myslet,že takto uřízlou kolejnici může později strčit do nějakého svého pokusu o ZZ na případném svém muzeu.
Proti lidské blbosti a zmrdismu se bojuje velmi špatně.


Bože můj, to jsou debilové... Tohle neudělal bunkrák, každý přece ví, že pro případnou stavbu imitace ZZ jistě existují jednodušší způsoby získání kolejnic. Tady podle mě šlo opravdu pro odvoz do sběru, ale v tom případě bych dotyčného nakopal do...
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 19.dub 2007 20:50

Chtěl bych k fotografiím přiloženým Mirkem U. (kol. Jorgos) říci pár detailů. Toto jsou fotografie objektu ZZ Ž 15 (najdete v DB).
Tento objekt jsem já zřejmě z naší zdejší společnosti našel a viděl první nebo alespoň kompletně očistil od náletu a mechového porostu (není to žádné machrování pouze konstatování) a že jsou zde "krajní" kolejnice uřezány zřejmě jinou technologií než ty druhé jsem si samozřejmě všiml. Ovšem z toho co jsem viděl když jsem poprvé spatřil tento objekt (nános listí, nálet, mech) se domnívám, že k odstranění zmiňovaných kolejnic nedošlo v nenávné době, dokonce se domnívám, že to nebylo ani v řádu roků zpět. Ale určitě k odstranění těchto kolejnic došlo v jiné době než odstranění ostatních o tom není pochyb.
Moje domněnka je (možná i mylná), že když němci začali s odstraňováním ZZ mohli u některých objektů nechat krajní kolejnice (např. viz ZZ Ž 14) pro nějaký možný případ, třeba, že by je využili k upevnění jakési případné barikády.
Jak objekt vypadal když jsem k němu poprvé došel a pro vaši představu přikládám foto. Fotografie po očištění najdete na kartě objektu.

Samozřejmě, že jakékoliv znehodnocení toho co nám tu ještě zbylo odsuzuji, toto je jenom drobné vysvětlení, že kolejnice z tohoto objektu nebyly odstraněny po našem zveřejnění souřadnic a fotek v DB, ale určitě mnohem dříve, možná ještě v době kdy nebyla taková železosběratelská mánie jako v poslední době.
Přílohy
ZZ Ĺ˝ 15.05.jpg
Kolejnice odstraněná zřejmě ve 30. letech
ZZ Ĺ˝ 15.04.jpg
Kolejnice udstraněná asi později než ve 30. letech
ZZ Ĺ˝ 15.03.jpg
ZZ Ĺ˝ 15.02.jpg
ZZ Ĺ˝ 15.01.jpg
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 19.dub 2007 21:01

pavel.ct píše:Moje domněnka je (možná i mylná), že když němci začali s odstraňováním ZZ mohli u některých objektů nechat krajní kolejnice (např. viz ZZ Ž 14) pro nějaký možný případ, třeba, že by je využili k upevnění jakési případné barikády.


Je docela dost možné, že Němci po záboru odstranili jen prostřední kolejnice a pár krajních nechali. Tuto doměnku podporují minimálně dva fakty:
1. existence dobové fotografie, zachycující kolejnicovou uzávěru, ze které zůstal betonový práh a boční kolejnice (tuším, že je v držení jednoho z kolegů...)
2. ze ZZ na Kralickém Sněžníku poblíž bývalého hotelu taky zůstala jedna krajní kolejnice, dokonce je na ní v současné době namalována turistická značka (fotky z roku 2005 připojuji).
Přílohy
DSCF0163.JPG
Detailní pohled na dochovanou kolejnici
DSCF0167.JPG
Celkový pohled
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 19.dub 2007 21:13

Pravda, nejde o kabelovky nebo ZZ ale stejně mě tonto dotaz na ropikach dostal. Posuďte sami: "čus bano chcu se zeptat kde by se daly sehnat operiskopy stačil by mi jeden dal by se nekde koupit protože na Mj se nedostanu abych si nakej z Lo vytahnul předelavame jeden řopík v lesiku a delame z toho arenu na airsoft tak schanim aspon jeden a pak ventilator nemate nekdo navic ??? dík moc".
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 20.dub 2007 00:01

To co čtu a vidím výše, je opravdu k pláči.
Tak alespoň na odlehčenou. Poznáte pánové, odkud je tento snímek a co na něm je? Mám ho připravenej sice do nové knihy, ale čert ví, kdy ji vydám PDT_Armataz_01_15
Přílohy
xxx.jpg
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 20.dub 2007 00:12

Jo jo, snímek z Bartošovic, "Cody" ho má v knize "SOS" 1. díl str. 91 PDT_Armataz_01_28
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 20.dub 2007 06:24

pavel.ct píše:Jo jo, snímek z Bartošovic, "Cody" ho má v knize "SOS" 1. díl str. 91 PDT_Armataz_01_28


Ba ba, Bartošovice i s provizorní zábranou ocelovým lanem přes cestu. Moc hezká fotka.

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů