Drobné opravy v databázi

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné opravy v databázi

Příspěvekod (ossack » 05.úno 2015 18:21

Latest post of the previous page:

Tak snad hotovo...
Michal Varyš
Příspěvky: 384
Registrován: 10.srp 2007 20:17
Bydliště: Opava
Poděkoval: 57 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Michal Varyš » 11.úno 2015 14:43

Včerejší komentář u MO-S 2 popisuje poválečné dění na MO-S 3.
I v textu je použito MO-S 2, ale jde o MO-S 3. Díky.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 11.úno 2015 18:32

Michal Varyš píše:Včerejší komentář u MO-S 2 popisuje poválečné dění na MO-S 3.
I v textu je použito MO-S 2, ale jde o MO-S 3. Díky.

Opraveno, díky Michale.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 18.úno 2015 17:23

Pánové nevybavujete si někdo diskusi, která se vedla stran tohoto objektu?
Podle Vládi Sýkory se to totiž někde řešilo, mě to je též povědomé, ale nevzpomenu si. Každopádně závěr diskuse byl tenkrát takový, že se o stavbu spojenou s opevněním nejedná a z databáze jsme jí smazali.
Ale zaboha nemůžu tu diskusi nikde najít.
Máte li někdo tušení, nebo víte zcela s jistotou, dejte vědět prosím, nebo napište do komentáře na db a já to pak celé smažu.

Díky předem.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 713
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 25.bře 2015 08:14

Na té nové mapě se ukazuje ještě stará pozice MO - S 35, kterou jsem zadal, když se člověk dívá na kabelovky. Asi to bylo ručně doplněno a zůstalo to tam.
Prostě to nesedí s tou novou pozici, co se řešila výše. Kromě toho nechápu, proč je napojená na kabel. síť, když objekt postaven nebyl, i když zase u kab. sítě kolem KO 62/I tam jsou napojené.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Uživatelský avatar
Patrik Zábřeh
Příspěvky: 179
Registrován: 12.zář 2011 13:02
Jméno a příjmení: Patrik Falhauer
Objekt: Tvrz Šibenice
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Patrik Zábřeh » 26.bře 2015 18:42

S tou úpravou staré pozice souhlasím. Je to zbytečně matoucí. Vyjádřit se chci ale k něčemu jinému...

Petře, pakliže ti vadí, že v mapě je zakreslen stav kabelové sítě, jak měla vypadat po dokončení prací v tomto úseku, a ne v jakém byla 30. září 1938, pak se zde nabízí zcela elementární otázka, vztahující se přímo k existenci webu samotného, než mapy, kterou tady řešíme?

Opevneni.cz mapuje vše, co bylo v souvislosti s opevněním postaveno, nebo i co postaveno být mělo? Já bych řekl, že platí to druhé. Usuzuji tak z toho, že když sem někdo nahodí souřadnice čehokoliv, co ještě nebylo postaveno, tak ho zde za to nikdo nepranýřuje. Spíše naopak. Není vůbec špatné znát celý rozsah (i nerealizovaných) prací.

Možná by stálo za to, třeba odlišit jinou barvou čáry ty části kabelové sítě, které nebyly postaveny, ale i tak myslím, že i bez toho dojde každému člověku, jež je držitelem občanského průkazu, že když objekt nebyl postaven, tak jej asi těžko mohli napojit na kabelovou síť. PDT_Armataz_01_18
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 713
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 26.bře 2015 20:25

až k tomu budu mít podklady, tak napíšu, nejsem doma, abych to ověřil. Ale logicky naco dělat trasu připojení, když objekt nestojí a ani nebyl ve výstavbě.

A jestli web mapuje stav opevnění, tak by si neměl vymýšlet teorie, jak se komu hodí, samozřejmě je nutno pro něco přimhouřit oko. Vše je nutno podložit podklady z archívu. Ne jak jeden uživatel naházel několik desítek gps pozic TO, které jsou většinou nesmysl podle jedné knížky a realita byla úplně jinde.
Uživatelský avatar
Patrik Zábřeh
Příspěvky: 179
Registrován: 12.zář 2011 13:02
Jméno a příjmení: Patrik Falhauer
Objekt: Tvrz Šibenice
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Patrik Zábřeh » 26.bře 2015 22:32

Drahý Petře.

nevím, proč se zase tak ošíváš. Já se ti pouze snažil taktně naznačit, že řešíš přílišné marginálie... Když máme v mapě množství TO, které nikdy ve fyzické podobě nespatřily světlo světa, tak proč bychom tam nemohli mít i to, jak by byly napojeny na kabelovou síť, když je to známo?
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 713
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 27.bře 2015 09:51

Jestli je to známo u MO 35...uvidím podle podkladů.

Když jsme u toho můžeme rovnou taky napojit na kabelovky objekty na T, když jsou známe trasy a čísla kabelovek, to samé na MJ...když je to podle tebe známe PDT_Armataz_01_12 Nebo taky mužem postavit imaginarní kabelovky na Šibenici a Orlu PDT_Armataz_01_37

Dál tuhle diskusi s tebou nevedu, protože to nemá cenu, jen sem podal návrh na opravu a je na adminech, jak se rozhodnou. Já si stojím na pečlivosti a 10 letech hledání kabelovek.

...pro plkoš to bude jistě příhodná diskuse PDT_Armataz_01_12 PDT_Armataz_01_12
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 713
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 27.bře 2015 10:04

Taktéž není napojení uvedeno u OP 1-5. Systém a schéma napojení je děláno podle knihy p. Durčáka Opev. Ostravska, kde jen v tom samotném diagramu je dost chyb a nesmyslů, včetně špatné pozice MO 35
Uživatelský avatar
Patrik Zábřeh
Příspěvky: 179
Registrován: 12.zář 2011 13:02
Jméno a příjmení: Patrik Falhauer
Objekt: Tvrz Šibenice
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Patrik Zábřeh » 27.bře 2015 14:28

No, výborně Jersíku. Co, že jsi to vlastně objevil? Že do objektu který neexistoval, neústil kabel? To je objev jak Brno, to ti povím. PDT_Armataz_01_12 Ty taky, co nemáš podloženo z archivu, to ti logicky nedocvakne, že?

Ty, proti teoretickému i fyzickému zaměření kabelovek na T já vůbec nic nemám. Těžiště mého bádání sice tkví v prostorech úseků MO a OP, a navíc k tomuto tématu nemám podklady, ale pokud je ty máš a máš chuť sednout do auta a vyrazit do Krkonoš a všechno fyzicky pozaměřovat a pak to tu naházet do DB, tak jen do toho! Spoustu lidí by jsi potěšil tím, že by si mohli na mapě virtuálně projet projektovanou, ale nikdy nezrealizovanou kabelovou síť. PDT_Armataz_01_01

Jinak je zajímavé sledovat, jak kritizuješ deset let starou Durčákovu knížku za to, že v ní není objev, o kterém 99,9% z nás ještě před čtyřmi měsíci vůbec nevědělo.

Tady nejde o pečlivost ale o celkovou koncepci... Cesty jsou pouze tři. Znázornit stav z 30. září 1938, znázornit stav z 30. září 1938 a celkový stav, odlišený třeba jinou barvu, nebo symbolem, nebo znázornit jen konečný stav.

Jak vidím, zase se ta debata do jisté míry zvrhla někam jinam, a to jsem chtěl původně jen upozornit na to, že tady prostě "mícháš hrušky s jabkama" a admini otravují s hloupostmi.

Také s debatou končím. Už jsem své řekl.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 27.bře 2015 18:30

Teda abych byl upřímnej, včera jsem neodepsal, protože by mě prdla cévka.
Dneska si opět a zase říkám, proč se na to nevyseru, když vidím s jakým ohlasem se setkává naše snažení. Když budu vztahovačnej a že docela jsem, tak si z některých předchozích reakcí vydedukuju asi tolik, že jsme duo dvou pitomců, co neumí pořádně udělat ani blbou mapu a ještě ke všemu zcela záměrně tam vkládáme naše pseudovize, bludy a chyby. Zkrátka ohňostroj marnosti.

Nicméně k věci (půjde to jen částečně)

- poloha neexistující MO-S 35 - v nové mapě, která zatím není hotová, je už dávno opravena. Jen jsem zde minimálně jednou zmiňoval, že databáze a mapa NEJSOU online propojeny, tzn. přenos dat tam probíhá dávkově ad hoc. Pokud něco opravíme v databázi, v mapě se to projeví až poté, co se ručně změna přenese. To se u staré mapy holt zatím neudělalo. Takže netřeba mít obavy, že bychom snad na posun objektu s ohledem na nejnovější poznatky zapomněli.

- neexistující propojení, nepostavené kabelovky, vedení - je možno zauvažovat nad tím, že odlišíme barevně co bylo skutečně hotové a co ne, to by nemusel být až takový problém

- napojení OP1-5 - sorry, že jsme si dovolili použít jediný pramen, který jsme v době tvorby databáze měli k dispozici a tím byla ona zmíněná knížka. Měli jsme nějakých osm? let na to, to opravit, pokud by někdo řekl "je to blbě, takhle je to správně". Krom výše uvedené reakce "máte to blbě" jsem bohužel žádnou další informaci či podklad neobdržel, nebo o tom nevím. Takže super, první část úkolu - upozornění na chybu, máme splněnu. Děkujeme. Dříve ovšem následovala i druhá část - informace jak to má být správně. Poměrně dlouho jsme takhle myslím bez problémů fungovali a chyby jsme opravovali pokud možno ihned.
Jediné co někomu dlužím a do čeho jsem se zatím vzhledem k tomu chaosu co kolem byl nepustil, jsou upozornění kolegy Honzaquad na téma ptk stěny v Petržalce. Tenkrát vytvořil i pěknou mapku a popsal co kam patří. Ale já jsem se k tomu doteď nedokopal to opravit.
Nejsem si ale vědom toho, že by podobně byly zpracovány ty kabelovky s tím, ať to opravíme. To sorry. Já do archivu nechodím kvůli zdravotnímu stavu, ty podklady nemám, takže bohužel se musím holt spolehnout na to, že to v knížce někdo udělá dobře. Neudělal? OK, stane se. Vím jak to má být a mám k tomu podklady? Výborně. Jsem ochoten se o ně podělit s ostatními tak, aby se dostaly do mapy? Zde už takové nadšení asi nebude a dá se za určitých okolností i pochopit, ale co nechápu je proč mě teda za to, že to mám blbě a nemám to kde jinde vyčíst někdo pomalu vynadá, že jsem si dovolil použít ten či onen pramen. Jiný prostě nemám. Pokud mi někdo ty podklady poskytne a chce to mít v mapě správně, milerád to udělám. Je to dostatečně srozumitelné?

Tolik za mě... Enjoy.
Uživatelský avatar
Patrik Zábřeh
Příspěvky: 179
Registrován: 12.zář 2011 13:02
Jméno a příjmení: Patrik Falhauer
Objekt: Tvrz Šibenice
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Patrik Zábřeh » 27.bře 2015 19:32

Omlouvám se za překlep. Ta poslední věta před dovětkem měla znít "a adminy otravuješ s hloupostmi." Snad ale bylo i tak poznat, jak myslím svůj příspěvek z kontextu předchozích vět.
petsheny
Příspěvky: 5
Registrován: 27.bře 2015 21:01
Jméno a příjmení: Petr Šenkyřík
Bydliště: Bruntál

Příspěvekod petsheny » 27.bře 2015 21:28

Zdravím, jsem tady na fóru poprvé a nerad bych ostřil již dost "nabroušený" večer PDT_Armataz_01_36 .
Soukromě jsem si dříve dělal svou vlastní "interaktivní mapu" a tak jsem ji chtěl porovnat s mapou na Opevnění. Jako Bruntalák jsem samozřejmě prohlížel úseky OP a narazil jsem na dvě nesrovnalosti. Když jsem prohlížel OP-S 80, tak mě zarazily azimuty levé a pravé střílny se vzájemnou pozicí cca 30° a to u předpokládaného IDkOs je dost neobvyklé PDT_Armataz_01_01 . Podle mě by měl být údaj pro PPV vztažen ke spojnici k OP-S 81 a nikoliv k "79", protože se jedná o první objekt uzávěru Karlovice. Stejná situace je i u OP-S 83, kdy opět PPV by měl být vztažen k OP-S 84 a nikoliv k "82". Jde zase o první úsek uzávěru Mnichov.
Jinak přeju klidný večer PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 27.bře 2015 21:33

Vysvětleno doufám na všech stranách a výsledkem bude doufám opravená mapa jakmile budeme mít k dispozici podklady.
Jinak ano, nikde nemáme uvedeno k jakému datu je vlastně ten stav v mapě k dispozici. Asi to dostupné finále s důrazem na slovo dostupné.

K těm vějířům - již jsem to tu též psal. Je to robot, tzn. program, který ty vějíře nadefinuje podle známých údajů. Bohužel někdy se ten vějíř vztahuje ke zbrani pod pancířem, někdy pod betonem, takže pak mohou vznikat podobné excesy. Ostatně zářným příkladem je K-S 16, nebo K-S 9, kde je to nechci říct lidová tvořivost, ale o přesnosti se taky moc mluvit nedá. Bohužel jedná možnost jak toto pošéfovat je vyřešit zaměření otočného bodu (který ale může být kdekoliv ve smyslu zvon, levé dělo, pravé dělo atp.) u každého objektu jednotlivě a pak vynášet úhly. Další level mapy a databáze... a další porce práce, která nás čeká.
petsheny
Příspěvky: 5
Registrován: 27.bře 2015 21:01
Jméno a příjmení: Petr Šenkyřík
Bydliště: Bruntál

Příspěvekod petsheny » 27.bře 2015 22:58

Díky za vysvětlení PDT_Armataz_01_24
Možná bude u OP-S 80 stačit změnit azimut P z 349° na 176°40' (216°40' před LPV) a u OP-S 82 azimut P změnit na 74° (178°před LPV)
Jinak musím mapu pochválit PDT_Armataz_01_34

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host