Fotobáze

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Fotobáze

Příspěvekod BLooDiK » 25.dub 2008 14:06

Fotky v databázi se nám stále množí a množí (děkujeme), ale jejich faktická vypovídaci hodnota je, díky množství a jisté "divokosti" ve focení, stále menší a menší.
Takže nastává čas (on tedy nastal již dávno) s tím něco udělat. Teď ovšem je na nás (přispěvatelích) dohodnout se CO.
Takže za mne pár návrhů:

- přesně specifikovat seznam konkrétních míst/detailů objektů, které je nutno dokumentovat (exteriér i interiér)
- stanovit teoretický časový úsek, po kterém lze fotografii považovat za vypovídající ? (ta samá fotka rok po sobě má/nemá význam když nedošlo ke změně stavu?)
- přijmout na částečný NEPLACENÝ úvazek jednoho až dva "moderátory fotobáze", kteří databázi jednak pročistí podle daných pravidel, jednak ji budou i nadále po očku sledovat a případně zasáhnou. Potřebné moderovací nástroje jsem připraven poskytnout /tedy naprogramovat).
- ... čekám, co mi k tomu napíšete
weisss
Příspěvky: 1
Registrován: 02.dub 2008 16:14
Jméno a příjmení: Lukáš Weishaupl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod weisss » 25.dub 2008 16:22

Plně souhlasim s nápadem vyřadit fotky které jsou třeba focené ze stejného místa výcekrát a zabírají jednu a tu samou věc když nedošlo ke zmeně stavu dotyčné věci. Podle mne je to dobrý nápad
Uživatelský avatar
MASH
Příspěvky: 630
Registrován: 20.zář 2003 06:09
Jméno a příjmení: Jiří Kratochvíl
Objekt: T-S 63 U potoka
Bydliště: Libeč u Trutnova
Poděkoval: 6 krát
Bylo poděkováno: 9 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MASH » 25.dub 2008 16:58

BLooDiK píše:Fotky v databázi se nám stále množí a množí (děkujeme), ale jejich faktická vypovídaci hodnota je, díky množství a jisté "divokosti" ve focení, stále menší a menší.
Takže nastává čas (on tedy nastal již dávno) s tím něco udělat. Teď ovšem je na nás (přispěvatelích) dohodnout se CO.

Jak jsem již psal v nějakém jiném threadu, naprosto souhlasím. PDT_Armataz_01_01

BLooDiK píše:- přesně specifikovat seznam konkrétních míst/detailů objektů, které je nutno dokumentovat (exteriér i interiér)

V exteriéru dle mého stačí pouze několik celkových fotografií z různých stran objektu. Dále detailnější fotka do prostoru kasematy, do prostoru vchodu. Ofotit všechny výduchy ventilace. Má-li objekt zachován zvon/kopuli, nafotit tak, aby byl patrný počet střílen. Jsou-li zvony vytrženy, celkový pohled na rozervanou šachtu. No a potom zajímavé detaily (zkosená hrana ochranného příkopu, stopy po zkouškách ostřelováním/náložemi atp).

V interiéru potom vyfotit každou součást, kterou se jednotlivé sruby odlišují - sání ventilace, základ pod diesl, zbytky vodoinstalace (šrouby pro žlab, konzole spotřebky), rám čerpadla, atd.- v komentáři k fotografii ale uvést základní rozměry. Několik souhrnných fotek (chodby, střelecké - těch je asi v databázi nejvíce, i když všechny stejné) a samozřejmě zase zajímavosti.

Výrazně bych tedy změnil poměr fotek exterier - interier. Pro běžného uživatele, který si plánuje výlet na opevnění, asi nic moc, ale pro nás... :).

BLooDiK píše:- stanovit teoretický časový úsek, po kterém lze fotografii považovat za vypovídající ? (ta samá fotka rok po sobě má/nemá význam když nedošlo ke změně stavu?)

Myslím že nemá cenu určovat. Leckterý objekt se v intervalu 20 let změní pouze tak, že zaroste, technický stav je naprosto stejný. Jinde je zase stále co fotit.

Tolko tedy můj názor. PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 27.kvě 2008 08:40

Pokud budou pravidla nastaveny korektně tak to bude jen ku prospěchu věci. PDT_Armataz_01_34
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 19.čer 2008 17:24

Dospělo se již v této oblasti k nějakým závěrům?
Naposledy upravil(a) V.Vácha dne 19.čer 2008 18:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tondr » 19.čer 2008 18:28

Já nevím, ale hodně fotek je pouze u několika notoricky profláklých objektů. U většiny je fotek pár nebo vůbec žádné. Tak nevím, co chcete třídit...

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů