Fotografie v databázi

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Fotky v databázi TO máme

MAZAT - pokud je kvalita diskutabilní (zamlženo, špatný ořez aj.)
41
76%
NECHAT - mazat jen skutečné omyly
13
24%
 
Celkem hlasů: 54
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Re: Fotografie v databázi

Příspěvekod Tulda » 23.zář 2010 16:08

Latest post of the previous page:

Přísnější pravidla při vkládání - proč ne. Ale čištění fotek z dřívějších dob by se mělo dělat citlivě. Když existují dva srovnatelné snímky v různé kvalitě - souhlas, ale smazat neostrý snímek k němuž není alternativa by bylo chybou. I dva srovnatelné snímky z různých časových odstupech (roky) mají smysl. Min. ukazují, že stav se nemění. Proč však jeden z nich mazat?

Kdyby se možná už začalo, tak máme půlku hotovu. Rozhodně by to ale neměl dělat jeden člověk, ale možná by to chtělo více pohledů na věc. Co třeba napsat obj. K-S19 - navrhujeme smazat - ten, ten a ten. Kdo nesouhlasí ať se ozve a předloží agumenty. Možná to bude trvat dlouho, ale není kam spěchat.
Focke
Příspěvky: 29
Registrován: 15.říj 2006 16:00
Jméno a příjmení: Lukáš Kolman
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Focke » 23.zář 2010 18:54

Časový posun je dle mého věcí která do databáze patří... takže nemazal bych fotky z podobných úhlů s rozdílem let... a to hlasování by bylo sice věci nejdemokratičtější ale trvalo by tak dlouho, že by se pak mohlo pomalu začínat znovu a znovu... pořád dokola
Fénix
Příspěvky: 75
Registrován: 09.dub 2008 17:45
Jméno a příjmení: Jiří Menšík
Objekt: MO-S 24
Bydliště: Závada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fénix » 09.pro 2010 12:30

Chci se zeptat jestli je věc promazávání nějak vyřešena. Toto téma by určitě nemělo být uzavřeno. Dle mého mínění by měla být vytvořena určitá skupina lidí, která by se tímto zabývala a řešila konkrétní problémy. Myslím si, že lidé by se k tomuto úkolu našli. Stačí zde učinit nabídku... PDT_Armataz_01_20
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 13.pro 2010 19:37

Situace se určitě bude řešit, jen jsme se teď věnovali jiným věcem, které, jak doufám, se podaří prezentovat na jarním srazu v Brně.
V každém případě pomoc vítáme a určitě se s těmi, kdo mají zájem se v této věci nějak realizovat domluvíme.
Další podrobnosti uvedeme zde, jakmile se posuneme dále. Díky!
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 28.led 2011 20:48

Nedá mi to, abych nezareagoval na velmi podařenou sérii nových fotografií Josefa Hudáka. Dobrá práce. PDT_Armataz_01_34 A díky administrátorovi za větší rozměr fotografií.
Uživatelský avatar
Patrik Zábřeh
Příspěvky: 179
Registrován: 12.zář 2011 13:02
Jméno a příjmení: Patrik Falhauer
Objekt: Tvrz Šibenice
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Patrik Zábřeh » 04.srp 2012 22:08

Já si osobně myslím, že otázka regulace fotek v databázi je problémem dosti citlivým, nicméně potřebným. Vzhledem k množství fotek v databázi by to určitě neměl dělat jeden člověk. Co se týče mne jsem pro to, aby ten kdo by tuto činnost vykonával spravoval úsek, jenž má sám osobně zmapovaný. Jak jsem se již zmínil, je to ale velice citlivá věc a obávám se, že se asi nevyhneme neshodám, ať budeme dělat, co budeme dělat. Abychom ale minimalizovali tyto konflikty jsem za to, aby jsme zde rozvedli diskuzi jejímž výsledkem budou nějaká předem dohodnutá kritéria, která povedou ke vzniku určitých metodických pokynů, dle kterých se budou moci tzv. mazatelé řídit, které by jim byly obranou proti lynči ze strany nespokojených postižených uživatelů a kterými by případně byla doplněna tabulka, kterou dnes můžeme vidět pokaždé, když vkládáme nové snímky. Osobně se mi jinak myšlenka vytvořit z tohoto serveru jakousi výkladní skříň československé bunkrologie dosti líbí a sám bych se jako dobrovolník ve smyslu mazání fotek přihlásil, jelikož mám určitě v tomto směru menší máslo na hlavě a při případném čištění bych patřičně pročistil i sám sebe. PDT_Armataz_01_12

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti