Fotografie v databázi

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Fotky v databázi TO máme

MAZAT - pokud je kvalita diskutabilní (zamlženo, špatný ořez aj.)
41
76%
NECHAT - mazat jen skutečné omyly
13
24%
 
Celkem hlasů: 54
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Fotografie v databázi

Příspěvekod (ossack » 17.zář 2010 09:14

s ohledem na nové přírůstky v databázi mi to nedá, abych nereagoval.
Jak to vidíte s kvalitou fotek, které se na databázi prezentují? Je Vám to jedno, hlavně, když je vidět bunkr, nebo očekáváte, že fotka bude pokud možno kvalitní, objekt nebude ořízlý aj. Však si asi dovedete představit co myslím.
Byť pravidla serveru hovoří jasně, nechce se mi bezhlavě smazat polovinu nových fotek minimálně s ohledem na to, že si někdo dal tu práci a nahrál je k nám. Teď nehraju na kvantitu, jak nám svého času někdo naznačil v guestbooku (asi i oprávněně), ale obecně aniž bych demotivoval všechny přispěvatele.

Takže dávám tímto hlasovat a požádal bych o hojnou účast, když už nás tu je tolik.

Osobně se přikláním k mazání, neboť databáze by měla přeci jen být pokud možno výkladní skříní. Takže rovnou dávám první hlas.
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 17.zář 2010 11:48

Mazat PDT_Armataz_01_35 Ty kousky z posledních dní jsou opravdu... PDT_Armataz_01_32
Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Příspěvekod Jirka K5 » 17.zář 2010 12:38

pavel.ct píše:Mazat PDT_Armataz_01_35 Ty kousky z posledních dní jsou opravdu... PDT_Armataz_01_32


Naprostej souhlas, mazat...
Focke
Příspěvky: 29
Registrován: 15.říj 2006 16:00
Jméno a příjmení: Lukáš Kolman
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Focke » 17.zář 2010 12:49

mazat, kazí úroveň databáze ! PDT_Armataz_01_32
Valecnik
Příspěvky: 183
Registrován: 13.srp 2006 19:29
Jméno a příjmení: Jan Kasan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valecnik » 17.zář 2010 14:17

Focke píše:mazat, kazí úroveň databáze ! PDT_Armataz_01_32


No aby u některých objektů zůstalo aspoň něco...
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 17.zář 2010 14:40

Co se kvality týče, souhlasím s mazáním...
Ještě bych možná měl jednu věc, a to opakování se stejných (hodně podobných) záběrů... U rekonstruovaných objektů je to něco jiného, ale např. opuštěný objekt, který vypadá již dvacet let stejně, mi stačí vidět jednou...
Přispěvovatel by se alespoň mohl podívat, jaké fotky tam již jsou a podle toho volit své vlastní příspěvky...
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 17.zář 2010 15:48

Rob píše:Co se kvality týče, souhlasím s mazáním...
Ještě bych možná měl jednu věc, a to opakování se stejných (hodně podobných) záběrů... U rekonstruovaných objektů je to něco jiného, ale např. opuštěný objekt, který vypadá již dvacet let stejně, mi stačí vidět jednou...
Přispěvovatel by se alespoň mohl podívat, jaké fotky tam již jsou a podle toho volit své vlastní příspěvky...

Mazat stejne fotografie ... Souhlas ... jenze funkci "moderatora fotobaze" jsme tady nabizeli jiz nejednou. "Prekvapive" se nam nikdy nikdo neozval. A na nasi strane na tuto relativne (minimalne zpocatku) dosti casove narocnou cinnost uz proste neni cas.

Co se tyce mazani tech paskvilu, myslim, ze bez problemu spadaji do pravidel databaze, ktera kazdy svoji registraci potvrdil.
(Autoři stránek si vyhrazují právo na úpravu uživatelských příspěvků ...)
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 17.zář 2010 18:13

To souhlasím ale určitě tu je dost lidí co mají databázi rádi a pomůžou.
Uživatelský avatar
Toman
Příspěvky: 110
Registrován: 01.úno 2009 11:24
Jméno a příjmení: Tomáš Hradil
Objekt: MO-S 33 Kozmice
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Toman » 17.zář 2010 21:09

Jestli bych mohl přispět k diskuzi. Jsem pro mazání, jelikož třeba 20x vyfocená revisní šachta je zbytečné plýtvání místem.
A ještě bych navrhl zaktualizovat titulní fotky na jednotlivých kartách pakliže došlo k rapidnímu přetvoření vzhledu objektu. :o)
V.Pokorný
Příspěvky: 390
Registrován: 20.lis 2004 21:02
Jméno a příjmení: Václav Pokorný
Objekt: N-S 86 Havlíček
Bydliště: Náchod
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Pokorný » 17.zář 2010 21:32

Taky myslím, že nemá smysl mít v databázi u jednoho objektu několik stejných fotek a jsem rozhodně pro mazání. Kdyby byl zájem, tak já klidně s promazáváním fotek pomůžu. Jsem už několik týdnů na neschopence, a ještě chvilku budu, takže nuda velká a času hodně :-)
Nitra
Příspěvky: 5
Registrován: 23.srp 2008 23:31
Jméno a příjmení: Pavel Nitra

Příspěvekod Nitra » 17.zář 2010 21:49

Jsem pro mazání, ale kdo to bude dělat a jaká kritéria budou ? Vypovídající hodnota ? Kvalita ? Aktuálnost ? Jenom "špeky" ? Nedej bože pokus o umění ? Detaily ? Bohužel jako každá fotka i fotka bunkru je subjektivní a především podléhá sebekritice autora.... Tak doufám, že jsem si moc nenadělal do vlastního hnízda .... PDT_Armataz_01_26
V.Pokorný
Příspěvky: 390
Registrován: 20.lis 2004 21:02
Jméno a příjmení: Václav Pokorný
Objekt: N-S 86 Havlíček
Bydliště: Náchod
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Pokorný » 17.zář 2010 23:34

Myslim, že krásný příklad je zimní fotka na kartě K-S 26 kde jsou dvě fotky od BLooDika a pavel.ct . Jsou v podstatě stejné, jediný rozdíl že na jedněch je kapku míń a na druháých kapku víc sněhu :-)
Focke
Příspěvky: 29
Registrován: 15.říj 2006 16:00
Jméno a příjmení: Lukáš Kolman
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Focke » 19.zář 2010 21:03

Jen mě tak napadlo, promazávání celé databáze by bylo pro jednoho člověka na dlouho, co třeba najít pár lidí a každý by dělal jeden úsek, urychlilo by se to myslím a také by to břemeno neleželo jen na jednom z nás, přeci jen není to databáze jednoho člověka, nebo dvou lidí, ale všech kteří mají rádi opevnění...
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 20.zář 2010 07:56

tím pádem, chcete mazat i třeba záběr na jedno místo z různým časový posunem? Kvůli srovnání? Nebo jak toto bude ošetřeno?

Jinak samo, že pro určité promazání jsem
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 23.zář 2010 16:08

Přísnější pravidla při vkládání - proč ne. Ale čištění fotek z dřívějších dob by se mělo dělat citlivě. Když existují dva srovnatelné snímky v různé kvalitě - souhlas, ale smazat neostrý snímek k němuž není alternativa by bylo chybou. I dva srovnatelné snímky z různých časových odstupech (roky) mají smysl. Min. ukazují, že stav se nemění. Proč však jeden z nich mazat?

Kdyby se možná už začalo, tak máme půlku hotovu. Rozhodně by to ale neměl dělat jeden člověk, ale možná by to chtělo více pohledů na věc. Co třeba napsat obj. K-S19 - navrhujeme smazat - ten, ten a ten. Kdo nesouhlasí ať se ozve a předloží agumenty. Možná to bude trvat dlouho, ale není kam spěchat.

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů