Interaktivní mapa čs. opevnění online

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Re: Interaktivní mapa čs. opevnění online

Příspěvekod Tondr » 06.dub 2015 16:34

Latest post of the previous page:

Já můžu dodat překážky na jižní Moravě.

A historické letecké fotomapy z kontaminace.cenia.cz tam přidat nejde ???
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 07.dub 2015 08:33

Tondr píše:A historické letecké fotomapy z kontaminace.cenia.cz tam přidat nejde ???

Nejde :-)
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 14.dub 2015 15:38

Tondr píše:A aby to bylo úplně dokonalé, tak bych prosil doplnit tlačítko pro zobrazení maximálního palebného vějíře i u pevnostní drobotiny - řopíků a "šestatřicítek".

... tak jako jo, no ... sice mi smysl teto hustopsychofikce tak trochu unika, ale proc ne ... chleba to nezere ... takze vygenerovano a pridano pro cca 9000 objektu ...
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 14.dub 2015 16:31

ivan píše:Mám takový dotaz, šli by to té mapy přidat, kudy vedly překážky? Je to důležitá součást našeho opevnění, a vypadalo by to v mapě pěkně. Osobně dokážu udělat vedení překážek pro ŽSV V., určitě se pro ostatní části najdou lidé co by mohly udělat „své“ oblasti.

Sly, pro usek K tam jsou, takze stejne tak pujdou pridat i ostatni, pokud ovsem budou k dispozici prislusna zdrojova data, tedy WGS84 souradnice obou koncu kazde jednotlive "rovne" casti prekazek. "Nerovne" casti je treba zjednodusovat na mensi rovne casti. (celkove viz priklad - obrazek)
Přílohy
prekazky.png
body na prekazkach
Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tondr » 14.dub 2015 20:23

BLooDiK píše:... tak jako jo, no ... sice mi smysl teto hustopsychofikce tak trochu unika, ale proc ne ... chleba to nezere ... takze vygenerovano a pridano pro cca 9000 objektu ...


PDT_Armataz_01_37
Díííky !
Uživatelský avatar
Joudys
Příspěvky: 122
Registrován: 13.črc 2008 17:24
Jméno a příjmení: Jakub Joudal
Objekt: T-S-19 turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudys » 11.čer 2015 18:29

Zdravím
Není nějaký problém s interaktivní mapou ? Načte se základní pozice a po cca 4 vteřinách nejde nic dělat .. jen přepínat jazyk a nic jinýho - zkoušeno na 2 pc Chrome, Firefox, IE a tabletu a všude stejné příznaky. Máte někdo stejné problémy ? Děkuji za případné info.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 11.čer 2015 19:25

Dik za info. Potvrzuji, zitra proverim / opravim.

EDIT: Pokud jste zaznamenali určité problémy s mapou, vězte, že vše je již napraveno. Dík za trpělivost a také za upozornění.
Valecnik
Příspěvky: 183
Registrován: 13.srp 2006 19:29
Jméno a příjmení: Jan Kasan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valecnik » 26.čer 2015 21:40

Zdravím!
Předem bych chtěl poděkovat za tento úžasný počin, který je v mnoha směrech zcela jedinečný a aspoň pro mně konečně dokázal splnit to, co jsem si kdysi pracně dával dohromady v hlavě.
Pouze bych si dovolil podotknout (na základě současné dovolenkové cesty kolem), že v mapě postrádám chatu III a chatu V pro posádky u Vrnovské přehrady. V databázi jsme je našel, takže zřejmě problém bude jinde.
Ještě jednou děkuji za skvělou práci.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 28.čer 2015 19:55

Valecnik píše:Zdravím!
Předem bych chtěl poděkovat za tento úžasný počin, který je v mnoha směrech zcela jedinečný a aspoň pro mně konečně dokázal splnit to, co jsem si kdysi pracně dával dohromady v hlavě.
Pouze bych si dovolil podotknout (na základě současné dovolenkové cesty kolem), že v mapě postrádám chatu III a chatu V pro posádky u Vrnovské přehrady. V databázi jsme je našel, takže zřejmě problém bude jinde.
Ještě jednou děkuji za skvělou práci.

Díky za komentář, určitě potěší.
Co se týče chybějících chat, je problém trochu jinde. V databázi jsou sice uvedeny, i tam jsou fotografie, ale chybí souřadnice. Tím pádem jsme neměli na základě čeho je do mapy umístit. Pokud by tedy někdo souřadnice měl a zadal je do mapy, není problém pak data přenést do mapy. Přenos není automatický, takže přidané souřadnice nezajistí okamžité přidání chat do mapy, ale po ručním přenosu už pak ano.
Valecnik
Příspěvky: 183
Registrován: 13.srp 2006 19:29
Jméno a příjmení: Jan Kasan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valecnik » 29.čer 2015 08:31

(ossack píše:Díky za komentář, určitě potěší.
Co se týče chybějících chat, je problém trochu jinde. V databázi jsou sice uvedeny, i tam jsou fotografie, ale chybí souřadnice. Tím pádem jsme neměli na základě čeho je do mapy umístit. Pokud by tedy někdo souřadnice měl a zadal je do mapy, není problém pak data přenést do mapy. Přenos není automatický, takže přidané souřadnice nezajistí okamžité přidání chat do mapy, ale po ručním přenosu už pak ano.

Ach tak. Tím se to vysvětluje. Tudíž, jakmile se tam dostanu znovu, vemu si kromě ženy a dětí i gps a namísto kochání zkusím i trochu práce. ;-) Díky.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 29.čer 2015 21:49

Valecnik píše:Ach tak. Tím se to vysvětluje. Tudíž, jakmile se tam dostanu znovu, vemu si kromě ženy a dětí i gps a namísto kochání zkusím i trochu práce. ;-) Díky.
Ono by to šlo odpíchnout i z mapy, ale já nemám tušení kde tam podobné stavby jsou. Ostatně už jsem to i zkoušel onehdá, ale prostě to tam neznám. Vy byste to mohl mít jednodušší, protože jste tam byl. Vzhledem k velikosti chaty je asi jedno jestli to bude plus mínus 10m, přeženu li to (pokud to nebude ukazovat do vody).
Valecnik
Příspěvky: 183
Registrován: 13.srp 2006 19:29
Jméno a příjmení: Jan Kasan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valecnik » 30.čer 2015 08:29

(ossack píše:Ono by to šlo odpíchnout i z mapy, ale já nemám tušení kde tam podobné stavby jsou. Ostatně už jsem to i zkoušel onehdá, ale prostě to tam neznám. Vy byste to mohl mít jednodušší, protože jste tam byl. Vzhledem k velikosti chaty je asi jedno jestli to bude plus mínus 10m, přeženu li to (pokud to nebude ukazovat do vody).

Hmmm... Odpíchnout z mapy... Na interaktivní mapě mi to vychází WGS-84 N:48,9097465; E:15,8222303. Je to tak nějak bod před vstupem do objektu chaty V. Pro chatu III pak N:48,9020157; E:15,8056918, opět bod před vstupem. Nicméně jak jsem slíbil, při nejbližší návštěvě se pokusím určit přímo na místě.
Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tondr » 04.úno 2016 21:09

Lidičky ! Všichni co máte rádi jižní Moravu ! To prostě musíte vidět !!!

Uvidíte totiž nevídané ! Kompletní schéma opevnění jižní Moravy od Šatova (Znojmo), přes Novosedly, Mikulov, Břeclav, až po soutok řeky Moravy a Dyje.


A kde? Tady: http://mapa.opevneni.cz/?n=48.791019&e=16.025243&r=4c181c03c2&z=15&m=h&l=cz

Je tam všechno, co si budete přát: bunkry lehké i těžké, dělostřelecké, minometné... a k tomu protitankové překážky, palebné vějíře, barevně vyznačené typy zbraní... To vše pro docílení pravého bunkráckého orgasmu. PDT_Armataz_01_01 (Palebné vějíře dělostřeleckých a minometných srubů si musíte zapnout vravo menu)

------------------------------

Na kartách objektů je mnohokrát uvedeno moje jméno, takže to může působit, že jsem nějaký velký odborník na opevnění. Nejsem. Spoustu údajů jsem pouze zpracoval, ale zdrojem byli jiní lidé.

Takže bych teď chtěl poděkovat lidem, kteří mne zásobovali cenými materiály a informacemi a tím dopomohli k vytvoření této krásné mapy opevnění na jihu Moravy:

Tož vám šohajé, děkuju !
(Tak vám chlapci, děkuju:)
Ivan Fuksa, Martin "Hraničář" Říha, Lukáš "Mikin" Mikulinec, Mira Vrba (TO)
Vláďa Sýkora, Jiří Hořák, Zdeněk Hanáček (LO)
Michal "BlooDiK" Hrdlička, Honza "Cossack" Nízký (bez kterých by to nešlo)

PDT_Armataz_01_37
.
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1651
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 05.úno 2016 07:34

Tož Ti Luďku gratuluji PDT_Armataz_01_34

Sic zrovna aktuálně příliš nevidím, ale nevypadá to zle ;)

Ale co na té mapě nevidím docela jistě je spojovací kabelová síť, chatičky pro osádky a především... dělostřelecké pozorovatelny, neb jak jistě víš, na ŘOPu kdosi zapomněl na pozorovací zvony ve srubech. Pomalu abys s Otcem pořešil jak je tam přimalovat PDT_Armataz_01_29
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 07.úno 2016 08:37

Hezká práce PDT_Armataz_01_34

Co se týče přimalování "čehokoliv", vždycky jsem k dohodnutí ... jen musím vědět co a hlavně kam ... a to je zase na Vás ... ;-)
Zdeněk Hanáček
Příspěvky: 178
Registrován: 05.srp 2006 20:11
Jméno a příjmení: Zdeněk Hanáček
Bydliště: Veselí nad Moravou
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 12 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk Hanáček » 08.úno 2016 21:06

Gratuluji Luďku, i všem ostatním, kteří se na této mapě podíleli :-)
Skvělá práce!

for BLooDiK>
Jen tipy:
1) Což takhle přidělat u lehkého opevnění 1937-38 možnost zobrazení objektů betonovaných v roce 1937 a v roce 1938? Je to reálné?
Bylo by zajímavé si zobrazit např. jen objekty postavené v roce 1937.

2) Nešlo by zobrazování čísel objektů l. o. povolit už o jedno zoomování dříve? V měřítku, kdy tato možnost už je, zobrazím průměrně 3 objekty, což nedává moc přehledu.

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti