Pudorysy kabelovek

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 22.dub 2006 12:05

Latest post of the previous page:

Teď už je to ech gold :lol:
Díky
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 27.dub 2006 19:19

Ještě něco pro BLooDiKa:

Připojuji ještě kabelovou komoru s nouzovým východem. Pokud se Vám hodí k připojení k příslušným objektům tvrzí, budete muset doladit tloušťku a kostrbatost vnějších čar a oblouků po obvodovém plášti kabelovky. Mě to nějak nešlo zarovnat a začistit :cry: A to jsem se fakt snažil :P
J.N.

PS: Tyto kabelovky byly budovány zrcadlově. Tuto variantu lze napasovat na Hůrku, zrcadlově pak na Šibenici.
Přílohy
KT+nouzový východ.bmp
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 27.dub 2006 21:08

V předchozím příspěvku jsem zjistil ještě drobné chyby v připojeném obrázku. Ty jsem opravil a schéma kabelové komory s nouzovým východem jsem vyměnil za správnou variantu.

J.N.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4189
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 28.dub 2006 07:57

Jiří Novák píše:Ještě něco pro BLooDiKa:

Připojuji ještě kabelovou komoru s nouzovým východem. Pokud se Vám hodí k připojení k příslušným objektům tvrzí, budete muset doladit tloušťku a kostrbatost vnějších čar a oblouků po obvodovém plášti kabelovky. Mě to nějak nešlo zarovnat a začistit :cry: A to jsem se fakt snažil :P
J.N.

PS: Tyto kabelovky byly budovány zrcadlově. Tuto variantu lze napasovat na Hůrku, zrcadlově pak na Šibenici.

to on si s tím pohraje. Photoshop je jeho brácha :)
Díky!
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 28.dub 2006 10:47

Jiří Novák píše:Ještě něco pro BLooDiKa:

Připojuji ještě kabelovou komoru s nouzovým východem. Pokud se Vám hodí k připojení k příslušným objektům tvrzí, budete muset doladit tloušťku a kostrbatost vnějších čar a oblouků po obvodovém plášti kabelovky. Mě to nějak nešlo zarovnat a začistit :cry: A to jsem se fakt snažil :P
J.N.

PS: Tyto kabelovky byly budovány zrcadlově. Tuto variantu lze napasovat na Hůrku, zrcadlově pak na Šibenici.


Diky, zapracuji ... jen mi jeste musite panove rici, kterych kabelovek konkretne se to tyka ... ;)
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 28.dub 2006 10:47

Ještě dodatek. Kabelová komora s nouzovým východem na tvrzi Hůrka je jediným exemplářem, který byl kdy v rámci možností fyzicky zaměřen (viz publikace „Podzemní pevnost nad městem Králíky"). Bylo by proto asi lepší, kdyby byl ten mnou dodaný náčrt vzorovým pro všechny tvrze (kde se měl objevit) a připsalo by se k němu něco ve smyslu, že dle potřeby mohl být budován i v zrcadlovém provedení. Pořádně jsem si totiž prostudoval projekt kabelového objektu s nouzovým východem na tvrzi Šibenice a i kdybychom tento výkres zrcadlově převrátili, stejně by se od Šibenice v určitých detailech lišil. Navíc není vyloučeno, že mohl být v konečné fázi výstavby nouzový východ na Šibenici vybudován ve stejné podobě jako na tvrzi Hůrka. Na tom projektu KK+ NV na Šibenici mě totiž několik věcí nějak nepasuje!

Tvrzové kabelovky, kde se měl kabelový objekt s nouzovým východem objevit:

Tvrz Smolkov (obj. vybudován, č. 3324)
Tvrz Šibenice (obj. nevybudován, pravděpodobně č. 6322, pracovní šachta P6)
Tvrz Hůrka (obj. vybudován, č. 0823)
Tvrz Skutina (obj. nevybudován, č. 0823, pracovní šachta PII). POZOR!!! U této tvrze je ve všech dosud vydaných tiskovinách milně uváděno to, že mělo být pro nouzový východ použito kabelové komory dále od vchodu (tedy pod č. 0824).

J.N.

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 99 hostů