Souřadnice
Moderátor: BLooDiK
- Jiří Šotola
- Příspěvky: 528
- Registrován: 26.říj 2003 22:37
- Jméno a příjmení: Jiří Šotola
- Bydliště: Hradec Králové
- Kontaktovat uživatele:
Souřadnice
Asi jsem tupej, ale nedaří se mě do OzziExplorera importovat souřadnice z databáze. Taky mě tam chybí původní formát souřadnic tzn. stupně minuty, vteřiny. Dřív jsem to jen přepsal do Waypont tabulky a bylo hotovo. Teď se mě to nedaří. Poraďte jak na to
- BLooDiK
- Administrátor
- Příspěvky: 857
- Registrován: 11.zář 2003 14:54
- Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
- Objekt: opevneni.cz
- Bydliště: Praha
- Poděkoval: 16 krát
- Bylo poděkováno: 11 krát
- Kontaktovat uživatele:
Waypointy jsou v nove verzi ke stazeni ve formatu GPX. Je jiz podporovan prakticky ve vsech programech, konkretne OziExplorer jej podporuje od verze 3.95.4j (12/2005).
Co se tyce souradnic, jsou uvadeny ve standartnim formatu DD.DDDDDD
Pokud chcete jiny format (DDMMMMM nebo DDMMSSS), staci kliknout na WGS84 v tabulce souradnic.
Co se tyce souradnic, jsou uvadeny ve standartnim formatu DD.DDDDDD
Pokud chcete jiny format (DDMMMMM nebo DDMMSSS), staci kliknout na WGS84 v tabulce souradnic.
- Jiří Šotola
- Příspěvky: 528
- Registrován: 26.říj 2003 22:37
- Jméno a příjmení: Jiří Šotola
- Bydliště: Hradec Králové
- Kontaktovat uživatele:
BLooDiK píše:Waypointy jsou v nove verzi ke stazeni ve formatu GPX. Je jiz podporovan prakticky ve vsech programech, konkretne OziExplorer jej podporuje od verze 3.95.4j (12/2005).
Co se tyce souradnic, jsou uvadeny ve standartnim formatu DD.DDDDDD
Pokud chcete jiny format (DDMMMMM nebo DDMMSSS), staci kliknout na WGS84 v tabulce souradnic.
No tak to je malér já mám verzi 3.95.2 :cry:
-
- Příspěvky: 308
- Registrován: 24.zář 2003 17:57
- Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
- Poděkoval: 5 krát
- Bylo poděkováno: 2 krát
Jiří Šotola píše: No tak to je malér já mám verzi 3.95.2 :cry:
Já myslím, že by neměl být problém s upgradem, jenom bacha na jednu věc, dřív se EXE file jmenoval OziExp. Nyní, po upgradu, tam mám OziExp3962a a starý se nevymazal. Jelikož jsem Oziho spouštěl zástupcem z plochy, tak mi chvilku trvalo než jsem na to přišel
- Jiří Šotola
- Příspěvky: 528
- Registrován: 26.říj 2003 22:37
- Jméno a příjmení: Jiří Šotola
- Bydliště: Hradec Králové
- Kontaktovat uživatele:
Já myslím, že by neměl být problém s upgradem, jenom bacha na jednu věc, dřív se EXE file jmenoval OziExp. Nyní, po upgradu, tam mám OziExp3962a a starý se nevymazal. Jelikož jsem Oziho spouštěl zástupcem z plochy, tak mi chvilku trvalo než jsem na to přišel [/quote]
No tak jsem upgradoval a jsem v p...., dočista, protože to na mě teď chce registrační údaje a na ty původní to nefunguje :? Stále to píše "nesprávný kód" a to mám původní program oficiálně zakoupen.
No tak jsem upgradoval a jsem v p...., dočista, protože to na mě teď chce registrační údaje a na ty původní to nefunguje :? Stále to píše "nesprávný kód" a to mám původní program oficiálně zakoupen.
- Jiří Šotola
- Příspěvky: 528
- Registrován: 26.říj 2003 22:37
- Jméno a příjmení: Jiří Šotola
- Bydliště: Hradec Králové
- Kontaktovat uživatele:
Jiří Šotola píše:Já myslím, že by neměl být problém s upgradem, jenom bacha na jednu věc, dřív se EXE file jmenoval OziExp. Nyní, po upgradu, tam mám OziExp3962a a starý se nevymazal. Jelikož jsem Oziho spouštěl zástupcem z plochy, tak mi chvilku trvalo než jsem na to přišel
No tak jsem upgradoval a jsem v p...., dočista, protože to na mě teď chce registrační údaje a na ty původní to nefunguje :? Stále to píše "nesprávný kód" a to mám původní program oficiálně zakoupen.[/quote]
Začalo mě to psát, že toto je neregistrovaná kopie ! :cry: , takže mám evidentně 1800 Kč v ...........
-
- Příspěvky: 308
- Registrován: 24.zář 2003 17:57
- Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
- Poděkoval: 5 krát
- Bylo poděkováno: 2 krát
Jiří Šotola píše: No tak jsem upgradoval a jsem v p...., dočista, protože to na mě teď chce registrační údaje a na ty původní to nefunguje :? Stále to píše "nesprávný kód" a to mám původní program oficiálně zakoupen
To mi je líto. Já mám rovněž program řádně zakoupen (cca 4 roky) a po pravidelných upgradech až k tomu zmiňovanému poslednímu to po celou dobu registrační údaje nechtělo a vše funguje jak má. Včetně toho starého exáče, který mi tam zůstal
-
- Příspěvky: 308
- Registrován: 24.zář 2003 17:57
- Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
- Poděkoval: 5 krát
- Bylo poděkováno: 2 krát
Jiří Šotola píše:... Stále to píše "nesprávný kód" ... Začalo mě to psát, že toto je neregistrovaná kopie
Vskutku postupujete dle pokynů "výrobce"?
NOTE : The Name must be entered EXACTLY as given. The * MUST be entered at each end of the name.
Ta povinnost tý hvězdičky k user name mě taky překvapila. Dokonce mi ji dali i na začátek.
- Jiří Šotola
- Příspěvky: 528
- Registrován: 26.říj 2003 22:37
- Jméno a příjmení: Jiří Šotola
- Bydliště: Hradec Králové
- Kontaktovat uživatele:
Sýkora O.M.S. píše:Jiří Šotola píše:... Stále to píše "nesprávný kód" ... Začalo mě to psát, že toto je neregistrovaná kopie
Vskutku postupujete dle pokynů "výrobce"?
NOTE : The Name must be entered EXACTLY as given. The * MUST be entered at each end of the name.
Ta povinnost tý hvězdičky k user name mě taky překvapila. Dokonce mi ji dali i na začátek.
Nefunguje to ať píšu hvězdičky nebo ne. Nainstaloval jsem zpět verzi 3.95.2 a user i kód to vezme a normálně funguje, ale na ten upgrade to stále píše "neregistrovaná verze". Budu se muset smířit s tím, že mám jen starou verzi a data GPS z databáze přepisovat ručně a nebo navštívit jisté weby, kde ..........
- sipka
- Příspěvky: 809
- Registrován: 23.zář 2003 17:45
- Jméno a příjmení: Josef Aksenov
- Bydliště: Praha
- Poděkoval: 1 krát
Jiří Šotola píše:Budu se muset smířit s tím, že mám jen starou verzi a data GPS z databáze přepisovat ručně a nebo navštívit jisté weby, kde ..........
Ano to je možnost. Je tu i jiné řešení. Trochu přes ruku ale než "přepisovat ručně" . Prográmek G7toWin http://www.gpsinformation.org/ronh/g7towin.htm používám vcelku s úspěchem pro převody dat mezi různými formáty.
- Jersey98
- Příspěvky: 712
- Registrován: 28.lis 2004 09:24
- Jméno a příjmení: Petr Bělošický
- Bydliště: Ostrava
- Poděkoval: 13 krát
- Bylo poděkováno: 5 krát
- Kontaktovat uživatele:
Mohl by mi někdo jednoduše vysvětlit souřadnicový systém, který se používal na starých předválečných mapách, myslím S-JTSK? Mám mapu Ostravska a Opavska a na ni zakreslené nějaké věci a potřebuju to přetáhnout na nynější systém. Vím, že se to dá ve programu TTQV. Ale kalibrování není až takový problém, ale spíše pochopit ten systém. Na mapě sou třeba v rovnoběžkách čtyřcyfry 1084 a 1100 a mezi nima jdou po čtyřech násobky 88, 92, 96 atd to chápu, ale jde mi v jakých jednotkach se to bere a od jakých jednotech se to měři?
Poradite někdo
Díky
Poradite někdo
Díky
-
- Příspěvky: 308
- Registrován: 24.zář 2003 17:57
- Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
- Poděkoval: 5 krát
- Bylo poděkováno: 2 krát
Jersey98 píše:Mohl by mi někdo jednoduše vysvětlit souřadnicový systém, který se používal na starých předválečných mapách, myslím S-JTSK? Mám mapu Ostravska a Opavska a na ni zakreslené nějaké věci a potřebuju to přetáhnout na nynější systém. Vím, že se to dá ve programu TTQV. Ale kalibrování není až takový problém, ale spíše pochopit ten systém. Na mapě sou třeba v rovnoběžkách čtyřcyfry 1084 a 1100 a mezi nima jdou po čtyřech násobky 88, 92, 96 atd to chápu, ale jde mi v jakých jednotkach se to bere a od jakých jednotech se to měři?
Poradite někdo
Díky
Ty čísla jsou v kilometrech, do TTQV se to dává v metrech!!! 1084000, 1100000 a obdobně souřadnice druhé (např. 584000), je to tam docela intuitivní. Ten grid je tedy čtyřkilometrový. Bacha ale, chce to potom doladit (posunout), aby to odpovídalo skutečnosti. Nějaké informace o JTSK jsou zde: http://krovak.webpark.cz/
- Jersey98
- Příspěvky: 712
- Registrován: 28.lis 2004 09:24
- Jméno a příjmení: Petr Bělošický
- Bydliště: Ostrava
- Poděkoval: 13 krát
- Bylo poděkováno: 5 krát
- Kontaktovat uživatele:
Sykora O.M.S
Ty čísla jsou v kilometrech, do TTQV se to dává v metrech!!! 1084000, 1100000 a obdobně souřadnice druhé (např. 584000), je to tam docela intuitivní. Ten grid je tedy čtyřkilometrový. Bacha ale, chce to potom doladit (posunout), aby to odpovídalo skutečnosti. Nějaké informace o JTSK jsou zde: http://krovak.webpark.cz/
Díkes
- Jersey98
- Příspěvky: 712
- Registrován: 28.lis 2004 09:24
- Jméno a příjmení: Petr Bělošický
- Bydliště: Ostrava
- Poděkoval: 13 krát
- Bylo poděkováno: 5 krát
- Kontaktovat uživatele:
Ještě sem objevil tenhle zajimavý soubor http://www.navigacegps.cz/w3download/download.aspx?file=133
-
- Příspěvky: 308
- Registrován: 24.zář 2003 17:57
- Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
- Poděkoval: 5 krát
- Bylo poděkováno: 2 krát
Jersey98 píše:Ještě sem objevil tenhle zajimavý soubor http://www.navigacegps.cz/w3download/download.aspx?file=133
Pokud člověk "hospodaří" s TTQV, tak ten soubor pozbývá zajímavosti.
Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti