Souřadnice

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
Jiří Šotola
Příspěvky: 528
Registrován: 26.říj 2003 22:37
Jméno a příjmení: Jiří Šotola
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Souřadnice

Příspěvekod Jiří Šotola » 22.dub 2006 12:20

Asi jsem tupej, ale nedaří se mě do OzziExplorera importovat souřadnice z databáze. Taky mě tam chybí původní formát souřadnic tzn. stupně minuty, vteřiny. Dřív jsem to jen přepsal do Waypont tabulky a bylo hotovo. Teď se mě to nedaří. Poraďte jak na to :)
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 22.dub 2006 13:39

Waypointy jsou v nove verzi ke stazeni ve formatu GPX. Je jiz podporovan prakticky ve vsech programech, konkretne OziExplorer jej podporuje od verze 3.95.4j (12/2005).

Co se tyce souradnic, jsou uvadeny ve standartnim formatu DD.DDDDDD

Pokud chcete jiny format (DDMMMMM nebo DDMMSSS), staci kliknout na WGS84 v tabulce souradnic.
Uživatelský avatar
Jiří Šotola
Příspěvky: 528
Registrován: 26.říj 2003 22:37
Jméno a příjmení: Jiří Šotola
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiří Šotola » 22.dub 2006 14:53

BLooDiK píše:Waypointy jsou v nove verzi ke stazeni ve formatu GPX. Je jiz podporovan prakticky ve vsech programech, konkretne OziExplorer jej podporuje od verze 3.95.4j (12/2005).

Co se tyce souradnic, jsou uvadeny ve standartnim formatu DD.DDDDDD

Pokud chcete jiny format (DDMMMMM nebo DDMMSSS), staci kliknout na WGS84 v tabulce souradnic.


No tak to je malér já mám verzi 3.95.2 :cry:
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 22.dub 2006 15:41

Jiří Šotola píše: No tak to je malér já mám verzi 3.95.2 :cry:

Já myslím, že by neměl být problém s upgradem, jenom bacha na jednu věc, dřív se EXE file jmenoval OziExp. Nyní, po upgradu, tam mám OziExp3962a a starý se nevymazal. Jelikož jsem Oziho spouštěl zástupcem z plochy, tak mi chvilku trvalo než jsem na to přišel :wink:
Uživatelský avatar
Jiří Šotola
Příspěvky: 528
Registrován: 26.říj 2003 22:37
Jméno a příjmení: Jiří Šotola
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiří Šotola » 23.dub 2006 10:22

Já myslím, že by neměl být problém s upgradem, jenom bacha na jednu věc, dřív se EXE file jmenoval OziExp. Nyní, po upgradu, tam mám OziExp3962a a starý se nevymazal. Jelikož jsem Oziho spouštěl zástupcem z plochy, tak mi chvilku trvalo než jsem na to přišel :wink:[/quote]


No tak jsem upgradoval a jsem v p...., dočista, protože to na mě teď chce registrační údaje a na ty původní to nefunguje :? Stále to píše "nesprávný kód" a to mám původní program oficiálně zakoupen.
Uživatelský avatar
Jiří Šotola
Příspěvky: 528
Registrován: 26.říj 2003 22:37
Jméno a příjmení: Jiří Šotola
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiří Šotola » 23.dub 2006 10:31

Jiří Šotola píše:Já myslím, že by neměl být problém s upgradem, jenom bacha na jednu věc, dřív se EXE file jmenoval OziExp. Nyní, po upgradu, tam mám OziExp3962a a starý se nevymazal. Jelikož jsem Oziho spouštěl zástupcem z plochy, tak mi chvilku trvalo než jsem na to přišel :wink:



No tak jsem upgradoval a jsem v p...., dočista, protože to na mě teď chce registrační údaje a na ty původní to nefunguje :? Stále to píše "nesprávný kód" a to mám původní program oficiálně zakoupen.[/quote]

Začalo mě to psát, že toto je neregistrovaná kopie ! :cry: , takže mám evidentně 1800 Kč v ........... :(
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 23.dub 2006 11:57

Jiří Šotola píše: No tak jsem upgradoval a jsem v p...., dočista, protože to na mě teď chce registrační údaje a na ty původní to nefunguje :? Stále to píše "nesprávný kód" a to mám původní program oficiálně zakoupen

To mi je líto. Já mám rovněž program řádně zakoupen (cca 4 roky) a po pravidelných upgradech až k tomu zmiňovanému poslednímu to po celou dobu registrační údaje nechtělo a vše funguje jak má. Včetně toho starého exáče, který mi tam zůstal
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 23.dub 2006 12:02

Jiří Šotola píše:... Stále to píše "nesprávný kód" ... Začalo mě to psát, že toto je neregistrovaná kopie

Vskutku postupujete dle pokynů "výrobce"?
NOTE : The Name must be entered EXACTLY as given. The * MUST be entered at each end of the name.
Ta povinnost tý hvězdičky k user name mě taky překvapila. Dokonce mi ji dali i na začátek.
Uživatelský avatar
Jiří Šotola
Příspěvky: 528
Registrován: 26.říj 2003 22:37
Jméno a příjmení: Jiří Šotola
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiří Šotola » 23.dub 2006 12:46

Sýkora O.M.S. píše:
Jiří Šotola píše:... Stále to píše "nesprávný kód" ... Začalo mě to psát, že toto je neregistrovaná kopie

Vskutku postupujete dle pokynů "výrobce"?
NOTE : The Name must be entered EXACTLY as given. The * MUST be entered at each end of the name.
Ta povinnost tý hvězdičky k user name mě taky překvapila. Dokonce mi ji dali i na začátek.


Nefunguje to ať píšu hvězdičky nebo ne. Nainstaloval jsem zpět verzi 3.95.2 a user i kód to vezme a normálně funguje, ale na ten upgrade to stále píše "neregistrovaná verze". Budu se muset smířit s tím, že mám jen starou verzi a data GPS z databáze přepisovat ručně :D a nebo navštívit jisté weby, kde ..........
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 23.dub 2006 19:30

Jiří Šotola píše:Budu se muset smířit s tím, že mám jen starou verzi a data GPS z databáze přepisovat ručně :D a nebo navštívit jisté weby, kde ..........

Ano to je možnost. Je tu i jiné řešení. Trochu přes ruku ale než "přepisovat ručně" :wink: . Prográmek G7toWin http://www.gpsinformation.org/ronh/g7towin.htm používám vcelku s úspěchem pro převody dat mezi různými formáty.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 16.kvě 2006 15:54

Mohl by mi někdo jednoduše vysvětlit souřadnicový systém, který se používal na starých předválečných mapách, myslím S-JTSK? Mám mapu Ostravska a Opavska a na ni zakreslené nějaké věci a potřebuju to přetáhnout na nynější systém. Vím, že se to dá ve programu TTQV. Ale kalibrování není až takový problém, ale spíše pochopit ten systém. Na mapě sou třeba v rovnoběžkách čtyřcyfry 1084 a 1100 a mezi nima jdou po čtyřech násobky 88, 92, 96 atd to chápu, ale jde mi v jakých jednotkach se to bere a od jakých jednotech se to měři?

Poradite někdo PDT_Armataz_01_01

Díky PDT_Armataz_01_18
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 16.kvě 2006 19:32

Jersey98 píše:Mohl by mi někdo jednoduše vysvětlit souřadnicový systém, který se používal na starých předválečných mapách, myslím S-JTSK? Mám mapu Ostravska a Opavska a na ni zakreslené nějaké věci a potřebuju to přetáhnout na nynější systém. Vím, že se to dá ve programu TTQV. Ale kalibrování není až takový problém, ale spíše pochopit ten systém. Na mapě sou třeba v rovnoběžkách čtyřcyfry 1084 a 1100 a mezi nima jdou po čtyřech násobky 88, 92, 96 atd to chápu, ale jde mi v jakých jednotkach se to bere a od jakých jednotech se to měři?

Poradite někdo PDT_Armataz_01_01

Díky PDT_Armataz_01_18

Ty čísla jsou v kilometrech, do TTQV se to dává v metrech!!! 1084000, 1100000 a obdobně souřadnice druhé (např. 584000), je to tam docela intuitivní. Ten grid je tedy čtyřkilometrový. Bacha ale, chce to potom doladit (posunout), aby to odpovídalo skutečnosti. Nějaké informace o JTSK jsou zde: http://krovak.webpark.cz/
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 16.kvě 2006 19:36

Sykora O.M.S
Ty čísla jsou v kilometrech, do TTQV se to dává v metrech!!! 1084000, 1100000 a obdobně souřadnice druhé (např. 584000), je to tam docela intuitivní. Ten grid je tedy čtyřkilometrový. Bacha ale, chce to potom doladit (posunout), aby to odpovídalo skutečnosti. Nějaké informace o JTSK jsou zde: http://krovak.webpark.cz/


Díkes PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 16.kvě 2006 20:04

Ještě sem objevil tenhle zajimavý soubor http://www.navigacegps.cz/w3download/download.aspx?file=133 PDT_Armataz_01_18
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 16.kvě 2006 20:13

Jersey98 píše:Ještě sem objevil tenhle zajimavý soubor http://www.navigacegps.cz/w3download/download.aspx?file=133 PDT_Armataz_01_18

Pokud člověk "hospodaří" s TTQV, tak ten soubor pozbývá zajímavosti.

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti