Problematicke kabelovky na MO

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 26.dub 2006 19:51

Latest post of the previous page:

sipka píše:3324 jsou souradnice ctvercove stavby ktere jsem nameril na podzim. Ty padnou do planu pomalu nejlepe.
Stale upozornuji ze se jedna o odhady. Chybi overene GPS souradnice vchodu. Teprve potom bude mozne hovorit o kalibraci v ose Y.


Ke KT č. 3323 existují dva údaje o umístění. V jednom případě je uvedeno, že KT č. 3323 je od KT č. 3324 vzdálena 35 m (viz můj předchozí příspěvek), ve druhém případě pak 45 m. Jaká Vám vychází vzdálenost podle GPS měření, abychom mohli určit, která z alternativ je správná?

J.N.

PS: Týlová stěna vchodu MO 41 je od KT s nouzovým východem č. 3324 vzdálena přesně 296 m :!:
Vchodový objekt je umístěn na severní straně přístupové cesty.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 26.dub 2006 21:01

Jiří Novák píše:Ke KT č. 3323 existují dva údaje o umístění. V jednom případě je uvedeno, že KT č. 3323 je od KT č. 3324 vzdálena 35 m (viz můj předchozí příspěvek), ve druhém případě pak 45 m. Jaká Vám vychází vzdálenost podle GPS měření, abychom mohli určit, která z alternativ je správná?

J.N.

PS: Týlová stěna vchodu MO 41 je od KT s nouzovým východem č. 3324 vzdálena přesně 296 m :!:
Vchodový objekt je umístěn na severní straně přístupové cesty.


296 m sedí. To ale není žádný div protože pokud souhlasí kóty na plánu tak musí souhlasit i tato.
Nyní k otázce. Vzdálenost 3323 a 3324 na plánu je 35 m ale odvozená z naměřených souřadnic 44 m. Na první pohled to vypadá zajímavě ale upozorňuji že chyba udaná GPS při průměrovaní byla kolem 6 m. Nejlépe by bylo změřit ji pásmem přímo v terénu.
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 26.dub 2006 21:54

sipka píše:296 m sedí. To ale není žádný div protože pokud souhlasí kóty na plánu tak musí souhlasit i tato.
Nyní k otázce. Vzdálenost 3323 a 3324 na plánu je 35 m ale odvozená z naměřených souřadnic 44 m. Na první pohled to vypadá zajímavě ale upozorňuji že chyba udaná GPS při průměrovaní byla kolem 6 m. Nejlépe by bylo změřit ji pásmem přímo v terénu.


V tomto případě se omlouvám, že jsem do diskuse vložil některé zbytečné údaje.

Jinač já osobně jsem více přikloněn k té v prvním mém příspěvku zmiňované vzdálenosti 35 m mezi KT 3323 a 3324, protože se jedná o údaj vyčtený z PO plánu podzemí tvrze Smolkov z 29. 7. 1937.

Tu vzdálenost 45 m mezi KT 3323 a 3324 jsem odvodil ze situace podzemí v M. 1 : 1000 neznámého data, kdy je kabelový objekt č. 3323 umístěn několik metrů mimo kasárenské sály (do prostoru mezi pátým kasárenským sálem a odbočkou pod MO 38 ).

J.N.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 26.dub 2006 22:11

Jiří Novák píše:V tomto případě se omlouvám, že jsem do diskuse vložil některé zbytečné údaje.

Netřeba se omlouvat. V žádném případě se nejedná o "zbytečné" údaje. Jednak slouží ke kontrole a pak mohou pomoci těm kteří Tvrze I nevlastní.

Tak jak? V ED-TO změnit či nezměnit?
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 26.dub 2006 22:40

sipka píše:Tak jak? V ED-TO změnit či nezměnit?

Zmenim cokoliv, ale prosim presny popis "co za co" ... :)
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 26.dub 2006 22:45

BLooDiK píše:
sipka píše:Tak jak? V ED-TO změnit či nezměnit?

Zmenim cokoliv, ale prosim presny popis "co za co" ... :)


Můj skromný názor na celou věc je následující (budu se opakovat, ale jde o rekapitulaci předchozího):

Pokud šly kabely obou větví k tvrzi z východu, pak by měla být KT č. 3423 (135 m na sever od MO 41) v databázi opravena na KT č. 3424 a dosud nenalezená KT č. 3424 pak změněna na KT č. 3423.

Ta zatopená (což je pro tvrzovku dost zvláštní) KT č. 3324 by měla být vedena správně pod KT č. 3323
Čtvercová betonová stavba jsme si vzájemně potvrdili (alspoň já jsem to tak pochopil), že vychází do prostoru KT č. 3324, což je nouzový východ.

KT č. 3323 (viz databáze) mi pak vychází do prostoru KK č. 3322. Je to i směr, odkud měl být přiveden k tvrzi kabel.

J.N.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 26.dub 2006 23:13

Jiří Novák píše:Pokud šly kabely obou větví k tvrzi z východu, pak by měla být KT č. 3423 (135 m na sever od MO 41) v databázi opravena na KT č. 3424 a dosud nenalezená KT č. 3424 pak změněna na KT č. 3423.

Ta zatopená (což je pro tvrzovku dost zvláštní) KT č. 3324 by měla být vedena správně pod KT č. 3323
Čtvercová betonová stavba jsme si vzájemně potvrdili (alspoň já jsem to tak pochopil), že vychází do prostoru KT č. 3324, což je nouzový východ.

KT č. 3323 (viz databáze) mi pak vychází do prostoru KK č. 3322. Je to i směr, odkud měl být přiveden k tvrzi kabel.

J.N.

Souhlas se vším. Pro kontrolu. Mnou naměřená souřadnice 3423 je vzdálena 135 m od teoreticky určeného bodu 0.
Dobrou noc.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 26.dub 2006 23:23

Jiří Novák píše:Pokud šly kabely obou větví k tvrzi z východu, pak by měla být KT č. 3423 (135 m na sever od MO 41) v databázi opravena na KT č. 3424 a dosud nenalezená KT č. 3424 pak změněna na KT č. 3423.

Ta zatopená (což je pro tvrzovku dost zvláštní) KT č. 3324 by měla být vedena správně pod KT č. 3323
Čtvercová betonová stavba jsme si vzájemně potvrdili (alspoň já jsem to tak pochopil), že vychází do prostoru KT č. 3324, což je nouzový východ.

KT č. 3323 (viz databáze) mi pak vychází do prostoru KK č. 3322. Je to i směr, odkud měl být přiveden k tvrzi kabel.

J.N.


...zaridim "as soon as possible" ...
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 27.dub 2006 09:40

BLooDiK píše:...zaridim "as soon as possible" ...


Zarizeno ... checknete, jestli to je podle vasich predstav.
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 27.dub 2006 15:51

BLooDiK píše:
BLooDiK píše:...zaridim "as soon as possible" ...


Zarizeno ... checknete, jestli to je podle vasich predstav.


Z mého pohledu OK.
Chci se jen zeptat, proč vychází umístění vchodového objektu MO 41 pod cestu a ne správně nad cestu. Ptám se proto, že s určitými odchylkami se setkávám i u Šibenice a nevím, jestli nejde pouze o .... a já nevím o co :)

J.N.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 27.dub 2006 16:06

Jiří Novák píše:Chci se jen zeptat, proč vychází umístění vchodového objektu MO 41 pod cestu a ne správně nad cestu. Ptám se proto, že s určitými odchylkami se setkávám i u Šibenice a nevím, jestli nejde pouze o .... a já nevím o co :)

J.N.


Jednoduche vysvetleni ... vsechny mapy maji urcitou odchylku v souradnicich oproti souradnicim skutecnym. Navic v tomto pripade (vzhledem k nepristupnosti objektu), jsou souradnice v databazi "odpichnute" take z mapy ... takze se tu vlastne scitaji dve odchylky a prave to muze zpusobit, ze se objekt na urcite mape zobrazuje "trochu jinde" ...

V tomto pripade jsou tu navic i jine okolnosti (co se tyce ACR-25 a Orto-Cenia), ktere bych tu radsi nerozebiral a diky za upozorneni ;)

Na Orto-Mapy.cz, Shocart i na Visualizaci je to v ramci te tolerance, kterou sem podrobne popsal vyse ...
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 27.dub 2006 16:45

BLooDiK píše:Jednoduche vysvetleni ... vsechny mapy maji urcitou odchylku v souradnicich oproti souradnicim skutecnym. Navic v tomto pripade (vzhledem k nepristupnosti objektu), jsou souradnice v databazi "odpichnute" take z mapy ... takze se tu vlastne scitaji dve odchylky a prave to muze zpusobit, ze se objekt na urcite mape zobrazuje "trochu jinde" ...

V tomto pripade jsou tu navic i jine okolnosti (co se tyce ACR-25 a Orto-Cenia), ktere bych tu radsi nerozebiral a diky za upozorneni ;)

Na Orto-Mapy.cz, Shocart i na Visualizaci je to v ramci te tolerance, kterou sem podrobne popsal vyse ...


Díky za vysvětlení.

Ptal jsem se proto, že například šachta OP 34 tvrze Šibenice by měla vůči cestám stát více na východ (vůči západně situované cestě 68 m a vůči jižně situováné cestě 86 m). Tato věc mi nejde do hlavy i z toho důvodu, že máte kancelář vojenské správy na východní straně cesty a přitom by měla být na západní straně cesty. Kdyby byla chyba v cestách, pak by se Vám díky posunu té kanceláře na východ od cesty spíše šachta OP 34 vzdalovala a nepřibližovala? Pokud mi sem připojíte snímek, označím přesně.

J.N.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 27.dub 2006 17:04

Napr. na tech kancelarich je hezky videt to, co jsem popisoval drive ... zobrazte si objekt na Shocart.cz-ToPo50 mape a na Mapy.cz-Ortofoto mape ... presto, ze jde o totozne namerene GPS souradnice, kazda z tech map tyto souradnice umistuje jinam (v tomto pripade na opacne strany cesty) ...

A s tim proste nic neudelame ...

Ze zkusenosti mohu rici,ze dle meho nazoru je nejlepe (vuci skutecnosti) zkalibrovana Ortofotompa z Mapy.cz.
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 27.dub 2006 17:19

BLooDiK píše:Napr. na tech kancelarich je hezky videt to, co jsem popisoval drive ... zobrazte si objekt na Shocart.cz-ToPo50 mape a na Mapy.cz-Ortofoto mape ... presto, ze jde o totozne namerene GPS souradnice, kazda z tech map tyto souradnice umistuje jinam (v tomto pripade na opacne strany cesty) ...

A s tim proste nic neudelame ...

Ze zkusenosti mohu rici,ze dle meho nazoru je nejlepe (vuci skutecnosti) zkalibrovana Ortofotompa z Mapy.cz.


Jó jó. Když já jsem stará škola a znám pouze mapu v podobě papírové a k tomu poznámkový blok, buzolku, metr, psací a gumovací náčiní a konečně i tu správnou míru při krokování :cry:
J.N.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 27.dub 2006 18:15

K té OP-S 34. Je potřeba podívat se i na toleranci naměřených souřadnic. Tady jsou odchylky 75/70m. Já jsem navrhoval umístit výkop na pole do rohu u zahrady, Mirek je přesvědčen že má být uvnitř a navíc měřil na severním okraji pozemku. Výsledkem je že průměr "šilhá". Pro ukázku výřez z mapy řádně zkalibrované. OP-S 34 je poloha odvozená z plánku tvrze a fialové kolečko poloha Vámi udaná.
Přílohy
OP34_edited-1.jpg
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 27.dub 2006 19:00

sipka píše:K té OP-S 34. Je potřeba podívat se i na toleranci naměřených souřadnic. Tady jsou odchylky 75/70m. Já jsem navrhoval umístit výkop na pole do rohu u zahrady, Mirek je přesvědčen že má být uvnitř a navíc měřil na severním okraji pozemku. Výsledkem je že průměr "šilhá". Pro ukázku výřez z mapy řádně zkalibrované. OP-S 34 je poloha odvozená z plánku tvrze a fialové kolečko poloha Vámi udaná.


To je ono :) Ten fialový bod je přesně místo, kde byl proveden výkop 1/2 dělostřeleckého srubu na straně šachty do podzemí. A sedí to i přesně z leteckým snímkem. Ten výkop včetně tvaru objektu je na snímku velice pěkně vidět.
J.N.

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů