Problematicke kabelovky na MO

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Michal Varyš
Příspěvky: 384
Registrován: 10.srp 2007 20:17
Bydliště: Opava
Poděkoval: 57 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Re: Problematicke kabelovky na MO

Příspěvekod Michal Varyš » 14.úno 2008 11:17

Latest post of the previous page:

Obecně odchylka samozřejmě možná je. Záleží na počtu družic a síle signálu. Bez ohledu na výše uvedené je poloha 3423 záhadou. Původně jsem ji tipoval někam mezi 3424 a sokly. Tam jsem ji hledal a nenašel. Vy jste ji objevili, ale až 17 m za nimi. To je to čemu nerozumím.[/quote]
Myslím,že jsem to tu někde psal sokly jsou na sever od 3423.Nechci tu dávat nějaké chybné vzdálenosti,ale sokly jdou vidět z 3423-možná co si pamatuju tak 10m cca na sever.Odhad,musel bych to změřit.Ale 17m od soklů -za nimi určitě 3423 není-to by musely být sokly 8m za 3424.
Mezi 3423 a 3424 žádné sokly nejsou alespoň doufám PDT_Armataz_01_01 .Sokly vám vycházejí jak daleko od 3424?
Jak jsem psal a pokud mám pásmo v cm PDT_Armataz_01_12 tak pokud půjdete z 3424 zhruba na sever tak po 26m budete stát na 3423.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 14.úno 2008 11:57

Michal Varyš píše:Myslím,že jsem to tu někde psal sokly jsou na sever od 3423.Nechci tu dávat nějaké chybné vzdálenosti,ale sokly jdou vidět z 3423-možná co si pamatuju tak 10m cca na sever.Odhad,musel bych to změřit.Ale 17m od soklů -za nimi určitě 3423 není-to by musely být sokly 8m za 3424.
Mezi 3423 a 3424 žádné sokly nejsou alespoň doufám PDT_Armataz_01_01 .Sokly vám vycházejí jak daleko od 3424?
Jak jsem psal a pokud mám pásmo v cm PDT_Armataz_01_12 tak pokud půjdete z 3424 zhruba na sever tak po 26m budete stát na 3423.

Pro přehlednost obrázek souřadnic z DBTO.

Vzdálenosti:
3424 - Sokl 2 Smolkov 32 m
3424 - 3423 50 m
3424 - 3422 32 m

KKPS - mnou odhadnutá poloha pracovní šachty (3423)

Jak to tak vypadá, tak o správnosti souřadnic se dá pochybovat PDT_Armataz_01_01 .
Přílohy
Smolkov.jpg
Jiří Novák
Příspěvky: 2113
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 14.úno 2008 13:03

sipka píše:
Michal Varyš píše:Myslím,že jsem to tu někde psal sokly jsou na sever od 3423.Nechci tu dávat nějaké chybné vzdálenosti,ale sokly jdou vidět z 3423-možná co si pamatuju tak 10m cca na sever.Odhad,musel bych to změřit.Ale 17m od soklů -za nimi určitě 3423 není-to by musely být sokly 8m za 3424.
Mezi 3423 a 3424 žádné sokly nejsou alespoň doufám PDT_Armataz_01_01 .Sokly vám vycházejí jak daleko od 3424?
Jak jsem psal a pokud mám pásmo v cm PDT_Armataz_01_12 tak pokud půjdete z 3424 zhruba na sever tak po 26m budete stát na 3423.

Pro přehlednost obrázek souřadnic z DBTO.

Vzdálenosti:
3424 - Sokl 2 Smolkov 32 m
3424 - 3423 50 m
3424 - 3422 32 m

KKPS - mnou odhadnutá poloha pracovní šachty (3423)

Jak to tak vypadá, tak o správnosti souřadnic se dá pochybovat PDT_Armataz_01_01 .

Já si nemůžu pomoct, ale podle PO plánu č.43 je vzdálenost mezi dolní kabelovou komorou 3423 a 3424 25m. Navíc pokud zde šel kabel od západu, čísla by měla být v opačném gardu.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 14.úno 2008 14:16

Tak pánové sleduji tu vaši zajímavou diskuzi a musím říct, že jste se vcelku trefili ohledně toho zaměřovaní. Že záleží na té síle signálu a odchylce. Já, pokud to jde, vždy průměrují zaměřovaní na vstupu do KK. Ohledně průměrovaní na té dolní trojičce byla myslím odchylka 22,5m(v danou chvíli) a průměrování bylo na 10 měření. Je zajímavé, že jak zapnu WAAS/ENGOS tak přesnost se ještě zmenší, tj více nad 22,5m pokud to říkám dobře, alespoň takové mám poznatky.

Jinak z toho zanesení souřadnic do mapy v MapSource sem taky jelen, přitom jsem se na to pozorněji díval a važně mi to zaměření tak sedí, tedy že není chyba někde v překlepu.

Ohledně toho měření pásmem, si myslím že by pomohlo odměření od toho soklu. Ta jedna, co nám tam lítá nad sokly je cca 5m od těch soklů dolu.

Je třeba si taky uvědomit, že KK je stavba zhruba 5,5 x 5,5m (když už se bavíme o těch odchylkách, dle předložených vzdálenosti od objektů), takže najít přesné místo na zaměření je trochu problém, navíc když jsou KK pod zemí a nejsou nalezené celé (půdorys). Jiná situace nastane, když víme jak je vytočená, návštěvou dole. Já měřím na vstupu pokud to situace dovolí, a taktéž když zaměřují i TO.
Michal Varyš
Příspěvky: 384
Registrován: 10.srp 2007 20:17
Bydliště: Opava
Poděkoval: 57 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Michal Varyš » 14.úno 2008 20:38

Jiří Novák píše:
sipka píše:
Michal Varyš píše:Myslím,že jsem to tu někde psal sokly jsou na sever od 3423.Nechci tu dávat nějaké chybné vzdálenosti,ale sokly jdou vidět z 3423-možná co si pamatuju tak 10m cca na sever.Odhad,musel bych to změřit.Ale 17m od soklů -za nimi určitě 3423 není-to by musely být sokly 8m za 3424.
Mezi 3423 a 3424 žádné sokly nejsou alespoň doufám PDT_Armataz_01_01 .Sokly vám vycházejí jak daleko od 3424?
Jak jsem psal a pokud mám pásmo v cm PDT_Armataz_01_12 tak pokud půjdete z 3424 zhruba na sever tak po 26m budete stát na 3423.

Pro přehlednost obrázek souřadnic z DBTO.

Vzdálenosti:
3424 - Sokl 2 Smolkov 32 m
3424 - 3423 50 m
3424 - 3422 32 m

KKPS - mnou odhadnutá poloha pracovní šachty (3423)

Jak to tak vypadá, tak o správnosti souřadnic se dá pochybovat PDT_Armataz_01_01 .

Já si nemůžu pomoct, ale podle PO plánu č.43 je vzdálenost mezi dolní kabelovou komorou 3423 a 3424 25m. Navíc pokud zde šel kabel od západu, čísla by měla být v opačném gardu.

Ano souhlas ta vzdálenost 25m je určitě vzdálenost vrtů v dolních kabelových komorách.Asi to bude nejpřesnější.Já jsem měřil na povrchu a jak psal Péťa je těžké se trefit přímo do středu KK,nicméně pro potřeby Databáze to měření určitě postačí.To číslování by se určitě mělo vyřešit,nicméně si myslím ,že napojení ze západu ještě není zcela vyřešené.Já bych byl pro změnu až po vyřešení nesrovnalostí,ať se nám ty čísla teď nepletou PDT_Armataz_01_01
3424 - Sokl 2 Smolkov 32 m-to by mohlo sedět-jak jsem psal sokly jsou určitě od 3423 cca na sever,podle toho by to bylo cca 6m na SV ?Jestli tam pojedu tak to změřím a určitě se také podívám na místo v Michalově plánu -3422 umístěná východně od tvrze,co kdyby bylo napojení oboustranné PDT_Armataz_01_01 .Chtěl bych se zeptat,jestli byly vrty u tvrzových KK vždy přesně pod hákem,nebo jsou nějaké odchylky?
Jinak pro ty co by chtěli oměřit trojičku 34xx ještě jednou míry ,při kterých by jste se měli dostat z KK na KK .3422 je vlevo.
3423-3424 je 26m ,3422-3424 je 29m, 3422 -3423 je 31m.
Jiří Novák
Příspěvky: 2113
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 14.úno 2008 21:15

Michal Varyš píše:Ano souhlas ta vzdálenost 25m je určitě vzdálenost vrtů v dolních kabelových komorách.Asi to bude nejpřesnější.Já jsem měřil na povrchu a jak psal Péťa je těžké se trefit přímo do středu KK,nicméně pro potřeby Databáze to měření určitě postačí.To číslování by se určitě mělo vyřešit,nicméně si myslím ,že napojení ze západu ještě není zcela vyřešené.Já bych byl pro změnu až po vyřešení nesrovnalostí,ať se nám ty čísla teď nepletou PDT_Armataz_01_01
3424 - Sokl 2 Smolkov 32 m-to by mohlo sedět-jak jsem psal sokly jsou určitě od 3423 cca na sever,podle toho by to bylo cca 6m na SV ?Jestli tam pojedu tak to změřím a určitě se také podívám na místo v Michalově plánu -3422 umístěná východně od tvrze,co kdyby bylo napojení oboustranné PDT_Armataz_01_01 .Chtěl bych se zeptat,jestli byly vrty u tvrzových KK vždy přesně pod hákem,nebo jsou nějaké odchylky?
Jinak pro ty co by chtěli oměřit trojičku 34xx ještě jednou míry ,při kterých by jste se měli dostat z KK na KK .3422 je vlevo.
3423-3424 je 26m ,3422-3424 je 29m, 3422 -3423 je 31m.

Jestliže je KK 3422 fyzicky vlevo od komor do podzemí, pak šel kabel jasně od západu.........oboustranné připojení nepřichází určitě v úvahu PDT_Armataz_01_01
.....samozřejmě těch 25m je cca, je to trochu víc, takže ta míra 26m může být hodně přesná PDT_Armataz_01_34
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 14.úno 2008 21:38

pánové pokud se podíváte na ty mapky ohledně zapojení Sm, tak zapojení je v jednom případě ze západu a jedno z východu, řada publikaci se taky o tom zmiňuje. Jen určit, odkud co. Já si myslím, že je na Sm ještě jedna neobjevená KK a to 3422, která je nalezena, ale je to jen má teorie.

Jinak sem ještě zapomněl ohledně celého úseku MO je to skoro všechno atypické, jak tvrdí řada lidi co znám, ať už zapojení elektřiny, stavebních odlišností a další věcí PDT_Armataz_01_22

Nakonec se tady stavělo nejdříve a celý úsek byl považován za nejdůležitější, akorát že moc publikací o tom není.
Uživatelský avatar
Michal Prášil
Příspěvky: 742
Registrován: 03.kvě 2006 22:50
Jméno a příjmení: Michal Prášil
Bydliště: Praha
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 43 krát

Příspěvekod Michal Prášil » 14.úno 2008 22:08

Michal Varyš píše:Chtěl bych se zeptat,jestli byly vrty u tvrzových KK vždy přesně pod hákem,nebo jsou nějaké odchylky?


Podle toho, co vím o komorách, kabelech a lanech, tak pažnice musí být přímo pod hákem. Protože v podzemí je pod pažnicí další hák a lano mezi nimi bylo napnuto. Je naprosto nelogické, aby lano vedlo od pažnice šikmo k háku někde stranou, protože by se třelo o hranu pažnice a tím by se poškozovalo. Kabel byl k lanu připevněn svorkami po určitých vzdálenostech. Pokud by šlo lano přes hranu, nelze vyloučit pootočení lana a tím i namáhání a poškozování kabelu o hranu.
Uživatelský avatar
Michal Prášil
Příspěvky: 742
Registrován: 03.kvě 2006 22:50
Jméno a příjmení: Michal Prášil
Bydliště: Praha
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 43 krát

Příspěvekod Michal Prášil » 16.úno 2008 21:02

Pánové, nemáte prosím někdo fotografii vstupních dveří komory 3O/I A úseku MO? Jde mi jak o celkovou podobu, tak o detail uchycení zámku a jeho protikus v zárubni, různá madla apod.
Nebo neměřil někdo z vás tyto dveře?
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 17.úno 2008 01:36

Pokud se nepletu tak žádné dveře na 30/I nejsou, ale o to vám asi nejde. Mohu poskytnout jen asi toto, ale nevím jestli to bude k něčemu dobré.
Přílohy
IMG_0704.jpg
Uživatelský avatar
Michal Prášil
Příspěvky: 742
Registrován: 03.kvě 2006 22:50
Jméno a příjmení: Michal Prášil
Bydliště: Praha
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 43 krát

Příspěvekod Michal Prášil » 17.úno 2008 11:36

Teď již nejsou, ale podle komentáře v databázi tam před pár lety ještě byly. A také existuje výkres Oldy Gregara z roku 1986, kde jsou ty dveře načrtnuty. A také jejich stručný popis v Oldově práci o kabeláži z toho roku. Mělo jít o dveře 30 mm rozměru 60/180.
Mě by zajímalo, jak přesně ta zárubeň a dveře vypadají/vypadaly. Tedy zda je tu nějaká podobnost s dveřmi ze srubu. A jak vypadá otvor v zárubni pro střelku zámku, zda měly těsnění atd.

Dveře do kabelové místnosti Olda popisuje a nakreslil jako jednokřídlé 60/180. Typový výkres této komory, komory B i nálezy v postavených komorách B v různých ússecích ovšem ukazují dvoukřídlé dveře s nestejnou šířkou křídel. Třeba u té komory A to byl původní záměr a pak kvůli nedostatku místa při otvírání dávali všude dveře dvoukřídlé.
Našel někdo z vás někdy v komoře B jednokřídlé dveře?

A dále. Kabelové komory úseku MO byly plně dokončeny. Našel někdo v předsíni na stěně mezi kabelovým vstupem zvenčí do předsíně a z předsíně do kabelové místnosti nějaké pozůstatky po skříňce pro připojení polního vedení.
Jsou na stěnách komor nějaké stopy po vedení kabelů mezi vstupy a kabelovými závěry? (příchytky, popisy tužkou...)

V databázi i v diskusi se sice dočtu velmi mnoho informací o souřadnicích a o nálezech komor a studní, ale solidní detailní fotodokumentaci a změření nezasypaných komor včetně ověření počtu žil zavedených kabelů a jejich směru jsem dosud nikdy neviděl.

Na té fotografii zárubně komory A bohužel nejsou detaily patrné.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 17.úno 2008 14:48

Michal Prášil píše:Teď již nejsou, ale podle komentáře v databázi tam před pár lety ještě byly. A také existuje výkres Oldy Gregara z roku 1986, kde jsou ty dveře načrtnuty. A také jejich stručný popis v Oldově práci o kabeláži z toho roku. Mělo jít o dveře 30 mm rozměru 60/180.
Mě by zajímalo, jak přesně ta zárubeň a dveře vypadají/vypadaly. Tedy zda je tu nějaká podobnost s dveřmi ze srubu. A jak vypadá otvor v zárubni pro střelku zámku, zda měly těsnění atd.

Dveře do kabelové místnosti Olda popisuje a nakreslil jako jednokřídlé 60/180. Typový výkres této komory, komory B i nálezy v postavených komorách B v různých ússecích ovšem ukazují dvoukřídlé dveře s nestejnou šířkou křídel. Třeba u té komory A to byl původní záměr a pak kvůli nedostatku místa při otvírání dávali všude dveře dvoukřídlé.
Našel někdo z vás někdy v komoře B jednokřídlé dveře?

A dále. Kabelové komory úseku MO byly plně dokončeny. Našel někdo v předsíni na stěně mezi kabelovým vstupem zvenčí do předsíně a z předsíně do kabelové místnosti nějaké pozůstatky po skříňce pro připojení polního vedení.
Jsou na stěnách komor nějaké stopy po vedení kabelů mezi vstupy a kabelovými závěry? (příchytky, popisy tužkou...)

V databázi i v diskusi se sice dočtu velmi mnoho informací o souřadnicích a o nálezech komor a studní, ale solidní detailní fotodokumentaci a změření nezasypaných komor včetně ověření počtu žil zavedených kabelů a jejich směru jsem dosud nikdy neviděl.

Na té fotografii zárubně komory A bohužel nejsou detaily patrné.

Ono to k tomu spěje stejně i jinde, takže jen využiju oslího můstku.

Možná by nebylo od věci sestavit nějaké body, co má člověk oměřit, nafotit, čeho si všimnout, na co se zaměřit.
Fotek pěchoťáků ze všech úhlů už máme spousty (bohužel někdy ani ty spousty nemají správnou vypovídací hodnotu), ale ty detaily, kterými se liší a čeho je třeba si všimnout, ty nefotí nikdo.
Takže bych možná navrhnul sestavit nějaké "desatero" ať ta databáze má význam nejen pro běžné smrtelníky, ale i pro nás "úchyláky" :-)
U KO asi totéž, byť to tam bude o něco jinačí zase.
Co vy na to? Takové desatero by pak mohlo být třeba uvedeno v záhlaví opevneni.cz. Vyšší školou by pak bylo třeba na každém objektu zadat jakýsi checklist toho, co by bylo třeba vyfotit a lidé by se pak zaměřili při průzkumu objektu právě na tuto část, resp. věděli by co fotit.

Pokud se k tomu někdo vyjádříte, není problém z toho udělat extra téma, ať tu nerušíme velmi zajímavou diskusi na téma konkrétních KO.
Díky
Uživatelský avatar
MASH
Příspěvky: 630
Registrován: 20.zář 2003 06:09
Jméno a příjmení: Jiří Kratochvíl
Objekt: T-S 63 U potoka
Bydliště: Libeč u Trutnova
Poděkoval: 6 krát
Bylo poděkováno: 9 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MASH » 17.úno 2008 16:46

(ossack píše:Ono to k tomu spěje stejně i jinde, takže jen využiju oslího můstku.

Možná by nebylo od věci sestavit nějaké body, co má člověk oměřit, nafotit, čeho si všimnout, na co se zaměřit.
Fotek pěchoťáků ze všech úhlů už máme spousty (bohužel někdy ani ty spousty nemají správnou vypovídací hodnotu), ale ty detaily, kterými se liší a čeho je třeba si všimnout, ty nefotí nikdo.
Takže bych možná navrhnul sestavit nějaké "desatero" ať ta databáze má význam nejen pro běžné smrtelníky, ale i pro nás "úchyláky" :-)
U KO asi totéž, byť to tam bude o něco jinačí zase.
Co vy na to? Takové desatero by pak mohlo být třeba uvedeno v záhlaví opevneni.cz. Vyšší školou by pak bylo třeba na každém objektu zadat jakýsi checklist toho, co by bylo třeba vyfotit a lidé by se pak zaměřili při průzkumu objektu právě na tuto část, resp. věděli by co fotit.

Pokud se k tomu někdo vyjádříte, není problém z toho udělat extra téma, ať tu nerušíme velmi zajímavou diskusi na téma konkrétních KO.
Díky


Co se týká pěchoťáků, jsem rozhodně pro (u KO samozřejmě také, ale ty mě tak neberou :)). V praxi - při mnoha řešení konkrétních problému na srubu se není možné řídit jen výkresovou dokumentací (ona stejně ke všemu není) - ale i čerpat z řešení na jiných, stavebně a výbavou dokončenějších objektech. Např. na tak zajímavý detail, jako je vyústění odpadu z mycího žlabu do OMS/přímo do kanálků, v databázi moc často nenarazíme. Velkou zásluhu má hlavně na dokumentaci interiérů kolega Šipka, já jsem zrovna moc fotek na toto téma také nedodal.

Takže kdyby se někdo fundovaný vrhnul do sestavení patřičného seznamu, minimálně já bych se dle toho zařídil. Některé komentáře u fotografií by také bylo možno doplnit základními rozměry (např. soklu pod dieslmotor: základ X x Y - 3F8...). Napadá mě tak orientačně: sokl pod motor (nebo aspoň vynechání v podlaze), sokl pro ventilátor, šrouby pro stojany na filtry, šrouby na umývací žlab, konzole pro spotřební nádržku, konzole na zásobní nádrže, nasávání ventilace (a typ), počet a umístěný výdechů atd. Tam kde není provedeno vyfotit a oměřit alespoň šalování.
Michal Varyš
Příspěvky: 384
Registrován: 10.srp 2007 20:17
Bydliště: Opava
Poděkoval: 57 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Michal Varyš » 23.úno 2008 21:39

Michal Prášil píše:Ty výklenky ve stěně nechápu, nemohu přijít na důvod jejich existence. Ale komory s pažnicí na Ba mají pažnici až zcela vzadu - u zadní stěny, takže lano vedoucí do pažnice nepřekáží kabelovému závěru,který je na boční stěně. A také mají jen jeden boční vstup. Nebylo by nějaké celkové foto té kabelové místnosti? Jaké jsou rozměry výklenku a výška dolní hrany nad podlahou?

Na všech čtyřech zatím přístupných KK na Sm je výklenek téměř stejný-délka 70cm ,výška 12-15cm,hloubka 30cm.Všechny 4 KK zabočují z předsíňky na pravou stranu a umístění ve stěně je u všech stejné.Všechny rozměry v cm,snad v tom někdo něco rozpozná PDT_Armataz_01_10
Přílohy
Sm.JPG
Michal Varyš
Příspěvky: 384
Registrován: 10.srp 2007 20:17
Bydliště: Opava
Poděkoval: 57 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Michal Varyš » 23.úno 2008 22:11

Co se týče plánu Michala P.,místo vzdálené 30 a 30m od KK napojených na podzemí na východ se nachází v poměrně hustém lese- vpravo od cesty blízko vykáceného průsmyku, KK jsem tam nenašel.Ten plán je jak píše Michal z července 1937,je na něm ještě "krátká" strojovna s jednou spojovací chodbičkou,takže ke změnám ještě došlo i v podzemí.Potom bych nevylučoval i ty změny na povrchu,možná by pomohlo,jestli nezná někdo datum známého kabelového schématu z MO- z kterého tu dal výřez Péťa,jestli je pozdějšího data.Na něm je napojení na západ.
Sokly -sokly jsou od KT 3423 12m cca na sever.Jejich vzdálenost východ-západ je téměř 15m,takže je to také "rozsáhlý objekt" pro přesné měření-sahají až téměř k cestě.
Ještě jednou jsem se díval do vyčerpaných KK napojených na podzemí na nerovnosti po vrtu a pod hákem ani jinde jsem žádné stopy nenašel,je tam zbytek vody a je to asi dobře zahlazené PDT_Armataz_01_10
Hák pro lano je u obou vpravo za dveřmi 22cm od stěny s výstrojí a 32cm za dveřmi,takže jen kousek od profilu pro výstroj.
Přílohy
Resize of 2008_02230004.JPG
umístění háku-pohled od země 3424
Sokly-foceno z 3423.JPG
Michal Varyš
Příspěvky: 384
Registrován: 10.srp 2007 20:17
Bydliště: Opava
Poděkoval: 57 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Michal Varyš » 21.bře 2008 21:29

sipka píše:
Michal Varyš píše:Dle měření 3.2. 2008 na povrchu tvrze Sm byly získány tyto poznatky:
trojice KK v prostoru kasáren-KK 3322-s poklopem- souhlasí s popisem v DB-KK nenapojená
na podzemí,ostatní dvě jsou převráceně-spávně je vlevo
čtvercová stavba-dle měření vychází přesně na NV a
vpravo od ní je KK bez poklopu-poslední t.j. 4KK napojená
na podzemí od vchodu.

trojice KK blíže vchodového objektu-KK 3424 je skutečně KK první od vchodového objektu
napojená na podzemí,nově nalezené jsou KK druhá od
vchodu napojená na podzemí a na západ od těchto 2
napojených na podzemí KK3422 -nenapojená na podzemí,
schéma v databázi u této trojice souhlasí.
Měření bylo provedeno pomocí buzoly a pásma od pevně daných bodů na bojových objektech tvrze .Bylo použito vzdáleností a úhlů získaných z plánu tvrze od p. Komance.KK napojené na podzemí pasovaly do míst z plánu tvrze tak,jak je uvedeno výše.
Neuváděl jsem číslování KK napojených na podzemí,protože mi není známo,znalejší mohou doplnit...


Co se týče trojky 332x, tak si dovolím s výše uvedeným nesouhlasit. Je potřeba si uvědomit že to co se zobrazuje v okně "Návaznosti kabelové sítě" není totožné s polohou v terénu (tu získáte např. pomocí "Visualizace Okolí Objektu" MO-Sm-S 39) . Pokud shrnu údaje z DB tak 3322 je s poklopem bez propojení s podzemím tvrze, 3323 s propojením a nejvzdálenější od vchodu a 3324 čtvercová stavba na místě komory nouzovým výlezem a v tom nevidím žádný rozpor.

Škoda ,že se k tomu nevyjádřil ještě někdo jiný...Administrátorem mi bylo vysvětleno,že okno "Návaznosti kabelové sítě" je skutečně schéma propojení kabelových komor.
Proto si myslím,že na kartě KK 3322 by měla být v tomto okně vlevo 3324- KK s nouzovým východem a vpravo 3323-bez poklopu.Mimo to je KK 3322 vedena jako tvrzová-což není.
Stejný případ je také například na "Bg" u 0822 kde si myslím ,že by měla být vpravo KK 0823 s nouzovým východem a vlevo KK 0824,tak jak je to uvedeno např. M. Prášil ,ELEKTROINSTALACE-slaboproud I str. 12,nebo Jiří Novák - Podzemní pevnost nad městem Králíky

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů