Chybějící KO v úseku K a R

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 11.črc 2006 22:27

Latest post of the previous page:

Pokud by nám chtěl někdo kdo vlastní detektor kovu pomoci s hledáním kabelového objektu C-16/ I určitě se může obrátit buď na mě, Jirku Nováka a nebo Mirka Urbana. Vši tři víme, ve kterém prostoru by se měla nacházet...
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 12.črc 2006 01:34

pavel.ct píše:Pokud by nám chtěl někdo kdo vlastní detektor kovu pomoci s hledáním kabelového objektu C-16/ I určitě se může obrátit buď na mě, Jirku Nováka a nebo Mirka Urbana. Vši tři víme, ve kterém prostoru by se měla nacházet...

Takze jsem to probral s odborniky (detektor.cz) a jedine, co je pry pro nas k pozadovanemu ucelu pouzitelne, jsou hloubkove ramove VLF detektory. Jejich cena je dost vysoka (od 30.000). Dostal jsem vyhodnou nabidku na odkup jednou pouzite(tedy nove) aparatury Gemini (ktera mimochodem dokaze hledat i kabelova vedeni) za 20.000 vymenou za reklamni banner, ale i tak je to stale hooodne penez. Pohledal jsem tedy jeste dale a nasel jsem firmu (shodou okolnosti mi sidli doslova za barakem) ktera tento typ pristroju pujcuje za rozumne penize (850Kc za Ct-Po). Takze pokud se dohodneme mohu tento pristroj zapujcit a zkusime najit treba zrovna 16/I. ... pokud se osvedci muzeme pak uvazovat dale o jeho pripadnem porizeni, chybejicich kabelovek (obzvlaste v useku MO/OP) je preci jen stale jeste dost.
Kazdopadne zatim se bavme o te zapujcce a take o vhodnem terminu, kdy se nad tim kouskem lesa dokazeme sejit ...
Přílohy
gemini1.jpg
gemini2.jpg
gemini3.jpg
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 14.črc 2006 21:19

Takze dnes jsem mluvil s "dotycnou pujcovnou" a bylo mi sdeleno, ze staci dat vedet cca 1 tyden predem. Takze zatim jsem predbezne domluvil zapujcku na vikend 5. a 6. srpna (tedy na zacatek pravidelneho rekonstrukcniho tydne R72). Sdelte mi prosim, vy jichz se to eventuelne tyka, jak vam tento termin vyhovuje. Padz detektor je jedna vec, ale znalost mista druha a sam si tam s tim detektorem budu moct tak akorat hledat vodu v kolene ... :)

P.S. pokud Vam tato akce pride nesmyslna uplne jako celek, tak mi to klidne reknete taky ... :)
Uživatelský avatar
MASH
Příspěvky: 630
Registrován: 20.zář 2003 06:09
Jméno a příjmení: Jiří Kratochvíl
Objekt: T-S 63 U potoka
Bydliště: Libeč u Trutnova
Poděkoval: 6 krát
Bylo poděkováno: 9 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MASH » 15.črc 2006 05:57

Tak na Trutnovsku naštěstí kabelovky nemáme, ale mě to jako nesmysl určitě nepříjde. Každopádně si to nacvičte a na podzim se můžete stavit u nás, G2/280/A-120N stále čeká... PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 21.črc 2006 08:59

... takze jelikoz se to vetsine nehodi (nebo pro letni pocasi odmitaji jit dal nez do nejblizsi hospody PDT_Armataz_01_11 ) dohodneme se asi na jinem terminu ... nejake navrhy ? druha pulka srpence ?
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 22.črc 2006 17:14

Ten co mám já pracuje i při hloubkách 2m ,nemusí být žádný speciál,jen stačí když není šunt,dostačující zařízení s rozpoznáváním kovů a dalšími vymoženostmi se dá pořídit za cca 17000,- už s ním tuším J.N a P.V. hledal.Pak jen stačí průměrně inteligentní člověk,který má potuchu o geomagnetických vlastnostech půdy a bude odlaďovat správně tyto vlivy.
Uživatelský avatar
Pekař
Příspěvky: 54
Registrován: 01.říj 2010 17:42
Jméno a příjmení: David Pekař
Objekt: Mezivrší
Bydliště: Turnov
Poděkoval: 15 krát
Bylo poděkováno: 16 krát

Příspěvekod Pekař » 10.kvě 2017 02:45

Zdravím,
dovolím si do této diskuze, vložit zprávu o úspěšném pokračování, pátrání po dosud nenalezených kabelových objektech v úseku K - západ.
Dne 1. 10. 2016 jsem nalezl, pod Anenským vrchem, mezilehlý KO č. 5221 a dne 15. 4. 2017 byl nalezen na 1. telefonní příčce KO č. 51. V obou případech se jedná o kabelové studny. Objekty již byly vloženy do databáze a též i do interaktivní mapy opevnění, za což administrátorům děkuji. Tímto se nám v závěru úseku K – západ, snížil počet dosud nezdokumentovaných kabelových objektů na polovinu.
Uživatelský avatar
Pekař
Příspěvky: 54
Registrován: 01.říj 2010 17:42
Jméno a příjmení: David Pekař
Objekt: Mezivrší
Bydliště: Turnov
Poděkoval: 15 krát
Bylo poděkováno: 16 krát

Příspěvekod Pekař » 24.srp 2018 22:40

Chtěl bych tímto informovat a zároveň poděkovat kolegům z objektu R-S 74, za překvapivý objev dalšího, dosud chybějícího kabelového objektu v úseku K – západ. Nález kabelové studny č. 52/I se podařil začátkem tohoto měsíce.
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 28.srp 2018 10:02

Pekař píše:...Nález kabelové studny č. 52/I...

Nebýt kvalitního mapového podkladu od Mirka Urbana a pak vašich objevů KS 5221 a především KS 51, tak nevím, nevím.
Ten odval u cesty odrazoval již před pár lety PDT_Armataz_01_02
Díky za uznání. S úctou, VS
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 04.zář 2018 18:05

Průběžně pracujeme s kolegou Pekařem na nalezení KS 55/I. vycházelo nám to mezi jisté kamenné zítky, v údolí a přes rozsáhlé propípání detektorem nikde nic. Ani palouk z krmelcem nic neposkytl. Třebas se k tomu dobereme.

Máme k tomu katastrální podklady, ale ty jsou nepřesné, to už jsme zjistili, naštěstí máme ještě dvě mapy.

K té 52/I. tam jsme samozřejmě chodili nějakou tu hodinu, jedna z pravděpodobných pozic ukazovala cca do 20 m, od místa X. Místo se dalo poznat podle průseků výkopu kabelu v lese.
Uživatelský avatar
Pekař
Příspěvky: 54
Registrován: 01.říj 2010 17:42
Jméno a příjmení: David Pekař
Objekt: Mezivrší
Bydliště: Turnov
Poděkoval: 15 krát
Bylo poděkováno: 16 krát

Příspěvekod Pekař » 17.pro 2018 23:00

Opět přikládám zprávu i když s nějakým zpožděním, o nalezení dalších kabelových objektů. Tímto bych tedy chtěl poděkovat kolegovi Michalu Varyšovi, kterému se 10. 11. 2018 podařilo lokalizovat dva kabelové objekty, tentokrát v úseku K - východ. Konkrétně šlo o mezilehlé kabelové studny č. 1021 a č. 2321.
Jsem rád, že existují kolegové, kteří vyvíjejí společné úsilí k dosažení stejného cíle – nalezení objektů, kabelové telefonní sítě Čs. opevnění, které nejsou stále lokalizovány.
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 18.pro 2018 13:09

Uživatelský avatar
Pekař
Příspěvky: 54
Registrován: 01.říj 2010 17:42
Jméno a příjmení: David Pekař
Objekt: Mezivrší
Bydliště: Turnov
Poděkoval: 15 krát
Bylo poděkováno: 16 krát

Příspěvekod Pekař » 10.dub 2019 22:42

Chtěl bych i zde za sebe blahopřát a poděkovat kolegovi M. Varyšovi, ke znamenitému výkonu, při lokalizaci dalších kabelových objektů a to konkrétně KS 01/I, KS 02/I a KS 02/II. Tímto se zaplnilo již dlouhou dobu prázdné místo na samém začátku úseku K-východ. Poděkování ovšem patří i dalším kolegům, kteří se na těchto objevech nějak podíleli, např. poskytnutí mapových podkladů či výpočtů přibližných pozic.

Nyní aktuálně, počínaje od začátku dubna tohoto roku, zbývá k doplnění do databáze, najít a zaměřit v terénu polohy, včetně zdokumentování stavů, těchto následujících kabelových objektů: KS 0134, KS 0521, KS 0839, KS 0840, KS 3032, KS 4321, KS 55/I, KS 01/II a KS 29/II.
Uživatelský avatar
Pekař
Příspěvky: 54
Registrován: 01.říj 2010 17:42
Jméno a příjmení: David Pekař
Objekt: Mezivrší
Bydliště: Turnov
Poděkoval: 15 krát
Bylo poděkováno: 16 krát

Příspěvekod Pekař » 15.pro 2023 21:26

V současné době zbývá v úseku K-západ už jen jediný nenalezený kabelový objekt KS 4321. Společný vizuální průzkum s kolegou Petrem B. nebyl tehdy úspěšný. Je zde možné, že kabelová studna leží pod asfaltovým povrchem či náspem Jiráskovy cesty nebo se nalézá za oplocením místní obory.
Uživatelský avatar
Jersey98
Příspěvky: 712
Registrován: 28.lis 2004 09:24
Jméno a příjmení: Petr Bělošický
Bydliště: Ostrava
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jersey98 » 16.pro 2023 10:05

Podklady jsou, jen prostě přes důkladné prohledání nikde nic, dle dřívějška se stavěly většinou u cesty, která vede nedaleko, v příkopech okolo taky nic. Nebo pozice do nedaleké bažiny a tam také nic. Měla by vychazet na severní stranu cesty v příkopě, jak končí prudký svah a dále je bažina, mokřad.
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 16.pro 2023 21:54

Tu už nás tam hledalo víc... neúspěšně PDT_Armataz_01_02
Přílohy
4321a.jpg

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů