Opevnění v Google Earth 3D

3D modely objektů opevnění, databáze komponent

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
Jirka K5
Příspěvky: 1933
Registrován: 01.říj 2003 06:33
Jméno a příjmení: Jirka Vaněček

Re: Opevnění v Google Earth 3D

Příspěvekod Jirka K5 » 16.dub 2012 07:09

Latest post of the previous page:

V.Vácha píše:Děkuji za invektiva hodná mateřské školky, někdo má H , někdo má P, v rámci diskuze by i automatická pračka pochopila co je tím myšleno. Hold nikdo nemá takové štěstí PDT_Armataz_01_28 PDT_Armataz_01_28


A někdo neumí napsat větu bez pravopisných chyb. Holt každý máme něco...
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 16.dub 2012 07:27

Ale tož chlapi...

Chtěl bych tu nahodit jeden obecný dotaz týkající se geometrie objektů.
Jde mi o "ohrádku" či "obrubník" na střeše objektů - nevypátral jsem správný název - to se asi ozve hraničář či p. Prášil.
Na některých plánech je uváděno kromě samotného čtvrtkruhového zaoblení (R 50 resp. 75 cm) ještě další prodloužení dovnitř objektu o 12 cm (viz. obr.). Jenže na některých výkresech toto protažení není. Bylo to něčím určeno (konstrukční pravidla, stáří projektu, doba realizace...) nebo šlo o to kdo projekt zpracovával (což se mi nezdá), nebo to je tak, že se toto protažení do běžných N plánů nezakreslovalo a řešilo se až v rámci podrobnějších stupňů dokumentace a to u všech objektů? A jak to bylo s objekty IV. třídy odolnosti?
Přílohy
R75.JPG
Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tondr » 16.dub 2012 08:29

Vy to fakt kreslíte 1:1 s přesností na cm ???
Mě by 12 cenťáků na 30-ti metrovém monolitu nechávalo chladným, i kdyby se jednalo o "stropniční ohrádku" PDT_Armataz_01_04
J.Zetek
Příspěvky: 203
Registrován: 06.dub 2008 12:16
Jméno a příjmení: Jan Zetek
Objekt: Mo S 1
Poděkoval: 3 krát
Bylo poděkováno: 6 krát

Příspěvekod J.Zetek » 16.dub 2012 09:21

Honzo z vlastní zkušenosti při měření srubů, můžu potvrdit zcela vyjímečné užití těchto širších (cca 86cm),,obrub,, střechy. Jednalo se zřejmě o přechodné řešení, když bylo opustěno použití přibetonovaného obrubníčku, používaného na začátku úseku MO. Bezpečně vím, že je realizováno u srubu MO-S17. Kde se vyskytuje dál, už si nepamatuji přesně, ale rozhodně záleží na datu betonáže objektu. Spoléhat se na dokumentaci N a P, plánů je v tomto případě ošidné, protože ke změnám docházelo výnosem k určitému datu. Nejpřesnějším vodítkem, by měly být PO plány a jeich vyúčtovací varianty, případně terénní průzkum.
Třeba bezprostřední soused srubu MO-S17, MO-S 18, už má obrubník jen 75 cm široký, takže se jednalo patrně o velmi krátký časový úsek, kdy se širší obrubník používal.
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 19.dub 2012 07:33

Díky Petrovi Sikorovi se snad dočká rekonstrukce i pár starších modelů objektů na Staroměstsku (a mohu snad slíbit i další nevybudované objekty).
Tady je první z nich:
Přílohy
StM-S 52.jpg
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 20.dub 2012 21:58

Ahoj Honzo,
chuť by možná i byla, ale jaksi není čas (někdy mě i jen tak napadne, jak rád bych měl dokreslenou linii až po T-S 106)... už ani sem nějak nezavítávám...
s přírůstkem do rodiny i to málo času, co jsem měl, nějak odpadlo...
vždyť víš, že ti dlužím ještě nějaké zvony... prostě jsem se k tomu nedostal...

Ale když vydržíš, není problém :D
Zlobičáři
Příspěvky: 65
Registrován: 02.dub 2010 15:45
Jméno a příjmení: Jan Badin

Příspěvekod Zlobičáři » 21.dub 2012 12:25

Johnie Hopper píše:Díky Petrovi Sikorovi se snad dočká rekonstrukce i pár starších modelů objektů na Staroměstsku (a mohu snad slíbit i další nevybudované objekty).
Tady je první z nich:

Paráda. Ty záhozy jsou báječné. Těším se na to, až bude v databázi.
Uživatelský avatar
Michal Prášil
Příspěvky: 755
Registrován: 03.kvě 2006 22:50
Jméno a příjmení: Michal Prášil
Bydliště: Praha
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 43 krát

Příspěvekod Michal Prášil » 22.dub 2012 22:28

Johnie Hopper píše:Jde mi o "ohrádku" či "obrubník" na střeše objektů - nevypátral jsem správný název - to se asi ozve hraničář či p. Prášil.
Na některých plánech je uváděno kromě samotného čtvrtkruhového zaoblení (R 50 resp. 75 cm) ještě další prodloužení dovnitř objektu o 12 cm (viz. obr.). Jenže na některých výkresech toto protažení není. Bylo to něčím určeno (konstrukční pravidla, stáří projektu, doba realizace...) nebo šlo o to kdo projekt zpracovával (což se mi nezdá), nebo to je tak, že se toto protažení do běžných N plánů nezakreslovalo a řešilo se až v rámci podrobnějších stupňů dokumentace a to u všech objektů? A jak to bylo s objekty IV. třídy odolnosti?


V příloze 7 Konstrukčních dat z ledna 1936 je tento detail popsán: „Zarážka vody na stropě k zamezení stékání vody po bočných a zadní stěně je výšky 20 cm. Na tuto výšku měl být zásyp a drn.
Na výkresu R 140 Háky pro maskování z 25. září 1936 popsané prodloužení o 12 cm není. Rádius 75 či 100 cm (dle odolnosti) přechodu svislé stěny do střechy tedy končí po dosažení svislice nad střechou.
Sám jsem to na objektech nijak více nestudoval. Ale v N-plánech by se takovýto detail určitě neobjevil. N-plány pouze prokazovaly, že objekt lze postavit a že bude schopen plnit dané úkoly. Teprve P-plány sloužily pro vypracování rozpočtu a zadání stavby.
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 23.dub 2012 09:43

No já osobně tento detail našel minimálně na výkresech srubů K-S 30, 31 a 32. Jedná se o P-plány, všechny z července 1936. Nemohu si teď bohužel uvědomit, zda jsem je viděl i fyzicky realizované na střechách K-S 31 či 32. Každopádně bude to asi tak, jak psal Honza Zetek, že tato 12 cm přibetonávka byla jen krátkodobým přechodným jevem mezi ohrádkou v bohumínském podúseku a klasickým zaoblením končícím nad středem čtvrtkružnice u mladších objektů.
Díky všem za snahu a vyjasnění názvosloví - jedná se tedy o "zarážku vody na stropě".
Yenki
Příspěvky: 4
Registrován: 19.říj 2010 19:59
Jméno a příjmení: Jiří Janků

Příspěvekod Yenki » 24.dub 2012 11:55

Fakt perfektní.

Chtěl jsem se také zapojit s tvorbou bunkrů v SketchUp, jelikož se nyní zajímám hlavně o Trutnovsko a Stachelberg.
Nakonec jsem zjistil, že než jsem vůbec program pochopil, tak už jsou některé T-St-S hotovy. Mohu se zeptat proč nejsou uvedeny v kartě databáze opevneni.cz ???
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 24.dub 2012 12:03

Předpokládám, že to je Robova práce, každopádně nutno se dotázat u autora modelu, zda jej odeslal Bloodikovi, případně se zeptat Bloodika, proč to ještě nevisí...
Každopádně, každá pomocná ruka je vítána.
Můžete nahlédnout do tématu "Rezervace tvorby 3D modelů", aby se zabránilo případnému dublování.
Uživatelský avatar
Joudy
Příspěvky: 94
Registrován: 19.pro 2009 12:16
Jméno a příjmení: Jan Joudal
Objekt: T-S 19 Turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudy » 24.dub 2012 14:14

Chci udělal jakési nástřely, jak by mohly vypadat případné sruby T 16-18. Pokud by mi někdo zde mohl poskytnout nějaká data a rady, rád je přijmu (především tachymetrické plány v lepším rozlišení). Prozatím vycházím z dat na kartách těchto objektů.
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 02.kvě 2012 09:42

I díky Mikinovi a spol. Vám mohu ukázat dokončený model pravděpodobného vzhledu StM-S 53. Jisté nejasnosti kolem provedení krakorce nad vchodem jsem si dovolil odhadnout.
H.V.
Přílohy
StM-S 53 01.jpg
StM-S 53 02.jpg
StM-S 53 03.jpg
StM-S 53 04.jpg
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 11.kvě 2012 09:25

Nejen v reálu probíhá revitalizace tvrze Horka. Já zahájil práce oprášeným modelem Svahu (Martine díky).
Přílohy
K-Bg-S 11 01.jpg
K-Bg-S 11 02.jpg
K-Bg-S 11 03.jpg
K-Bg-S 11 04.jpg
Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tondr » 11.kvě 2012 11:40

Móoc hezky zakopanej !
Bude mu ze stěny trčet i střela Röchling ??? PDT_Armataz_01_04
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 11.kvě 2012 16:27

Radost ! PDT_Armataz_01_37

Zpět na „3D modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů