Opevnění v Google Earth 3D

3D modely objektů opevnění, databáze komponent

Moderátor: BLooDiK

wallon
Příspěvky: 223
Registrován: 25.bře 2009 06:16
Jméno a příjmení: šomšág jan
Objekt: Muckenberg

Re: Opevnění v Google Earth 3D

Příspěvekod wallon » 14.srp 2009 09:07

Latest post of the previous page:

Kolegové
Nezbývá mi nic jiného než prohlásit,že DB nabyla dokonalosti.Ten pohled na celou linii bude prostě naprosto skvělý.Všem doporučuji vyzkoušet.Moc,moc děkuji. PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 14.srp 2009 10:01

Jo projít zdí je hezký, ale když jsem zkoušel nechat v modelu i vnitřní příčky a zdi, stává se model podstatně větší (myslím tím datový objem) a ztrácí se trochu přehlednost uvnitř (nevíte zda jste uprostřed zdi či místnosti). Proto jsem tu myšlenku ponechání místností brzy zavrhl a tvořím jen obvodový plášť - i když nutno říct že zvláště u lomených objektů to vypadalo impozantně :-).
P.S. zahájil jsem práce na prvním tvrzovém objektu - a ty různé výškové úrovně a lomení stropu mi tedy dávají zabrat PDT_Armataz_01_05
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 14.srp 2009 10:08

Johnie Hopper píše:Jo projít zdí je hezký, ale když jsem zkoušel nechat v modelu i vnitřní příčky a zdi, stává se model podstatně větší (myslím tím datový objem) a ztrácí se trochu přehlednost uvnitř (nevíte zda jste uprostřed zdi či místnosti). Proto jsem tu myšlenku ponechání místností brzy zavrhl a tvořím jen obvodový plášť - i když nutno říct že zvláště u lomených objektů to vypadalo impozantně :-).
P.S. zahájil jsem práce na prvním tvrzovém objektu - a ty různé výškové úrovně a lomení stropu mi tedy dávají zabrat PDT_Armataz_01_05

Berou to jako tréning na K-S 27 :)
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 14.srp 2009 10:10

(ossack píše:Berou to jako tréning na K-S 27 :)

Jo, to bude orisek ... ale stejne se vic tesim na MO23, pokud na nej nekdy dojde ... :)
wallon
Příspěvky: 223
Registrován: 25.bře 2009 06:16
Jméno a příjmení: šomšág jan
Objekt: Muckenberg

Příspěvekod wallon » 14.srp 2009 11:18

Jak pracné by bylo vytvořit mezi objekty systém překážek?
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 14.srp 2009 12:13

Dosti pracné - musí se vertikálně posouvat každý objekt tak, aby nebyl ani zakopaný, ani nevisel ve vzduchu. Nemluvě o nárůstu objemu.
Dalším - a asi nepřekonatelným - problémem je již zmiňovaná nemožnost jít pod úroveň terénu, takže jakékoliv PÚV ztrácí význam.
Něco jiného by asi bylo umístit ojedinělou překážku někam k objektu, ale dělat celou řadu si nedovedu moc dobře představit.
H.V.
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 14.srp 2009 19:48

No a jako malý závdavek před mou dovolenou můj první tvrzový objekt:
Přílohy
K-Bg-S 10 01.jpg
K-Bg-S 10 02.jpg
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 16.srp 2009 21:57

Když už jsme u těch tvrzí, poraďte mi, prosím, někdo, kde bych sehnal (ve které publikaci) výkres kasematní střílny pro tvrzové houfnice? Kdyby někdo měl přímo výkres tak bych byl ještě raději :-)
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 16.srp 2009 22:13

Johnie Hopper píše:Když už jsme u těch tvrzí, poraďte mi, prosím, někdo, kde bych sehnal (ve které publikaci) výkres kasematní střílny pro tvrzové houfnice? Kdyby někdo měl přímo výkres tak bych byl ještě raději :-)

No jestli to není ve Tvrzích, tak to není nikde...
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 22.srp 2009 14:48

Druhý tvrzový objekt z Horky:

H.V.
Přílohy
K-Bg-S 12 01.jpg
K-Bg-S 12 02.jpg
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 22.srp 2009 23:14

Do třetice - dělostřelák:
Přílohy
K-Bg-S 11 01.jpg
K-Bg-S 11 02.jpg
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 25.srp 2009 12:00

Tak a je tu stavebně nádherný objekt K-Bg-S 13.
Ještě dokončit vchoďák a pošlu data celé tvrze k pověšení do databáze.
H.V.
Přílohy
Létající zvony a kopule.jpg
Takhle to začalo:
K-Bg-S 13 01.jpg
A tohle jsou výsledky:
K-Bg-S 13 02.jpg
K-Bg-S 13 03.jpg
K-Bg-S 13 04.jpg
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 25.srp 2009 15:41

co k tomu dodat. Paráda. Škoda, že z něj v terénu zbyla jen hromada betonu, ve které jeho původní tvar bez pancířů dost zaniká.
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 25.srp 2009 17:45

(ossack píše:co k tomu dodat. Paráda. Škoda, že z něj v terénu zbyla jen hromada betonu, ve které jeho původní tvar bez pancířů dost zaniká.


Ano to je pravda, ale za pár let oceníme unikátnost jeho poničení, neboť s rostoucím množství muzeí ubývá poničených objektů. Pevně doufám, že provozovatel pevnosti nesáhne k rekonstrukci jejich objektů. Zcela jistě by se tím setřela hodnotná (byť zatím nedoceněná) historie.

Jen otázku - 3D pohledy jsou přístupné jen v databázi. Jistě by bylo prima je dostat přímo do aplikace Google Earth. Vůbec tomu nerozumím, takže asi plácám hloupě.

Každopádně 3D bunkry moc pěkná práce a díky za ni. PDT_Armataz_01_37
Jiří Novák
Příspěvky: 2116
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 25.srp 2009 20:04

Tulda píše:
(ossack píše:co k tomu dodat. Paráda. Škoda, že z něj v terénu zbyla jen hromada betonu, ve které jeho původní tvar bez pancířů dost zaniká.


Ano to je pravda, ale za pár let oceníme unikátnost jeho poničení, neboť s rostoucím množství muzeí ubývá poničených objektů. Pevně doufám, že provozovatel pevnosti nesáhne k rekonstrukci jejich objektů. Zcela jistě by se tím setřela hodnotná (byť zatím nedoceněná) historie.

Moje řeč, navíc, když k ničení opevnění neexistuje prakticky žádná fotodokumentace. Mám na mysli přímé akční záběry, ne pouze důsledky. Pokud zalovím v paměti, krom vypalování a zadýmování TO jsem z přímých střeleb dělostřelectva na sruby zatím zachytil jen pár kousků (například u R-81).
Ale abych neodbočoval od tématu. Obrázky jsou fakt pěkné, ostatně jsem se již dříve kladně vyjádřil. Jen bych měl drobné doplnění ke K-11. Snad neurazím :-) Krakorce nad střílnami u tohoto objektu mají totiž zcela jiný tvar než známe z jiných tvrzí - viz mé obrázky v publikacích.
Uživatelský avatar
venousekh
Příspěvky: 90
Registrován: 17.říj 2008 11:15
Jméno a příjmení: Vašek Hamáček
Bydliště: Častolovice

Příspěvekod venousekh » 26.srp 2009 05:10

Jiří Novák píše:
Tulda píše:
(ossack píše:co k tomu dodat. Paráda. Škoda, že z něj v terénu zbyla jen hromada betonu, ve které jeho původní tvar bez pancířů dost zaniká.


Ano to je pravda, ale za pár let oceníme unikátnost jeho poničení, neboť s rostoucím množství muzeí ubývá poničených objektů. Pevně doufám, že provozovatel pevnosti nesáhne k rekonstrukci jejich objektů. Zcela jistě by se tím setřela hodnotná (byť zatím nedoceněná) historie.

Moje řeč, navíc, když k ničení opevnění neexistuje prakticky žádná fotodokumentace. Mám na mysli přímé akční záběry, ne pouze důsledky. Pokud zalovím v paměti, krom vypalování a zadýmování TO jsem z přímých střeleb dělostřelectva na sruby zatím zachytil jen pár kousků (například u R-81).
Ale abych neodbočoval od tématu. Obrázky jsou fakt pěkné, ostatně jsem se již dříve kladně vyjádřil. Jen bych měl drobné doplnění ke K-11. Snad neurazím :-) Krakorce nad střílnami u tohoto objektu mají totiž zcela jiný tvar než známe z jiných tvrzí - viz mé obrázky v publikacích.


Jo zachování poškozených objektů bych bral v případě, že k jejich poškození došlo v boji. Linie zničená Němci při zkouškách "pravděpodobného" útoku ( tedy střelba z děla jak prase do týlové stěny z dvouset metrů PDT_Armataz_01_12 ) a zvlaště pak zmrdy z Kovošrotu mně neskutečně rve srdce.

Zpět na „3D modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host