Anketa - 3D modely nevybudovaných objektů

3D modely objektů opevnění, databáze komponent

Moderátor: BLooDiK

Jaký vzhled by podle vás měly mít 3D modely nevybudovaných objektů?

Měly by vypadat stejně jako vybudovaný objekt
29
52%
Měly by být odlišeny jinou barvou omítek (případně navrhněte)
10
18%
Na střeše by měl být vyveden nápis "NEVYBUDOVÁNO"
17
30%
 
Celkem hlasů: 56
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Anketa - 3D modely nevybudovaných objektů

Příspěvekod Johnie Hopper » 10.led 2011 07:05

V souvislosti s Robovým popíchnutím vyhlašuji anketu na vzhled a odlišení 3D modelů nevybudovaných objektů. Těchto modelů bude asi čím dál více přibývat, takže je načase to řešit nějak jednotně.
Pokud Vás někoho napadne ještě další možnost, anketu (snad po dohodě se správci) upravím.
Honza V.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 10.led 2011 11:24

Nabílené objekty budou působit rušivě. Myslím, že není důvod je nějak odlišovat. Každý víme, co kde stálo a co ne, nebo se pletu? Důležité je, udělat si představu. Ostatně objekty jsou vytvořeny se zvony a střílnami, které z valné většiny též nemají a taky není barevně odlišeno, co odlétlo a co zůstalo na svém místě. Já bych to zbytečně nekomplikoval.
Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tondr » 10.led 2011 12:06

Naprosto souhlasím. A jestli se najde nějaký blbec, který ani z údajů na kartě objektu nepochopí, že objekt prostě v terénu neexistuje. Tak mu nepomůže ani sebevětší nápis nebo barva na 3D modelu.

Hlavně už je tam sázejte !!! Jižní Morava na to čeká ! PDT_Armataz_01_37
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 10.led 2011 12:58

No mě osobně se líbí barevné provedení, a jestli by někdo chtěl odlišit, jsem pro variantu s nápisem na střeše... to by šlo udělat taky v nějaké barvě, aby to bylo jasné, ale nerušilo to celkový vzhled.
Uživatelský avatar
Joudy
Příspěvky: 94
Registrován: 19.pro 2009 12:16
Jméno a příjmení: Jan Joudal
Objekt: T-S 19 Turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudy » 10.led 2011 14:41

Osobně bych byl taky pro klasické barevné provedení bez jakýchkoliv náznaků že jde o nevybudovaný objekt
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 10.led 2011 17:16

Barevné odlišení mě přijde jako dobrý nápad. Nejde o tabulky, prostě to tak bude přehlednější. Bylo by skvělé, kdyby šlo linii zobrazit v podobě skutečné a plánované.
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 10.led 2011 17:29

Když už se nevybudované objekty modelují (abych nebyl mylně pochopen, nijak to neodsuzuji), bylo by hezké, kdyby si byly podobné, takže za mě: neodlišovat
Bert
Příspěvky: 27
Registrován: 10.úno 2009 07:01
Jméno a příjmení: Marek Máslo
Objekt: T-S-20
Bydliště: Horní Radechová/ Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bert » 10.led 2011 19:05

Nejvíce jsem pro variantu bez barevného rozlišení. Pokud by se tedy neujala byl bych pro nápis "nevybudováno" na čelní stěnu či na střechu objektu
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 10.led 2011 19:24

Tulda píše:Barevné odlišení mě přijde jako dobrý nápad. Nejde o tabulky, prostě to tak bude přehlednější. Bylo by skvělé, kdyby šlo linii zobrazit v podobě skutečné a plánované.


To by myslím šlo určitě... tedy nejsem programátor, jen usuzuji podle toho, že již modely jdou zobrazit ve verzi Bez a Se záhozem...
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 11.led 2011 11:14

Za me tedy rozhodne neodlisovat. Prepinac "zobrazit jen vybudovane" skutecne neni problem.

Ale vice me trapi jina vec, a tou je "velikost" modelu, tedy jejich datovy objem.
GE (a uz vubec ne GE plugin) neni staven na vetsi mnozstvi datove obsahlych objektu. 50 objektu po 2 MB si zobrazite tak maximalne doma na hodne vykonem pocitaci. A pocitat take musite s tim, ze si tech 50x2MB musite pred zobrazenim v GE pluginu v databzi take "stahnout" ... a uvedomte si, jak dlouho Vam trva stahnout 100MB ... nekomu 5 - 10 vterin (ano, jsem ten stastnejsi ;-) ) nekomu ovsem i par minut. Takze se dostavame k tomu, ze modely, ktere pridavate do databaze jsou vhodne pro zobrazeni jednotlivych detailnich modelu, ale uz ne pro zobrazovani 3D modelu cele linie.

Takze ...
Pro zobrazeni 3D linie by to chtelo modely o velikosti tak 100kB az 200kB v DAE modelu ... i tak to je pro GE pri (dejme tomu) 50 najednou zobrazenych modelech docela zahul. Nicmene pri "pohledu na linii" stejne vidite modely jako mensi az malinke krabicky (podle vzdalenosti pohledu) a je Vam uplne jedno, ze na strilne neni 5 zubu, ale jen jeden, protoze to stejne pri te velikosti neni videt. I pouze "cerny obdelnik na omitce" v miste strilny je pro tento pohled dostacujici. Vubec uz neni treba se bavit o zubech na zvonech nebo hacich pro maskovaci site. Proste hruby tvarovy model, pouze viditelne casti zvonu, strilny, vchod apod. pouze jako cerny obdelnik na stene ... timto zpusobem by velikost sla srazit razantne smerem dolu.

Nejsem odbornik na modelovani objektu a jestli je nejaka jednoducha cesta jak ze sloziteho existujicicho modelu udelat model jednodussi, nebo jestli je jednodussi udelat tuhle "krabicku" radsi znovu a jednoduse. Pouze vim, ze moje jednoduche modely pro 3D mapu (ropiky, kabelovky apod., modely do velikosti 30kB v DAE), tak tech zvlada GE najednou v zobrazeni desitky, aniz by tim nejak trpela rychlost GE, ci GE pluginu. A z toho vychazi moje uvaha.

Kazdopadne moje cilova idea je mit pro kazdy objekt vzdy dva 3D modely ... jeden v rozsahu tak, jak mi je dodavate ted (cca 2MB KML) pro detailni zobrazeni 3D modelu objektu a pak jeden "lite" model pro zobrazovani 3D linii, kompletnich tvrzi apod.

Navic, tyto "jednoduche modely" budou dulezite pro vznikajici projekt "mapa.opevneni.cz", ktery je momentalne v pokrocilem stadiu vyvoje a bude (doufam) predstaven v plne funkcnosti na jarnim srazu. Tento projekt ma za cil nahradit veskere mapy na opevneni.cz (a mozna i na ropiky net, pokud se dohodneme) a sjednotit je do jednoho jedineho univerzalniho mapoveho dila. Mimo par jinych veci mi ted prave nejvice chybi tyto jednoduche 3D modely TO a dost by mi to pomohlo a urcite urychlilo dokonceni projektu.

Co vy, modelari, na to ? Je to realne?
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 11.led 2011 12:19

O.K., budu reagovat asi jako první.
Vytvořil jsem tu lite verzi z MJ-S 2 kterou teď zpracovávám v plném modelu a vyšel mi model skp o velikosti cca 43 kB a tomu odpovídající model kmz o velikosti cca 11 kB. Je to tak dostačující? Mohli bychom časem s ostatními dohodnout pravidla v čem by mohlo spočívat ono odlehčení. Volil jsem cestu budování nového modelu z dříve uloženého zvektorizovaného půdorysu, který mám skoro pro všechny mé modely.
Připojuji obrázek a i souborek kmz pro vyzkoušení a další náměty či postřehy.
H.V.
Přílohy
MJ-S 2 lite.jpg
MJ-S 2 lite.kmz
(11.63 KiB) Staženo 293 x
MJ-S 2 lite.kmz
(11.63 KiB) Staženo 293 x
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 11.led 2011 12:58

No já jsem se chtěl taky rozepsat, ale Honza mě trochu předběhl... chtěl jsem napsat, že pouhé objekty (stěny) toho moc nezabírají, největší objemy představují komponenty, které jsou dosti do podrobna kresleny. (teda aspoň já je tak dělám)... ale můj pokus se nezdařil a nic jsem nezjistil... po odmazání všech komponent a uložení byl soubor ještě o pár KB větší, než předtím? A že by si GE pamatoval všechny provedené operace a ukládal si to do pozadí souboru, (čímž by se zvětšoval) se mi nezdá PDT_Armataz_01_36

Ale musím říct, k tomu Honzově modelu...
na tom obrázku jsem nepoznal rozdíl, při pohledu z těch cca 300 - 350m je to paráda a je vidět dost daleko okolo... tak asi tak.
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 11.led 2011 13:48

PRESNE takhle jsem si to predstavoval ... velikost je pro mne prijemnym prekvapenim ... GE plugin by si chrochtal :)
Jak je to casove narocne ? Myslim vyroba ?
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 11.led 2011 14:02

No u těch jednoduchých nelomených cca 15 - 20 minut (tedy pokud máš k dispozici půdorys, nějaké výkresy a tušíš jak vypadá celý model).
U těch složitějších bych odhadl třeba půl hoďky (zkusím teď schválně nějaký lomený velký, třeba K-30 se stopkama v ruce :-) a uvidíme.
H.
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 11.led 2011 15:06

Když už jsme u toho, jak dlouho děláš klasickej model?

Zpět na „3D modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host