Stránka 1 z 1

mapa.opevneni.cz

Napsal: 11.led 2014 11:03
od BLooDiK
Jen pro info a také par dotazu.

Projekt k memu prekvapeni prezil svoji klinickou smrt, kterou mu ustedril Google odstavenim MapAPI2, cimz ho poslal zpet do bodu 0. Dokopal jsem se zacit uplne znova. Ale je to preci jen muj sen jiz vice jak 10 let, takze ... takze třeba se jednou dockate. Kazdopadne mapa ted uz opet zije na MapAPI3 a i když to dle mého nazoru je od Google velky krok zpet, nemuzu s tim nic delat.

Mam par dotazu na modelare a datare:
za prve ... panove, preci jen je jiz delší dobu, co jsem do mapy pridaval lite modely a i když si snazim poctive ukládat všechno, co mi posilate, urcite jsem něco zazdil. včera jsem pridal přes 90 lite modelu, ale jestli je to všechno, to vite jen Vy ... prosim o kontrolu
za druhé ... Honzo, mel jsem trochu problém s tvými lite modely, v zasade skoro zadny nemá umisteni a orientaci, většina jich je nekam do Afriky. Pouzil jsem tedy umisteni a orientace z full modelu, ale jestli to je spravne, to vis asi jen ty ... také prosim o kontrolu
za treti ... druhy Honzo ... mam trosku problém s velikosti tvých lite modelu ... lite modely od Hoppera a také tvoje starsi lite modely (dae) mají cca 100 az 200 kB ... tvoje nove modely (prevazne T) mají 300 az 600 kB ... mohl by ses na to podivat ?
no a za ctvrte ... Vlado, co bys rikal na aktualni LO data ? Nenasla by se nekde pod stolem ? :-)

Tot asi vse, projekt zije, ale ještě dlouha cesta ...dik za pozornost

Re: mapa.opevneni.cz

Napsal: 11.led 2014 15:27
od Sýkora O.M.S.
BLooDiK píše:... no a za ctvrte ... Vlado, co bys rikal na aktualni LO data ? Nenasla by se nekde pod stolem ? :-)...

Provedu.
Díky za snahu a péči!

Re: mapa.opevneni.cz

Napsal: 11.led 2014 19:59
od psiki
Zdravím.
A mám dotaz, když už děláte takovou dokonalou věc, co k tomu dodávat též i dobové snímky na dané pozice v terénu s pohledem na daný řop nebo srub(případně terén v různou dobu (považuji za dobu od 1938-1958).
Něco podobného jako posílám. Jistě že tam nebudou originály, ale třeba náhledy z Ebay(netu) by byly dostačující k tomu aby to doplnily.
To co posílám jsou komplety k tomu aby lidé pro které je toto určeno jasně pochopily odkud je daný snímek.
Co vy na to?
Pokud se zvedne vlna nevole (což je možné) nemělo by to smysl,ale myslím že už konečně když máte 3D modely, komplexní plány v prostoru je toto poslední část která tomu chybí k dokonalosti.Podle mne je takových snímků dost a zaleží jen na tom zdali je ochota do toho jít.
Petr

Re: mapa.opevneni.cz

Napsal: 19.led 2014 10:55
od (ossack
Tohle není o ochotě, to je o realitě. Pokud seženete někoho, kdo je ochoten ty snímky pro tento účel poskytnout, rádi je tam zohledníme. O tom, že by bylo fajn je tam mít asi není sporu.

Co ale rozhodně nemůžeme, je vzít si náhledy z ebay a vesele je použít pro účely naší, byť nekomerční mapy.
Takže buď seženeme někoho, kdo má drtivou většinu snímků k dispozici a je ochoten je poskytnout pro účely zobrazení v rámci 3d mapy, nebo se spokojit s tím, že máme propojené databáze Ládi Čermáka a naše a je tedy možné z karet jednotlivých objektů přeskakovat do obou databází. Tím pádem jak dobové, tak aktuální snímky jsou k dispozici, jen ne v okamžitém náhledu u 3d mapy.
Zobrazení náhledu u 3d mapy by i v případě využití náhledu od Ládi Čermáka nutně vyžadovalo souhlas majitelů snímků, protože ti je poskytli pro příslušné účely pouze Láďovi, nikomu jinému.

Pokud má někdo jiný nápad, sem s ním...

Re: mapa.opevneni.cz

Napsal: 22.led 2014 15:34
od psiki
Dobrá.
Je to škoda ale budu to respektovat, proti zdi jít neumím, tak to zatím si budu třídit a ukládat takříkajíc do šuplíku. Tento katalog začíná být dost obsáhlý ke každému identifikovanému objektu ať už TO nebo LO (IV.sbor/Králíky-Opava), ale jsou to jen náhledy a nemá to autorská práva, takže nic. Bude to ovšem připraveno,kdyby nastala jiná doba. PDT_Armataz_01_01
Petr

Re: mapa.opevneni.cz

Napsal: 24.led 2014 15:05
od BLooDiK
Tak preci jen nejaka pozitiva Api3 ma ... pouziti mapy v mobilnich prohlizecich a pri zachovani plne funkcnosti jako na stolnim pocitaci (samozrejme krome 3D), to by ve stare verzi opravdu mozne nebylo. Stacilo jen par kosmetickych tweaku ...
Takze odted mozno vziti s sebou do kapsy kamkoliv, kde je nejake mobilni pripojeni ... vot éto těéchnika ... kde se to zastavi ... :)

Re: mapa.opevneni.cz

Napsal: 24.led 2014 15:15
od BLooDiK
... a jeste aktualni obsah mapy

Re: mapa.opevneni.cz

Napsal: 24.led 2014 18:41
od mury
Omlouvám se, ale asi jsem úplný analfabet. Kde tu mapu mám najít? Petr

Re: mapa.opevneni.cz

Napsal: 24.led 2014 18:42
od (ossack
Ještě bych doplnil, že mapa funguje i na iPadu, pokud si ho někdo taháte do lesa na houby :)

Re: mapa.opevneni.cz

Napsal: 24.led 2014 18:45
od (ossack
mury píše:Omlouvám se, ale asi jsem úplný analfabet. Kde tu mapu mám najít? Petr

Mapa je stále ještě ve fázi vývoje, který jednak zdržely neočekávané okolnosti a jednak Google. Zatím je přístupná jen betatesterům, kteří pomáhají dolaďovat detaily.
Jelikož od její první prezentace uplynula poměrně dlouhá doba, chtěli jsme zatím ukázat, že celý projekt neumřel a zároveň ukázat dílčí výsledky i ostatním.
Jakmile bude vše připraveno, určitě se to tady dozvíte (pokud se dožijeme:-)) .

Re: mapa.opevneni.cz

Napsal: 24.led 2014 18:51
od mury
Díky. Ale vypadá to moc hezky, profesionálně. PDT_Armataz_01_34